LyX 2.0.1 - en to pl translation catalogue (4222 entries)

en:    options:
pl:    opcje:

en:  (not available)
pl:  (niedostępne)

en:  (not installed)
pl:  (nie zainstalowane)

en:  (sideways)
pl:  (obrót)

en:  could not write file!
pl:  nie można zapisać pliku!

en:  done.
pl:  gotowe.

en:  not known
pl:  nieznane

en: %1$d characters (excluding blanks)
pl: %1$d znaków (wyłączając odstępy)

en: %1$d characters (including blanks)
pl: %1$d znaków (włączając odstępy)

en: %1$d strings have been replaced.
pl: %1$d napisów zostało zastąpionych.

en: %1$d words
pl: %1$d słów

en: %1$s
     is not readable.
pl: %1$s
     jest nieodczytywalny.

en: %1$s (unavailable)
pl: %1$s (niedostępny)

en: %1$s (unknown)
pl: %1$s (nieznane)

en: %1$s Errors (%2$s)
pl: %1$s błędy (%2$s)

en: %1$s Files
pl: %1$s plików

en: %1$s [Class '%2$s']
pl: %1$s [Klasa "%2$s"]

en: %1$s and %2$s
pl: %1$s i %2$s

en: %1$s does not appear like a LyX created temporary directory.
pl: %1$s nie wygląda jak katalog tymczasowy utworzony przez LyX.

en: %1$s ended unexpectedly, which means that it is probably corrupted.
pl: %1$s kończy się niespodziewanie, co oznacza, że prawdopodobnie jest uszkodzony.

en: %1$s is from a different version of LyX, but a temporary file for converting it could not be created.
pl: %1$s pochodzi z innej wersji LyX'a, lecz nie mógł być utworzony plik tymczasowy dla konwersji.

en: %1$s is from a different version of LyX, but the conversion script lyx2lyx could not be found.
pl: %1$s pochodzi z innej wersji LyX'a, lecz nie można znaleźć skryptu konwersji lyx2lyx.

en: %1$s is from a newer version of LyX and the lyx2lyx script failed to convert it.
pl: %1$s pochodzi z nowszej wersji LyX'a i skrypt lyx2lyx poległ przy próbie konwersji.

en: %1$s is from an older version of LyX and the lyx2lyx script failed to convert it.
pl: %1$s pochodzi z wcześniejszej wersji LyX'a i skrypt lyx2lyx poległ przy próbie konwersji.

en: %1$s is not a readable LyX document.
pl: %1$s nie jest dokumentem LyX'a.

en: %1$s unknown command!
pl: %1$s nieznana komenda!

en: %1$s, %2$s, and %3$s
pl: %1$s, %2$s i %3$s

en: %1$s: the beginning was reached while searching backward.
    Continue searching from the end?
pl: %1$s: osiągnięto początek w trakcie przeszukiwania w tył.
    Czy kontynuować poszukiwania od końca dokumentu?

en: %1$s: the end was reached while searching forward.
    Continue searching from the beginning?
pl: %1$s: osiągnięto koniec w trakcie przeszukiwania w przód.
    Czy kontynuować poszukiwania od początku dokumentu?

en: &Abort
pl: Pr&zerwij

en: &Accept
pl: &Akceptuj

en: &Add
pl: &Dodaj

en: &Add Selected
pl: Dod&aj wybrane

en: &Add...
pl: &Dodaj...

en: &All
pl: &Wszystko

en: &All manuals
pl: Wszystkie podręcz&niki

en: &Apply
pl: &Zastosuj

en: &Author:
pl: &Autor:

en: &Available branches:
pl: &Dostępne gałęzie:

en: &Backup directory:
pl: Katalog kopii &zapasowych:

en: &Backup documents, every
pl: Rób kopie z&apasowe co

en: &Between revisions
pl: Po&między rewizjami

en: &Bind file:
pl: Plik &skrótów:

en: &Bookmarks
pl: &Zakładki

en: &Borders
pl: &Ramki

en: &Bottom of page
pl: U &dołu strony

en: &Bottom:
pl: &Dolny:

en: &Box:
pl: &Pudełko:

en: &Break long lines
pl: Złam dł&ugie linie

en: &Browse...
pl: &Przeglądaj...

en: &Bypass validation
pl: Omiń &weryfikację

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: &Cancel export
pl: &Anuluj eksport

en: &Change...
pl: &Zmiana...

en: &Clear all session information
pl: Wy&czyść wszystkie informacje o sesjach

en: &Clear automatically
pl: &Czyść automatycznie

en: &Clipping
pl: &Obcinanie

en: &Close
pl: Za&mknij

en: &Collapsed
pl: &Zamknięta

en: &Color:
pl: &Kolor:

en: &Columns:
pl: &Kolumn:

en: &Comment
pl: &Komentarz

en: &Content:
pl: &Zawartość:

en: &Continue
pl: &Kontynuacja

en: &Copy
pl: &Kopiuj

en: &Create
pl: &Twórz

en: &Create directory
pl: U&twórz katalog

en: &DVI viewer paper size options:
pl: Opcje rozmiaru papieru przeglądarki &DVI:

en: &Date format:
pl: &Format daty:

en: &Decimal separator:
pl: Separator &dziesiętny:

en: &Decoration:
pl: Oz&dobnik:

en: &Default family:
pl: &Domyślna rodzina:

en: &Default...
pl: &Domyślny...

en: &Delete
pl: &Usuń

en: &Delete Key
pl: &Usuń klawisz

en: &Dialect:
pl: &Dialekt:

en: &Discard
pl: &Porzuć

en: &Dismiss
pl: O&drzuć

en: &Display all
pl: &Wyświetl wszystkie

en: &Do not show this warning again!
pl: Nie pokazuj więcej te&go ostrzeżenia!

en: &Document format
pl: Format pliku &dokumentu

en: &Document templates:
pl: &Szablony dokumentów:

en: &Don't Add
pl: Nie &dodawaj

en: &Draft
pl: &Szkic

en: &Draft mode
pl: Tryb &szkicowy

en: &Edit
pl: &Edycja

en: &Enable tool tips in main work area
pl: &Włącz baloniki podpowiedzi w głównym obszarze roboczym

en: &Enabled
pl: Włączon&e

en: &Errors:
pl: Bł&ędy:

en: &Escape characters:
pl: Znaki uci&eczki:

en: &Example files:
pl: Przykładow&e pliki:

en: &Exit LyX
pl: &Zakończ LyX

en: &Expand macros
pl: Rozwijani&e makr

en: &Export formats:
pl: &Formaty eksportu:

en: &Extended character table
pl: Rozsz&erzona tablica znaków

en: &Family:
pl: &Rodzina:

en: &File:
pl: P&lik:

en: &Fill Pattern:
pl: &Wzorzec wypełnienia:

en: &Find Next
pl: Znajdź &następne

en: &Find:
pl: &Szukaj:

en: &Float
pl: &Wstawka

en: &Font:
pl: &Czcionka:

en: &Foot skip:
pl: &Odstęp stopki:

en: &From format:
pl: Z &format:

en: &Function:
pl: &Funkcja:

en: &General
pl: O&gólny

en: &Get from File
pl: &Weź z pliku

en: &Go Back
pl: &Powrót

en: &Go to Label
pl: Idź do &etykiety

en: &Go!
pl: &Wio!

en: &Graphics
pl: &Rysunek

en: &Graphics driver:
pl: &Sterownik grafiki:

en: &Greyed out
pl: &Wyszarzenie

en: &Group environments by their category
pl: &Grupuj środowiska w ich kategoriach

en: &Height:
pl: &Wysokość:

en: &Here if possible
pl: Tutaj, jeśli &to możliwe

en: &Hide
pl: &Ukryj

en: &Hide toolbars
pl: Ukryj paski &narzędzi

en: &Horizontal Phantom
pl: Po&ziomy fantom

en: &Horizontal alignment:
pl: W&yrównanie poziome:

en: &Horizontal:
pl: P&oziome:

en: &Huge:
pl: &Ogromny:

en: &Hugest:
pl: &Gigantyczny:

en: &Icon set:
pl: Zestaw &ikon:

en: &Ignore
pl: &Ignoruj

en: &Ignore LaTeX rules
pl: &Ignoruj zasady LaTeX-a

en: &Include Type:
pl: &Typ wstawienia:

en: &Include all children
pl: Zawrzy&j wszystkich potomków

en: &Indent Paragraph
pl: &Wcięty akapit

en: &Indentation:
pl: &Wcięcie:

en: &Inline listing
pl: L&isting w linii

en: &Inner:
pl: &Wewnętrzny:

en: &Insert
pl: &Wstaw

en: &Justified
pl: W&yrównane do obu

en: &Keep
pl: &Zachowaj

en: &Keep file
pl: &Zatrzymaj plik

en: &Keep matched
pl: &Zmieniaj razem

en: &Keyword:
pl: &Słowo kluczowe:

en: &Keywords:
pl: Słowa &kluczowe:

en: &Label:
pl: &Etykieta:

en: &Landscape
pl: P&oziomo

en: &Language:
pl: &Język:

en: &Large:
pl: &Duży:

en: &Larger:
pl: &Większy:

en: &Largest:
pl: &Największy:

en: &Last line:
pl: Ostatnia &linia:

en: &Left
pl: Do &lewej

en: &Left bottom:
pl: Lewy &dolny:

en: &Level:
pl: &Poziom:

en: &Limit text width
pl: &Limituj szerokość tekstu

en: &Line spacing:
pl: &Interlinia:

en: &Line span:
pl: Prześwit &linii:

en: &List Indentation:
pl: Wcięcie &listy:

en: &List in Table of Contents
pl: &Umieszczenie w spisie treści

en: &Load Original
pl: &Wczytaj oryginał

en: &Load backup
pl: Wczytaj &kopię

en: &Load opened files from last session
pl: Za&ładuj pliki otwarte w ostatniej sesji

en: &Local Layout...
pl: &Lokalny plik układu...

en: &Logical
pl: &Logiczne

en: &Main Settings
pl: Głów&ne ustawienia

en: &Maintain aspect ratio
pl: Zachowaj &proporcje

en: &Maintain counters and references
pl: Utrzy&mywanie liczników i odnośników

en: &Mark end of paragraphs
pl: &Oznaczanie zakończeń akapitów

en: &Mark spaces in output
pl: &Zaznacz odstępy na wydruku

en: &Master document
pl: &Główny dokument

en: &Master:
pl: &Główny:

en: &Math output:
pl: Wyjście &matematyki:

en: &Math:
pl: &Matematyka:

en: &Maximum last files:
pl: &Maksymalna liczba plików:

en: &Merge
pl: &Scal

en: &Misc:
pl: &Inne:

en: &Modify
pl: &Zmień

en: &Name:
pl: &Nazwa:

en: &New
pl: &Nowy

en: &New Document:
pl: Nowy dokument

en: &New...
pl: &Nowy...

en: &New:[[branch]]
pl: &Nowa:

en: &New:[[index]]
pl: &Nowy:

en: &Next change
pl: &Następna zmiana

en: &No
pl: &Nie

en: &Nomenclature command:
pl: Polecenie &nomenklatury

en: &None
pl: Żad&ne

en: &Normal:
pl: &Normalny:

en: &Numbered bookmarks
pl: &Numerowane zakładki

en: &Numbering
pl: &Numeracja

en: &Old Document:
pl: Stary d&okument:

en: &Open bookmark tree
pl: &Otwórz drzewo zakładek

en: &Open documents
pl: Otwórz dokument

en: &Options:
pl: &Opcje:

en: &Orientation:
pl: &Orientacja

en: &Overwrite
pl: &Zastąp

en: &Overwrite on export:
pl: &Nadpisanie przy eksporcie:

en: &PATH prefix:
pl: &Prefiks PATH:

en: &PDF command:
pl: Polecenie &PDF:

en: &Page of floats
pl: &Strona ze wstawkami

en: &Phantom
pl: &Fantom

en: &Placement:
pl: &Pozycja wstawki:

en: &Portrait
pl: &Pionowo

en: &Predefined:
pl: &Predefiniowane:

en: &Preserve first case on replace
pl: Zachowaj wielkość &pierwszych liter

en: &Previous change
pl: &Poprzednia zmiana

en: &Primary:
pl: &Pierwotny:

en: &Proceed
pl: &Kontynuuj

en: &Processor:
pl: &Procesor:

en: &Protect:
pl: &Ochrona:

en: &Reconfigure
pl: &Rekonfiguruj

en: &Recover
pl: &Przywróć

en: &Redefine
pl: &Redefiniuj

en: &Reject
pl: &Odrzuć

en: &Reload
pl: P&rzeładuj

en: &Remove
pl: &Usuń

en: &Rename
pl: &Zmień nazwę

en: &Replace
pl: &Zastąp

en: &Rescan
pl: &Odśwież

en: &Restore
pl: &Przywróć

en: &Retrieve
pl: &Przywróć

en: &Retry
pl: &Ponów

en: &Revert
pl: &Przywróć

en: &Revisions back
pl: &Poprzednie rewizje

en: &Roman:
pl: &Szeryfowa:

en: &Rotate
pl: Ob&rót

en: &Rotate sideways
pl: &Obrót

en: &Rows:
pl: &Wierszy:

en: &Sans Serif:
pl: Bez&szeryfowa:

en: &Save
pl: &Zapisz

en: &Selection:
pl: &Wybór:

en: &Send exported file to command:
pl: Wyślij ek&sportowany plik do komendy:

en: &Series:
pl: &Grubość:

en: &Set
pl: &Ustaw

en: &Set Layout
pl: U&staw układ

en: &Shortcut:
pl: &Skrót:

en: &Show in LyX
pl: &Pokaż w LyX-ie

en: &Show preview
pl: &Pokaż podgląd

en: &Side:
pl: &Strona:

en: &Spacing:
pl: &Odstępy:

en: &Span columns
pl: &Cała szerokość

en: &Spellchecker engine:
pl: &Silnik sprawdzania pisowni:

en: &Statusbar messages
pl: Komunikaty pa&ska statusu

en: &Stop it
pl: &Zatrzymaj ją

en: &Strict XHTML 1.1
pl: &Surowy XHTML 1.1

en: &Subindex
pl: &Podindex

en: &Subject:
pl: Te&mat:

en: &Suppress default date on front page
pl: Zatu&szuj domyślną datę na stronie tytułowej

en: &Table Settings
pl: &Ustawienia tabeli

en: &Target:
pl: &Cel:

en: &Template
pl: &Szablon

en: &Temporary directory:
pl: Katalog plików &tymczasowych:

en: &Thickness:
pl: &Grubość:

en: &Tiny:
pl: Mi&kroskopijny:

en: &Title:
pl: &Tytuł:

en: &To format:
pl: Do forma&tu:

en: &Toggle all
pl: Przełącz &wszystkie

en: &Top of page
pl: U &góry strony

en: &Top:
pl: &Górny:

en: &Two-sided document
pl: Dokument &dwustronny

en: &Type:
pl: &Typ:

en: &Typewriter:
pl: &Maszynowa:

en: &Undefined Branches
pl: &Niezdefiniowane gałęzie

en: &Undefined Branches:
pl: &Niezdefiniowane gałęzie:

en: &Up
pl: W &górę

en: &Update
pl: &Aktualizuj

en: &Use "..." to shorten long completions
pl: &Użyj "..." do skracania długich uzupełnień

en: &Use Hyperref Support
pl: &Użyj wsparcia dla hypperref

en: &Use Windows-style paths in LaTeX files
pl: &Użyj ścieżek w stylu Windows w plikach LaTeX'a

en: &Use hyperref support
pl: &Użyj wsparcia dla hypperref

en: &Use multiple indexes
pl: &Użyj wielu indeksów

en: &Use non-TeX fonts (via XeTeX/LuaTeX)
pl: Użyj prawdziwych kształtów kapitalików, jeżeli zastosowana czcionka takowe udostępnia

en: &Use pixmap cache to speed up font rendering
pl: &Użyj podręcznego bufora pixmap aby przyspieszyć rysowanie czcionek

en: &Use refstyle (not prettyref) for cross-references
pl: &Użyj refstyle (nie prettyref) dla odsyłaczy

en: &Use system colors
pl: &Użyj kolorów systemowych

en: &User interface file:
pl: Plik &interfejsu użytkownika:

en: &Validate
pl: &Sprawdź

en: &Value:
pl: &Wartość:

en: &Vertical Offset:
pl: Przesunięcie pio&nowe:

en: &Vertical Phantom
pl: Pio&nowy fantom

en: &Vertical alignment in row:
pl: &Wyrównanie pionowe w wierszu:

en: &Vertical space:
pl: Odstęp pio&nowy:

en: &Vertical:
pl: &Pionowe:

en: &View
pl: Pod&gląd

en: &Viewer:
pl: &Przeglądarka:

en: &Visual
pl: &Wizualne

en: &Web
pl: Strona &WWW

en: &Wheel scrolling speed:
pl: Prędkość kółka prze&wijania:

en: &Width:
pl: &Szerokość:

en: &Without LaTeX
pl: Be&z LaTeX

en: &Working directory:
pl: &Katalog roboczy:

en: &Yes
pl: &Tak

en: &minutes
pl: &minut

en: (&De)activate
pl: (&De)aktywacja

en: (<Reference>)|e
pl: (<odnośnik>)|d

en: (<reference>)
pl: (<odnośnik>)

en: (MORE)
pl: (WIĘCEJ)

en: (None)
pl: (Żaden)

en: (continuing)
pl: (kontynuacja)

en: (no initial description)
pl: (brak opisu początkowego)

en: (no log message)
pl: (brak dziennika zmian)

en: , Boundary:
pl: , granica:

en: , Char: 0x
pl: , znak: 0x

en: , Depth: %1$d
pl: , głębokość: %1$d

en: , Id:
pl: , id:

en: , Inset:
pl: , wstawka:

en: , Paragraph:
pl: , akapit:

en: , Position:
pl: , położenie:

en: , Spacing:
pl: , odstęp:

en: -- Header --
pl: -- Nagłówek --

en: 1.0 is the standard scrolling speed with the mouse wheel. Higher values will speed it up, low values slow it down.
pl: Wartość 1,0 jest standardową prędkościa skrolowania kółkiem myszki. Wyższa wartość przyspieszy skrolowanie, niższa wartość je spowolni.

en: 1st_author_surname:
pl: nazwisko_pierwszego_autora:

en: 2000 Mathematics Subject Classification:
pl: 2000 Matematyczna Klasyfikacja Tematyczna:

en: <All indexes>
pl: <Wszystkie spisy>

en: <Invisible Text Follows>
pl: <Tekst Niewidzialny>

en: <No Bookmarks Saved Yet>
pl: <Brak zapisanych zakładek>

en: <No Documents Open>
pl: <Brak otwartego dokumentu>

en: <No prefix>
pl: <Bez prefiksu>

en: <Page>|P
pl: <strona>|s

en: <Reference> on Page <Page>|f
pl: <odnośnik> na stronie <strona>|r

en: <Reference>|R
pl: <odnośnik>|o

en: <Visible Text Follows>
pl: <Tekst Widzialny>

en: <page>
pl: <strona>

en: <reference>
pl: <odnośnik>

en: <reference> on page <page>
pl: <odnośnik> na stronie <strona>

en: A backup file is successfully loaded, but the original file %1$s is marked read-only. Please make sure to save the document as a different file.
pl: Plik kopii zapasowej został udanie załadowany, ale oryginalny plik %1s jest oznaczony jako tylko do odczytu. Upewnij się, że zapiszesz dokument do innego pliku.

en: A branch with the name "%1$s" already exists.
    Do you want to merge branch "%2$s" with that one?
pl: Gałąź o nazwie "%1$s" już istnieje.
    Czy scalić gałąź "%2$s" z tamtą istniejącą?

en: A chess position diagram.
    This template will use XBoard to edit the position.
    Use the 'File->Save Position' in XBoard to save
    the position that you want to display.
    Make sure to give it a '.fen' extension
    and remember to type in a relative path
    to the LyX document location.
    Within XBoard, use 'Edit->Edit Position'
    to enable general editing of the board.
    You might also check out the
    'Options->Test legality' option, and
    remember to middle and right click to
    insert new material in the board.
    In order for this to work, you have to
    put the bundled lyxskak.sty in a place
    that TeX will find it, and you will need
    to install the skak package from CTAN.
pl: Diagram posunięć szachowych.
    Ten wzorzec użyje XBoard do edycji pozycji.
    Użyj "Plik->Zapisz pozycję" w XBoard aby zapisać
    pozycje, które chcesz zaprezentować.
    Upewnij się, że plik ma rozszerzenie ".fen"
    i pamiętaj, aby podać ścieżkę względną do
    położenia dokumentu LyX.
    W XBoard użyj "Edycja->Edytuj pozycję"
    aby uruchomić ogólną edycję szachownicy.
    Możesz także chcieć wykonać "Opcje->Testuj zgodność"
    i pamiętaj, że środkowy i prawy klik wstawia
    nowy materiał na szachownicę.
    Aby to zadziałało, należy umieścić dołączony
    lyxska.sty w miejscu widzianym przez TeX
    oraz trzeba zainstalować pakiet skak
    z archiwów CTAN.

en: A customized item string
pl: Dostosowany napis elementu

en: A graphics group with the name '%1$s' already exists.
pl: Grupa rysunków z nazwą '%1$s' już istnieje.

en: A short form of the frame title used in some themes
pl: Krótka forma tytułu ramki używana w niektórych motywach

en: A value is expected.
pl: Spodziewana jest wartość.

en: A&dd
pl: &Dodaj

en: A&lter...
pl: Za&miana...

en: A&ngle:
pl: &Kąt:

en: A&ssigned to group:
pl: Przypi&sany do grupy:

en: A&vailable Branches:
pl: &Dostępne gałęzie:

en: A&vailable Citations:
pl: &Dostępne cytaty:

en: A&vailable Indexes:
pl: &Dostępne indeksy:

en: A&vailable:
pl: &Dostępne:

en: ABSTRACT
pl: STRESZCZENIE

en: ABSTRACT:
pl: STRESZCZENIE:

en: ACKNOWLEDGEMENTS
pl: PODZIĘKOWANIA

en: ACKNOWLEDGMENTS
pl: PODZIĘKOWANIA

en: ACT
pl: AKT

en: ACT \arabic{act}
pl: AKT \arabic{act}

en: AGU-issue
pl: AGU-rocznik

en: AGU-issue:
pl: AGU-rocznik:

en: AGU-journal
pl: AGU-czasopismo

en: AGU-journal:
pl: AGU-czasopismo

en: AGU-pages
pl: AGU-strony

en: AGU-pages:
pl: AGU-strony:

en: AGU-volume
pl: AGU-tom

en: AGU-volume:
pl: AGU-tom:

en: AMS Environment|A
pl: Środowisko AMS|A

en: AMS align Environment|a
pl: Środowisko AMS Align|A

en: AMS alignat Environment|t
pl: Środowisko AMS AlignAt|t

en: AMS flalign Environment|f
pl: Środowisko AMS FlAlign|F

en: AMS gather Environment|g
pl: Środowisko AMS Gather|G

en: AMS multline Environment|m
pl: Środowisko AMS Multline|M

en: AMS subject classifications:
pl: Klasyfikacja AMS

en: AT RISE:
pl: PODNIESIONYM GŁOSEM:

en: Aborted
pl: Porzucone

en: Aborting process...
pl: Przerywanie procesu...

en: About %1
pl: O %1

en: About LyX
pl: O LyX-ie

en: About LyX|X
pl: O LyX-ie|X

en: Absolute filename expected.
pl: Spodziewana absolutna ścieżka do pliku.

en: Abstract
pl: Streszczenie

en: Abstract (structured)
pl: Streszczenie (ustrukturyzowane)

en: Abstract (unstructured)
pl: Streszczenie (nieustrukturyzowane)

en: Abstract---
pl: Streszczenie---

en: Abstract.
pl: Streszczenie.

en: Abstract:
pl: Streszczenie:

en: Abstract:
pl: Streszczenie:

en: Accept All Changes|c
pl: Akceptuj wszystkie zmiany|c

en: Accept Change|A
pl: Akceptuj zmianę|A

en: Accept Change|c
pl: Akceptuj zmianę|c

en: Accept all changes
pl: Akceptuj wszystkie zmiany

en: Accept change inside selection
pl: Akceptuj zmianę wewnątrz zaznaczenia

en: Accept compound &words
pl: Akceptuj &złączone słowa

en: Accept this change
pl: Akceptuj zmianę

en: Accept words such as "diskdrive"
pl: Akceptuj słowa takie jak "nazwapliku"

en: Accepted
pl: Zaakceptowano

en: Accepted:
pl: Zaakceptowano:

en: Acknowledgement
pl: Podziękowanie

en: Acknowledgement \theacknowledgement.
pl: Podziękowanie \theacknowledgement.

en: Acknowledgement \thetheorem.
pl: Uznanie \thetheorem.

en: Acknowledgement*
pl: Podziękowanie*

en: Acknowledgement.
pl: Podziękowanie.

en: Acknowledgements
pl: Podziękowania

en: Acknowledgements.
pl: Podziękowania.

en: Acknowledgements:
pl: Podziękowania:

en: Acknowledgments
pl: Podziękowania

en: Acknowledgments.
pl: Podziękowania.

en: Action
pl: Akcja

en: Action Specifications|S
pl: Specyfikacje Akcji|S

en: Action Specification|S
pl: Specyfikacja Akcji|S

en: Activate Branch in Master|M
pl: Aktywuj gałąź w głównym|m

en: Activate Branch|A
pl: Aktywuj gałąź|A

en: Activated
pl: Aktywne

en: Ad&vanced
pl: Zaa&wansowane

en: Add A&ll
pl: Dodaj &wszystkie

en: Add Column|u
pl: Dołącz kolumnę|k

en: Add Line Above|A
pl: Dodaj linię powyżej|A

en: Add Line Above|o
pl: Dodaj linię powyżej|A

en: Add Line Below|B
pl: Dodaj linię poniżej|B

en: Add Line to Left
pl: Dodaj linię z lewej

en: Add Line to Right
pl: Dodaj linię z prawej

en: Add Row|A
pl: Dołącz wiersz|w

en: Add Unknown Branch|w
pl: Dodaj nieznaną gałąź|i

en: Add a BibTeX database file
pl: Dodaj bazę BibTeX

en: Add a new branch to the list
pl: Dodaj nową gałąź do listy

en: Add a new index to the list
pl: Dodaj nowe indeksy do listy

en: Add all unknown branches to the list.
pl: Dodaj wszystkie nieznane gałęzie do listy.

en: Add bibliography to &TOC
pl: Dodaj bibliografię do &spisu treści

en: Add bibliography to the table of contents
pl: Dodaj bibliografię do spisu treści

en: Add column
pl: Dołącz kolumnę

en: Add row
pl: Dołącz wiersz

en: Add the selected branches to the list.
pl: Dodaj wybrane gałęzie do listy.

en: Add the word to your personal dictionary
pl: Dodaje słowo do osobistego słownika

en: Add to bibliography only.
pl: Dodaj tylko do bibliografii.

en: Add to personal dictionary|n
pl: Dodaj do osobistego słownika|d

en: Addchap
pl: DodRozdz

en: Addchap*
pl: DodRozdz*

en: Addition
pl: Aneks

en: Addition:
pl: Aneks:

en: Additional Features|F
pl: Dodatkowe funkcjonalności|F

en: Additional LaTeX options
pl: Dodatkowe opcje LaTeX-a

en: Additional Space
pl: Dodatkowe odstępy

en: Additional Theorem Text
pl: Dodatkowy tekst twierdzenia

en: Additional text appended to the theorem header
pl: Dodatkowy tekst doklejany do nagłówka twierdzenia

en: Additional vertical space
pl: Dodatkowy odstęp pionowy

en: Addpart
pl: DodCzęść

en: Address
pl: Adres

en: Address Option
pl: Opcja adresu

en: Address for Offprints:
pl: Adres dla próśb o odbitki

en: Address:
pl: Adres:

en: AddressForOffprints
pl: AdresPoOdbitki

en: Adds an endnote inset, in addition to footnotes. You will need to add \theendnotes in TeX-code where you want the endnotes to appear.
pl: Dodaje wstawkę przypisów końcowych dostępną obok przypisów dolnych. Musisz dodać polecenie \theendnotes w kodzie-TeX tam, gdzie chcesz umieścić przypisy końcowe.

en: Adds an environment for hanging paragraphs. Hanging paragraph is a paragraph in which the first line is set to the left margin, but all subsequent lines are indented.
pl: Dodaje środowisko dla akapitów z wysunięcie. Jest to taki akapit, gdzie pierwszy wiersz jest wyrównany do lewego marginesu, zaś kolejne wiersze są wcięte.

en: Adds environments to define header and footer lines. NOTE: To use this module you must set the 'Headings style' in the menu Document Settings -> Page Layout to 'fancy'!
pl: Dodaje środowisko pozwalające na zdefiniowanie nagłówków i stopek stron. UWAGA: W celu użycia tego modułu należy ustawić "Style nagłówków" w menu Ustawienia dokumentu -> Układ strony na "wymyślny" (ang. fancy)!

en: Addsec
pl: DodSekc

en: Addsec*
pl: DodSekc*

en: Adjust the depth of the navigation tree
pl: Ustawia głębokość drzewa nawigacji

en: Adresse
pl: Adres

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced Find and Replace
pl: Zaawansowane Znajdź i Zastąp

en: Advanced Placement Options
pl: Zaawansowane opcje umieszczania

en: Advanced search cancelled by user
pl: Zaawansowane wyszukiwanie przerwane przez użytkownika

en: Advanced search in progress (press ESC to cancel) . . .
pl: Zaawansowane wyszukiwanie w toku (naciśnij ESC aby anulować) . . .

en: Aegean Numbers
pl: Cyfry egejskie

en: Affil
pl: Afil

en: Affiliation
pl: Afiliacja

en: Affiliation (alternate)
pl: Przynależności (alternatywna)

en: Affiliation (alternate):
pl: Przynależność (alternatywna):

en: Affiliation (none)
pl: Przynależność (żadna)

en: Affiliation Mark
pl: Znak przynależności

en: Affiliation:
pl: Afiliacja:

en: Afrikaans
pl: Afrykanerski

en: After Title Text
pl: Tekst po tytule

en: After the cursor has not moved for this time, the completion popup is shown if it is available.
pl: Jeżeli po tym czasie kursor nie zostanie przesunięty, podpowiedzi uzupełnienia zostaną wyświetlone, jeżeli są dostępne.

en: After the cursor has not moved for this time, the inline completion is shown if it is available.
pl: Jeżeli po tym czasie kursor nie zostanie przesunięty, uzupełnienie w linii zostanie wyświetlone, jeżeli jest dostępne.

en: AfterPicture
pl: ZaObrazkiem

en: AgainFrame
pl: ZnówRamka

en: Al&ternative language:
pl: Użyj słownika &innego języka:

en: Albanian
pl: Albański

en: Alert Block:
pl: Blok Alertu:

en: AlertBlock
pl: AlertBlok

en: Algorithm
pl: Algorytm

en: Algorithm \arabic{theorem}
pl: Algorytm \arabic{theorem}

en: Algorithm \thetheorem.
pl: Algorytm \thetheorem.

en: Algorithm*
pl: Algorytm*

en: Algorithm.
pl: Algorytm.

en: Align bottom
pl: Wyrównaj do dołu

en: Align center
pl: Wyśrodkuj

en: Align left
pl: Justuj w lewo

en: Align middle
pl: Wyśrodkuj

en: Align on decimal
pl: Wyrównuj na dziesiętnych

en: Align right
pl: Justuj w prawo

en: Align top
pl: Wyrównaj do góry

en: Aligned Environment|l
pl: Środowisko Aligned|l

en: AlignedAt Environment|v
pl: Środowisko AlignedAt|v

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Alignment not permitted
pl: Wyrównanie niedopuszczalne

en: Alignment|i
pl: Justowanie|J

en: All Borders
pl: Wszystkie ramki

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: All Files (*)
pl: Wszystkie pliki (*)

en: All Indexes|A
pl: Wszystkie indeksy|s

en: All debugging messages
pl: Wszystkie komunikaty diagnostyczne

en: All documents saved.
pl: Wszystkie dokumenty zapisane.

en: All entry types
pl: Wszystkie rodzaje pozycji

en: All fields
pl: Wszystkie pola

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: All indexes
pl: Wszystkie indeksy

en: All open documents
pl: Wszystkie otwarte dokumenty

en: All packages:
pl: Wszystkie pakiety:

en: Allow &floating
pl: Umożliw pływanie

en: Allow &page breaks
pl: Zezwalaj na &końce stron

en: Allow TeXMacs shorthand, like => converting to \Rightarrow.
pl: Dopuszczanie stenografii TeXMacs, jak zamiana => na \Rightarrow.

en: Allow bitmap fonts to be resized. If you are using a bitmap font, selecting this option may make some fonts look blocky in LyX. Deselecting this option makes LyX use the nearest bitmap font size available, instead of scaling.
pl: Zezwala na skalowanie czcionek rastrowych. Jeżeli używasz czcionki rastrowej, wybór tej opcji może spowodować, że niektóre czcionki w LyX będą miały klockowaty wygląd. Odznaczenie tej opcji sprawia, że LyX stosuje najbliższy dostępny rozmiar czcionki zamiast ją skalować.

en: Allow session manager to save and restore windows geometry.
pl: Zezwala menadżerowi sesji na zapisywanie i przywracanie geometrii okna.

en: Allows link text to break across lines.
pl: Pozwól łamać adresy łącz pomiędzy wierszami.

en: Alphabetic Presentation Forms
pl: Alfabetyczne formy prezentacyjne

en: Already in regular expression mode
pl: Już w trybie wyrażenia regularnego

en: Also Affiliation
pl: Także przynależność

en: Alt Affiliation
pl: Alt przynależność

en: AltAffiliation
pl: AltPrzynależność

en: Altaffilation
pl: Altprzynależność

en: Alter Co&lor...
pl: Zmień ko&lor...

en: Alternate Affiliation Option
pl: Opcja alternatywnej przynależności

en: Alternative
pl: Alternatywa

en: Alternative Proof String
pl: Alternatywny napis dowodu

en: Alternative affiliation:
pl: Alternatywna przynależność:

en: Always Babel
pl: Zawsze Babel

en: Always Toggled
pl: Przełączalne

en: An Xfig figure.
pl: Rysunek Xfig.

en: An alternative proof string
pl: Alternatywny napis dowodu

en: An emergency file is successfully loaded, but the original file %1$s is marked read-only. Please make sure to save the document as a different file.
pl: Plik awaryjny został udanie załadowany, ale oryginalny plik %1s jest oznaczony jako tylko do odczytu. Upewnij się, że zapiszesz dokument do innego pliku.

en: An emergency save of the document %1$s exists.
    
    Recover emergency save?
pl: Istnieje kopia bezpieczeństwa tego dokumentu %1$s.
    
    Przywrócić zapisaną kopię?

en: An error occurred while running:
    %1$s
pl: Zdarzył się błąd podczas wykonania:
    %1$s

en: An integer is expected.
pl: Spodziewana jest liczba całkowita!

en: Ancient Greek Musical Notation
pl: Antyczna grecka notacja muzyczna

en: Ancient Greek Numbers
pl: Antyczne cyfry greckie

en: And
pl: I

en: Angle to rotate image by
pl: Kąt obrotu rysunku

en: Anlagen
pl: Załączniki

en: Anrede
pl: Rozpoczęcie

en: Any Number|N
pl: Dowolna liczba|n

en: Any Word|W
pl: Dowolne słowo|w

en: Any changes will be lost. Are you sure you want to revert to the saved version of the document %1$s?
pl: Wszelkie zmiany zostaną utracone. Jesteś pewien, że chesz powrócić do zapisanej wersji dokumentu %1$s?

en: Anything Non-Empty|o
pl: Dowolny niepusty|n

en: Anything|A
pl: Cokolwiek|C

en: App&ly
pl: &Zastosuj

en: Appears in TOC
pl: W spisie treści

en: Append Argument
pl: Dołącz argument

en: Append Argument Eating From the Right
pl: Dodaj konsumpcję argumentu od prawej

en: Append Column|p
pl: Dołącz kolumnę|k

en: Append Optional Argument Eating From the Right
pl: Dodaj konsumpcję argumentu opcjonalnego od prawej

en: Append Row|A
pl: Dołącz wiersz|w

en: Append argument
pl: Dołącz argument

en: Append argument eating from the right
pl: Dodaj konsumpcję argumentu od prawej

en: Append optional argument eating from the right
pl: Dodaj konsumpcję argumentu opcjonalnego od prawej

en: Append the name of this branch to the output filename, given the branch is active.
pl: Dodaj nazwę tej gałęzi do nazwy pliku wynikowego oznaczając, że ta gałąź jest aktywna.

en: Appendices
pl: Dodatki

en: Appendix
pl: Dodatek

en: Appendix \Alph{appendix}.
pl: Dodatek \Alph{appendix}

en: Appendix \Alph{section}:
pl: Aneks \Alph{section}:

en: Appendix \thechapter
pl: Dodatek \thechapter

en: Applied "%1$s" to %2$d buffer(s)
pl: Zastosowano "%1$s" do %2$d bufora(-ów)

en: Applied "%1$s" to %2$d insets
pl: Zastosowano "%1$s" do %2$d wstawek

en: Apply Last Text Style|A
pl: Nadaj ostatnio użyty styl tekstu|N

en: Apply changes &immediately
pl: Zastosuj zm&iany natychmiast

en: Apply each change automatically
pl: Zastosuj automatycznie każdą zmianę

en: Apply last
pl: Zastosuj ostatnie

en: Apply settings immediately
pl: Zastosuj zmiany natychmiast

en: Arabic
pl: Arabski

en: Arabic (ArabTeX)
pl: Arabski (ArabTeX)

en: Arabic (Arabi)
pl: Arabski (Arabi)

en: Arabic (CP 1256)
pl: Arabski (CP 1256)

en: Arabic (ISO 8859-6)
pl: Arabski (ISO 8859-6)

en: Arabic Presentation Forms-A
pl: Arabskie formy prezentacyjne A

en: Arabic Presentation Forms-B
pl: Arabskie formy prezentacyjne B

en: Argument not known in this Layout. Will be suppressed in the output.
pl: Argument nie znany w tym układzie.  Zostanie wytłumiony na wyjściu.

en: Armenian
pl: Armeński

en: Armenian (ArmSCII8)
pl: Armeński (ArmSCII8)

en: Array Environment|y
pl: Środowisko Array|y

en: Arrow
pl: Strzałka

en: Arrow:
pl: Strzałka:

en: Arrows
pl: Strzałki

en: Arrows (extended)
pl: Strzałki (rozszerzone)

en: Article
pl: Artykuł

en: Article (Standard Class with Extra Font Sizes)
pl: Artykuł (klasa standardowa z dodatkowymi rozmiarami czczionek)

en: Article DOI:
pl: DOI artykułu:

en: Article number:
pl: Numer artykułu:

en: ArticleMode
pl: TrybArtykułu

en: Articles
pl: Artykuły

en: Articles (DocBook)
pl: Artykuł (DocBook)

en: As described in the User Guide, the width of this text determines the width of the label part of each item in environments like List and Description.
    
     Normally, you won't need to set this, since the largest label width of all the items is used.
pl: Jak zostało opisane w Podręczniku Użytkownika, szerokość tego tekstu determinuje szerokość kolumny etykiet dla każdego elementu w środowiskach takich, jak Lista i Opis.
    
    Zazwyczaj nie chcesz tego ustawiać, skoro używana jest długość najdłuższej etykiety ze wszystkich elementów.

en: Ask permission
pl: Pytaj o zgodę

en: Ask the user
pl: Zapytaj użytkownika

en: Assertion %1$s violated in
    file: %2$s, line: %3$s
pl: Naruszenie asercji %1$s w
    pliku: %2$s, wiersz: %3$s

en: Assign the graphic to a group of graphics that share the same settings
pl: Przypisuje rysunek do grupy rysunków, które współdzielą takie same ustawienia

en: Assign to group '%1$s' anyway
pl: Przypisz do grupy '%1$s' w każdym razie

en: Assigned master does not include this file
pl: Przypisany nadrzędny nie zawiera tego pliku

en: Assumption
pl: Założenie

en: Assumption \theassumption.
pl: Założenie \theassumption.

en: Assumption \thetheorem.
pl: Założenie \thetheorem.

en: Assumption*
pl: Założenie*

en: Assumption.
pl: Założenie.

en: Assure counters and references are as in the complete document (prolonges compilation)
pl: Doprowadza liczniki i odnośniki do stanu z pełnego dokumentu (wydłuża kompilację)

en: At Decimal Separator
pl: Na separatorze dziesiętnym

en: Attempted to include file %1$s in itself! Ignoring inclusion.
pl: Próba zawarcia pliku %1$s w samym sobie! Zawarcie zignorowane.

en: Attempting to close changed document!
pl: Próba zamknięcia zmienionego dokumentu!

en: Author
pl: Autor

en: Author Address
pl: Adres Autora

en: Author Address:
pl: Adres Autora:

en: Author Email
pl: Email Autora

en: Author Footnote
pl: przypis autora

en: Author Names
pl: Imiona autora

en: Author Note:
pl: Notka Autor:

en: Author Option
pl: Opcje autora

en: Author Running
pl: Roboczy Autor

en: Author Running:
pl: Roboczy autor:

en: Author URL
pl: URL Autora

en: Author URL Option
pl: Opcja URL autora

en: Author affiliation
pl: Przynależność autora

en: Author affiliation:
pl: Przynależność autora:

en: Author names that will appear in the header line
pl: Imiona autora, które pojawią się w wierszu nagłówka

en: Author-year
pl: Autor-Rok

en: Author:
pl: Autor:

en: AuthorAddr
pl: AdresAutora

en: AuthorNote
pl: NotkaAutora

en: Authorgroup
pl: Autor grupowy

en: Authorinfo
pl: AutorInfo

en: Authorinfo:
pl: AutorInfo:

en: Authors
pl: Autorzy

en: Auto &begin
pl: Włącz na &początku

en: Auto &end
pl: Włącz na &końcu

en: Auto-edit file %1$s failed
pl: Błąd auto-modyfikacji pliku %1$s

en: Auto-saving %1$s
pl: Automatyczne zapisywanie %1$s

en: Auto-view file %1$s failed
pl: Automatyczny podgląd pliku %1$s nieudany

en: Autoco&rrection
pl: Autoko&rekta

en: Autocorrect Off ('!' to enter)
pl: Autokorekta Wył. ('!' by wejść)

en: Autocorrect On (<space> to exit)
pl: Autokorekta Wł. (<spacja> by wyjść)

en: Automatic
pl: Automatyczny

en: Automatic &inline completion
pl: Automatyczne uzupełnianie w l&inii

en: Automatic &popup
pl: Automatyczna lista &propozycji uzupełnień

en: Automatic cleanup of the window before LaTeX compilation proceeds
pl: Automatyczne czyszczenie okna przed rozpoczęciem kompilacji przez LaTeX

en: Automatic in&line completion
pl: Automatyczne uzupełnianie w &linii

en: Automatic p&opup
pl: Automatyczna lista pr&opozycji uzupełnień

en: Automatic save done.
pl: Wykonano automatyczny zapis.

en: Automatic save failed!
pl: Nieudany zapis automatyczny!

en: Automatic update
pl: Automatyczna aktualizacjia

en: Automatically fi&ll header
pl: Automatycznie wype&łnij nagłówek

en: Autosave failed!
pl: Nieudany autozapis!

en: Autosaving current document...
pl: Automatyczny zapis bieżącego dokumentu

en: Available categories depend on the document encoding. Select UTF-8 for the full range.
pl: Dostępne kategorie zależą od kodowania dokumentu. Wybierz UTF-8 dla pełnego zakresu.

en: Available listing parameters are %1$s
pl: Dostępne parametry listingu to %1$s

en: Available listings parameters containing string "%1$s" are %2$s
pl: Dostępne parametry listingu zawierające ciąg "%1$s" to %2$s

en: Available templates
pl: Dostępne szablony

en: Axiom
pl: Aksjomat

en: Axiom \theaxiom.
pl: Aksjomat \theaxiom.

en: Axiom*
pl: Aksjomat*

en: Axiom.
pl: Aksjomat.

en: B&ackreferences:
pl: Odnośniki &wsteczne:

en: B&reak links over lines
pl: Złam łącza pomiędzy wie&rszami

en: BROKEN:
pl: ZEPSUTY:

en: BackMatter
pl: Treść końcowa

en: Backaddress
pl: AdresZwrotny

en: Backaddress:
pl: AdresZwrotny:

en: Backup &original documents when saving
pl: Zachowanie kopii &oryginału przy zapisie

en: Backup failure
pl: Porażka kopii bezpieczeństwa

en: Bad math environment
pl: Nieprawidłowe środowisko matematyki

en: Bad status when checking in changes.
    
    '%1$s'
pl: Zły status w trakcie próby zameldowania zmian.
    
    "%1$s"

en: Baltic (CP 1257)
pl: Bałtycki (CP 1257)

en: Baltic (ISO 8859-13)
pl: Bałtycki (ISO 8859-13)

en: Baltic (ISO 8859-4)
pl: Bałtycki (ISO 8859-4)

en: BankAccount
pl: NrKonta

en: BankAccount:
pl: NrKonta:

en: BankCode
pl: NrRozlBanku

en: BankCode:
pl: NrRozlBanku:

en: BankRowA
pl: BankWierszA

en: BankRowA:
pl: BankWierszA:

en: BankRowB
pl: BankWierszB

en: BankRowB:
pl: BankWierszB:

en: BankRowC
pl: BankWierszC

en: BankRowC:
pl: BankWierszC:

en: BankRowD
pl: BankWierszD

en: BankRowD:
pl: BankWierszD:

en: BankRowE
pl: BankWierszE

en: BankRowE:
pl: BankWierszE:

en: BankRowF
pl: BankWierszF

en: BankRowF:
pl: BankWierszF:

en: Baseline center
pl: Środek, bazowa linia tekstu

en: Baseline left
pl: Lewy, bazowa linia tekstu

en: Baseline right
pl: Prawy, bazowa linia tekstu

en: Basic Latin
pl: Podstawowy łaciński

en: Basque
pl: Baskijski

en: Beamer Note
pl: Notka Beamer

en: Beamer Presentations|B
pl: Prezentacja Beamer|B

en: BeforePicture
pl: PrzedZdjęciem

en: Beginning of file reached while searching backward.
    Continue searching from the end?
pl: Osiągnięto koniec pliku w trakcie przeszukiwania w tył.
    Czy kontynuować poszukiwania od końca dokumentu?

en: Belarusian
pl: Białoruski

en: Bengali
pl: Bengalski

en: Bet&ween rows:
pl: Pomiędzy &wierszami:

en: Betreff
pl: Odpowiedź

en: BibTeX Bibliography
pl: Bibliografia BibTeX

en: BibTeX Databases (*.bib)
pl: Bazy BibTeX-a (*.bib)

en: BibTeX Generated Bibliography
pl: Bibliografia wygenerowana przez BibTeX

en: BibTeX Styles (*.bst)
pl: Style BibTeX-a (*.bst)

en: BibTeX command and options
pl: Polecenie i opcje BibTeX-a

en: BibTeX database to use
pl: Baza danych BibTeX

en: BibTeX databases
pl: Bazy danych BibTeX

en: BibTeX error:
pl: Błąd BibTeX:

en: BibTeX styles
pl: Style BibTeX-a

en: Biber error:
pl: Błąd Biber:

en: Bibliographical backreferences
pl: Łącza wsteczne do cytowań bibliografii

en: Bibliography
pl: Bibliografia

en: Bibliography (plain)
pl: Bibliografia (prosta)

en: Bibliography Entry
pl: Pozycja bibliografii

en: Bibliography Style
pl: Styl bibliografii

en: Bibliography entry not found!
pl: Pozycja bibliografii nie znaleziona!

en: Bibliography heading
pl: Nagłówek bibliografii

en: Bibnote
pl: Bibnotka

en: Big Operators
pl: Wielkie operatory

en: Big operators
pl: Wielkie operatory

en: Big skip
pl: Duży odstęp

en: BigSkip
pl: Duży odstęp

en: BigSkip|B
pl: Duże ominięcie|B

en: Big[[delimiter size]]
pl: Duży

en: Bigg[[delimiter size]]
pl: Dduży

en: Binomial	\binom
pl: Dwumian	\binom

en: Biography
pl: Biografia

en: Biography without photo
pl: Biografia bez zdjęcia

en: BiographyNoPhoto
pl: BiografiaBezZdjęcia

en: Birthday
pl: Data urodzenia

en: Bitstream Charter (Mathdesign)
pl: Bitstream Charter (matematyczny)

en: Block
pl: Blok

en: Block Elements
pl: Elementy blokowe

en: Block Title
pl: Tytuł Bloku

en: Block:
pl: Blok:

en: Blocks
pl: Bloki

en: BoardCentered
pl: Wyśrodkowana Szachownica

en: Body Only
pl: Tylko ciało

en: Bold
pl: Pogrubiona

en: Bold	\mathbf
pl: Pogrubiona	\mathbf

en: Bold symbol	\boldsymbol
pl: Pogrubiony symbol	\boldsymbol

en: Book (Standard Class)
pl: Książka (klasa standardowa)

en: Bookmarks|B
pl: Zakładki|Z

en: Books
pl: Książki

en: Books (DocBook)
pl: Książki (DocBook)

en: Border above
pl: Ramka górna

en: Border below
pl: Ramka dolna

en: Botto&m of row:
pl: U &dołu strony:

en: Bottom
pl: Dół

en: Bottom Line|B
pl: Dolna linia|D

en: Bottom center
pl: Środek dolny

en: Bottom left
pl: Lewy dolny

en: Bottom right
pl: Prawy dolny

en: Bottom tie bar
pl: Wiązany dolnie pasek

en: Bottom|B
pl: W dół|d

en: Bottom|o
pl: spód|d

en: Box
pl: Pudełko

en: Box Drawing
pl: Obramowania

en: Box Settings...|x
pl: Ustawienia pudełka...|p

en: Br&owse...
pl: &Przeglądaj...

en: Braille|a
pl: Braille|B

en: Branch
pl: Gałąź

en: Branch "%1$s" already exists.
pl: Gałąź "%1$s" już istnieje.

en: Branch "%1$s" does not exist.
pl: Gałąź "%1$s" nie istnieje.

en: Branch (undefined):
pl: Gałąź (niezdefiniowana):

en: Branch Settings
pl: Ustawienia gałęzi

en: Branch Settings...|B
pl: Ustawienia gałęzi...|G

en: Branch already exists
pl: Gałąź już istnieje

en: Branch name
pl: Nazwa gałęzi

en: Branch state changes in master document
pl: Zmiany stany gałęzi głównego dokumentu

en: Branch:
pl: Gałąź:

en: Branches
pl: Gałęzie

en: Branch|B
pl: Gałąź|G

en: Break lines longer than the linewidth
pl: Dziel linie dłuższe niż szerokość wiersza

en: Breakable Slash|a
pl: Podzielny ukośnik|e

en: Breton
pl: Bretoński

en: Brieftext
pl: Streszczenie

en: Bro&wse...
pl: &Przeglądaj...

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: Buffer Error!
pl: Błąd bufora!

en: Build Info
pl: Informacja o kompilacji

en: Build Program|B
pl: Zbuduj program|p

en: Build errors
pl: Błąd budowania

en: Bulgarian
pl: Bułgarski

en: Bulleted Item:
pl: Element ozdobiony:

en: Bullets
pl: Ozdobniki

en: Byzantine Musical Symbols
pl: Bizantyjskie symbole muzyczne

en: C&aption:
pl: &Podpis:

en: C&enter
pl: Wyśrodkowani&e

en: C&lear
pl: &Wyczyść

en: C&olor links
pl: K&olorowe łącza

en: C&onverter:
pl: K&onwerter:

en: C&urrent document
pl: Aktualny dok&ument

en: C&ustomize Hyperref Options
pl: Dostos&uj opcjie hyperref

en: CC
pl: DW

en: CCC code:
pl: Kod CCC:

en: CJK Compatibility
pl: Znaki zgodności CJK

en: CJK Compatibility Forms
pl: Formy zgodności CJK

en: CJK Compatibility Ideographs
pl: Ideogramy zgodności CJK

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
pl: Uzupełnienie ideogramów zgodności CJK

en: CJK Symbols and Punctuation
pl: Symbole i znaki interpunkcyjne CJK

en: CJK Unified Ideographs
pl: Ujednolicone ideogramy CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension B
pl: Zunifikowane ideogramy CJK rozszerzenie B

en: CR Categories:
pl: Kategorie CR:

en: CR categories
pl: kategorie CR

en: CR category
pl: kategoria CR

en: CR-number
pl: numer-CR

en: CRcat
pl: katCR

en: CURTAIN
pl: KURTYNA

en: Ca&tegory:
pl: Ka&tegoria:

en: Calligraphic	\mathcal
pl: Kaligraficzna	\mathcal

en: Can not insert shortcut to the list
pl: Nie można dodać skrótu do listy

en: Can't add vertical grid lines in '%1$s'
pl: Nie można dodać pionowych linii siatki w '%1$s'

en: Can't change horizontal alignment in '%1$s'
pl: Nie można zmienić poziomego wyrównania w '%1$s'

en: Can't change number of columns in '%1$s'
pl: Nie można zmianieć ilości kolumn w '%1$s'

en: Can't change number of rows in '%1$s'
pl: Nie można zmieniać ilości wierszy w '%1$s'

en: Can't set layout!
pl: Nie można ustawić układu!

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Canceled.
pl: Zaniechane.

en: Cannot convert file
pl: Nie można konwertować pliku

en: Cannot edit file
pl: Nie można edytować pliku

en: Cannot index more than one paragraph!
pl: Nie można indeksować więcej niż jeden akapit!

en: Cannot remove a Format used by a Converter. Remove the converter first.
pl: Nie można usunąć formatu używanego przez którykolwiek z konwerterów. Usuń najpierw konwerter.

en: Cannot remove standard index
pl: Nie można usunąć indeksu standardowego

en: Cannot remove temporary directory
pl: Nie można usunąć katalogu tymczasowego

en: Cannot retrieve CVS status
pl: Nie można pozyskać statusu CVS

en: Cannot revert document %1$s to repository version.
    The status '%2$s' is unexpected.
pl: Nie można przywrócić dokumentu %1$s do wersji z repozytorium.
    Status "%2$s" nie jest spodziewany.

en: Cannot view file
pl: Nie można podejrzeć pliku

en: Capitalize|a
pl: Kapitaliki|a

en: Caption
pl: Podpis

en: Caption (%1$s)
pl: Podpis (%1$s)

en: Caption:
pl: Podpis:

en: Case
pl: Przypadek

en: Case #.
pl: Przypadek #.

en: Case &sensitive
pl: &Wielkość liter

en: Case &sensitive[[search]]
pl: Uwzględniaj &wielkość liter

en: Case \arabic{case}
pl: Przypadek \arabic{case}

en: Case \thecase.
pl: Przypadek \the case.

en: Case se&nsitive
pl: Z&naczenie wielkości liter

en: Cases Environment|C
pl: Środowisko Cases|C

en: Catalan
pl: Kataloński

en: Category: %1$s.
pl: Kategoria: %1$s.

en: Cell setting
pl: Ustawienia komórki

en: Center
pl: Do środka

en: Center Footer
pl: Środkowa stopka

en: Center Footer:
pl: Środkowa stopka:

en: Centered
pl: Wyśrodkowane

en: Center|C
pl: Środkowanie|k

en: Central European (CP 1250)
pl: Środkowoeuropejski (CP 1250)

en: Central European (CP 852)
pl: Środkowoeuropejski (CP 852)

en: Central European (ISO 8859-2)
pl: Środkowoeuropejski (ISO 8859-2)

en: Change Formula Type|F
pl: Zmień typ formuły|f

en: Change Limits Type|L
pl: Zmień typ granic|g

en: Change Tracking|C
pl: Śledzenie zmian|z

en: Change the name of the selected branch
pl: Zmiana nazwy wybranej gałęzi

en: Change tracking
pl: Śledzenie zmian

en: Change:
pl: Zmiana:

en: Changes
pl: Zmiany

en: Changes detected
pl: Wykryto zmiany

en: Changes not shown in LaTeX output
pl: Zmiany nie wyświetlane na wyjściu LaTeX

en: Changes will not be highlighted in LaTeX output when using pdflatex, because xcolor and ulem are not installed.
    Please install both packages or redefine \lyxadded and \lyxdeleted in the LaTeX preamble.
pl: Zmiany nie będą widoczne na wyjściu LaTeX, gdy zostanie użyty pdflatex; xcolor i soul nie są zainstalowane.
    Proszę zainstalować oba te pakiety lub przedefiniować \lyxadded and \lyxdeleted w preambule LaTeX.

en: Changes will not be highlighted in LaTeX output, because neither dvipost nor xcolor/ulem are installed.
    Please install these packages or redefine \lyxadded and \lyxdeleted in the LaTeX preamble.
pl: Zmiany nie będą widoczne na wyjściu LaTeX, ponieważ ani dvipost, ani xcolor/soul nie są zainstalowane.
    Proszę zainstalować te pakiety lub przedefiniować \lyxadded and \lyxdeleted w preambule LaTeX.

en: Changing number of columns not allowed in 'cases': feature %1$s
pl: Zmienianie numerów kolumn nie dopuszczalnych w 'przypadkach': funkcja %1$s

en: Chapter
pl: Rozdział

en: Chapter Exercises
pl: Ćwiczenia do rozdziału

en: Chapter \thechapter
pl: Rozdział \thechapter

en: Chapter*
pl: Rozdział*

en: Chapterprecis
pl: Podsumowanie rozdziału

en: Character is uncodable in verbatim paragraphs.
pl: Znak jest niekodowalny w akapitach maszynopisowych.

en: Character set
pl: Kodowanie

en: Chart
pl: Diagram

en: Check In Changes...|I
pl: Nanieś zmiany i zablokuj...|N

en: Check Out for Edit|O
pl: Odblokuj i edytuj|O

en: Check TeX|h
pl: Sprawdź TeX|h

en: Check for floating listings
pl: Zaznacz aby otrzymać listing we wstawce

en: Check for inline listings
pl: Zaznacz aby umieścić listing w linii tekstu

en: Check if this index should be part (e.g., a section) of the former one.
pl: Zaznacz, jeżeli ten indeks ma być częścią (np. sekcją) poprzedniego.

en: Check if you need multiple indexes (e.g., an Index of Names)
pl: Zaznacz, jeżeli potrzebujesz wiele różnych indeksów (np. indeks imion)

en: Check it to enter parameters that are not recognizable by LyX
pl: Zaznacz aby wprowadzić parametry, które nie są rozpoznawalne przez LyX'a

en: Check spelling
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Check this if the box should break across pages
pl: Wybierz to pole, jeśli chcesz aby pudełko było podzielone pomiędzy strony

en: Check this to allow flexible placement
pl: Wybierz tą opcję, aby umożliwić elastyczne położenie wstawki

en: Check this to show the current format in the File > Export menu
pl: Zaznacz, aby bieżący format był widoczny w menu File > Export

en: Check to change the order of rotating and scaling
pl: Zaznacz aby zamienić kolejność obracania i skalowania

en: Check to highlight foreign languages visually in the work area
pl: Zaznacz, aby podświetlać wizualnie język obcy w obszarze roboczym

en: Check to pass the language globally (to the document class), not locally (to the language package)
pl: Oznacz aby przekazać wybór języka globalnie (do klasy dokumentu), a nie lokalnie (do pakietu językowego)

en: Check-in changes
pl: Nanieś zmiany i zablokuj

en: Check-out for edit
pl: Odblokuj i edytuj

en: CheckTeX start options and flags
pl: Opcje i znaczniki startowe CheckTeX

en: Checking this allows the automatic display of helpful comments for insets in the main work area of an edited document
pl: Wybranie tej opcji pozwoli na automatyczne wyświetlanie przydatnych komentarzy dla wstawek w głównym obszarze pracy edytowanego dokumentu

en: Checking this improves performance, but might decrease the on-screen quality of fonts
pl: Wybranie tej opcji podnosi wydajność, jednakże może zredukować jakość czcionek widocznych na ekranie

en: Chemistry
pl: Chemia

en: Chess
pl: Szachy

en: Chess diagram
pl: Diagram szachowy

en: ChessBoard
pl: Szachownica

en: ChessDiagram
pl: Diagram szachowy

en: Child Document
pl: Dokument podrzędny

en: Child Document...|d
pl: Dokument podrzędny...|D

en: Child Documents
pl: Dokumenty podrzędny

en: Chinese (simplified)
pl: Chiński (uproszczony)

en: Chinese (simplified) (EUC-CN)
pl: Chiński (uproszczony) (EUC-CN)

en: Chinese (simplified) (GBK)
pl: Chiński (uproszczony) (GBK)

en: Chinese (traditional)
pl: Chiński (tradycyjny)

en: Chinese (traditional) (Big5)
pl: Chiński (tradycyjny) (Big5)

en: Chinese (traditional) (EUC-TW)
pl: Chiński (tradycyjny) (EUC-TW)

en: Chinese Article (CTeX)
pl: Chiński artykuł (CTeX)

en: Chinese Book (CTeX)
pl: Chińska książka (CTeX)

en: Chinese Report (CTeX)
pl: Chiński raport (CTeX)

en: Choose UI file
pl: Wybierz plik menu

en: Choose a filename to export the document as
pl: Wprowadź nazwę pliku pod jaką dokument ma być zapisany

en: Choose a filename to save document as
pl: Wprowadź nazwę pliku pod jaką dokument ma być zapisany

en: Choose a filename to save the pasted graphic as
pl: Wprowadź nazwę pliku pod jaką wklejony rysunek ma być zapisany

en: Choose a particular paper size, or set your own with "Custom"
pl: Wybór odpowiedniego rozmiaru papieru lub definicja własnego wybierając "Własne"

en: Choose a style file
pl: Wybierz plik stylu

en: Choose bind file
pl: Wybierz plik skrótów

en: Choose keyboard map
pl: Wybierz mapę klawiatury

en: Choose the font size for line numbers
pl: Wybierz rozmiar czcionki dla numerów linii

en: Chosen File Already Open
pl: Wybrany plik już otwarty

en: Chunk
pl: Kawałek

en: Citation
pl: Cytowanie

en: Citation Style
pl: Styl cytowania

en: Citation st&yle:
pl: St&yl cytowania:

en: Citation-number
pl: Cytowanie-numer

en: Citation-number:
pl: Cytowanie-numer:

en: Citation...|C
pl: Cytowanie...|C

en: Citation:
pl: Cytowanie:

en: Citations
pl: Cytowania

en: Cite reference
pl: Odnośnik cytatu

en: Cite-other
pl: Cytat (inny)

en: Cite-other:
pl: Cytat (inny):

en: City
pl: Miasto

en: Claim
pl: Stwierdzenie

en: Claim #.
pl: Stwierdzenie #.

en: Claim \arabic{theorem}
pl: Stwierdzenie \arabic{theorem}

en: Claim \theclaim.
pl: Stwierdzenie \theclaim.

en: Claim*
pl: Stwierdzenie*

en: Claim.
pl: Stwierdzenie.

en: Class Default
pl: Klasa domyślna

en: Class Default (TeX Fonts)
pl: Klasa domyślna (czcionki TeX)

en: Class not found by LyX. Please check if you have the matching %1$s class and all required packages (%2$s) installed.
pl: Klasa nie odnaleziona przez LyX. Proszę sprawdzić czy posiadasz pasującą klasę %1$s i wszystkie wymagane pakiety (%2$s) są zainstalowane.

en: Classic
pl: Klasyczny

en: Classification Codes
pl: Kody klasyfikacji

en: Class|C
pl: Zamknij|Z

en: Clear Bookmarks|C
pl: Wyczyść zakładki|C

en: Clear Double Page
pl: Dwie czyste strony

en: Clear Double Page|D
pl: Podwójna czysta strona|D

en: Clear Page
pl: Czysta strona

en: Clear Page|C
pl: Czysta strona|C

en: Clear current shortcut
pl: Wyczyść aktualny skrót

en: Clear text
pl: Czysty tekst

en: Click or press Delete to delete the selected citation from the list
pl: Kliknij lub naciśnij Delete, aby usunąć wybrany cytat z listy

en: Click or press Enter to add the selected citation to the list
pl: Kliknij lub naciśnij Enter, aby dodać wybrany cytat do listy

en: Click to change the color
pl: Kliknij, aby zmienić kolor

en: Click to define a new graphics group.
pl: Kliknij, aby zdefiniować nową grupę rysunków.

en: Click to detach
pl: Kliknij aby odczepić

en: Click to select a local document class definition file
pl: Naciśnij, aby móc wybrać lokalny plik definicji klasy dokumentu

en: Click to select a proposal, double click to look it up.
pl: Kliknij, aby wybrać propozycję; kliknij podwójnie aby odnaleźć.

en: Clip to &bounding box
pl: Obetnij do rozmiarów &bounding box

en: Clip to bounding box values
pl: Obetnij do rozmiarów bounding box

en: Clipart|#C#c
pl: Rysunek|#R#r

en: Close
pl: Zamknij

en: Close All
pl: Zamknij wszystko

en: Close All Insets|C
pl: Zamknij wszystkie wstawki|Z

en: Close All Notes|l
pl: Zamknij wszystkie wstawki|Z

en: Close Current View
pl: Zamknij aktualny widok

en: Close Current View|w
pl: Zamknij aktualny widok|w

en: Close File
pl: Zamknij plik

en: Close Inset|C
pl: Zamknij wstawkę|Z

en: Close Window|d
pl: Zamknij okno|d

en: Close document
pl: Zamknij dokument

en: Close or hide document?
pl: Zamknąć czy ukryć dokument?

en: Close tab
pl: Zamknij patkę

en: Close this dialog
pl: Zamyka okno

en: Closes document
pl: Zamyka dokument

en: Close|C
pl: Zamknij|m

en: Closing
pl: Zakończenie

en: Closing last &view:
pl: Zamykanie ostatniego &widoku:

en: Closing:
pl: Zakończenie:

en: Co&mmand:
pl: &Polecenie:

en: Co&ntent:
pl: &Zawartość:

en: Co&pier:
pl: Ko&pista:

en: Code
pl: Kod

en: Code URL:
pl: URL kodu:

en: Collaboration
pl: Współpraca

en: Collaboration:
pl: Współpraca:

en: Color
pl: W kolorze

en: Colors
pl: Kolory

en: Column
pl: Kolumna

en: Column Options
pl: Opcje kolumn

en: Column Placement Options
pl: Opcje umieszczania kolumny

en: Column Width %
pl: % szerokości kolumny

en: Column options (see beamer manual)
pl: Opcje kolumn (zobacz instrukcję dla beamer)

en: Column placement options (t, T, c, b)
pl: Opcje umieszczania kolumny (t, T, c, b)

en: Column settings
pl: Ustawienia kolumny

en: Columns
pl: Kolumny

en: Columns (center aligned)
pl: Kolumny (wyrównane do środka)

en: Columns (top aligned)
pl: Kolumny (wyrównane do góry)

en: ColumnsCenterAligned
pl: KolumnyWyśrodkowane

en: ColumnsTopAligned
pl: KolumnyWyrównaneGórnie

en: Combining Diacritical Marks
pl: Składające znaki diakrytyczne

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
pl: Składające znaki diakrytyczne dla symboli

en: Combining Half Marks
pl: Składające półznaki

en: Command Buffer
pl: Bufor komend

en: Command and options for nomencl (usually makeindex)
pl: Polecenia i opcje dla nomenclatury (zwykle makeindex)

en: Command definition file. Can either specify an absolute path, or LyX will look in its global and local commands/ directories.
pl: Plik definicji poleceń. Jeśli nie podana zostanie pełna ścieżka dostępu, to LyX poszuka pliku w globalnym i lokalnym katalogu commands/.

en: Command disabled
pl: Polecenie zablokowane

en: Command e&nd:
pl: Polecenie &powrotu
    po zmianie języka:

en: Command not allowed without a buffer open
pl: Polecenie nie dostępne bez otwartego bufora

en: Command not allowed without any document open
pl: Polecenie nie dostępne bez otwartego dokumentu

en: Command not handled
pl: Polecenie nie obsłużone

en: Command s&tart:
pl: Polecenie
    &zmiany języka:

en: Command-
pl: Komenda-

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comment|C
pl: Komentarz|K

en: Comment|m
pl: Komentarz|m

en: Commission
pl: Komisja

en: Compare LyX files
pl: Porównanie plików LyX

en: Compare Revisions
pl: Porównanie rewizji

en: Compare different revisions
pl: Porównanie różnych rewizją

en: Compare with Older Revision...|C
pl: Porównanie ze starszą rewizją…|r

en: Compare with last revision
pl: Porównanie z ostatnią rewizją

en: Compare with older revision
pl: Porównanie ze starszą rewizją

en: Compare...|C
pl: Własne...|W

en: Complete Source
pl: Kompletne źródło

en: Computation cannot be performed for AMS math environments.
    Change the math formula type and try again.
pl: Obliczenie nie może być przeprowadzone dla środowiska AMS math.
    Zmień typ formuły matematycznej i spróbuj ponownie.

en: Computer
pl: Komputer

en: Concepts
pl: Pomysły

en: Conclusion
pl: Konkluzja

en: Conclusion \theconclusion.
pl: Konkluzja \theconclusion.

en: Conclusion \thetheorem.
pl: Konkluzja \thetheorem.

en: Conclusion*
pl: Konkluzja*

en: Conclusion.
pl: Konkluzja.

en: Condition
pl: Warunek

en: Condition \thecondition.
pl: Warunek \thecondition.

en: Condition \thetheorem.
pl: Warunek \thetheorem.

en: Condition*
pl: Warunek*

en: Condition.
pl: Warunek.

en: Configuration files reading
pl: Wczytywanie plików konfiguracyjnych

en: Configure the width of the text cursor. Automatic zoom-controlled cursor width used when set to 0.
pl: Ustawienie szerokości kursora tekstowego. W przypadku wartości 0 użyta będzie automatyczna kontrola szerokości zależna od powiększenia.

en: Conjecture
pl: Hipoteza

en: Conjecture #.
pl: Hipoteza #.

en: Conjecture \arabic{theorem}
pl: Hipoteza \arabic{theorem}

en: Conjecture \theconjecture.
pl: Hipoteza \theconjecture.

en: Conjecture*
pl: Hipoteza*

en: Conjecture.
pl: Hipoteza.

en: Consider run-together words, such as "diskdrive" for "disk drive", as legal words?
pl: Rozważ połączenie słów, takich jak "niejako" zamiast "nie jako" jako poprawnych?

en: Contents
pl: Zawartość

en: Context
pl: Kontekst

en: Context of your work (optional, can be left empty)
pl: Kontekst twojej pracy (opcjonalny, można pozostawić puste)

en: Continued fraction	\cfrac
pl: Kontynuowany ułamek	\cfrac

en: Continued fraction (left)	\cfracleft
pl: Kontynuowany ułamek (lewy)	\cfracleft

en: Continued fraction (right)	\cfracright
pl: Kontynuowany ułamek (prawy)	\cfracright

en: Continuing
pl: Kontynuacja

en: Control
pl: Sterowanie

en: Control Pictures
pl: Piktogramy kontrolne

en: Conversion failed
pl: Nieudana konwersja

en: Conversion script failed
pl: Niepoprawny skrypt konwersji

en: Conversion script not found
pl: Nie znaleziono skryptu konwersji

en: Convert
pl: Konwertuj

en: Convert to current format
pl: Konwersja do aktualnego formatu

en: Converter Defi&nitions
pl: Defi&nicja konwertera

en: Converter File Cache
pl: Bufor plikowy konwertera

en: Converters
pl: Konwertery

en: Converting document to new document class...
pl: Konwersja dokumentu do nowej klasy

en: Converting to loadable format...
pl: Konwersja do wczytywalnego formatu

en: CopNum
pl: NrKopii

en: Coptic
pl: Koptyjski

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy Column|p
pl: Kopiuj kolumnę|p

en: Copy Column|y
pl: Kopiuj kolumnę|p

en: Copy Document Settings from:
pl: Kopiowanie ustawień dokumentu z:

en: Copy Row|o
pl: Kopiuj wiersz|o

en: Copy Text|o
pl: Kopiuj tekst|o

en: Copy as Reference|C
pl: Kopiuj jako odnośnik|K

en: Copy as Reference|R
pl: Odnośnik wewnętrzny...|R

en: Copy document?
pl: Skopiować dokument?

en: Copying %1$s to %2$s failed.
pl: Nieudane kopiowanie %1$s do %2$s.

en: Copy|p
pl: Kopiuj|K

en: Corollary
pl: Wniosek

en: Corollary #.
pl: Wniosek #.

en: Corollary \arabic{theorem}
pl: Wniosek \arabic{theorem}

en: Corollary \thecorollary.
pl: Wniosek \thecorollary.

en: Corollary*
pl: Wniosek*

en: Corollary.
pl: Wniosek.

en: Corr Author:
pl: Bieżący Autor:

en: Correspondence to:
pl: Adres korespondencyjny:

en: Corrupt File
pl: Uszkodzony plik

en: Could not copy a temporary file from %1$s to %2$s.
pl: Nie można skopiować pliku tymczasowego z %1$s do %2$s.

en: Could not copy the file
    %1$s
    into the temporary directory.
pl: Nie można skopiować pliku
    %1$s
    do katalogu tymczasowego.

en: Could not create a temporary directory in
    "%1$s"
    Make sure that this path exists and is writable and try again.
pl: Nie można utworzyć katalogu tymczasowego w
    "%1$s". Upewnij się że ścieżka istnieje,
    masz prawo zapisu i spróbuj ponownie.

en: Could not create temporary directory
pl: Nie można utworzyć katalogu tymczasowego

en: Could not find LaTeX command for character '%1$s' (code point %2$s)
pl: Nie można odnaleźć komendy LaTeX dla znaku '%1$s' (kod znaku %2$s)

en: Could not find UI definition file
pl: Nie można odnaleźć pliku definicji UI

en: Could not find `cua.bind' file
pl: Nie można odnaleźć pliku "cua.bind"

en: Could not find bind file
pl: Nie można odnaleźć pliku powiązań

en: Could not find default UI file
pl: Nie można odnaleźć domyślnego pliku UI

en: Could not find stdinsets.inc! This may lead to data loss!
pl: Nie można odnaleść stdinsets.inc! To może doprowadzić do utraty danych!

en: Could not insert document %1$s
pl: Nie można wstawić dokumentu %1$s

en: Could not load class
pl: Nie można załadować klasy

en: Could not load included file
    `%1$s'
    Please, check whether it actually exists.
pl: Nie można załadować dołączanego pliku
    "%1$s".
    Proszę sprawdzić, czy on właściwie istnieje.

en: Could not load master
pl: Nie można załadować głównego

en: Could not move a temporary directory from %1$s to %2$s.
pl: Nie można przesunąć folderu tymczasowego z %1$s do %2$s.

en: Could not move a temporary file from %1$s to %2$s.
pl: Nie można przesunąć pliku tymczasowego z %1$s do %2$s.

en: Could not open document %1$s
pl: Nie można otworzyć dokumentu %1$s

en: Could not open file
pl: Nie można otworzyć pliku

en: Could not open the specified document
    %1$s.
pl: Nie można otworzyć dokumentu
    %1$s

en: Could not read configuration file
pl: Nie można wczytać pliku konfiguracyjnego

en: Could not read file
pl: Nie można wczytać pliku

en: Could not read stdinsets.inc! This may lead to data loss!
pl: Nie można odczytać stdinsets.inc! To może doprowadzić do utraty danych!

en: Could not read template
pl: Nie można wczytać szablonu

en: Could not read the specified document
    %1$s
    due to the error: %2$s
pl: Nie można otworzyć dokumentu
    %1$s
    z powodu błędu: %2$s

en: Could not reload document %1$s.
pl: Nie można przeładować dokumentu %1$s.

en: Could not remove the temporary directory %1$s
pl: Nie można usunąć katalogu tymczasowego %1$s

en: Could not run chktex successfully.
pl: Nie można pomyślnie uruchomić chktex.

en: Could not update TeX information
pl: Nie można zaktualizować informacji TeX

en: Couldn't copy file
pl: Nie można skopiować pliku

en: Couldn't export file
pl: Nie można wyeksportować pliku

en: Couldn't import file
pl: Nie można zaimportować pliku

en: Couldn't proceed.
pl: Nie można kontynuować.

en: Country
pl: Kraj

en: Create new document?
pl: Utworzyć nowy dokument?

en: Credits
pl: Autorzy

en: Criterion
pl: Kryterium

en: Criterion \arabic{theorem}
pl: Kryterium \arabic{theorem}

en: Criterion \thetheorem.
pl: Kryterium \thetheorem.

en: Criterion.
pl: Kryterium.

en: Croatian
pl: Chorwacki

en: Crop
pl: Przytnij

en: Cross-Reference...|R
pl: Odnośnik wewnętrzny...|R

en: Cross-reference
pl: Odnośnik wewnętrzny

en: Cross-term
pl: Odnośnik wewnętrzny

en: Cross-term:
pl: Odnośnik wewnętrzny:

en: CrossList
pl: Lista (krzyżyki)

en: Currency Symbols
pl: Symbole waluty

en: Current Address
pl: Bieżący Adres

en: Current Paragraph
pl: Aktualny akapit

en: Current address:
pl: Bieżący adres:

en: Current cell:
pl: Bieżąca komórka:

en: Current column position
pl: Pozycja bieżącej kolumny

en: Current document and all related documents belonging to the same master document
pl: Aktualny dokument i wszystkie powiązane dokumentu należące do tego samego dokumentu głównego

en: Current row position
pl: Pozycja bieżącego wiersza

en: Current word
pl: Bieżące słowo

en: Cursor &follows scrollbar
pl: Kursor &nadąża za paskiem przewijania

en: Cursor i&ndicator
pl: Z&nacznik na kursorze

en: Cursor movement:
pl: Przesuwanie kursora:

en: Cursor not in table
pl: Kursor poza tabelą

en: Cursor width (&pixels):
pl: Szerokość kursora (&piksele):

en: Cursor, Mouse and Editing Functions
pl: Funkcje kursora, myszy i edycji

en: Cus&tom:
pl: Wła&sne:

en: Custom
pl: Własna

en: Custom &Width:
pl: &Własna szerokość:

en: Custom Insets
pl: Dostosowane wstawki

en: Custom Item|s
pl: Dostosowane elementy|s

en: Custom LaTeX preamble macro
pl: Własne makro preambuły LaTeX

en: Custom Length|C
pl: Długość własna|u

en: Custom column format (LaTeX)
pl: Własny format kolumny (LaTeX)

en: Custom keyboard definition
pl: Własna definicja klawiatury

en: Custom value. "List Indentation" needs to be set to "Custom".
pl: Własna wartość. "Wcięcie listy" wymaga ustawienia na "Własna".

en: Custom value. Needs spacing type "Custom".
pl: Wartość użytkownika. Wymaga "Własnego" typu odstępu.

en: Customer
pl: Klient

en: Customer no.:
pl: Nr Klienta:

en: Customization|C
pl: Konfiguracja|K

en: Customized...|C
pl: Dostosowane...|C

en: Custom|C
pl: Własny|y

en: Cut
pl: Wytnij

en: Cypriot Syllabary
pl: Sylabariusz cypryjski

en: Cyrillic
pl: Cyrylica

en: Cyrillic (CP 1251)
pl: Cyrylica (CP 1251)

en: Cyrillic (CP 855)
pl: Cyrylica (CP 855)

en: Cyrillic (CP 866)
pl: Cyrylica (CP 866)

en: Cyrillic (ISO 8859-5)
pl: Cyrylica (ISO 8859-5)

en: Cyrillic (KOI8-R)
pl: Cyrylica (KOI8-R)

en: Cyrillic (KOI8-U)
pl: Cyrylica (KOI8-U)

en: Cyrillic (pt 154)
pl: Cyrylica (pt 154)

en: Czech
pl: Czeski

en: DOS-de (CP 437-de)
pl: Niemiecki DOS (CP 437-de)

en: DPI (dots per inch) of your monitor is auto-detected by LyX. If that goes wrong, override the setting here.
pl: Rozdzielczość (DPI) monitora jest ustalana automatycznie przez LyX. Jeśli ta wartość jest błędna, można skorygować DPI właśnie tutaj.

en: DUPLICATE:
pl: DUPLIKAT:

en: DV&I command:
pl: Polecenie DV&I:

en: Danish
pl: Duński

en: Data URL:
pl: URL danych:

en: Databases:
pl: Bazy danych:

en: Dataset
pl: Zbiór danych

en: Dataset:
pl: Zbiór danych:

en: Datasets
pl: Zbiory danych

en: Datasets:
pl: Zbiory danych:

en: Date
pl: Data

en: Date format for strftime output
pl: Format daty dla danych wyjściowych strftime

en: Date of birth:
pl: Data urodzenia:

en: Date:
pl: Data:

en: Datum
pl: Data

en: Day
pl: Dzień

en: De&fault
pl: &Domyślny

en: De&lete
pl: &Usuń

en: De-select if you do not want LyX to scroll to saved position.
pl: Odznacz, jeśli nie chcesz, aby LyX przesuwał do zapisanej pozycji.

en: De-select if you don't want LyX to create backup files.
pl: Odznacz, jeśli nie chcesz aby LyX tworzył kopie zapasowe dokumentów.

en: De-select if you don't want babel to be used when the language of the document is the default language.
pl: Odznacz, jeśli nie chcesz aby babel był używany podczas gdy język dokumentu jest językiem domyślnym.

en: De-select if you don't want the class options to be reset to defaults after class change.
pl: Wyłącz jeśli nie chcesz aby aktualnie zaznaczony tekst był automatycznie zastępowany wpisywanym.

en: De-select if you don't want the current selection to be replaced automatically by what you type.
pl: Wyłącz jeśli nie chcesz aby aktualnie zaznaczony tekst był automatycznie zastępowany wpisywanym.

en: De-select if you don't want the language(s) used as an argument to \documentclass.
pl: Odznacz, jeśli nie chcesz używać nazwy języka jako argumentu \documentclass.

en: De-select if you don't want the startup banner.
pl: Wyłącz jeśli nie chcesz oglądać logo LyX po starcie programu.

en: De-select to prevent loading files opened from the last LyX session.
pl: Odznacz, aby zapobiec ładowaniu plików otwartych w poprzedniej sesji LyX'a.

en: Deactivate Branch in Master|v
pl: Deaktywuj gałąź w głównym|y

en: Deactivate Branch|e
pl: Deaktywuj gałąź|e

en: Debug Level
pl: Poziom diagnostyki

en: Debug messages
pl: Komunikaty diagnostyczne

en: Debugging `%1$s' (%2$s)
pl: Diagnostyka %1$s (%2$s)

en: Decimal
pl: Dziesiętne

en: Decoration
pl: Ozdobnik

en: Decrease
pl: Zmniejsz

en: Decrease List Depth|D
pl: Zmniejsz głębokość środowiska|m

en: Decrease depth
pl: Zmniejsz głębokość

en: Decrease nesting depth of selected item
pl: Zmniejsza głębokość zagnieżdżenia

en: Dedication
pl: Dedykacja

en: Dedication:
pl: Dedykacja:

en: Dedicatory
pl: Dedykowany

en: DefSkip
pl: Domyślny odstęp

en: DefSkip|D
pl: Domyślne ominięcie|D

en: Default
pl: Domyślny

en: Default Output Formats
pl: Domyślne format wynikowe

en: Default Overlay Specifications
pl: Domyślna specyfikacja nakładki

en: Default Text
pl: Domyślny tekst

en: Default length &unit:
pl: Domyślna jednostka dł&ugości:

en: Default overlay specifications within this frame
pl: Domyślna specyfikacja nakładki wewnątrz tej ramki

en: Default skip
pl: Domyślny odstęp

en: Default...
pl: Domyślny...

en: Default|t
pl: Domyślny|D

en: Define a style for paragraphs with an initial. See the EmbeddedObjects manual for a detailed description.
pl: Definiuje styl akapitu z inicjałem. Zobacz podręcznik EmbeddedObjects, aby zapoznać się za szczegółowym opisem.

en: Define hanging indentation/label length for the nomenclature list.
pl: Definiowanie zwisu akapitu/długości etykiety dla listy nomenklatury.

en: Define how to run chktex. E.g. "chktex -n11 -n1 -n3 -n6 -n9 -22 -n25 -n30 -n38" Refer to the ChkTeX documentation.
pl: Polecenie uruchamiania programu chktex. Przykładowo: "chktex -n11 -n1 -n3 -n6 -n9 -22 -n25 -n30 -n38". Pełna składnia programu ChkTeX opisana jest w jego dokumentacji.

en: Define options such as --min-crossrefs (see the documentation of BibTeX)
pl: Definiowanie opcji takich jak --min-crossrefs (zobacz dokumentację BibTeX)

en: Define or change background color
pl: Definiuje lub zmienia kolor tła

en: Define or change button color
pl: Definiowanie lub zmiana koloru przycisku

en: Define program options of the selected processor.
pl: Definicja opcji programu wybranego procesora.

en: Define the options of bibtex (cf. man bibtex) or select an alternative compiler (e.g. mlbibtex or bibulus).
pl: Zdefiniuj opcje dla bibtex (patrz: man bibtex) lub wybierz alternatywny kompilator (np. mlbibtex lub bibulus).

en: Define the options of makeindex (cf. man makeindex) or select an alternative compiler. E.g., using xindy/make-rules, the command string would be "makeindex.sh -m $$lang".
pl: Zdefiniuj opcje dla makeindex (patrz: man makeindex) lub wybierz alternatywny kompilator. Przykładowo, dla użycia xindy/make-rules, komenda mogłaby wyglądać "makeindex.sh -m $$lang".

en: Define the options of makeindex (cf. man makeindex) to be used for nomenclatures. This might differ from the index processing options.
pl: Określ opcje dla makeindex (patrz: man makeindex) używane dla nomenklatury. Mogę się one różnić od opcji do przetwarzania indeksu.

en: Define the options of the bibtex program for PLaTeX (Japanese LaTeX).
pl: Zdefiniuj opcje dla programu bibtex z PLaTeX (Japoński LaTeX).

en: Define the options of the index program for PLaTeX (Japanese LaTeX).
pl: Zdefiniuj opcje dla programu index z PLaTeX (Japoński LaTeX).

en: Defines some special environments useful for linguistics (numbered examples, glosses, semantic markup, tableau floats). See linguistics.lyx file in examples.
pl: Definiuje pewne specjalne środowiska przydatne w językoznawstwie (numerowane przyłady, glosses, znaczniki semantyczne, wstawki tableau). Zobacz plik linguistics.lyx w przykładach.

en: Definition
pl: Definicja

en: Definition #.
pl: Definicja #.

en: Definition \arabic{theorem}
pl: Definicja \arabic{theorem}

en: Definition \thedefinition.
pl: Definicja \thedefinition.

en: Definition \thetheorem.
pl: Definicja \thetheorem.

en: Definition*
pl: Definicja*

en: Definition.
pl: Definicja.

en: Definitions
pl: Definicje

en: Definitions.
pl: Definicje.

en: Delete Column|e
pl: Usuń kolumnę|o

en: Delete Line Above|D
pl: Usuń linię powyżej|D

en: Delete Line Above|v
pl: Usuń linię powyżej|D

en: Delete Line Below|e
pl: Usuń linię poniżej|e

en: Delete Line Below|w
pl: Usuń linię poniżej|e

en: Delete Line to Left
pl: Usuń linię z lewej

en: Delete Line to Right
pl: Usuń linię z prawej

en: Delete Row|D
pl: Usuń wiersz|i

en: Delete column
pl: Usuń kolumnę

en: Delete emergency file?
pl: Usunąć plik ratunkowy?

en: Delete row
pl: Usuń wiersz

en: Delimiters (fixed size)
pl: Separatory (stały rozmiar)

en: Delimiters...|r
pl: Znaki separatory...|r

en: Demote Section|D
pl: Degraduj sekcje|g

en: Demote Section|m
pl: Degraduj sekcje|g

en: Dependency information
pl: Informacje o zależnościach

en: Depth
pl: Głębokość

en: Description
pl: Opis

en: Description:
pl: Opis:

en: Description:
pl: Opis:

en: Devanagari
pl: Dewanagari

en: Developers' general debug messages
pl: Komunikaty diagnostyczne

en: Dia diagram
pl: Diagram Dia

en: Dia diagram.
pl: Diagram Dia.

en: Dialogue
pl: Dialog

en: Dictum
pl: Motto

en: Difference between two numbered lines
pl: Różnica pomiędzy dwiema numerowanymi liniami

en: Different textclasses
pl: Różne typy klas

en: Dingbats
pl: Ornamenty

en: Directories
pl: Katalogi

en: Directory is not accessible.
pl: Katalog nie jest dostępny.

en: Directory not found
pl: Katalog nieznaleziony

en: Disk Error:
pl: Błąd dyskowy:

en: Displa&y single close-tab button
pl: Pojedyncz&y przycisk zamykania patki

en: Display
pl: Wyświetl

en: Display Formula|D
pl: Wyrażenie eksponowane|e

en: Display all debug messages
pl: Wyświetlanie wszystkich komunikatów diagnostycznych

en: Display binomial	\dbinom
pl: Wyświetl dwumian	\dbinom

en: Display fraction	\dfrac
pl: Ułamek wyróżniony	\dfrac

en: Display no debug messages
pl: Nie wyświetlaj komunikatów diagnostycznych

en: Display statusbar messages?
pl: Wyświetlać wiadomości w pasku statusu?

en: Display style	\displaystyle
pl: Styl eksponowany	\displaystyle

en: Display the debug messages selected to the right
pl: Wyświetla wybrane komunikaty diagnostyczne do prawej

en: Displayed Formula|D
pl: Wyrażenie eksponowane|e

en: Display|D
pl: Wyrażenie eksponowane|e

en: Dissolve Inset
pl: Rozwiąż wstawkę

en: Dissolve Inset|D
pl: Rozwiąż wstawkę|l

en: Dissolve Text Style
pl: Rozwiąż styl tekstu

en: Dissolve previous group?
pl: Rozwiązać poprzednią grupę?

en: Divehi (Maldivian)
pl: Divehi (malediwski)

en: Do not forget to commit the locking property into the repository.
pl: Nie zapomnij powierzyć właściwości blokowania do repozytorium.

en: Do not forget to save your file now!
pl: Nie zapomnij zapisać swojego pliku teraz!

en: Do not load
pl: Nie ładuj

en: Do not swap Apple and Control keys
pl: Nie zamieniaj znaczeń klawiszy Jabłuszko i Control

en: Do you want to retrieve the document %1$s from version control?
pl: Czy chcesz przywrócić dokument %1$s z kontroli wersji?

en: Do&wn
pl: W &dół

en: DocBook Article (SGML)
pl: Artykuł DocBook (SGML)

en: DocBook Book (SGML)
pl: Książka DocBook (SGML)

en: Document 
    %1$s
     has been externally modified. Reload now? Any local changes will be lost.
pl: Dokument 
    %1$s
     został zmodyfikowany z zewnątrz. Czy przeładować? Wszystkie lokalne zmiany zostaną utracone.

en: Document %1$s has been externally modified. Are you sure you want to overwrite this file?
pl: Dokument %1$s został zmodyfikowany z zewnątrz. Czy jesteś pewien, że chcesz zastąpić ten plik?

en: Document %1$s inserted.
pl: Wstawiono dokument %1$s.

en: Document %1$s opened.
pl: Dokument %1$s jest już otwarty.

en: Document %1$s reloaded.
pl: Dokument %1$s przeładowany.

en: Document Class
pl: Klasa dokumentu

en: Document Handling
pl: Obsługa dokumentu

en: Document Info|D
pl: Informacja o dokumencie|d

en: Document Settings
pl: Styl dokumentu

en: Document and Window
pl: Dokument i okno

en: Document class not available
pl: Niedostępna klasa dokumentu

en: Document class not found
pl: Klasa dokumentu nie odnaleziona

en: Document could not be checked in.
pl: Dokument nie może być zameldowany.

en: Document could not be closed because it is being processed by LyX.
pl: Dokument nie może zostać zamknięty ponieważ jest przetwarzany przez LyX.

en: Document defaults saved in %1$s
pl: Ustawienia domyślne dokumentu zapisano w %1$s

en: Document export cancelled.
pl: Przerwano eksport dokumentu.

en: Document exported as %1$s
pl: Dokument wyeksportowano jako %1$s

en: Document exported as %1$s to file `%2$s'
pl: Dokument wyeksportowano jako %1$s do pliku `%2$s'

en: Document format failure
pl: Niepoprawny format dokumentu

en: Document header error
pl: Błąd nagłówka dokumentu

en: Document is read-only
pl: Dokument tylko do odczytu

en: Document not loaded
pl: Dokument nie załadowany

en: Document not loaded.
pl: Dokument nie załadowany

en: Document not saved
pl: Dokumentu nie zapisano

en: Document was NOT successfully recovered.
pl: Dokument NIE odzyskany pomyślnie.

en: Document was successfully recovered.
pl: Dokument pomyślnie odzyskany.

en: Document-specific layout information
pl: Specyficzne dla dokumentu informacje o układzie

en: Documents|#o#O
pl: Dokumenty|#o#O

en: Document|D
pl: Dokument|D

en: Don't know how to export to format: %1$s
pl: Nieznany jest sposób konwersji do formatu: %1$s

en: Don't output the first header
pl: Nie drukuj pierwszego nagłówka

en: Don't output the last footer
pl: Nie drukuj ostatniej stopki

en: Done!
pl: Gotowe!

en: Dots
pl: Kropki

en: Double
pl: Podwójna

en: Double Frame|u
pl: Podwójna ramka|d

en: Double Quad (2 em)
pl: Podwójnie poczwórny (2 em)

en: Double Quad Space
pl: Podwojony odstęp podwójny

en: Double Quad Space|u
pl: Podwojona poczwórna spacja|d

en: Double quadratin space	\qquad
pl: Odstęp podwójnie poczwórny	\qquad

en: Double rectangular frame
pl: Podwójna prostokątna ramka

en: Double underbar
pl: Podwójne podkreślenie

en: Double underline %1$s,
pl: Podwójne podkreślenie %1$s,

en: Draft mode
pl: Tryb szkicowy

en: Drop Shadow|w
pl: Rzuca cień|c

en: Drop shadow
pl: Rzuca cień

en: Due to some error in it, the layout file:
    %1$s
    could not be loaded. A default textclass with default
    layouts will be used. LyX will not be able to produce
    correct output.
pl: Na skutek błędu w pliku klasy documentu:
    %1$s
    nie mógł on zostać załadowany. Zostanie użyta domyślna
    klasa dokumentu wraz z domyślnym układem. LyX może
    w stanie wyprodukować prawidłowego rezultatu.

en: Dutch
pl: Holenderski

en: E&xtensions:
pl: &Rozszerzenia:

en: E&xtra flag:
pl: &Dodatkowe opcje:

en: E-Mail
pl: E-mail

en: E-mail address:
pl: Adres e-mail:

en: EMail
pl: E-Mail

en: EMail:
pl: E-Mail:

en: EPS (cropped)
pl: EPS (skadrowany)

en: EPS (uncropped)
pl: EPS (nieskadrowany)

en: ERROR!
pl: BŁĄD!

en: ERROR: Nonexistent float type!
pl: BŁĄD: Nieistniejący typ wstawki!

en: ERROR: Unknown float type: %1$s
pl: BŁĄD: Nieistniejący typ wstawki: %1$s

en: Ed&itor:
pl: Ed&ytor:

en: Edit Database(s) Externally...|x
pl: Edytuj bazy bibliografii zewnętrznie...|z

en: Edit Externally...|x
pl: Edytuj zewnętrznie…|z

en: Edit Included File...|E
pl: Edycja dołączonego pliku...|E

en: Edit Math Macros inline with a box around
pl: Edytuj wiersz makra matematycznego otoczony prostokątem

en: Edit Math Macros inline with the name in the status bar
pl: Edytuj wiersz makra matematycznego z nazwą w pasku statusu

en: Edit Math Macros with a parameter list (like in LyX < 1.6)
pl: Edytuj makro matematyczne z listą parametrów (jak w LyX < 1.6)

en: Edit shortcut
pl: Edytuj skrót

en: Edit the file
pl: Edytuj plik

en: Editing
pl: Edycja

en: Edit|E
pl: Edycja|E

en: Electronic Address Option|s
pl: Opcje adresu elektronicznego|s

en: Electronic Address:
pl: Adres poczty elektronicznej:

en: Ellipsis|i
pl: Wielokropek|i

en: Elsevier (Obsolete Version)
pl: Elsevier (wersja przestarzała)

en: Email
pl: E-mail

en: Email:
pl: E-mail:

en: Embedded Objects|O
pl: Obiekty osadzane|O

en: Emergency file deleted
pl: Plik ratunkowy usunięty

en: Emph
pl: Kursywa

en: Emph.
pl: Wyróż.

en: Emphasis %1$s,
pl: Uwypuklenie %1$s,

en: Emphasize
pl: Wyróżnienie

en: Empty slide:
pl: Pusty slajd:

en: EmptySlide
pl: PustySlajd

en: Enable
pl: Włączone

en: Enable &change tracking features in the output
pl: Włą&czenie funkcji śledzenia zmian na wyjściu

en: Enable Forward/Reverse Search
pl: Włącza przeszukiwanie w przód i w tył

en: Enable LyX to preview this material; only if graphics previewing is not disabled at application level (see Preference dialog).
pl: Umożliwia wyświetlanie tej grafiki w LyX, tylko jeżeli podgląd grafik nie jest wyłączony na poziomie aplikacji (zobacz okienko Ustawienia).

en: Enable forward/reverse search between editor and output (e.g., SyncTeX)
pl: Włącza połączone wyszukiwanie pomiędzy edytorem a dokumentem wynikowym (np. SyncTeX)

en: Enable fullscreen PDF presentation
pl: Włącz prezentację PDF w trybie pełnoekranowym

en: Enable if a specific font encoding (such as T1) should be used (via fontenc)
pl: Wybierz, jeżeli określone kodowanie czcionek (jak T1) powinno zostać zastosowane (przez fontenc)

en: Enable the automatic appearance of tool tips in the work area.
pl: Włącza automatyczne wyświetlanie baloników podpowiedzi w obszarze pracy.

en: Enable the pixmap cache that might improve performance on Mac and Windows.
pl: Włącza podręczny bufor pixmap, który może poprawić wydajność na platformach Mac i Windows.

en: Enable to use the options that are predefined in the layout file
pl: Włącz, aby użyć opcji predefiniowanych w pliku układu.

en: Enable use the system colors for some things like main window background and selection.
pl: Włącz stosowanie kolorów systemowych dla pewnych rzeczy, jak tło okna głównego i zaznaczenie.

en: Encl
pl: Zał.

en: Encl.
pl: Zał.

en: Encl.:
pl: Zał.:

en: Enclosed Alphanumerics
pl: Otoczone symbole alfanumeryczne

en: Enclosed CJK Letters and Months
pl: Otoczone litery i miesiące CJK

en: Encoding
pl: Kodowanie

en: End of Sentence|E
pl: Koniec zdania|K

en: End of file reached while searching forward.
    Continue searching from the beginning?
pl: Osiągnięto koniec pliku w trakcie przeszukiwania w przód.
    Czy kontynuować poszukiwania od początku dokumentu?

en: End of letter
pl: Koniec listu

en: EndLetter
pl: KoniecListu

en: EndSlide
pl: KoniecSlaju

en: English
pl: Angielski

en: English (Australia)
pl: Angielski (Australia)

en: English (Canada)
pl: Angielski (Kanada)

en: English (New Zealand)
pl: Angielski (Nowa Zelandia)

en: English (UK)
pl: Angielski (Wielka Brytania)

en: English (USA)
pl: Angielski (USA)

en: Enskip
pl: En ominięcie

en: Enspace
pl: En spacja

en: Enter LyX function or command sequence
pl: Wprowadź funkcję LyX lub sekwencję komend

en: Enter characters to filter the layout list.
pl: Wprowadź znaki, aby filtrować listę.

en: Enter four letters (either t = round or f = square) for top right, bottom right, bottom left and top left corner.
pl: Podaj cztery znaki (albo t = zaokręglenie albo f = kąt prosty) kolejno dla prawego górnego, prawego dolnego, lewego dolnego i prawego dolnego narożnika.

en: Enter new branch name
pl: Wprowadź nową nazwę grupy:

en: Enter new index name
pl: Podaj nową nazwę indeksu

en: Enter something like \color{white}
pl: Podaj coś w rodzaju \color{white}

en: Enter string to filter contents
pl: Wprowadź napis, aby filtrować treść

en: Enter the block title here
pl: Podaj tutaj tytuł bloku

en: Enter the command to load the language package (default: \usepackage{babel})
pl: Podaj komendę do załadowania pakietu językowego (domyślnie: \usepackage{babel})

en: Enter the default text here
pl: Podaj tutaj domyślny tekst

en: Enter the frame title here
pl: Podaj tutaj tytuł ramki

en: Enter the name of the default master document
pl: Wprowadź nazwę domyślnego dokumentu głównego

en: Enter the name of the desired index (e.g. "Index of Names") and hit "Add"
pl: Wprowadź nazwę pożądanego indeksu (np. "indeks imion") i naciśnij "Dodaj"

en: Enter unique group name:
pl: Wprowadź unikalną nazwę grupy:

en: Entry
pl: Wpis

en: Entry:
pl: Wpis:

en: Enumerate
pl: Wyliczenie

en: Epigraph
pl: Epigram

en: EqRef:
pl: OdnRówn:

en: Eqnarray Environment|E
pl: Środowisko Eqnarray|q

en: Equation
pl: Równanie

en: Equation Label|L
pl: Etykieta równania|L

en: Equations
pl: Równania

en: Error
pl: Błąd

en: Error -> Cannot load file!
pl: Błąd -> nie można załadować pliku!

en: Error List
pl: Lista błędów

en: Error cloning the Buffer.
pl: Błąd klonowania bufora.

en: Error converting to loadable format
pl: Błąd podczas konwertowania do formatu możliwego do odczytu

en: Error exporting to format: %1$s.
pl: Błąd w trakcie eksportu do formatu: %1$s.

en: Error generating literate programming code.
pl: Błąd podczas generowania kodu programowania literackiego.

en: Error generating the pixmap
pl: Błąd podczas generowania piksmapy

en: Error loading file into memory
pl: Błąd podczas wczytywania pliku do pamięci

en: Error reading internal layout information
pl: Błąd odczytu wewnętrznych informacji z układu

en: Error reading module %1$s
pl: Błąd wczytywania modułu %1$s

en: Error when committing to repository.
    You have to manually resolve the problem.
    LyX will reopen the document after you press OK.
pl: Błąd w trakcie powierzania do repozytorium.
    Będziesz zmuszony rozwiązać problem ręcznie.
    Po naciśnięciu OK dokument zostanie ponownie otwarty.

en: Error when setting the locking property.
pl: Błąd w trakcie ustawiania właściwości blokowania.

en: Error when updating document %1$s from repository.
    You have to manually resolve the conflicts NOW!
    '%2$s'.
    
    After pressing OK, LyX will try to reopen the resolved document.
pl: Błąd w trakcie aktualizacji dokumentu %1$s z repozytorium.
    Będziesz TERAZ zmuszony ręcznie rozwiązać konflikty!
    '%2$s'.
    
    Po naciśnięciu OK, LyX dokona próby ponownego otwarcia dokumentu.

en: Error when updating from repository.
    You have to manually resolve the conflicts NOW!
    '%1$s'.
    
    After pressing OK, LyX will try to reopen the resolved document.
pl: Błąd w trakcie aktualizacji z repozytorium.
    Będziesz TERAZ zmuszony ręcznie rozwiązać konflikty!
    '%1$s'.
    
    Po naciśnięciu OK dokument zostanie ponownie otwarty.

en: Error while acquiring write lock.
    Another user is most probably editing
    the current document now!
    Also check the access to the repository.
pl: Błąd w trakcie uzyskiwania blokady zapisu.
    Bardzo prawdopodobne, że inny użytkownik edytuje
    ten dokument w tej chwili!
    Sprawdź również dostęp do repozytorium.

en: Error while comparing documents.
pl: Błąd w trakcie porównywania dokumentów.

en: Error while exporting format: %1$s
pl: Błąd w trakcie eksportu do formatu: %1$s

en: Error while previewing format: %1$s
pl: Błąd w trakcie przygotowania do podglądu w formacie: %1$s

en: Error while reading the configuration file
    %1$s
    Falling back to default.
    Please look under Tools>Preferences>User Interface and
    check which User Interface file you are using.
pl: Błąd w trakcie czytania pliku konfiguracyjnego
    %1$s.
    Przywracam domyślne ustawienia.
    Proszę spojrzeć na Narzędzia>Ustawienia...>Interfejs użytkownika
    i sprawdzić, które plik interfejsu użytkownika używasz.

en: Error while reading the configuration file
    %1$s.
    Please check your installation.
pl: Błąd podczas czytania pliku konfiguracyjnego
    %1$s.
    Proszę sprawdzić swoją instalację.

en: Error while reading the included file
    %1$s
    Please check your installation.
pl: Błąd podczas czytania włączonego pliku
    %1$s.
    Proszę sprawdzić swoją instalację.

en: Error while releasing write lock.
    Check the access to the repository.
pl: Błąd w trakcie zwalniania blokady zapisu.
    Sprawdź również dostęp do repozytorium.

en: Error: Could not generate logfile.
pl: Błąd: Nie można wygenerować pliku dziennika.

en: Errors reported in terminal.
pl: Błędy zgłaszane na terminalu.

en: Estonian
pl: Estoński

en: Europe CV
pl: Europejskie CV

en: European Geophysical Society (EGS)
pl: Europejskie Stowarzyszenie Geofizyczne (EGS)

en: Example
pl: Przykład

en: Example #.
pl: Przykład #.

en: Example Block:
pl: Blok Przykładu:

en: Example \arabic{theorem}
pl: Przykład \arabic{theorem}

en: Example \theexample.
pl: Przykład \theexample.

en: Example \thetheorem.
pl: Przykład \thetheorem

en: Example*
pl: Przykład*

en: Example.
pl: Przykład.

en: ExampleBlock
pl: BlokPrzykładu

en: Examples
pl: Przykłady

en: Examples.
pl: Przykłady.

en: Examples|#E#e
pl: Przykłady|#P#p

en: Excel spreadsheet
pl: Arkusz Excel

en: Executing command:
pl: Wykonywane polecenie:

en: Exercise
pl: Ćwiczenie

en: Exercise #.
pl: Ćwiczenie #.

en: Exercise \thetheorem.
pl: Ćwiczenie \thetheorem.

en: Exercise*
pl: Ćwiczenie*

en: Exercise.
pl: Ćwiczenie.

en: Exit LyX
pl: Zakończ LyX

en: Exiting.
pl: Zakończanie.

en: Exit|x
pl: Zakończ|k

en: Expect a number with an optional * before it
pl: Spodziewany jest numer z opcjonalna * poprzedzającą

en: Export %1$s
pl: Eksportowanie %1$s

en: Export As...|s
pl: Eksportuj Jako|s

en: Export Error
pl: Błąd Eksportu

en: Export Warning!
pl: Ostrzeżenie eksportu!

en: Export or Send Document
pl: Eksportuj lub wyślij dokument

en: Export to LaTeX/Docbook but don't print
pl: Eksport do LaTeXa/Docbook ale bez wydruku

en: Exporting ...
pl: Eksportowanie...

en: Export|E
pl: Eksportuj|E

en: Expression
pl: Wyrażenie

en: External Material
pl: Materiał zewnętrzny

en: External Material...|M
pl: Źródło zewnętrzne...|z

en: External control interface
pl: Zewnętrzny interfejs kontroli

en: External template %1$s is not installed
pl: Szablon zewnętrzny %1$s nie jest zainstalowany

en: External template/inset messages
pl: Szablon zewnętrzny/komunikaty wstawek

en: Extra
pl: Inne

en: Extra short
pl: Ekstra krótki

en: Extratitle
pl: Dodatkowy tytuł

en: F&ile
pl: Pl&ik

en: F&ont size:
pl: R&ozmiar czcionki:

en: F&ormat:
pl: &Format:

en: Facility
pl: Urządzenie

en: Facility:
pl: Infrastruktura:

en: Fact
pl: Fakt

en: Fact*
pl: Fakt*

en: Fact.
pl: Fakt.

en: Factor for the preview size
pl: Współczynnik dla rozmiaru podglądów

en: Failed to create directory. Exiting.
pl: Nieudane tworzenie katalogu. Zakończenie pracy.

en: Failed to create shortcut
pl: Nieudane tworzenie skrótu

en: Fatal Exception!
pl: Tragiczny wyjątek!

en: Fax...|F
pl: Faks...|F

en: Feedback window
pl: Okno podpowiedzi

en: Feynman-diagram|F
pl: Diagram Feynman'a|F

en: Fi&rst line:
pl: Pie&rwsza linia:

en: FigCaption
pl: PodpisRysunku

en: Figure
pl: Rysunek

en: Figure Wrap Float|F
pl: Wstawka obrazka oblana tekstem|W

en: Figures
pl: Rysunki

en: Figures:
pl: Rysunki:

en: File
pl: Plik

en: File %1$s already exists, do you want to overwrite it?
pl: Plik %1$s już istnieje, czy chcesz go nadpisać?

en: File Formats
pl: Formaty plików

en: File Handling
pl: Obsługa plików

en: File Not Found
pl: Plik nie znaleziony

en: File Revision|R
pl: Wersja pliku|r

en: File does not exist: %1$s
pl: Plik nie istnieje: %1$s

en: File is read-only
pl: Plik tylko do odczytu

en: File name error
pl: Błąd nazwy pliku

en: File name of image
pl: Nazwa pliku rysunku

en: File name to include
pl: Wybierz dokument do wstawienia

en: File not found
pl: Plik nie znaleziony

en: File not readable!
pl: Nie można wczytać pliku!

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Filename &Suffix
pl: &Sufiks nazwy pliku

en: Filename Suffix
pl: Sufiks nazwy pliku

en: Files used by LyX
pl: Pliki używane przez LyX'a

en: File|F
pl: Plik|l

en: File|e
pl: Plik|l

en: Filter case-sensitively
pl: Filtrowanie z istotnością wielkości liter

en: Filter:
pl: Filtr:

en: Filtering layouts with "%1$s". Press ESC to remove filter.
pl: Filtrowanie układów z "%1$s". Naciśnij ESC, aby usunąć filtr.

en: Find & Replace (Advanced)...
pl: Znajdź i zastąp (Zaawansowane)

en: Find & Replace (Quick)...|F
pl: Znajdź i zastąp (Szybkie)|Z

en: Find &Next
pl: Szukaj &następne

en: Find and Replace
pl: Znajdź i Zastąp

en: Find and replace
pl: Znajdź i Zastąp

en: Find and replace (advanced)
pl: Znajdź i zastąp (zaawansowane)

en: Find and replace mechanism
pl: Mechanizm wynajdowania i zastępowania

en: Find next occurrence [Enter]
pl: Szukanie następnego wystapienia [Enter]

en: Finished
pl: Zakończone

en: Finnish
pl: Fiński

en: First header:
pl: Pierwszy nagłówek:

en: FirstAuthor
pl: PierwszyAutor

en: FirstName
pl: Imię

en: FitBitmap
pl: DopBitmapa

en: FitFigure
pl: DopRysunek

en: FiveAffiliations
pl: PięćPrzynależności

en: FiveAuthors
pl: PięciuAutorów

en: Fix LaTeX
pl: Napraw LaTeX

en: Fixed width of the column
pl: Stała szerokość kolumny

en: Flex inset %1$s is undefined after reloading `%2$s' layout.
pl: Elastyczna wstawka %1$s jest niezdefiniowana po przeładowaniu układu "%2$s".

en: Flex inset %1$s is undefined because of conversion from `%2$s' layout to `%3$s'.
pl: Elastyczna wstawka %1$s jest niezdefiniowana ponieważ konwersja układu z „%2$s" do „%3$s".

en: Float
pl: Wstawka

en: Float Placement
pl: Umieszczanie wstawek

en: Float Settings...|a
pl: Opcje wstawek...|w

en: Float Type:
pl: Typ wstawki:

en: Float|a
pl: Wstawka|W

en: Fo&rmal
pl: Fo&rmalny

en: Foilhead
pl: TytułFolii

en: Fold Math Macro|d
pl: Zwiń makro matematyczne|t

en: Font Famil&y:
pl: Ro&dzina czcionek:

en: Font Sizes
pl: Rozmiar czcionki

en: Font color
pl: Kolor czcionki

en: Font family
pl: Rodzina czcionek

en: Font handling
pl: Obsługa czcionek

en: Font not available
pl: Czcionka niedostępna

en: Font series
pl: Seria czcionki

en: Font shape
pl: Kształt czcionki

en: Font si&ze:
pl: Rozmiar c&zcionki:

en: Font size
pl: Wielkość czcionki

en: Font, Layouts and Textclasses
pl: Czcionki, układy i klasy dokumentów

en: Font: %1$s
pl: Czcionka: %1$s

en: Fonts
pl: Czczionki

en: Footer name:
pl: Nazwa stopki:

en: Footer:
pl: Stopka:

en: FooterName
pl: NazwaStopki

en: Footnotes
pl: Przypisy w stopce

en: Footnote|F
pl: Przypis w stopce|y

en: For inline program listings, one character must be reserved
    as a delimiter. One of the listings, however, uses all available
    characters, so none is left for delimiting purposes.
    For the time being, I have replaced '!' by a warning, but you
    must investigate!
pl: Dla listingu programu w wierszu, jeden znak musi pozostać zarezerwowany
    jako ogranicznik. Jednakże jeden z listingów używa wszystkich dostępnych
    znaków, więc żaden nie pozostał dla celów ograniczania.
    Tym razem, znak '!' został zamieniony w ostrzeżenie, lecz
    należy prześledzić tą kwestię!

en: For more information, refer to the complete log.
pl: Więcej informacji dostępnych jest w kompletnym dzienniku.

en: Form
pl: Formularz

en: Forma&t:
pl: &Format:

en: Formal Script	\mathscr
pl: Skrypt formalny	\mathscr

en: Format in use
pl: Format w użyciu

en: Format text into two columns
pl: Formatowanie dwukolumnowe dokumentu

en: Format to use for math output.
pl: Format zastosowany do publikacji matematyki.

en: FormatRef:
pl: OdnFormatu:

en: Formatted
pl: Formatowany

en: Formatted Reference|t
pl: Formatowany odnośnik|t

en: Formatted reference
pl: Formatowane odnośniki

en: Formatting|o
pl: Formatowanie|o

en: Forward Search|F
pl: Szukaj w przód|p

en: FourAffiliations
pl: CzteryAfiliacje

en: FourAuthors
pl: CzterechAutorów

en: Fractions
pl: Ułamki

en: FragileFrame
pl: WątłaRamka

en: Fraktur	\mathfrak
pl: Fraktura	\mathfrak

en: Frame
pl: Ramka

en: Frame (fragile)
pl: Ramka (wątła)

en: Frame (plain)
pl: Ramka (prosta)

en: Frame Decorations
pl: Ozdobniki ramki

en: Frame Options
pl: Opcje Ramki

en: Frame Title
pl: Tytuł Ramki

en: Frame decorations
pl: Ozdobniki ramki

en: Frame options (see beamer manual)
pl: Opcje ramki (zobacz instrukcję dla beamer)

en: FrameSubtitle
pl: PodtytułRamki

en: FrameTitle
pl: TytułRamki

en: Frameless|l
pl: Bezramkowe|b

en: Frames
pl: Ramki

en: French
pl: Francuski

en: French (Canada)
pl: Francuski (Kanada)

en: French Letter (frletter)
pl: Francuski list (frletter)

en: FrontMatter
pl: ElementPoczątkowy

en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

en: Fullscreen Mode
pl: Tryb pełnoekranowy

en: Fullscreen|l
pl: Pełny ekran|P

en: Function
pl: Funkcja

en: Functions
pl: Funkcje

en: GUI handling
pl: Obsługa GUI

en: Galician
pl: Galicyjski

en: Gathered Environment|h
pl: Środowisko Gathered|h

en: Gender
pl: Płeć

en: Gender:
pl: Płeć:

en: General
pl: Ogólny

en: General Look && Feel
pl: Ogólne forma &i styl

en: General Punctuation
pl: Znaki przestankowe

en: General information
pl: Informacje podstawowe

en: Geometric Shapes
pl: Kształty geometryczne

en: Georgian
pl: Gruziński

en: German
pl: Niemiecki

en: German (Austria)
pl: Niemiecki (Austria)

en: German (Austria, old spelling)
pl: Niemiecki (Austria, stara pisownia)

en: German (Switzerland)
pl: Niemiecki (Szwajcaria)

en: German (old spelling)
pl: Niemiecki (stara pisownia)

en: Get bounding box from the (EPS) file
pl: Weź rozmiar bounding box z pliku (EPS)

en: Give a filename for the LyX server pipe
pl: Podaj nazwę serwera potoku LyX'a

en: Gnumeric spreadsheet
pl: Arkusz Gnumeric

en: Go Back|G
pl: Wróć|W

en: Go to Label|G
pl: Idź do etykiety|G

en: Go to Label|L
pl: Idź do etykiety|L

en: Go to next change
pl: Idź do następnej zmiany

en: Go to previous change
pl: Idź do poprzedniej zmiany

en: Gothic
pl: Gotycki

en: Graph[[mathematical]]
pl: Graf

en: Graphics
pl: Rysunek

en: Graphics Group
pl: Grupa rysunków

en: Graphics conversion and loading
pl: Konwersja i wczytywanie grafiki

en: Graphics file: %1$s
pl: Plik rysunku: %1$s

en: Graphics...|G
pl: Rysunek...|R

en: Greek
pl: Greka

en: Greek (ISO 8859-7)
pl: Grecki (ISO 8859-7)

en: Greek (ancient)
pl: Greka (starożytny)

en: Greek (polytonic)
pl: Greka (wieloakcentowa)

en: Greek Extended
pl: Rozszerzona greka

en: Greyed Out|G
pl: Wyszarzenie|W

en: Greyed-out notes:
pl: Wyszarzone notatki:

en: Grou&p
pl: Gru&pa

en: Group already defined!
pl: Grupa już zdefiniowana!

en: Gruss
pl: Pozdrowienia

en: Guess from extension (*.*)
pl: Odgadnij z rozszerzenia (*.*)

en: Gujarati
pl: Gudżaracki

en: H&unspell dictionaries:
pl: Słowniki H&unspell:

en: H&yperlinks
pl: H&iperłącza

en: HPhantom
pl: ―Fantom

en: Half Quad (0.5 em)
pl: Półpoczwórny (0.5 em)

en: Half Quad Space (Enskip)|k
pl: Półpoczwórna spacja (Enskip)|k

en: Half-long
pl: Półdługi

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
pl: Formy połowy i pełnej szerokości

en: Hangul Compatibility Jamo
pl: Jamo zgodne z Hangul

en: Hangul Jamo
pl: Hangŭl Jamo

en: Hangul Syllables
pl: Sylaby hangul

en: Head &height:
pl: &Wysokość nagłówka:

en: Head &sep:
pl: &Odstęp nagłówka:

en: Header
pl: Nagłówek

en: Header Information
pl: Informacje nagłówkowe

en: Header:
pl: Nagłówek:

en: Headnote
pl: Nagłówek

en: Headnote (optional):
pl: Nagłówek (opcjonalny):

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: Hebrew (CP 1255)
pl: Hebrajski (CP 1255)

en: Hebrew (CP 862)
pl: Hebrajski (CP 862)

en: Hebrew (ISO 8859-8)
pl: Hebrajski (ISO 8859-8)

en: Height
pl: Wysokość

en: Height of image in output
pl: Wysokość rysunku na wydruku

en: Height value
pl: Wysokość

en: Help|H
pl: Pomoc|o

en: Here de&finitely
pl: Tutaj &bezwzględnie

en: Here you can define an alternative index processor and specify its options.
pl: Tutaj można zdefiniować alternatywny procesor indeksów i określić opcje wywołania.

en: Here you can define an alternative program to or specific options of BibTeX.
pl: Tutaj można określić program alternatywny lub opcje specyficzne dla BibTeX.

en: Hidden|H
pl: Ukryte|U

en: Hide &menubar
pl: Ukryj pasek &menu

en: Hide &tabbar
pl: Uk&ryj pasek zakładek plików

en: Hide scr&ollbar
pl: &Ukryj suwaki

en: Hide sta&tusbar
pl: Ukryj pasek sta&tusu

en: Hide tab
pl: Ukryj patkę

en: HideMoves
pl: UkryjPosunięcia

en: HideMoves:
pl: UkryjPosunięcia:

en: Hides document
pl: Ukrywa dokument

en: High Surrogates
pl: Starsze surogaty

en: HighLight
pl: Wyróżnienie

en: Highlights:
pl: Wyróżnienia:

en: History
pl: Historia

en: Hit Enter to search, or click Go!
pl: Naciśnij Enter lub kliknij Wio! aby wyszukać

en: Horizontal
pl: Poziome

en: Horizontal Fill
pl: Wypełnienie poziome

en: Horizontal Fill (Dots)
pl: Wypełnienie poziome (kropki)

en: Horizontal Fill (Dots)|D
pl: Wypełnienie poziome (kropkami)|D

en: Horizontal Fill (Down Brace)
pl: Wypełnienie poziome (dolna klamra)

en: Horizontal Fill (Down Brace)|B
pl: Wypełnienie poziome (dolna klamra)|B

en: Horizontal Fill (Left Arrow)
pl: Wypełnienie poziome (lewa strzałka)

en: Horizontal Fill (Left Arrow)|L
pl: Wypełnienie poziome (lewą strzałką)|L

en: Horizontal Fill (Right Arrow)
pl: Wypełnienie poziome (prawa strzałka)

en: Horizontal Fill (Right Arrow)|g
pl: Wypełnienie poziome (prawą strzałką)|g

en: Horizontal Fill (Rule)
pl: Wypełnienie poziome (linia)

en: Horizontal Fill (Rule)|R
pl: Wypełnienie poziome (kreską)|R

en: Horizontal Fill (Up Brace)
pl: Wypełnienie poziome (górna klamra)

en: Horizontal Fill (Up Brace)|p
pl: Wypełnienie poziome (górna klamra)|p

en: Horizontal Fill|F
pl: Wypełnienie poziome (hfill)|F

en: Horizontal Line...|L
pl: Linia pozioma...|L

en: Horizontal Math Space
pl: Matematyczny odstęp poziomy

en: Horizontal Phantom|H
pl: Poziomy fantom|P

en: Horizontal Space
pl: Odstęp poziomy

en: Horizontal Space (%1$s)
pl: Odstęp poziomy (%1$s)

en: Horizontal Space Settings
pl: Ustawienia odstępów pionowych

en: Horizontal Space...|o
pl: Odstęp poziomy...|o

en: Horizontal alignment in column
pl: Poziome wyrównanie w kolumnie

en: Horizontal alignment of the content inside the box
pl: Wyrównanie w poziomie zawartości pudełka

en: Horizontal alignment per column (l,c,r)
pl: Poziome wyrównanie dla kolumny (l,ś,p)

en: Horizontal and vertical space of the phantom content
pl: Poziomy i pionowy odstęp zawartości fantomu

en: Horizontal line
pl: Linia pozioma

en: Horizontal phantom	\hphantom
pl: Poziomy fantomu	\hphantom

en: Horizontal space of the phantom content
pl: Poziomy obszar zawartości fantomu

en: Huge
pl: Ogromny

en: Huger
pl: Gigantyczny

en: Hungarian
pl: Węgierski

en: Hyperlink (%1$s) to %2$s
pl: Hiperłącze (%1$s) do %2$s

en: Hyperlink...|k
pl: Hiperłącze|H

en: Hyphenation Point|H
pl: Punkt dzielenia wyrazu|H

en: I guess you mean %1$s.
pl: Zgaduję, że myślałeś o %1$s.

en: I&gnore All
pl: I&gnoruj wszystko

en: I&gnore format
pl: I&gnorowanie formatowania

en: I&mmediate Apply
pl: Natych&miastowe zastosowanie

en: IEEE membership
pl: członkowstwo w IEEE

en: IPA Extensions
pl: Rozszerzenia IPA

en: IPA Other Symbols
pl: Inne symbole IPA

en: IPA Vowels
pl: Samogłoski IPA

en: Icelandic
pl: Islandzki

en: Iconify the dialogs when the main window is iconified. (Affects only dialogs shown after the change has been made.)
pl: Minimalizuj okna dialogowe wraz z minimalizacją głównego okna (dotyczy tylko okien wyświetlonych po dokonaniu zmiany).

en: Iconv software exception Detected
pl: Wykryto wyjątek oprogramowania Iconv

en: Identity
pl: Identyfikacja

en: If checked, the document language is not explicitly closed by a language switch command
pl: Jeżeli wybrane, język dokumentu nie jest wyraźnie zakańczany przez komendę przełączania języka

en: If checked, the document language is not explicitly set by a language switch command
pl: Jeżeli wybrane, język dokumentu nie jest wyraźnie ustawiany przez komendę przełączania języka

en: If not stated explicitly, fill title and author from appropriate environments
pl: Jeżeli nie zostaną wyraźnie podane, pobierz tytuł i autora z odpowiedniego środowiska w dokumencie

en: If unchecked, notes and comments will be excluded from spell checking
pl: Gdy nie wybrane, notatki i komentarze będą wyłączane ze sprawdzania pisowni

en: If unchecked, the search will be limited to occurrences of the selected text and paragraph style
pl: Gdy nie wybrane, wyszukiwanie ograniczy się do wystąpień wybranego tekstu i stylu akapitu

en: If you assign this graphic to group '%2$s',
    the previously assigned group '%1$s' will be dissolved,
    because this graphic was its only member.
    How do you want to proceed?
pl: Jeżeli przypiszesz rysunek do grupy '%2$s'
    poprzednio przypisana grupa '%1$s' zostanie rozwiązana,
    ponieważ ten rysunek jest jej jedynym członkiem.
    Jak chcesz dalej postąpić?

en: If you check this, LyX will not warn you again in the given case.
pl: Jeśli wybierzesz tą opcję, LyX nie pokaże więcej ostrzeżenia w danym wypadku.

en: If you sign off this graphic from group '%1$s',
    the group will be dissolved,
    because this graphic was its only member.
    How do you want to proceed?
pl: Jeżeli wyłączysz ten rysunek z grupy '%1$s', 
    grupa ta zostanie rozwiązana,
    ponieważ ten rysnek jest jej jedynym członkiem.
    Jak chcesz dalej postąpić?

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: Ignore all|I
pl: Ignoruj wszystko|I

en: Ignore this word
pl: Ignoruj słowo

en: Ignore this word throughout this session
pl: Akceptuj słowo na czas tej sesji

en: IhrSchreiben
pl: WaszePismo

en: IhrZeichen
pl: WaszZnak

en: Images
pl: Obrazki

en: Import %1$s
pl: Importowanie %1$s

en: Importing %1$s...
pl: Importowanie %1$s

en: Import|I
pl: Importuj|I

en: In Math
pl: W matematyce

en: In Text
pl: W tekście

en: Include
pl: Dołącz

en: Include (excluded)
pl: Dołącz (wykluczone)

en: Include all subdocuments in the output
pl: Dołącza wszystkie poddokumenty na wyjściu

en: Include file
pl: Dołącz plik

en: Include only &selected children
pl: Dołącza tylko wybranych potomków

en: Include only the selected subdocuments in the output
pl: Dołącza tylko wybrane poddokumenty na wyjściu

en: Include to Output
pl: Dołącz do wyjścia

en: Included file `%1$s'
    has textclass `%2$s'
    while parent file has textclass `%3$s'.
pl: Dołączony plik "%1$s"
    jest klasy "%2$s"
    kiedy nadrzędny plik jest klasy "%3$s".

en: Included file `%1$s'
    uses module `%2$s'
    which is not used in parent file.
pl: Dołączony plik "%1$s"
    używa modułu "%2$s"
    nie użytego w nadrzędnym pliku.

en: Includes PDF documents, using the 'pdfpages' package.
    To include multiple pages, use the 'pages'-option,
    which must be inserted to 'Options'.
    Examples:
    * pages={x-y} (for a range of pages)
    * pages={x,y,z} (for specific pages)
    * pages=- (to include all pages)
    * pages=last-1 (to include all pages in reverse order)
    With the option 'noautoscale' the PDF pages are
    inserted in their original size.
    Read the documentation of the pdfpages package
    for further options and details.
pl: Dołącza dokumenty PDF używając pakietu 'pdfpages'.
    Aby zawrzeć wiele stron, należy zastosować opcję 'pages',
    która musi być wstawiona do 'Opcji'.
    Przykład:
    * pages={x-y} (dla zakresu stron)
    * pages={x,y,z} (dla określonych stron)
    * pages=- (aby dołączyć wszystkie strony)
    * pages=last-1 (aby dołączyć wszystkie strony w odwrotnej kolejności)
    Z opcja "noautoscale" strony PDF będą wstawione
    w oryginalnym rozmiarze.
    Zapoznaj się z dokumentacją pakietu pdfpages,
    aby poznać inne opcje i więcej szczegółów.

en: Include|c
pl: Dołącz|D

en: Incompatible command name.
pl: Niekompatybilna nazwa komendy.

en: Incomplete command
pl: Niekompletna komenda

en: Increase
pl: Zwiększ

en: Increase List Depth|I
pl: Zwiększ głębokość środowiska|w

en: Increase depth
pl: Zwiększ głębokość

en: Increase nesting depth of selected item
pl: Zwiększa głębokość zagnieżdżenia

en: Indent consecutive paragraphs
pl: Wcina kolejne akapity

en: Index
pl: Indeks

en: Index Entries
pl: Pozycje indeksu

en: Index Entry
pl: Hasło indeksu

en: Index Entry (%1$s)
pl: Hasło indeksu (%1$s)

en: Index Entry Settings
pl: Ustawienia hasła indeksu

en: Index Entry Settings...|y
pl: Ustawienia pozycji indeksu…|i

en: Index Entry|d
pl: Hasło indeksu|i

en: Index List|I
pl: Indeks|I

en: Index Settings
pl: Ustawienia indeksu

en: Index Settings...|x
pl: Ustawienia indeksu…|k

en: Index Terms---
pl: Hasło indeksu---

en: Index command and options (makeindex, xindy)
pl: Polecenie programu do tworzenia indeksu i opcje (makeindex, xindy)

en: Index entry
pl: Hasło indeksu

en: Index sorting failed
pl: Nieudane sortowanie spisu

en: Index-term
pl: Hasło indeksu

en: Index-term:
pl: Hasło indeksu:

en: Index-terms
pl: Hasło indeksu

en: Index-terms...
pl: Hasło indeksu...

en: Index: %1$s
pl: Indeks: %1$s

en: Indexes
pl: Indeksy

en: Indonesian
pl: Indonezyjski

en: Info (Beamer)
pl: Informacja (Beamer)

en: Info Settings...|n
pl: Ustawienia informacji…|n

en: Information Name:
pl: Nazwa informacji:

en: Information Type:
pl: Typ informacji:

en: Information regarding %1$s '%2$s'
pl: Informacja dotycząca %1$s "%2$s"

en: Ingredients
pl: Składniki

en: Ingredients:
pl: Składniki:

en: Inherit
pl: Dziedzicz

en: Initial
pl: Inicjał

en: Initials
pl: Inicjały

en: Inline Formula|I
pl: Wyrażenie w wierszu|W

en: Inline|I
pl: W wierszu|W

en: Inner
pl: Wewnątrz

en: Inner Bo&x:
pl: &Wewnętrzne pudełko:

en: Input
pl: Wstaw

en: Input Completion
pl: Propozycje uzupełniania

en: Input here the listings parameters
pl: Tutaj wprowadza się parametry listingu

en: Input listing parameters here. Enter ? for a list of parameters.
pl: Podaj tutaj parametry listingu. Wprowadź ? aby podejrzeć listę parametrów.

en: Input listing parameters on the right. Enter ? for a list of parameters.
pl: Podaj tutaj parametry listingu. Wprowadź ? aby podejżeć listę parametrów.

en: Input listings parameters below. Enter ? for a list of parameters.
pl: Podaj tutaj parametry listingu. Wprowadź ? aby podejrzeć listę parametrów.

en: Input the font to be used for Chinese, Japanese or Korean (CJK) script
pl: Podaj czcionkę do zastosowania dla skryptu chińskiego, japońskiego lub koreańskiego (CJK)

en: Input|p
pl: Wejście|e

en: Insert ( )
pl: Wstaw ( )

en: Insert LyX note
pl: Wstaw notkę LyX

en: Insert New Branch...|I
pl: Wstaw nową gałąź...|W

en: Insert Optional Argument
pl: Wstaw opcjonalny argument

en: Insert Reference at Cursor Position|I
pl: Dodaj odnośnik na pozycji kursora|i

en: Insert Regular Expression
pl: Wstaw wyrażenie regularne

en: Insert Table
pl: Wstaw tabelę

en: Insert TeX code
pl: Wstaw kod TeX

en: Insert Version Info
pl: Wstaw informację o wersji

en: Insert [ ]
pl: Wstaw [ ]

en: Insert box
pl: Wstaw pudełko

en: Insert cases environment
pl: Wstaw środowisko Cases

en: Insert citation
pl: Wstaw cytat

en: Insert cross-reference
pl: Wstaw odsyłacz wewnętrzny

en: Insert delimiters
pl: Wstaw separatory

en: Insert figure float
pl: Wstaw wstawkę obrazka

en: Insert footnote
pl: Wstaw przypis w stopce strony

en: Insert graphics
pl: Wstaw grafikę

en: Insert hyperlink
pl: Wstaw hiperodnośnik

en: Insert index entry
pl: Wstaw hasło indeksu

en: Insert integral
pl: Wstaw całkę

en: Insert label
pl: Wstaw etykietę

en: Insert left side scripts
pl: Wstaw lewostronne skrypty

en: Insert left/right side scripts
pl: Wstaw lewo/prawo stronne skrypty

en: Insert margin note
pl: Wstaw notkę na marginesie

en: Insert math
pl: Wstaw matematykę

en: Insert math macro
pl: Wstaw makro matematyczne

en: Insert matrix
pl: Wstaw macierz

en: Insert nomenclature entry
pl: Wstaw hasło indeksu

en: Insert note
pl: Wstaw notkę

en: Insert optional argument
pl: Wstaw opcjonalny argument

en: Insert product
pl: Wstaw iloczyn

en: Insert right side scripts
pl: Wstaw prawostronne skrypty

en: Insert root
pl: Wstaw pierwiastek

en: Insert side scripts
pl: Wstaw boczne skrypty

en: Insert square root
pl: Wstaw pierwiastek

en: Insert standard fraction
pl: Wstaw standardowy ułamek

en: Insert sum
pl: Wstaw sumę

en: Insert table
pl: Wstaw tabelę

en: Insert table float
pl: Wstaw wstawkę tabeli

en: Insert the delimiters
pl: Wstaw separatory

en: Insert the spacing even after a line break
pl: Wstaw odstęp nawet po przełamaniu wiersza

en: Insert the spacing even after a line break.
    Note that a protected Half Quad will be turned into
    a vertical space if used at the beginning of a paragraph!
pl: Wstaw odstępy również po podziale wiersza.
    Zwróć uwagę się chroniony pół poczwórny zostanie zamieniony na
    pionowy odstęp jeżeli jest użyty na początku akapitu!

en: Insert the spacing even after a page break
pl: Wstaw odstęp nawet po przełamaniu strony

en: Insert { }
pl: Wstaw { }

en: Inserting document %1$s...
pl: Wstawianie dokumentu %1$s...

en: Insert|I
pl: Wstaw|W

en: Insert|s
pl: Wstaw|W

en: Inset Parameter Configuration
pl: Konfiguracja parametrów wstawki

en: InsetCommand Error:
pl: Błąd PoleceniaWstawki:

en: InsetCommandParams Error:
pl: Błąd ParametruPoleceniaWstawki:

en: InsetCommandParams:
pl: ParametryPoleceniaWstawki:

en: Institute
pl: Instytucja

en: Institute #
pl: Instytucja #

en: Institute Mark
pl: Znak Instytucji

en: Institute of Physics (IOP)
pl: Instytut Fizyki (IOP)

en: InstituteMark
pl: ZnakInstytucji

en: Institution
pl: Instytucja

en: InternetRowA
pl: InternetWierszA

en: InternetRowA:
pl: InternetWierszA:

en: InternetRowB
pl: InternetWierszB

en: InternetRowB:
pl: InternetWierszB:

en: InternetRowC
pl: InternetWierszC

en: InternetRowC:
pl: InternetWierszC:

en: InternetRowD
pl: InternetWierszD

en: InternetRowD:
pl: InternetWierszD:

en: InternetRowE
pl: InternetWierszE

en: InternetRowE:
pl: InternetWierszE:

en: InternetRowF
pl: InternetWierszF

en: InternetRowF:
pl: InternetWierszF:

en: Interword Space
pl: Odstęp pomiędzy słowami

en: Interword Space|w
pl: Spacja wewnątrz słowa|w

en: Introduction|I
pl: Wprowadzenie|W

en: Invalid %1$s environment variable.
    %2$s is not a directory.
pl: Niepoprawna zawartość zmiennej środowisowej %1$s.
    %2$s nie jest katalogiem.

en: Invalid %1$s environment variable.
    Directory %2$s does not contain %3$s.
pl: Niepoprawna zawartość zmiennej środowisowej %1$s.
    Katalog %2$s nie zawiera %3$s.

en: Invalid %1$s switch.
    Directory %2$s does not contain %3$s.
pl: Niepoprawny przełącznik %1$s.
    Katalog %2$s nie zawiera %3$s.

en: Invalid (empty) listing parameter name.
pl: Nieprawidłowa (pusta) nazwa parametry listingu.

en: Invalid LaTeX length expression.
pl: Nieprawidłowa forma wyrażenia długości LaTeX'a.

en: Invalid filename
pl: Niepoprawna nazwa pliku

en: Invalid or empty key sequence
pl: Nieprawidłowa lub pusta sekwencja klawiszy

en: Invalid regular expression!
pl: Nieprawidłowe wyrażenie regularne!

en: Inverse Search Failed
pl: Wyszukiwanie odwrotne nieudane

en: Invisible
pl: Niewidzialny

en: InvisibleText
pl: TekstNiewidzialny

en: Invoice
pl: Faktura

en: Invoice no.:
pl: Nr faktury:

en: Irish
pl: Irlandzki

en: It should be safe to continue, but you
    may wish to save your work and restart LyX.
pl: Kontynuowanie powinno być bezpiecznie, jednakże
    możesz życzyć sobie zapisania dokumentu i restartu LyX.

en: Italian
pl: Włoski

en: Italic
pl: Kursywa

en: Italic	\mathit
pl: Kursywa	\mathit

en: Item
pl: Element

en: Item Overlay Specifications
pl: Specyfikacje nakładki elementu

en: Item:
pl: Element:

en: ItemList
pl: Wypunktowanie

en: Itemize
pl: Wypunktowanie

en: Itemized list
pl: Wypunktowanie

en: Iwona (Condensed)
pl: Iwona (Skondensowana)

en: Iwona (Light Condensed)
pl: Iwona (Lekka Skondensowana)

en: Iwona (Light)
pl: Iwona (Lekka)

en: Iwona (Math)
pl: Iwona (matematyczna)

en: Japanese
pl: Japoński

en: Japanese (CJK)
pl: Japoński (CJK)

en: Japanese (CJK) (EUC-JP)
pl: Japoński (CJK) (EUC-JP)

en: Japanese (CJK) (JIS)
pl: Japoński (CJK) (JIS)

en: Japanese (CJK) (SJIS)
pl: Japoński (CJK) (SJIS)

en: Japanese (pLaTeX) (EUC-JP)
pl: Japoński (pLaTeX) (EUC-JP)

en: Japanese (pLaTeX) (JIS)
pl: Japoński (pLaTeX) (JIS)

en: Japanese (pLaTeX) (SJIS)
pl: Japoński (pLaTeX) (SJIS)

en: Japanese (pLaTeX) (UTF8)
pl: Japoński (pLaTeX) (UTF8)

en: Journal
pl: Czasopismo

en: Journal:
pl: Czasopismo:

en: Jump Back to Saved Bookmark|B
pl: Skocz do zapisanej zakładki|B

en: Jump to the next error message.
pl: Skocz do następnego komunikatu o błędzie.

en: Jump to the next warning message.
pl: Skocz do następnego komunikatu ostrzegawczego.

en: Justified
pl: Wyrównane

en: Justified Line Break|J
pl: Wyrównane złamanie wiersza|z

en: Justify text in the LyX editor (this does not affect whether the text is justified in the output)
pl: Wyrównuje do marginesów tekst w edytorze LyX (to nie wpływa na wyrównanie tekstu wynikowego)

en: KEY WORDS:
pl: SŁOWA KLUCZE:

en: KOMA-Script Letter (V. 1, Obsolete)
pl: List KOMA-Script (V. 1, przestarzały)

en: Kazakh
pl: Kazachski

en: Keep
pl: Urzymuj

en: Keep the case of the replacement's first letter as in each matching text first letter
pl: Zachowaj wielkość pierwszej litery zmienianego wyrazu odpowiednio do pierwszej litery oryginału

en: Key words and phrases:
pl: Słowa kluczowe:

en: Key words.
pl: Słowa kluczowe.

en: Key words:
pl: Słowa kluczowe:

en: Keybindings file. Can either specify an absolute path, or LyX will look in its global and local bind/ directories.
pl: Plik skrótów klawiaturowych. Jeśli nie podana zostanie pełna ścieżka dostępu, to LyX poszuka pliku w globalnym i osobistym katalogu bind/.

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Keyboard events handling
pl: Obsługa zdarzeń klawiatury

en: Keyboard/Mouse
pl: Klawiatura/Myszka

en: Keys
pl: Klucze

en: Keys must be unique!
pl: Klucze muszą być unikalne!

en: Keyword
pl: SłowoKluczowe

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Keywords:
pl: Słowa kluczowe:

en: Kharoshthi
pl: Kharoṣṭhī

en: KnightMove
pl: RuchSkoczka

en: KnightMove:
pl: RuchSkoczka:

en: Korean
pl: Koreański

en: Korean (EUC-KR)
pl: Koreański (EUC-KR)

en: Kurier (Condensed)
pl: Kurier (Skondensowana)

en: Kurier (Light Condensed)
pl: Kurier (Lekka Skondensowana)

en: Kurier (Light)
pl: Kurier (Lekka)

en: Kurier (Math)
pl: Kurier (Matematyczny)

en: Kurmanji
pl: Kurmandżi

en: L&ookup
pl: &Odnajdź

en: La&bel:
pl: &Etykieta:

en: LaTe&X and LyX options
pl: Opcje LaTe&X i LyX

en: LaTe&X argument:
pl: Argument LaTe&X-a:

en: LaTeX &options:
pl: Opcje &LaTeX-a:

en: LaTeX (clipboard)
pl: LaTeX (schowek)

en: LaTeX (dviluatex)
pl: LaTeX (dvilatex)

en: LaTeX (plain)
pl: LaTeX (czysty)

en: LaTeX (plain)|L
pl: LaTeX (czysty)|L

en: LaTeX Command:
pl: Polecenie LaTeX:

en: LaTeX Configuration|L
pl: Konfiguracja LaTeX-a|L

en: LaTeX Log
pl: Komunikaty LaTeX

en: LaTeX Log|L
pl: Komunikaty LaTeX|L

en: LaTeX Options
pl: Opcje LaTeX:

en: LaTeX Preamble
pl: Preambuła LaTeX-a

en: LaTeX Title
pl: Tytuł LaTeX-a

en: LaTeX classes
pl: Klasy LaTeX-a

en: LaTeX did not run successfully. Additionally, LyX could not locate the LaTeX log %1$s.
pl: LaTeX nie zakończył pracy sukcesem. Na dodatek LyX nie mógł zlokalizować logu LaTeX-a %1$s.

en: LaTeX error
pl: Błąd LaTeX-a

en: LaTeX failed
pl: Błąd LaTeX-a

en: LaTeX generation/execution
pl: Wykonywanie/generowanie LaTeX-a

en: LaTeX styles
pl: Style LaTeX-a

en: LaTeX text
pl: Polecenie LaTeX-a

en: LaTeX/LyX Documents (*.tex *.lyx)
pl: Dokumenty LaTeX/LyX (*.tex *.lyx)

en: Label
pl: Etykieta

en: Label Color
pl: Kolor etykiety

en: Label Width
pl: Szerokość etykiety

en: Label names must be unique!
pl: Nazwy etykiet muszą być unikalne!

en: Label...|L
pl: Etykieta...|E

en: Labeling
pl: Etykiety

en: Labels and References
pl: Etykiety i odnośniki

en: Lan&dscape:
pl: &Poziomo:

en: Lan&guage:
pl: &Język:

en: Landscape Slide:
pl: Slajd Poziomo:

en: LandscapeSlide
pl: SlajdPoziomo

en: Language
pl: Język

en: Language &package:
pl: Pakiet &językowy:

en: Language Default (no inputenc)
pl: Domyślny języka (bez inputenc)

en: Language Settings
pl: Ustawienia języka

en: Language of the thesaurus
pl: Język tezaurusa

en: Language: %1$s,
pl: Język: %1$s,

en: Language|L
pl: Język|J

en: Lao
pl: Laotański

en: Large
pl: Duży

en: Larger
pl: Większy

en: Largest
pl: Największy

en: Last footer:
pl: Ostatnia stopka:

en: Last view on document %1$s is being closed.
    Would you like to close or hide the document?
    
    Hidden documents can be displayed back through
    the menu: View->Hidden->...
    
    To remove this question, set your preference in:
      Tools->Preferences->Look&Feel->UserInterface
pl: Ostatni widok dokumentu %1$s jest zamykany.
    Czy chcesz aby zamknąć czy raczej ukryć dokument?
    
    Ukryte dokumentu mogą być ponownie wyświetlone
    z menu: Widok→Ukryte→...
    
    Aby usunąć to pytanie, ustaw swoją preferencję w:
      Narzędzia→Ustawienia→Forma i styl→Interfejs użytkownika

en: Latin
pl: Łaciński

en: Latin Extended Additional
pl: Rozszerzona łacina dodatkowa

en: Latin Extended-A
pl: Rozszerzony łaciński A

en: Latin Extended-B
pl: Rozszerzony łaciński B

en: Latin-1 Supplement
pl: Uzupełnienie Latin-1

en: Latvian
pl: Łotewski

en: Lay out the page for double-sided printing
pl: Skład dokumentu dla druku dwustronnego

en: Layout
pl: Układ

en: Layout Not Found
pl: Nie odnaleziono układu

en: Layout `%1$s' was not found.
pl: Układ „%1$s" nie został odnaleziony.

en: Layout is invalid!
pl: Układ jest niepoprawny!

en: Layout is valid!
pl: Układ jest poprawny!

en: Layouts|#o#O
pl: Układy|#u#U

en: Left
pl: Do lewej

en: Left Footer
pl: Lewa stopka

en: Left Footer:
pl: Lewa stopka:

en: Left Header
pl: Lewy Nagłówek

en: Left Header:
pl: Lewy Nagłówek:

en: Left Line|L
pl: Lewa linia|L

en: Left header:
pl: Lewy nagłówek:

en: LeftHeader
pl: LewyNagłówek

en: Left|L
pl: Do lewej|l

en: Left|f
pl: Do lewej|w

en: Legend
pl: Legenda

en: Lemma
pl: Lemat

en: Lemma #.
pl: Lemat #.

en: Lemma \arabic{theorem}
pl: Lemat \arabic{theorem}

en: Lemma \thelemma.
pl: Lemat \thelemma.

en: Lemma \thetheorem.
pl: Lemat \thetheorem

en: Lemma*
pl: Lemat*

en: Lemma.
pl: Lemat.

en: Let it &run
pl: Pozwól jej &działać

en: Letter
pl: List

en: Letter:
pl: List:

en: Letterlike Symbols
pl: Symbole literopodobne

en: Letters
pl: Listy

en: Libertine (New TX)
pl: Libertine (Nowy TX)

en: Library directory:
pl: Katalog bibliotek:

en: Ligature Break|k
pl: Rozbij ligaturę|l

en: LilyPond Book
pl: Książka z LilyPond

en: LilyPond book (LaTeX)
pl: Książka z LilyPond (LaTeX)

en: LilyPond music
pl: Muzyka LilyPond

en: Lilypond typeset music
pl: Muzyka składana przez LilyPond

en: Line &spacing
pl: &Interlinia

en: Line Width %
pl: % szerokości linii

en: Line numbering
pl: Numeracja linii

en: Linear B Ideograms
pl: Ideogramy pisma linearnego B

en: Linear B Syllabary
pl: Sylabariusz pisma linearnego B

en: Linguistics
pl: Językoznawstwo

en: Linguistics|L
pl: Językoznawstwo|J

en: Link to a file
pl: Łącze do pliku

en: Link to an email address
pl: Łącze do adresu e-mail

en: Link to the web or to every other target
pl: Łącze sieci web lub do dowolnego innego celu

en: Link type
pl: Typ łącza

en: LinkBack PDF
pl: OdnośnikiZwrotne PDF

en: LinkBack files can only be edited on Apple Mac OSX.
pl: Pliki typu LinkBack mogą być poddane edycji tylko w Apple MacOS X.

en: List
pl: Lista

en: List / TOC|i
pl: Spisy|S

en: List of Algorithms
pl: Lista algorytmów

en: List of Charts
pl: Lista diagramów

en: List of Figures
pl: Spis rysunków

en: List of Graphs[[mathematical]]
pl: Lista grafów

en: List of Listings
pl: Lista listingów

en: List of Listings|L
pl: Lista listingów|L

en: List of Schemes
pl: Lista schematów

en: List of Tableaux
pl: Lista tableaux

en: List of Tables
pl: Spis tabel

en: List of previous commands
pl: Lista poprzednich poleceń

en: List of supported debug flags:
pl: Lista obsługiwanych znaczników debugowania:

en: ListOfSlides
pl: ListaSlajdów

en: Listing Parameters
pl: Parametry listingu

en: Listings
pl: Listingi

en: Listings Settings...|g
pl: Ustawienia listingów…|g

en: Listings[[List of Listings]]
pl: Lista listingi

en: Lists:
pl: Listy:

en: Literal
pl: Dosłowny

en: Literate
pl: Piśmienny

en: Literate Programming Build Log
pl: Dziennik budowania dla programowania piśmiennego

en: Lithuanian
pl: Litewski

en: Lo&ngest label
pl: &Najdłuższa etykieta

en: Load &original
pl: Wczytaj &oryginał

en: Load always
pl: Załaduj zawsze

en: Load automatically
pl: Załaduj automatycznie

en: Load backup?
pl: Wczytać kopię zapasową?

en: Load emergency save?
pl: Wczytać kopię bezpieczeństwa?

en: Load in &fullscreen mode
pl: Ładuj w trybie pełno&ekranowym

en: Loaded into memory. Generating pixmap...
pl: Wczytano do pamięci. Generowanie piksmapy...

en: Loading...
pl: Wczytywanie...

en: Loads the LaTeX package fixltx2e which contains some bug fixes for LaTeX. Those fixes are not part of the LaTeX kernel because of backward compatibility. If you use this module your typeset document may look different when you process it with future LaTeX versions, because fixltx2e may provide more bugfixes in future versions.
pl: Ładuje pakiet fixltx2e dla LaTeX, który zawiera pewne poprawki dla LaTeX. Aby zachować wsteczną zgodność, te poprawki nie są częścią jądra LaTeX. W przypadku użycia tego modułu skład dokumentu może zmieniać się po zastosowaniu nowych wersji LaTeX w przyszłości, dlatego że fixltx2e może dostarczać więcej poprawek w kolejnych wersjach.

en: Local Layout
pl: Lokalny układ

en: Local layout file
pl: Lokalny plik układu

en: Locale/Internationalisation
pl: Lokalizacja/Internacjonalizacja

en: Locally Added
pl: Lokalny dodany

en: Locally Modified
pl: Lokalny zmodyfikowany

en: Location
pl: Lokalizacja

en: Location:
pl: Lokalizacja:

en: Locking property set.
pl: Właściwości blokowania ustawiona.

en: Locking property unset.
pl: Właściwość blokowania nie ustawiona.

en: Log &Type:
pl: &Typ dziennika:

en: Log file not found.
pl: Plik dziennika nie znaleziony.

en: Long
pl: Długi

en: Long completions are cut-off and shown with "...".
pl: Długie uzupełnienia są obcinane i pokazywane z "...".

en: Longest label width
pl: Szerokość najdłuższej etykiety

en: Longest label|s
pl: Najdłuższa etykieta|s

en: Look & Feel
pl: Forma i styl

en: Low Surrogates
pl: Młodsze surogaty

en: Lower Sorbian
pl: Dolnołużycki

en: Lowercase
pl: Małe litery

en: Lowercase|L
pl: Małe litery|L

en: Lowertitleback
pl: Dolny przedtytuł

en: Ly&XServer pipe:
pl: Potoki serwera Ly&X:

en: LyX &Note
pl: &Notka LyX'a

en: LyX Archive (tar.gz)
pl: Archiwum LyX (tar.gz)

en: LyX Document...|X
pl: Dokument LyX'a...|X

en: LyX Documents (*.lyx)
pl: Dokumenty LyX (*.lyx)

en: LyX Files (*.lyx)
pl: Dokumenty LyX'a (*.lyx)

en: LyX Functions|y
pl: Funkcje LyX|y

en: LyX Insets
pl: Wstawki LyX'a

en: LyX Layout (*.layout)
pl: Układ LyX'a (*.layout)

en: LyX Note|N
pl: LyX Notka|N

en: LyX Preview
pl: Podgląd LyX

en: LyX UI files (*.ui)
pl: Pliki LyX UI (*.ui)

en: LyX VC: Initial description
pl: Kontrola wersji: Opis początkowy

en: LyX VC: Log Message
pl: Kontrola wersji: opis bieżącej wersji

en: LyX VC: Log message
pl: Kontrola wersji: Wiadomość dziennika

en: LyX Version %1$s
    (%2$s)
pl: Wersja LyX %1$s
    (%2$s)

en: LyX Version|X
pl: Wersja LyX|X

en: LyX Warning:
pl: Ostrzeżenie LyX:

en: LyX attempted to close a document that had unsaved changes!
pl: LyX usiłuje zamknąć dokument, który ma niezapisane zmiany!

en: LyX binary not found
pl: Binaria LyX nie znalezione

en: LyX bind files (*.bind)
pl: Pliki skrótów LyX (*.bind)

en: LyX cannot generate a list of %1$s
pl: LyX nie może wygenerować listy %1$s

en: LyX could not be closed because documents are being processed by LyX.
pl: LyX nie może zostać zamknięty ponieważ dokumenty są właśnie przetwarzane.

en: LyX could not create the temporary directory '%1$s' (Disk is full maybe?)
pl: LyX nie może utworzyć kaalogu tymczasowego "%1$s" (Czyżby pełny dysk?)

en: LyX could not find the default UI file!
    Please check your installation.
pl: LyX nie mógł odnaleźć domyślnego pliku interfejsu użytkownika!
    Proszę sprawdzić swoją instalację.

en: LyX crashed!
pl: LyX padł!

en: LyX does not know how to include non-LyX files when generating HTML output. Offending file:
    %1$s
pl: LyX nie wie jak włączać nie-LyXowe pliki w trakcie generowania HTML. Kłopotliwy plik:
    %1$s

en: LyX does not provide LaTeX support for file names containing any of these characters:
pl: LyX nie obsługuje ścieżek zawierających jakikolwiek ze znaków:

en: LyX failed to load the following file: %1$s
pl: LyX nie był w stanie załadować następującego pliku: %1$s

en: LyX has caught an exception, it will now attempt to save all unsaved documents and exit.
    
    Exception:
pl: LyX uchwycił wyjątek, nastąpi teraz próba zapisania wszystkich niezapisanych dokumentów i wyjścia.
    
    Wyjątek:

en: LyX has caught some really weird exception, it will now attempt to save all unsaved documents and exit.
pl: LyX uchwycił jakiś wyjątkowo zakręcony wyjątek, nastąpi teraz próba zapisania wszystkich niezapisanych dokumentów, następnie wyjścia.

en: LyX has encountered an application error
    and will now shut down.
pl: LyX napotkał błąd aplikacji
    i teraz się wyłączy.

en: LyX internal only
pl: Tylko wewnątrz LyX'a

en: LyX is Copyright (C) 1995 by Matthias Ettrich,
    1995--%1$s LyX Team
pl: LyX (C) 1995 wszelkie prawa zastrzeżone przez Matthiasa Ettricha,
    1995--%1$s Zespół LyX

en: LyX is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    See the GNU General Public License for more details.
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
pl: LyX jest rozpowszechniany z nadzieją, że będzie użyteczny, jednak bez ŻADNYCH GWARANCJI; nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ.
    Zajrzyj do Powszechnej Publicznej Licencji GNU aby uzyskać szczegóły.
    Kopia tej licencji powinna zostać dostarczona wraz z programem; jeśli nie jest, napisz do Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: LyX keyboard maps (*.kmap)
pl: Mapy klawiatury LyX (*.kmap)

en: LyX needs to be restarted!
pl: LyX musi zostać zrestartowany.

en: LyX normally doesn't allow the user to scroll further than the bottom of the document. Set to true if you prefer to scroll the bottom of the document to the top of the screen
pl: LyX zwykle nie dopuszcza przewijania przez użytkownika poniżej spodu dokumentu. Ustawienie prawdy pozwoli na przewijanie spodu dokumentu, aż do szczytu ekranu.

en: LyX normally doesn't update the cursor position if you move the scrollbar. Set to true if you'd prefer to always have the cursor on screen.
pl: Domyślnie LyX nie przesuwa kursora gdy przewijasz suwakiem główne okno edycyjne. Włącz tą opcję jeśli chcesz zawsze widzieć kursor.

en: LyX will only have minimal functionality because no textclasses have been found. You can either try to reconfigure LyX normally, try to reconfigure without checking your LaTeX installation, or continue.
pl: LyX będzie działał z minimalną funkcjonalnością, ponieważ nie odnaleziono klas tekstu. Możesz albo próbować rekonfigurować normalnie, rekonfigurować z bez sprawdzania instalacji LyX lub kontynuować.

en: LyX will place its temporary directories in this path. They will be deleted when you quit LyX.
pl: Katalog na pliki tymczasowe LyX'a. Pliki te będą usunięte po wyjściu z programu.

en: LyX's automatic index sorting algorithm faced
    problems with the entry '%1$s'.
    Please specify the sorting of this entry manually, as
    explained in the User Guide.
pl: Algorytm automatycznego sortowania w LyX napotkał
    problemy z następującą pozycją '%1$s'.
    Proszę określić sortowanie tej pozycji ręcznie,
    jak opisano w Podręczniku użytkownika.

en: LyX-Code
pl: Kod LyX'a

en: LyX: Add BibTeX Database
pl: LyX: Dodaj bazę BibTeX

en: LyX: Attempting to save document %1$s
pl: LyX: Próba zapisania dokumentu %1$s

en: LyX: Creating directory %1$s
pl: LyX: Tworzenie katalogu %1$s

en: LyX: Enter text
pl: LyX: Wpisz tekst

en: LyX: reconfiguring user directory
pl: LyX: rekonfiguracja katalogu użytkownika

en: LyXBlogger
pl: LyxBlogger

en: Lyxlex grammar parser
pl: Analizator gramatyki Lyxlex

en: M&ultirow
pl: Wiel&owierszowa

en: MS_number:
pl: numer_MS:

en: Mac OS X specific setting for use with emacs bindings. Takes effect next time LyX is launched.
pl: Specyficzne ustawienie dla Mac OS X dla klawiszowych skrótów emacs. Stanie się skuteczne po ponownym uruchomieniu LyX.

en: Macro Definition
pl: Definicja makra

en: Macro|o
pl: Makro|o

en: Mail
pl: List

en: Main file only
pl: Tylko główny plik

en: Main text:
pl: Główny tekst:

en: MainText
pl: GłównyTekst

en: Mainline
pl: GłównaLinia

en: Mainline:
pl: GłównaLinia

en: Maintain aspect ratio with largest dimension
pl: Zachowaj proporcje dla największego wymiaru

en: Make Apple key act as Meta and Control key as Ctrl.
pl: Uczyń działanie klawisza Jabłuszko jak Meta i klawisza Control jak Ctrl.

en: Make First Non-Optional Into Optional Argument
pl: Zamień pierwszy nie-opcjonalny na opcjonalny argument

en: Make Last Optional Into Non-Optional Argument
pl: Zamień ostatni opcjonalny na nie-opcjonalny argument

en: Make first non-optional into optional argument
pl: Zamień pierwszy nie-opcjonalny na opcjonalny argument

en: Make last optional into non-optional argument
pl: Zamień ostatni opcjonalny na nie-opcjonalny argument

en: Make spaces in strings visible by a special symbol
pl: Uczyń odstępy w ciągach tekstu widocznymi dzięki specjalnemu znakowi

en: Make spaces visible by a special symbol
pl: Uczyń odstępy widocznymi dzięki specjalnemu znakowi

en: Malay
pl: Malajski

en: Malayalam
pl: Malajalam

en: Manuals
pl: Podręczniki

en: Maple, Evalf|v
pl: Maple, evalf|v

en: Maple, Evalm|E
pl: Maple, evalm|e

en: Maple, Factor|F
pl: Maple, faktor|f

en: Maple, Simplify|S
pl: Maple, uprość|u

en: Marathi
pl: Marāṭhī

en: Marginal Note|M
pl: Notka na marginesie|a

en: Marginal notes
pl: Notka na marginesie

en: Mark &foreign languages
pl: Zaznaczaj &obce

en: Mark end of paragraphs on screen with a pilcrow character.
pl: Oznaczaj końce akapitów na ekranie znakiem alinea (¶).

en: Mark misspelled words with a underline.
pl: Oznaczaj niepoprawne ortograficznie słowa podkreśleniem.

en: Mark off
pl: Znacznik wyłączony

en: Mark on
pl: Znacznik włączony

en: Mark removed
pl: Znacznik usunięty

en: Mark set
pl: Znacznik ustawiony

en: MarkBoth
pl: ZaznaczOba

en: Master Document
pl: Główny dokument

en: Master Document Output
pl: Wynik głównego dokumentu

en: Master document
pl: Główny dokument

en: Match delimiter types
pl: Zmieniaj jednocześnie typ obu ograniczników

en: Match found!
pl: Dopasowanie odnalezione!

en: Match not found!
pl: Dopasowanie nie odnalezione!

en: Match w&hole words only
pl: Dopasuj t&ylko całe wyrazy

en: Math
pl: Matematyka

en: Math &image scaling:
pl: Skalowan&ie obrazów matematycznych:

en: Math Bold Series|B
pl: Czcionka matematyczna pogrubiona

en: Math Calligraphic Family|C
pl: Kaligraficzna czcionka matematyczna|C

en: Math Delimiter
pl: Ograniczniki matematyczne

en: Math Formal Script Family|o
pl: Rodzina formalnego skryptu matematycznego|o

en: Math Fraktur Family|F
pl: Czcionka matematyczna Fraktur

en: Math Macros
pl: Makra matematyczne

en: Math Matrix
pl: Macierz

en: Math Normal Font|N
pl: Normalna czcionka matematyczna|N

en: Math Options
pl: Opcje matematyki

en: Math Panels
pl: Panele matematyki

en: Math Roman Family|R
pl: Czcionka matematyczna szeryfowa

en: Math Sans Serif Family|S
pl: Czcionka matematyczna bezszeryfowa

en: Math editor
pl: Edytor matematyczny

en: Math editor mode
pl: Tryb edytora matematycznego

en: Math macros
pl: Makra matematyczne

en: Math spacings
pl: Odstępy matematyczne

en: MathLetters
pl: ZnakiMatematyczne

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
pl: Matematyczne symbole alfanumeryczne

en: Mathematical Operators
pl: Operatory matematyczne

en: Mathematical Symbols
pl: Symbole matematyczne

en: Mathematics Subject Classification number:
pl: Numer Matematycznej Klasyfikacji Tematów:

en: Maths
pl: Matematyka

en: Math|M
pl: Matematyka|M

en: Math|h
pl: Matematyka|M

en: Matrix...|x
pl: Macierz...|x

en: Maximal number of lastfiles. Up to %1$d can appear in the file menu.
pl: Maksymalna liczba pamiętanych nazw plików. W menu może zostać wyświetlonych maksymalnie %1$d.

en: MedSkip
pl: Średni odstęp

en: MedSkip|M
pl: Średnie ominięcie|r

en: Medium
pl: Zwykła (jasna)

en: Medium Space
pl: Średni odstęp

en: Medium Space|M
pl: Średni odstęp|M

en: Medium skip
pl: Średni odstęp

en: Medium space	\:
pl: Średni odstęp	\:

en: MeinZeichen
pl: MójZnak

en: Menu Separator|M
pl: Separator menu|S

en: Menus
pl: Menu

en: Merge Changes
pl: Łączenie zmian

en: Merge Changes...|M
pl: Połącz zmiany...|P

en: Merge cells of different columns
pl: Określa pionowe wyrównanie tej komórki w odniesieniu do linii bazowej wiersza.

en: Merge cells of different rows
pl: Złączenie komórek różnych wierszy

en: Merge changes
pl: Złącz zmiany

en: Messages Pane|g
pl: Okno komunikatów|k

en: Methods
pl: Metody

en: Methods used in your work
pl: Metody użyte w twojej pracy

en: Middle
pl: Środek

en: Middle|M
pl: Środek|o

en: Middle|i
pl: Środek|o

en: Mini Template
pl: Mini Szablon

en: Mini template for this list (see beamer manual for details)
pl: Mini szablon dla tej listy (zobacz instrucję dla beamer, aby poznać szczegóły)

en: Minimum characters for words that should be completed
pl: Minimum znaków w słowach, aby uzupełniać

en: Minion Pro (New TX)
pl: Minion Pro (Nowy TX)

en: Minipage
pl: Ministrona

en: Minisec
pl: Minisekcja

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Miscellaneous (extended)
pl: Różne (rozszerzony)

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
pl: Rozmaite symbole matematyczne-A

en: Miscellaneous Symbols
pl: Rozmaite symbole

en: Miscellaneous Technical
pl: Rozmaite techniczne

en: Missing File
pl: Brakujący plik

en: Missing \end_inset at this point.
pl: Brak \end_inset w tym punkcie.

en: Missing \end_inset at this point:
pl: Brak \end_inset w tym punkcie:

en: Missing argument
pl: Brakuje argumentu

en: Missing command string after --execute switch
pl: Brak argumentu dla opcji --execute

en: Missing destination filename after --export-to switch
pl: Brak typu pliku (np latex, ps...) po opcji --export-to

en: Missing directory for -sysdir switch
pl: Brak argumentu opcji -sysdir

en: Missing directory for -userdir switch
pl: Brak argumentu opcji -userdir

en: Missing file type [eg latex, ps...] after --export switch
pl: Brak typu pliku (np latex, ps...) po opcji --export

en: Missing file type [eg latex, ps...] after --export-to switch
pl: Brak typu pliku (np latex, ps...) po opcji --export-to

en: Missing file type [eg latex, ps...] after --import switch
pl: Brak typu pliku (np latex, ps...) po opcji --import

en: Missing filename for --import
pl: Brak nazwy pliku po opcji --import

en: Missing filename for this operation.
pl: Brakująca nazwa pliku dla tej operacji.

en: Missing user LyX directory
pl: Brak katalogu użytkownika LyXa.

en: Mo&re parameters
pl: Więcej pa&rametrów

en: Mobile
pl: Komórka

en: Mobile phone number
pl: Numer telefony komórkowego

en: Mode
pl: Tryb

en: Mode Specification|S
pl: Tryb Specyfikacji|S

en: Module not available
pl: Moduł niedostępny

en: Module not found
pl: Moduł nie odnaleziony

en: Module not found!
pl: Moduł nie znaleziony!

en: Module provided by document class.
pl: Moduł dostarczony przez klasę dokumentu.

en: Modules
pl: Moduły

en: Modules excluded: %1$s.
pl: Moduły wykluczone: %1$s.

en: Modules required: %1$s.
pl: Wymagane moduły: %1$s.

en: Mongolian
pl: Mongolski

en: Month
pl: Miesiąc

en: More
pl: Więcej

en: More Languages ...|M
pl: Więcej języków...|M

en: More Parameters
pl: Więcej parametrów

en: More Spelling Suggestions
pl: Więcej sugestii pisowni

en: More...|M
pl: Więcej...|W

en: Mouse
pl: Myszka

en: Move Column Left
pl: Przesuń kolumnę w lewo

en: Move Column Right|v
pl: Przesuń kolumnę w prawo|z

en: Move Paragraph Down|v
pl: Przesuń akapit w dół|v

en: Move Paragraph Up|o
pl: Przesuń akapit w górę|o

en: Move Row Down
pl: Przesuń wiersz w dół

en: Move Row Up
pl: Przesuń wiersz w górę

en: Move Section Down|D
pl: Przesuń sekcję w dół|d

en: Move Section Down|w
pl: Przesuń sekcję w dół|w

en: Move Section Up|U
pl: Przesuń sekcję w górę|u

en: Move column left
pl: Przesuń kolumnę w lewo

en: Move column right
pl: Przesuń kolumnę w prawo

en: Move row down
pl: Przesuń wiersz w dół

en: Move row up
pl: Przesuń wiersz w górę

en: Move selected item down by one
pl: Przesuń wybrany element w dół o jeden

en: Move selected item up by one
pl: Przesuń wybrany element w górę o jeden

en: Move the selected citation down (Ctrl-Down)
pl: Przesuń wybrany cytat w dół (Ctrl-Dół)

en: Move the selected citation up (Ctrl-Up)
pl: Przesuń wybrany cytat w górę (Ctrl-Góra)

en: Move the selected database downwards in the list
pl: Przesuń wybrana bazę w dół listy

en: Move the selected database upwards in the list
pl: Przesuń wybraną bazę w górę listy

en: Multi-column in current or destination column.
pl: Wielokolumnowa w aktualnej lub docelowej kolumnie.

en: Multi-row in current or destination row.
pl: Wielowierszowa w aktualnym lub docelowym wierszu.

en: Multicolumn|M
pl: Wielokolumnowa|W

en: Multicolumn|u
pl: Wielokolumnowa|u

en: Multilingual Captions|C
pl: Podpisy wielojęzyczne|c

en: Multirow|u
pl: Wielowierszowa|i

en: Multirow|w
pl: Wielowierszowa|w

en: Musical Symbols
pl: Symbole muzyczne

en: My Address
pl: Mój Adres

en: My Logo
pl: Moje Logo

en: My Logo:
pl: Moje Logo:

en: MyRef
pl: MójZnak

en: MyRef:
pl: MójZnak:

en: Myref
pl: MójZnak

en: N&ew Document
pl: Nowy dokum&ent

en: Name
pl: Nazwa

en: Name associated with the URL
pl: Nazwa związana z adresem URL

en: Name:
pl: Nazwa:

en: NameRowA
pl: NazwaWierszA

en: NameRowA:
pl: NazwaWierszA:

en: NameRowB
pl: NazwaWierszB

en: NameRowB:
pl: NazwaWierszB:

en: NameRowC
pl: NazwaWierszC

en: NameRowC:
pl: NazwaWierszC:

en: NameRowD
pl: NazwaWierszD

en: NameRowD:
pl: NazwaWierszD:

en: NameRowE
pl: NazwaWierszE

en: NameRowE:
pl: NazwaWierszE:

en: NameRowF
pl: NazwaWierszF

en: NameRowF:
pl: NazwaWierszF:

en: NameRowG
pl: NazwaWierszG

en: NameRowG:
pl: NazwaWierszG:

en: Named Theorem
pl: Nazwane twierdzenie

en: Named Theorem.
pl: Nazwane twierdzenie.

en: Named Theorems
pl: Nazwane twierdzenia

en: Narrative
pl: Narrator

en: Nationality
pl: Narodowość

en: Nationality:
pl: Narodowość:

en: Native
pl: Rodzimy

en: Navigate Back|B
pl: Nawiguj wstecz|w

en: Navigate back
pl: Nawiguj wstecz

en: Navigate|N
pl: Nawigacja|N

en: Needs Checkout
pl: Wymaga wymeldowania

en: Needs Merge
pl: Wymaga scalenia

en: Negative Medium Space
pl: Średni odstęp ujemny

en: Negative Medium Space|u
pl: Odstęp ujemny średni|u

en: Negative Relations (extended)
pl: Relacje negacji (rozszerzone)

en: Negative Thick Space
pl: Gruby odstęp ujemny

en: Negative Thick Space|i
pl: Odstęp ujemny wąski|i

en: Negative Thin Space
pl: Cienki odstęp ujemny

en: Negative Thin Space|N
pl: Cienki odstęp ujemny|n

en: Negative relations (extended)
pl: Relacje negacji (rozszerzone)

en: Negative space	\!
pl: Odstęp ujemny	\!

en: Never Toggled
pl: Nieprzełączalne

en: New Inset
pl: Nowa wstawka

en: New Note:
pl: Nowy wpis:

en: New Overlay:
pl: Nowa warstwa

en: New Page
pl: Nowa strona

en: New Page|N
pl: Nowa strona|N

en: New Slide:
pl: Nowy Slajd:

en: New Window|W
pl: Nowe okno|W

en: New document
pl: Nowy dokument

en: New from Template...|m
pl: Nowy z szablonu...|s

en: New:
pl: Nowy:

en: New|N
pl: Nowy|N

en: Next &Error
pl: Następny &błąd

en: Next &Warning
pl: Następne &ostrzeżenie

en: Next Address:
pl: Nast Adres:

en: Next Change|C
pl: Następna zmiana|C

en: Next Cross-Reference|N
pl: Następny odnośnik|N

en: Next Cross-Reference|R
pl: Następny odnośnik|R

en: Next Note|N
pl: Następna notka|N

en: Next change
pl: Następna zmiana

en: Next command
pl: Następne polecenie

en: Next note
pl: Następna notka

en: NextAddress
pl: NastAdres

en: Nice fraction (3/4)	\nicefrac
pl: Pochyły ułamek (3/4)	\nicefrac

en: No
pl: Nie

en: No &frames around links
pl: Bez ramek dookoła łącz

en: No Action Defined!
pl: Brak zdefiniowanej akcji!

en: No Branches Set for Document!
pl: Brak gałęzi w dokumencie!

en: No CVS file
pl: Brak pliku CVS

en: No Citation in Scope!
pl: Brak cytatów w zasięgu!

en: No Custom Insets Defined!
pl: Brak zdefiniowanych wstawek dostosowanych!

en: No Group
pl: Brak grupy

en: No affiliation
pl: Brak przynależności

en: No bibliography defined!
pl: Nie zdefiniowano bibliografii!

en: No buffer for file: %1$s.
pl: Brak bufora dla pliku: %1$s.

en: No change
pl: Bez zmian

en: No citations selected!
pl: Nie wybrano cytatów!

en: No color
pl: Bez koloru

en: No conversion of %1$s is needed after all
pl: Konwersja %1$s nie jest mimo wszystko potrzebna

en: No debugging messages
pl: Brak komunikatów diagnostycznych

en: No dialect
pl: Brak dialektu

en: No file found!
pl: Nie znaleziono pliku!

en: No font change defined.
pl: Nie zdefiniowana zmiana czcionki.

en: No frame
pl: Bez obramowania

en: No further redo information
pl: Nie można już dalej ponawiać

en: No further undo information
pl: Nie można już dalej cofnąć

en: No hline to delete
pl: Brak pionowej linii do usunięcia

en: No image
pl: Brak rysunku

en: No information for converting %1$s format files to %2$s.
    Define a converter in the preferences.
pl: Brak informacji o konwersji formatu %1$s do %2$s.
    Zdefiniuj konwerter w ustawieniach.

en: No information for editing %1$s
pl: Brak informacji do edycji %1$s

en: No information for exporting the format %1$s.
pl: Brak informacji na temat formatu eksportu %1$s.

en: No information for importing the format %1$s.
pl: Brak informacji na temat importowanego formatu %1$s.

en: No information for viewing %1$s
pl: Brak informacji do podglądu %1$s

en: No language
pl: Brak języka

en: No literate programming build log file found.
pl: Nie znaleziono pliku dziennika programowanie piśmiennego.

en: No lyx2lyx error log file found.
pl: Nie znaleziono dziennika błędów lyx2lyx.

en: No math
pl: Bez matematyki

en: No more insets
pl: Brak innych wstawek

en: No number
pl: Bez numeracji

en: No open document(s) in which to search
pl: Brak dokumentów otwartych do przeszukiwania

en: No system directory
pl: Brak katalogu systemowego

en: No textclass is found
pl: Nie znalezione klas tekstu

en: No thesaurus available for this language!
pl: Tezaurus nie jest dostępny dla tego języka!

en: No user LyX directory. Exiting.
pl: Brak katalogu użytkownika LyXa. Zakończenie pracy.

en: No user directory
pl: Brak katalogu użytkownika

en: No valid math formula
pl: Brak prawidłowej formuły matematycznej

en: No version control
pl: Bez kontroli wersji

en: No version control log file found.
pl: Nie znaleziono dziennika historii kontroli wersji.

en: No vertical grid lines in 'cases': feature %1$s
pl: Nie ma pionowych linii w 'cases': opcja %1$s

en: No vline to delete
pl: Brak poziomej linii do usunięcia

en: No year
pl: Bez roku

en: No, &Keep Changes
pl: Nie, &Zatrzymaj zmiany

en: Nomenclature
pl: Nomenklatura

en: Nomenclature Entries
pl: Wpisy nomenklatury

en: Nomenclature Entry...|y
pl: Wpis nomenklatury...|y

en: Nomenclature Symbol:
pl: Symbol nomenklatury:

en: Nomenclature settings
pl: Ustawienia nomenklatury

en: Nomenclature|N
pl: Nomenklatura|N

en: Non-TeX Fonts Default
pl: Domyślne czcionki spoza TeX

en: None
pl: Brak

en: None (no fontenc)
pl: Żaden (bez fontenc)

en: None[[language package]]
pl: Żaden[[pakiet języka]]

en: Nordic languages (CP 865)
pl: Języki nordyckie (CP 865)

en: Normal
pl: Normalny

en: Normal text mode	\textrm
pl: Normalny tryb tekstowy	\textrm

en: Normal text style	\textstyle
pl: Normalny styl tekstu	\textstyle

en: North Sami
pl: Północnolapoński

en: Norwegian (Bokmaal)
pl: Norweski (Bokmål)

en: Norwegian (Nynorsk)
pl: Norweski (Nowonorweski)

en: Not Found
pl: Nie odnalezione

en: Not shown.
pl: Nie wyświetlone.

en: Notation
pl: Notacja

en: Notation \thenotation.
pl: Notacja \thenotation.

en: Notation \thetheorem.
pl: Notacja \thetheorem.

en: Notation*
pl: Notacja*

en: Notation.
pl: Notacja.

en: Note
pl: Notka

en: Note #.
pl: Notka #.

en: Note Options
pl: Opcje notki

en: Note Settings
pl: Ustawienia notki

en: Note Settings...|N
pl: Ustawienia notki...|N

en: Note \arabic{theorem}
pl: Notka \arabic{theorem}

en: Note \thenote.
pl: Notka \thenote.

en: Note \thetheorem.
pl: Notka \thetheorem.

en: Note to Editor:
pl: Uwaga dla wydawcy:

en: Note*
pl: Notka*

en: Note.
pl: Notka.

en: Note. ---
pl: Notka: ---

en: Note:
pl: Notka:

en: NoteItem
pl: ElemNotki

en: NoteToEditor
pl: UwagaDoWydawcy

en: Notes
pl: Notki

en: Note|N
pl: Notka|N

en: Nothing to do
pl: Nic do zrobienia

en: Nothing to index!
pl: Brak obiektów do indeksowania!

en: Nothing to search
pl: Nic do przeszukania

en: Noun
pl: Kapitalik

en: Noun %1$s,
pl: Kapitalik %1$s

en: Number
pl: Numeracja

en: Number %1$s
pl: Liczba %1$s

en: Number Forms
pl: Formy liczb

en: Number This Line|u
pl: Numeruj tą linię|u

en: Number Whole Formula|N
pl: Nadaj numer całej formule|N

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Number of levels
pl: Liczba poziomów

en: Number of lines
pl: Liczba wierszy

en: Number of rows
pl: Liczba wierszy

en: Number of slide where the context below the pause gets visible
pl: Numer slajdu gdzie kontekst poniżej pauzy staje się widoczny

en: Number of the category
pl: Numer kategorii

en: Numbered
pl: Numerowanie

en: Numbered Example (multiline)
pl: Numerowany przykład (wielolinowy)

en: Numbered Examples (consecutive)
pl: Numerowany przykład (kolejny)

en: Numbered Formula|N
pl: Numerowana formuła|N

en: Numbered list
pl: Wyliczenie

en: Numbering & TOC
pl: Numeracja i spis treści

en: Numbering Scheme
pl: Schemat numeracji

en: Numbers theorems and the like by chapter (i.e., the counter is reset at each chapter start). Use this module only with document classes that provide a chapter environment.
pl: Numeruj twierdzenia i podobne według rozdziałów (to znaczy licznik jest zerowany na początku każdego rozdziału). Używaj tego modułu tylko z układami, które posiadają środowisko rozdziału.

en: O&pen
pl: &Otwórz

en: O&pen new group...
pl: O&twórz nową grupę...

en: O&ption:
pl: O&pcja:

en: O&uter:
pl: &Zewnętrzny:

en: Obj:
pl: Ob:

en: Objectname
pl: Nazwa obiektu

en: Occitan
pl: Oksytański

en: Of&fset:
pl: Pr&zesunięcie:

en: Off
pl: Wyłącz

en: Offprint
pl: Nadbitka

en: Offprint Requests to:
pl: Prośby o odbitkę do:

en: Offprints
pl: Nadbitka

en: Offprints:
pl: Nadbitka:

en: Offsets
pl: Odbitki

en: Ol&d Document
pl: Stary &dokument

en: Old Italic
pl: Alfabet etruski

en: Old Persian
pl: Staroperski

en: Old:
pl: Stare:

en: On
pl: Włącz

en: On Page <Page>|O
pl: na stronie <strona>|n

en: On Slide
pl: Na slajdzie

en: On which side should line numbers be printed?
pl: Z której strony ma pojawić się numeracja linii?

en: One character (excluding blanks)
pl: Jeden znak (wyłączając odstępy)

en: One character (including blanks)
pl: Jeden znak (włączając odstępy)

en: One word
pl: Jedno słowo

en: OneHalf
pl: Półtora

en: Only
pl: Tylko

en: Only on slides
pl: Tylko na slajdach

en: Only one column
pl: Tylko jedna kolumna

en: Only one row
pl: Tylko jeden wiersz

en: Only true or false is allowed.
pl: Tylko wartości "true" i "false" są dopuszczalne.

en: Op&tions:
pl: Op&cje:

en: Open All Insets|O
pl: Otwórz wszystkie wstawki|O

en: Open All Notes|A
pl: Otwórz wszystkie wstawki|a

en: Open Databases?
pl: Otworzyć bazy danych?

en: Open Inset|O
pl: Otwórz wstawkę|O

en: Open Recent|t
pl: Otwórz ostatnie|t

en: Open document
pl: Otwórz dokument

en: Open documents in &tabs
pl: Otwieraj dokumenty w pa&tkach

en: Open files
pl: Otwarte pliki

en: Open the LaTeX Log File dialog
pl: Otwiera podgląd pliku dziennika LaTeX

en: Open...|O
pl: Otwórz...|O

en: Opening
pl: Rozpoczęcie

en: Opening child document %1$s...
pl: Otwieranie dokumentu podrzędnego %1$s...

en: Opening document %1$s...
pl: Otwieranie dokumentu %1$s...

en: Opening help file %1$s...
pl: Otwieranie pliku pomocy %1$s

en: Opening:
pl: Rozpoczęcie:

en: Operators
pl: Operatory

en: Operators (extended)
pl: Operatory (rozszerzone)

en: Optical Character Recognition
pl: Optyczne rozpoznawanie znaków

en: Option to specify the dimensions of the print paper.
pl: Opcja pozwalająca podać wymiary papieru.

en: Option-
pl: Opcja-

en: Optional argument for the address
pl: Opcjonalny argument dla adresu

en: Optional argument for the author
pl: Opcjonalny argument dla autora

en: Optional argument for the thanks statement
pl: Opcjonalny argument dla podziękowań

en: Optional argument to the altaffiliation command
pl: Opcjonalny argument dla komendy przynależności

en: Optional argument to the email command
pl: Opcjonalny argument dla komendy e-mail

en: Optional argument to the homepage command
pl: Opcjonalny argument dla komendy strony domowej

en: Optional paper size flag (-paper) for some DVI viewers
pl: Dodatkowe opcje rozmiaru papieru dla przeglądarek DVI

en: Optional vertical offset
pl: Opcjonalne przesunięcie pionowy

en: Options
pl: Opcje

en: Or&igin:
pl: Punkt &obrotu:

en: Ori&gin:
pl: Po&czątek:

en: Oriya
pl: Orija

en: Ort
pl: Miejscowość

en: Osmanya
pl: Osmanija

en: Other (
pl: Inny (

en: Other Lists
pl: Inne listy

en: Other Toolbars
pl: Inne paski narzędziowe

en: Other font settings
pl: Inne ustawienia czcionek

en: Other root	\root
pl: Pierwiastek innego stopnia	\root

en: Our ref.:
pl: NaszZnak:

en: Outer (default)
pl: Zewnętrze (domyślna)

en: Outline
pl: Konspekt

en: Outline Pane|u
pl: Okno konspektu|u

en: Output
pl: Wyjście

en: Output &line length:
pl: Maks. długość &wiersza:

en: Output Format
pl: Format Wynikowy

en: Output Size
pl: Wyjściowy rozmiar

en: Output is empty
pl: Wyjście jest puste

en: Oval frame, thick
pl: Owalna ramka, gruba

en: Oval frame, thin
pl: Owalna ramka, cienkia

en: Oval, Thick|v
pl: Owalne, grube|w

en: Oval, Thin|a
pl: Owalne, cienkie|a

en: Over&hang:
pl: Na&wis:

en: Overhang value
pl: Wartość nawisu

en: Overlay
pl: Warstwa

en: Overlay Area Height
pl: Wysokość obszaru nakładki

en: Overlay Area Width
pl: Szerokość obszaru nakładki

en: Overlay Specifications|v
pl: Specyfikacja nakładki|y

en: Overlay specifications for this frame
pl: Specyfikacja nakładki dla tej ramki

en: Overlay specifications for this item
pl: Specyfikacja nakładki dla tego elementu

en: Overlay specifications for this list
pl: Specyfikacja nakładki dla tej listy

en: OverlayArea
pl: ObszarNakładki

en: Overlayarea
pl: Obszarnakładki

en: Overlays
pl: Nakładki

en: Overprint
pl: Nadbitka

en: Overprint Area Width
pl: Szerokość obszaru nadbitki

en: Override the language used for the spellchecker
pl: Zmień język używany przy sprawdzaniu pisowni

en: Overwrite &all
pl: Z&astąp wszystkie

en: Overwrite document?
pl: Zastąpić dokument?

en: Overwrite external file?
pl: Zastąpić zewnętrzny plik?

en: Overwrite file?
pl: Zastąpić plik?

en: Overwrite modified file?
pl: Zastąpić zmodyfikowany plik?

en: Oxygen
pl: Tlen

en: PACS number:
pl: Numer PACS:

en: PDF (cropped)
pl: PDF (skadrowany)

en: PDF (graphics)
pl: PDF (grafika)

en: PDF Properties
pl: Właściwości PDF

en: PDF author
pl: autor PDF

en: PDF author:
pl: Autor PDF:

en: PDF pages
pl: Strony PDF

en: PDFPages
pl: StronyPDF

en: PROOF.
pl: DOWÓD.

en: Package
pl: Pakiet

en: Package not available
pl: Pakiet niedostepny

en: Package(s) required: %1$s.
pl: Pakiet(y) wymagane: %1$s.

en: Page
pl: Strona

en: Page &break on current row
pl: &Złam stronę na bieżącym wierszu

en: Page &style:
pl: &Styl strony:

en: Page Break
pl: Koniec strony

en: Page Break|a
pl: Koniec strony|a

en: Page Height %
pl: % wysokości strony

en: Page Layout
pl: Układ strony

en: Page Margins
pl: Marginesy

en: Page Number
pl: Numer strony

en: Page Width %
pl: % szerokości strony

en: Page headings
pl: Nagłówki strony

en: Page:
pl: Strona:

en: Page:
pl: Strona:

en: Paper
pl: Referat

en: Paper Format
pl: Format papieru

en: Paper si&ze:
pl: &Rozmiar papieru:

en: Paper t&ype:
pl: &Typ papieru:

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Paragraph Settings
pl: Ustawienia akapitu

en: Paragraph Settings...|P
pl: Ustawienia akapitu...|a

en: Paragraph layout set
pl: Styl akapitu ustawiony

en: Paragraph settings
pl: Ustawienia akapitu

en: Paragraph's &Default
pl: &Domyślne wyrównanie akapitu

en: Paragraph*
pl: Akapit*

en: Parameter %1$s:
pl: Parametr: %1$s:

en: Parameters starting with '%1$s': %2$s
pl: Parametry rozpoczynające się od '%1$s': %2$s

en: Parenthetical
pl: Na boku

en: Part
pl: Część

en: Part \thepart
pl: Część \thepart

en: Part*
pl: Część*

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste Recent|e
pl: Wklej ostatnie|e

en: Paste Special
pl: Wklej specjalnie|K

en: Paste as EMF
pl: Wklej jako EMF

en: Paste as JPEG
pl: Wklej jako JPEG

en: Paste as LinkBack PDF
pl: Wklej jako PDF z odnośnikiem zwrotnym

en: Paste as PDF
pl: Wklej jako PDF

en: Paste as PNG
pl: Wklej jako PNG

en: Paste from HTML|H
pl: Wklej z HTML|H

en: Paste from LaTeX|L
pl: Wklej z LaTeX|L

en: Paths
pl: Ścieżki

en: Path|P
pl: Ścieżka|e

en: Pause
pl: Pauza

en: Pause number
pl: Numer pauzy

en: Percentage to scale by in LyX
pl: Skala względna w LyXie

en: Perform a case-sensitive search
pl: Przeprowadzanie wyszukiwania z istotnością wielkości liter

en: Phantom
pl: Fantom

en: Phantom	\phantom
pl: Fantom	\phantom

en: Phantom Settings
pl: Ustawienia fantomów

en: Phantom Settings...|h
pl: Ustawienia fantomu…|f

en: Phantom|P
pl: Fantom|F

en: Phantom|m
pl: Fantom|m

en: Phone
pl: Telefon

en: Phone:
pl: Telefon:

en: Phonetic Extensions
pl: Rozszerzenia fonetyczne

en: Phonetic Symbols
pl: Symbole fonetyczne

en: Phonetic Symbols|P
pl: Symbole fonetyczne|f

en: Picture
pl: Zdjęcie

en: Picture:
pl: Zdjęcie:

en: Place
pl: Miejsce

en: Place Figure here:
pl: Umieść rysunek tutaj:

en: Place Table here:
pl: Umieść tabelę tutaj:

en: Place:
pl: Miejsce:

en: PlaceFigure
pl: UmieśćRysunek

en: PlaceTable
pl: UmieśćTabelę

en: Placement
pl: Położenie

en: Plain Layout
pl: Układ prosty

en: Plain Text, Join Lines
pl: Czysty tekst, łączone linie

en: Plain Text, Join Lines...|J
pl: Czysty tekst, łączone linie|J

en: Plain Text, Join Lines|J
pl: Czysty tekst, łączone linie|J

en: Plain Text...|T
pl: Czyty tekst...|T

en: Plain Text|T
pl: Czysty tekst|T

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Plain text (catdvi)
pl: Czysty tekst (catdvi)

en: Plain text (chess output)
pl: Czysty tekst (wyjście szachów)

en: Plain text (ps2ascii)
pl: Czysty tekst (ps2ascii)

en: Plain text (pstotext)
pl: Czysty tekst (pstotext)

en: Plain text does not have a preamble.
pl: Czysty tekst nie posiada preambuły.

en: Plain text|a
pl: Czysty tekst|e

en: PlainFrame
pl: ProstaRamki

en: Please install correctly to estimate the great
pl: Zainstaluj LyX poprawnie, proszę, by zobaczyć

en: Please specify a LaTeX length expression.
pl: Proszę podać długość w formie LaTeX.

en: Please specify an integer value.
pl: Proszę podać wartość całowitą.

en: Please specify one of %1$s.
pl: Proszę podać jedno z %1$s.

en: Please specify one or more of '%1$s'.
pl: Proszę podać jedną lub więcej z '%1$s'.

en: Please specify true or false.
pl: Proszę podać "true" (pozytywnie) lub "false" (negatywnie)

en: Please verify that the support software for your encoding (%1$s) is properly installed
pl: Proszę sprawdzić, czy oprogramowanie wspierające dla twojego kodowania (%1$s) jest poprawnie zainstalowane.

en: Please, preview the document first.
pl: Proszę najpierw przejrzeć dokument.

en: Poemtitle
pl: Tytuł wiersza

en: Poemtitle*
pl: Tytuł wiersza*

en: Polish
pl: Polski

en: Polish Report (MW Bundle)
pl: Polski raport (pakiet MW)

en: Portrait Slide:
pl: Slajd Pionowo:

en: PortraitSlide
pl: SlajdPionowo

en: Portuguese
pl: Portugalski

en: Portuguese (Brazil)
pl: Portugalski (Brazylia)

en: Post Scriptum:
pl: Postscriptum:

en: PostalComment
pl: UwagiDlaPoczty

en: PostalComment:
pl: UwagiDlaPoczty:

en: Postcode
pl: Kod pocztowy

en: Posting-order
pl: Zamówienie pocztowe

en: Posting-order:
pl: Zamówienie pocztowe:

en: Postvermerk
pl: UwagiDlaPoczty

en: Preamble
pl: Preambuła

en: Preamble Only
pl: Tylko preambuła

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Preferences...|P
pl: Ustawienia...|U

en: Preprint
pl: Wersja robocza

en: Presentation
pl: Prezentacja

en: PresentationMode
pl: TrybPrezentacji

en: Presentations
pl: Prezentacje

en: Press button to check validity...
pl: Naciśnij przycik, aby sprawdzić ważność...

en: PrettyRef
pl: ŁadnyOdn

en: Preview
pl: Podgląd

en: Preview body
pl: Podgląd ciała

en: Preview failed
pl: Nieudany podgląd

en: Preview loading
pl: Ładowanie podglądu

en: Preview preamble
pl: Podgląd preambuły

en: Preview ready
pl: Podgląd gotów

en: Preview source code
pl: Podgląd kodu źródłowego

en: Preview source code for paragraph %1$d
pl: Podgląd kodu źródłowego dla %1$d akapitu

en: Preview source code from paragraph %1$s to %2$s
pl: Podgląd kodu źródłowego dla akapitów od %1$s do %2$s

en: Previewed equations will have "(#)" labels rather than numbered ones
pl: Podgląd równań będzie zawierał etykiety "(#)" zamiast numerów

en: Previewing ...
pl: Przygotowanie podglądu...

en: Preview|w
pl: Podgląd|g

en: Primary stress
pl: Główny akcent

en: Print as grey text
pl: Drukuj jako szary tekst

en: Private Use Area
pl: Obszar użytku prywatnego

en: Private Use High Surrogates
pl: Starsze surogaty prywatnego użytku

en: Problematic filename for DVI
pl: Problematyczna nazwa pliku dla DVI

en: Process the converted file with this command ($$FName = file name)
pl: Proces konwersji pliku za pomocą polecenia ($$FName = nazwa pliku)

en: Processor for &Japanese:
pl: Procesor dla &Japońskiego:

en: Program Listing
pl: Listing kodu

en: Program Listing Settings
pl: Ustawienia listingów kodu

en: Program Listing[[Menu]]
pl: Listing kodu

en: Program initialisation
pl: Inicjacja programu

en: Progress/Debug Messages
pl: Postęp/Komunikaty diagnostyczne

en: ProgressContents
pl: PostępZawartości

en: Project URL:
pl: URL projektu:

en: Promote Section|P
pl: Promuj sekcję|r

en: Promote Section|r
pl: Promuj sekcję|r

en: Proof
pl: Dowód

en: Proof(QED)
pl: Dowód(QED)

en: Proof(smartQED)
pl: Dowód(smartQED)

en: Proof.
pl: Dowód.

en: Proof:
pl: Dowód:

en: Prop
pl: Propozycja

en: Property
pl: Własność

en: Property #.
pl: Własność #.

en: Proposition
pl: Propozycja

en: Proposition #.
pl: Propozycja #.

en: Proposition \arabic{theorem}
pl: Propozycja \arabic{theorem}

en: Proposition \theproposition.
pl: Propozycja \theproposition.

en: Proposition*
pl: Propozycja*

en: Proposition.
pl: Propozycja.

en: Protected Half Quad Space (Enspace)|E
pl: Chroniona półpoczwórna spacja (Enspace)|E

en: Protected Horizontal Fill
pl: Chronione wypełnienie poziome

en: Protected Horizontal Fill|i
pl: Chronione wypełnienie poziome|i

en: Protected Horizontal Space (%1$s)
pl: Chroniony odstęp poziomy (%1$s)

en: Protected Hyphen|y
pl: Chroniony myślnik|y

en: Protected Space
pl: Odstęp chroniony

en: Protected Space|P
pl: Twarda spacja|P

en: Protected Space|o
pl: Twarda spacja|T

en: Publication ID
pl: ID publikacji

en: Publication Issue
pl: Wydanie publikacji

en: Publication Issue:
pl: Wydanie publikacji:

en: Publication Month
pl: Miesiąc publikacji

en: Publication Month:
pl: Miesiąc publikacji:

en: Publication Volume
pl: Tom publikacji

en: Publication Volume:
pl: Tom publikacji:

en: Publication Year
pl: Rok publikacji

en: Publication Year:
pl: Rok publikacji:

en: Published-online:
pl: Opublikowane on-line:

en: Publishers
pl: Wydawcy

en: Push new inset into the document
pl: Dodaje nową wstawkę do dokumentu

en: Qt Version (compile-time): %1$s
pl: Qt Version (z kompilacji): %1$s

en: Qt Version (run-time): %1$s
pl: Wersja Qt (uruchomieniowa): %1$s

en: Quad (1 em)
pl: Poczwórny (1 em)

en: Quad Space
pl: Poczwórna spacja

en: Quad Space|Q
pl: Poczwórna spacja|P

en: Quadratin space	\quad
pl: Odstęp poczwórny	\quad

en: Question
pl: Pytanie

en: Question #.
pl: Pytanie #.

en: Question \thequestion.
pl: Pytanie \thequestion.

en: Question \thetheorem.
pl: Pytanie \thetheorem.

en: Question*
pl: Pytanie*

en: Question.
pl: Pytanie.

en: Quit %1
pl: Wyjdź z %1

en: Quotation
pl: Cytat

en: Quote
pl: Cudzysłów

en: R&ename...
pl: Prz&emianuj...

en: R&eset
pl: Z&erowanie

en: R&eset class options when document class changes
pl: Z&erowanie opcji przy zmiani&e klasy dokumentu

en: R&oman:
pl: Szeryf&owa:

en: REVTeX (Obsolete Version)
pl: REVTeX (wersja przestarzała)

en: Ragged Line Break|R
pl: Wyszczerbiony podział wiersza|r

en: Range
pl: Zakres linii

en: Raster image
pl: Obrazek rastrowy

en: RasterImage
pl: ObrazekRastrowy

en: Re&move
pl: U&suń

en: Re&name...
pl: Przemia&uj...

en: Re&placement:
pl: Zastą&pienie:

en: Read Error
pl: Błąd odczytu

en: Reading not UTF-8 encoded file
pl: Czytanie pliku bez kodowania UTF-8

en: Ready to display
pl: Gotowy do wyświetlenia

en: Reasoning
pl: Argumentacja

en: Rebuild the file lists
pl: Odświeża listę plików

en: Received
pl: Otrzymano

en: Received:
pl: Otrzymano:

en: Recipe
pl: Receptura

en: Recipe:
pl: Receptura:

en: Reconfigure
pl: Rekonfiguruj

en: Reconfigure|R
pl: Rekonfiguruj|R

en: Recursive input
pl: Rekurencyjne wejście

en: Redo
pl: Ponów

en: Redo|R
pl: Ponów|P

en: Ref+Text:
pl: Odn.+Tekst:

en: Ref:
pl: Odn:

en: Refcite
pl: Odncytatu

en: Reference
pl: Odnośnik

en: Reference to Name
pl: Odnośnik do nazwy

en: Reference:
pl: Odnośnik:

en: References
pl: Odnośniki

en: References. ---
pl: Odnośniki: ---

en: References:
pl: Odnośniki:

en: Regexp editor mode
pl: Tryb edytora wyrażenia regularnego

en: Register
pl: Zarejestruj

en: Register...|R
pl: Zarejestruj...|r

en: Regular e&xpression
pl: W&yrażenie regularne

en: Regular expression editor mode
pl: Tryb edytora wyrażeń regularnych

en: Reject All Changes|e
pl: Odrzuć wszystkie zmiany|e

en: Reject Change|R
pl: Odrzuć zmiany|R

en: Reject Change|j
pl: Odrzuć zmiany|R

en: Reject all changes
pl: Odrzuć wszystkie zmiany

en: Reject change inside selection
pl: Odrzuć zmianę wewnątrz zaznaczenia

en: Reject this change
pl: Odrzuć zmianę

en: Relations
pl: Relacje

en: Reload externally changed document?
pl: Czy przeładować zewnętrznie zmieniony dokument?

en: Reload saved document?
pl: Przeładować zapisany dokument?

en: Reloading configuration...
pl: Przeładowanie konfiguracji...

en: Reload|R
pl: &Zastąp

en: Remark
pl: Uwaga

en: Remark #.
pl: Uwaga #.

en: Remark \arabic{theorem}
pl: Uwaga \arabic{theorem}

en: Remark \theremark.
pl: Uwaga \theremark.

en: Remark*
pl: Uwaga*

en: Remark.
pl: Uwaga.

en: Remarks
pl: Uwagi

en: Remarks #.
pl: Uwagi #.

en: Remo&ve
pl: &Usuń

en: Remove Last Argument
pl: Usuń ostatni argument

en: Remove Last Argument Spitting Out to the Right
pl: Usuń wypluwanie ostatniego argumentu do prawej

en: Remove Optional Argument
pl: Usuń opcjonalny argument

en: Remove emergency file now?
pl: Czy usunąć teraz plik ratunkowy?

en: Remove emergency file now?
    (%1$s)
pl: Czy usunąć teraz plik ratunkowy?
    (%1$s)

en: Remove from personal dictionary|r
pl: Usuń z osobistego słownika|u

en: Remove last argument
pl: Usuń ostatni argument

en: Remove last argument spitting out to the right
pl: Usuń wypluwanie ostatniego argumentu do prawej

en: Remove last key from the shortcut sequence
pl: Usuń ostatni klawisz z sekwencji skrótu

en: Remove optional argument
pl: Usuń opcjonalny argument

en: Remove the selected branch
pl: Usuń wybraną gałąź

en: Remove the selected database
pl: Usuń wybraną bazę

en: Remove the selected index
pl: Usuwanie wybranego indeksu

en: Rename and save?
pl: Zmienić nazwę i zapisać?

en: Rename document?
pl: Przemianować dokument?

en: Rename the selected index
pl: Przemianowanie wybranego indeku

en: Rename|R
pl: Zmień nazwę|Z

en: Renaming failed
pl: Niepowodzenie zmiany nazwy

en: Repeat frame with label
pl: Powtórz ramke z etykietą

en: Repeat this row as footer on every (except the last) page
pl: Powtarzaj ten wiersz jako stopkę na każdej stronie (oprócz ostatniej)

en: Repeat this row as header on every (except the first) page
pl: Powtarzaj ten wiersz jako nagłówek na każdej stronie (oprócz pierwszej)

en: Replace &All
pl: &Wszystkie

en: Replace &with:
pl: Z&astąp:

en: Replace all occurrences at once
pl: Zastępuje wszystkie wystąpienia za jednym przebiegiem

en: Replace and find next occurrence [Enter]
pl: Zamiana i odnalezienie następnego wystąpienia [Enter]

en: Replace the entry with the selection
pl: Zamień wpis wybranym

en: Replace with selected word
pl: Zastąpienie wybranym słowem

en: Replace word with current choice
pl: Zastępuje słowo bieżącym wyborem

en: Report (Standard Class with Extra Font Sizes)
pl: Raport (klasa standardowa z dodatkowymi rozmiarami czczionek)

en: Report (Standard Class)
pl: Raport (klasa standardowa)

en: Reports
pl: Raporty

en: Res&tore
pl: &Przywróć

en: Reset
pl: Odśwież

en: Reset to the default settings for the document class
pl: Przywraca domyślne ustawienia dla bieżącej klasy dokumentu

en: Resize this to the correct table dimensions
pl: Przeciągnij, aby uzyskać właściwe rozmiary tabeli

en: Restore cursor &positions
pl: Przywróć &pozycję kursora

en: Restore initial values in dialog
pl: Przywacanie wartości początkowych w oknie

en: Restore to the cursor position when the file was last closed
pl: Przywracanie pozycji kursora w miejsce gdzie znajdował się podczas zamknięcia pliku

en: Restore window layouts and &geometries
pl: Przywracanie układu i &geometrii okna.

en: Restrict search to math environments only
pl: Ograniczenie wyszukiwania tylko do środowisk matematycznych

en: Restrict search to whole words only
pl: Ograniczenie wyszukiwania tylko do całych wyrazów

en: Restriction
pl: Ograniczenia

en: Restriction:
pl: Ograniczenia:

en: Results
pl: Wyniki

en: Results of your work
pl: Wyniki twojej pracy

en: RetourAdresse
pl: AdresZwrotny

en: Retrieve from version control?
pl: Przywrócić z kontroli wersji?

en: Return address
pl: Adres zwrotny

en: ReturnAddress
pl: AdresZwrotny

en: ReturnAddress:
pl: AdresZwrotny:

en: Revert changes
pl: Odrzuć zmianę

en: Revert the color to the default
pl: Przywraca domyślny kolor

en: Revert to Repository Version|v
pl: Przywróć do wersji repozytorium|m

en: Revert to Saved|R
pl: Powróć do zapisanego|R

en: Revert to stored version of document?
pl: Przywrócić zapisaną wersję dokumentu?

en: Reverting to the stored version of the document %1$s will lose all current changes.
    
    Do you want to revert to the older version?
pl: Powrót do zachowanej wersji dokumentu %1$s spowoduje utratę wszystkich zmian.
    
    Czy chcesz powrócić do starszej wersji?

en: Review
pl: Recenzja

en: Review[[Toolbar]]
pl: Recenzja[[Toolbar]]

en: Revised
pl: Przejrzano

en: Revised:
pl: Przejrzano:

en: Revision
pl: Wydanie

en: Revision Author|A
pl: Autor wersji|A

en: Revision Date|D
pl: Data wersji|D

en: Revision History
pl: Historia Wydania

en: Revision Time|i
pl: Czas wersji|i

en: Revision control error.
pl: Błąd kontroli wersji.

en: RevisionHistory
pl: HistoriaWydania

en: RevisionRemark
pl: WydanieUwagi

en: Ri&ght
pl: Do prawe&j

en: Rich Text Format
pl: Bogaty Format Tekstu (RTF)

en: Right
pl: Do prawej

en: Right &top:
pl: Prawy &górny:

en: Right Address
pl: Adres po prawej

en: Right Footer
pl: Prawa Stopka

en: Right Footer:
pl: Prawa Stopka:

en: Right Header
pl: Prawy Nagłówek

en: Right Header:
pl: Prawy Nagłówek:

en: Right Line|R
pl: Prawa linia|P

en: Right header:
pl: Prawy nagłówek:

en: RightHeader
pl: PrawyNagłówek

en: Right|R
pl: Do prawej|p

en: Right|h
pl: Do prawej|p

en: Ro&tate after scaling
pl: Obró&t po skalowaniu

en: Roman
pl: Szeryfowa

en: Roman	\mathrm
pl: Szeryfowa	\mathrm

en: RomanList
pl: ListaRzymska

en: Romanian
pl: Rumuński

en: Roots
pl: Pierwiastki

en: Rotate
pl: Obrót

en: Rotate Graphics
pl: Obroty rysunku

en: Rotate cell by 90 degrees or unset rotation
pl: Obraca komórkę o 90 stopni lub odznacza obrót

en: Rotate table by 90 degrees or unset rotation
pl: Obraca tabelę o 90 stopni lub odznacza obrót

en: Rotate the table by 90 degrees
pl: Obraca tabelę o 90 stopni

en: Rotate this cell by 90 degrees
pl: Obraca komórkę o 90 stopni

en: Rotatefoilhead
pl: ObróconyTytułFolii

en: Row setting
pl: Ustawienia wiersza

en: Row settings
pl: Ustawienia wiersza

en: RowPainter profiling
pl: Profilowanie RowPainter-a

en: Rows & Columns|C
pl: Wiersze i kolumny|W

en: Running BibTeX.
pl: Uruchomiony BibTeX.

en: Running Index Processor.
pl: Uruchomiony procesor indeksowania.

en: Running LaTeX Title
pl: Roboczy tytuł LaTeX-a

en: Running LaTeX...
pl: LaTeX został uruchomiony...

en: Running MakeIndex for nomencl.
pl: Uruchamiam MakeIndex dla nomecl.

en: Running author:
pl: Roboczy autor:

en: Running chktex...
pl: Działanie chktex...

en: Running configure...
pl: Uruchomiono konfigurowanie...

en: Running out of delimiters
pl: Wyczerpano znaki separatorów

en: Running title:
pl: Tytuł roboczy

en: RunningAuthor
pl: RoboczyAutor

en: RunningTitle
pl: TytułRoboczy

en: Russian
pl: Rosyjski

en: S&cale (%):
pl: S&kala [%]:

en: S&econdary:
pl: D&rugorzędny:

en: S&elected
pl: Wybran&e

en: S&elected:
pl: Wybran&e:

en: S&ettings
pl: Ustawi&enia

en: S&hape:
pl: &Odmiana:

en: S&mall:
pl: &Mały:

en: S&maller:
pl: &Mniejszy:

en: S&mallest:
pl: Naj&mniejszy:

en: S&pace as symbol
pl: Odstę&p jako symbol

en: S&pellcheck continuously
pl: S&prawdzaj pisownię w tle

en: S&tep:
pl: &Krok:

en: S&uggestions:
pl: &Propozycje:

en: S&ynchronize Dialog
pl: S&ynchronizuj okienko

en: S/R expr
pl: wyr S/R

en: S/R expression
pl: wyrażenie S/R

en: SCENE
pl: SCENA

en: SCENE \arabic{scene}
pl: SCENA \arabic{scene}

en: SCENE*
pl: SCENA*

en: SIGFPE signal caught!
    Bye.
pl: Złapano sygnał SIGFPE!
    Pa.

en: SIGHUP signal caught!
    Bye.
pl: Złapano sygnał SIGHUP!
    Pa.

en: SIGSEGV signal caught!
    Sorry, you have found a bug in LyX, hope you have not lost any data.
    Please read the bug-reporting instructions in 'Help->Introduction' and send us a bug report, if necessary. Thanks!
    Bye.
pl: Złapano sygnał SIGSEGV!
    Przykro nam, ale znalazłeś błąd w LyX, może szczęśliwie bez utraty danych.
    Proszę przeczytać instrukcje zgłaszania błędów w „Pomoc->Wprowadzenie" i wysłać nam raport o błędzie, jeśli to konieczne. Dzięki!
    Pa.

en: SVN File Locking
pl: Blokowanie pliku SVN

en: Sans Seri&f:
pl: Bezszery&fowa:

en: Sans Serif
pl: Bezszeryfowa

en: Sans serif	\mathsf
pl: Bezszeryfowa	\mathsf

en: Sanskrit
pl: Sanskryt

en: Save All|l
pl: Zapisz wszystko|l

en: Save As...|A
pl: Zapisz jako...|j

en: Save Bookmark 1|S
pl: Zapisz zakładkę 1|Z

en: Save Bookmark 2
pl: Zapisz zakładkę 2

en: Save Bookmark 3
pl: Zapisz zakładkę 3

en: Save Bookmark 4
pl: Zapisz zakładkę 4

en: Save Bookmark 5
pl: Zapisz zakładkę 5

en: Save as Document Defaults
pl: Zapisz ustawienia jako domyślne

en: Save bookmark
pl: Zapisz zakładkę

en: Save changed document?
pl: Zapisać dokument?

en: Save document
pl: Zapisz dokument

en: Save failed! Trying again...
pl: Zapis nieudany! Ponawianie prób...

en: Save failed! Trying yet again...
pl: Zapis nieudany! Dalsze ponawianie prób...

en: Save new document?
pl: Zapisać nowy dokument?

en: Save settings as LyX's default document settings
pl: Zapisz ustawienia jako domyślne ustawienia LyX'a

en: Saved to %1$s. Phew.
pl: Zapisano do %1$s. Uff.

en: Save|S
pl: Zapisz|Z

en: Saving all documents...
pl: Zapisuję wszystkie dokumenty...

en: Saving document %1$s...
pl: Zapisywanie dokumentu %1$s

en: Sc&ale (%):
pl: Sk&ala [%]:

en: Sca&le on Screen (%):
pl: Ska&luj na ekranie [%]:

en: Scale
pl: Skala

en: Scale image to maximum size not exceeding width and height
pl: Skaluj obraz do największego rozmiaru nie przekraczającego szerokości i wysokości

en: Scale the Sans Serif font to match the base font's dimensions
pl: Skaluj czcionkę bezszeryfową, aby dopasować rozmiar do czcionki bazowej

en: Scale the Typewriter font to match the base font's dimensions
pl: Skaluj czcionkę maszynową, aby dopasować rozmiar do czcionki bazowej

en: Scale the preview size to suit.
pl: Skaluj podgląd tak, aby się zmieścił.

en: Scale%
pl: Skala %

en: Scaling etc...
pl: Skalowanie itp...

en: Scaling factor for images used for math output.
pl: Współczynnik skalowania obrazków użytych w publikacji wyrażeń matematycznych.

en: Scan for new databases and styles
pl: Skanuj w poszukiwaniu nowych baz danych i nowych stylów

en: Scene
pl: Scena

en: Scheme
pl: Schemat

en: Scope
pl: Zasięg

en: Scottish
pl: Szkocki

en: Screen Fonts
pl: Czcionki ekranowe

en: Screen used (&pixels):
pl: Zajętość ekranu (&piksele):

en: Script (small) style	\scriptstyle
pl: Styl skryptowy (mały)	\scriptstyle

en: Scriptscript (smaller) style	\scriptscriptstyle
pl: Styl skryptowy (mniejszy)	\scriptscriptstyle

en: Scroll &below end of document
pl: Przewijanie poniżej &końca dokumentu

en: Scrolling debugging
pl: Odpluskwianie przewijania

en: Sear&ch
pl: &Szukaj

en: Search
pl: Szukaj

en: Search &backwards
pl: Szukaj &poprzednie

en: Search as you &type
pl: Szukaj w &trakcie wpisywania

en: Search error
pl: Szukaj błędu

en: Search on&ly in maths
pl: Szukaj ty&lko w matematyce

en: Search string is empty
pl: Poszukiwany ciąg znaków jest pusty

en: Secondary stress
pl: Podrzędny akcent

en: Section
pl: Sekcja

en: Section \arabic{section}
pl: Sekcja \arabic{section}

en: Section*
pl: Sekcja*

en: Sectioning
pl: Sekcjonowanie

en: Select %1$s file to import
pl: Wybierz dokument %1$s do importu

en: Select All
pl: Wybierz wszystko

en: Select LyX document to insert
pl: Wybierz dokument LyX do wstawienia

en: Select Section|S
pl: Zaznacz sekcję|s

en: Select Whole Inset
pl: Wybierz całą wstawkę

en: Select a BibTeX database to add
pl: Wybierz bazę dla BibTeX

en: Select a BibTeX style
pl: Wybierz styl dla BibTeX

en: Select a backups directory
pl: Wybierz katalog kopii zapasowych

en: Select a document directory
pl: Wybierz katalog dokumentów

en: Select a document templates directory
pl: Wybierz katalog szablonów dokumentów

en: Select a file
pl: Wybierz plik

en: Select a fill pattern style for HFills
pl: Wybierz styl wzorca dla poziomych wypełnień

en: Select a processor
pl: Wybór procesora

en: Select a temporary directory
pl: Wybierz katalog plików tymczasowych

en: Select an existing group for the current graphics.
pl: Wybierz istniejącą grupę dla aktualnego rysunku.

en: Select an image file
pl: Wybierz plik rysunku

en: Select de&fault master document
pl: Wybierz do&myślny dokument główny

en: Select directory for example files
pl: Wybór katalogu dla plików przykładowych

en: Select document
pl: Wybierz dokument

en: Select document to include
pl: Wybierz dokument do dołączenia

en: Select document to open
pl: Wybierz dokument do otwarcia

en: Select external file
pl: Wybierz plik zewnętrzny

en: Select file to insert
pl: Wybierz dokument do wstawienia

en: Select for tables that span multiple pages
pl: Zaznacz dla długiej wielostronicowej tabeli

en: Select graphics file
pl: Wybierz plik rysunku

en: Select how LyX will display any graphics.
pl: Wybierz sposób w jaki LyX będzie wyświetlał obiekty graficzne/

en: Select if a language switching command is needed at the beginning of the document.
pl: Wybierz, gdy polecenie zmiany języka jest wymagane na początku dokumentu.

en: Select if a language switching command is needed at the end of the document.
pl: Wybierz, gdy polecenie zmiany języka jest wymagane na końcu dokumentu.

en: Select if the current document is included to a master file
pl: Wybierz, jeżeli bieżący dokument jest zawierany w dokumencie głównym

en: Select master document
pl: Wybierz nadrzędny dokument

en: Select template file
pl: Wybierz plik szablonu

en: Select the Sans Serif (grotesque) typeface
pl: Wybierz czcionkę bezszeryfową (grotesk)

en: Select the debug messages that should be displayed
pl: Określa komunikaty diagnostyczne, które mają być wyświetlane

en: Select the default family for the document
pl: Wybór domyślnej rodziny czcionek dla dokumentu

en: Select the dialect of the programming language, if available
pl: Wybierz dialekt języka programowania, jeśli jest dostępny

en: Select the index that shall be printed at this place of the document.
pl: Wybór indeksu, który ma być wydrukowany w tym miejscu dokumentu.

en: Select the index this entry should be listed in.
pl: Wybór indeksu w którym wymieniona będzie ta pozycja.

en: Select the language of the user interface (menus, dialogs, etc.)
pl: Wybierz język interfejsu użytkownika (menu, okienka dialogowe, itp.)

en: Select the math typeface
pl: Wybierz czcionkę matematyczną

en: Select the output format
pl: Wybierz format wyjścia

en: Select the programming language
pl: Wybierz język programowania

en: Select the roman (serif) typeface
pl: Wybierz czcionkę typu romańskiego (szeryfowa)

en: Select the typewriter (monospaced) typeface
pl: Wybierz czcionkę typu maszynowego (nieproporcjonalna)

en: Select this if you want to split your bibliography into sections
pl: Zaznacz, jeśli chcesz podzielić bibliografię na sekcje

en: Select this to display all available characters at once
pl: Wybierz to, aby wyświetlić wszystkie dostępne znaki na raz

en: Select to check whether the lastfiles still exist.
pl: Wybierz, aby sprawdzić czy ostatnie pliki nadal istnieją.

en: Select to control the highlighting of words with a language foreign to that of the document.
pl: Wybierz, aby zaznaczać kolorem słowa z języka innego niż główny.

en: Select to display the completion popup in math mode.
pl: Wybierz, aby wyświetlać podpowiedzi uzupełnień w trybie matematycznym.

en: Select to display the completion popup in text mode.
pl: Wybierz, aby wyświetlać podpowiedzi uzupełnień w trybie tekstowym.

en: Select to display the inline completion in math mode.
pl: Wybierz, aby wyświetlić uzupełnienie w linii w trybie matematycznym.

en: Select to display the inline completion in text mode.
pl: Wybierz, aby wyświetlić uzupełnienie w linii w trybie tekstowym.

en: Select to have visual bidi cursor movement, unselect for logical movement.
pl: Włącz by ruchy kursora były zgodne z kierunkiem pisowni, wyłącz by wykonywał logicznie zgodne ruchy.

en: Select which language package LyX should use
pl: Wybór używanego przez LyX pakietu językowego

en: Select your branch
pl: Wybierz swoją gałąź

en: Selected classes or styles
pl: Wybór klas lub styli

en: Selection copy/paste mechanism
pl: Mechanizm kopiowania/wklejania zaznaczenia

en: Selection size should match clipboard content.
pl: Rozmiar zaznaczenia musi odpowiadać zawartości schowka.

en: Selection, Join Lines|i
pl: Zaznaczenie, łączone linie|i

en: Selections not supported.
pl: Zaznaczenia nie wspierane.

en: Selection|S
pl: Zaznaczenie|S

en: Send To Address
pl: Wyślij Na Adres

en: Sender Address:
pl: Adres Nadawcy:

en: Sender E-Mail:
pl: E-mail nadawcy:

en: Sender Fax:
pl: Fax Nadawcy:

en: Sender Name:
pl: Nazwa nadawcy:

en: Sender Phone:
pl: Telefon Nadawcy:

en: Sender URL:
pl: Adres URL nadawcy:

en: SenderAddress
pl: AdresNadawcy

en: Senseless with this layout!
pl: Bez sensu w tym układzie!

en: Senseless!!!
pl: Bez sensu!!!

en: Serbian
pl: Serbski

en: Serbian (Latin)
pl: Serbski (łaciński)

en: Seriate
pl: Kolejno

en: Set
pl: Ustaw

en: Set &height:
pl: Ustaw &wysokość:

en: Set &width:
pl: Ustaw &szerokość:

en: Set Borders
pl: Ustal ramki

en: Set a page break on the current row
pl: Ustawia łamanie strony na bieżącym wierszu

en: Set all borders of the current (selected) cell(s)
pl: Ustawia wszystkie ramki dla bieżącej (wybranej) komórki

en: Set all lines
pl: Ustaw wszystkie linie

en: Set border lines
pl: Ustal linie obramowania

en: Set borders of the current (selected) cell(s)
pl: Ustaw ramki dla bieżącej (wybranej) komórki

en: Set bottom line
pl: Ustaw dolną linię

en: Set class options to default on class change
pl: Przy zmianie klasy automatycznie ustaw opcje domyślne

en: Set display mode
pl: Przełącz pomiędzy trybem w wierszu a eksponowanym

en: Set languages &globally
pl: Ustaw język &globalnie

en: Set left line
pl: Ustaw lewą linię

en: Set multi-column
pl: Ustaw wielokolumnową

en: Set multi-row
pl: Ustaw wielowierszową

en: Set right line
pl: Ustaw prawą linię

en: Set the path to the Hunspell dictionaries
pl: Ustawia ścieżkę do słowników Hunspell

en: Set the path to the thesaurus dictionaries
pl: Ustawia ścieżkę do słowników tezaurusa

en: Set top line
pl: Ustaw górną linię

en: Set-color "%1$s" failed - color is undefined or may not be redefined
pl: Ustawienie koloru %1$s nie powiodło się -- kolor nie został zdefiniowany lub nie można go przedefiniować

en: Sets all footnotes as endnotes. You will need to add \theendnotes in TeX-code where you want the endnotes to appear.
pl: Ustawia wszystkie przypisy (dotychczas dolne) jako przypisy końcowe. Musisz dodać polecenie \theendnotes w kodzie-TeX tam, gdzie chcesz umieścić przypisy końcowe.

en: Sets height of graphic. Leave unchecked to set automatically.
pl: Ustawia wysokość grafiki. Pozostaw niezaznaczone aby ustawić automatycznie.

en: Sets width of graphic. Leave unchecked to set automatically.
pl: Ustawia szerokość grafiki. Pozostaw niezaznaczone aby ustawić automatycznie.

en: Setting debug level to %1$s
pl: Poziom debugowania ustawiony na %1$s

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Settings...|S
pl: Ustawienia...|U

en: Settings...|e
pl: Ustawienia...|U

en: Shaded Background|B
pl: Cieniowane tło|t

en: Shaded background
pl: Cieniowane tło

en: Shaded boxes:
pl: Cieniowane pudełko:

en: Shavian
pl: Alfabet Shawa

en: Sheet music typeset by GNU LilyPond,
    converted to .pdf or .eps for inclusion
    Using .eps requires at least lilypond 2.6
    Using .pdf requires at least lilypond 2.9
pl: Zapisy nutowe złożone przez GNU LilyPond,
    skonwertowane do .pdf lub .eps do dołączenia
    Użycie .eps wymaga przynajmniej lilypond 2.6
    Użycie .pdf wymaga przynajmniej lilypond 2.9

en: Shift+Enter search backwards directly
pl: Shift+Enter bezpośrednio wyszukuje wstecz

en: Sho&w in LyX
pl: &Wyświetlanie w LyX

en: Sho&w in export menu
pl: Poka&zuj w menu export

en: Sho&w popup without delay for non-unique completions
pl: Pokaż podpo&wiedzi bez opóźnienia dla nieunikalnych uzupełnień

en: Short Author|S
pl: Krótki autor|K

en: Short Frame Title|S
pl: Krótki tytuł ramki|K

en: Short Institute|S
pl: Krótki instytut|s

en: Short Subtitle|S
pl: Podtytuł skrócony|S

en: Short Title
pl: Tytuł skrócony

en: Short Title|S
pl: Tytuł skrócony|S

en: Short author which appears in the sidebar/header
pl: Krótki autor, który pojawi się w pasku bocznym/nagłówku

en: Short cite
pl: Cytat skrócony

en: Short date which appears in the sidebar/header
pl: Krótka data, która pojawi się w pasku bocznym/nagłówku

en: Short institute which appears in the sidebar/header
pl: Krótki instytut, który pojawi się w pasku bocznym/nagłówku

en: Short subtitle which appears in the sidebar/header
pl: Krótki podtytuł, który pojawi się w pasku bocznym/nagłówku

en: Short title as it appears in the running headers
pl: Krótki tytuł jaki pojawi się w żywej paginie

en: Short title that will appear in header line
pl: Krótki tytuł, który pojawi się w wierszu nagłówka

en: Short title which appears in the running headers
pl: Krótki tytuł, który pojawi się w żywej paginie

en: Short title which appears in the sidebar/header
pl: Krótki tytuł, który pojawi się w pasku bocznym/nagłówku

en: Short title which will appear in the running header
pl: Krótki tytuł, który pojawi się w żywej paginie

en: Short title:
pl: Tytuł skrócony:

en: ShortCite
pl: CytatSkrócony

en: ShortFoilhead
pl: SkróconyTytułFolii

en: ShortRotatefoilhead
pl: SkróconyObróconyTytułFolii

en: ShortTitle
pl: TytułSkrócony

en: Shortc&ut:
pl: Skró&t:

en: Shortcut
pl: Skrót klawiszowy

en: Shortcut `%1$s' is already bound to %2$s.
    Are you sure you want to unbind the current shortcut and bind it to %3$s?
pl: Skrót "%1$s" jest już przyłączony do %2$s.
    Czy jesteś pewien, że chcesz odłączyć aktualny skrót i przyłączyć go do %3$s?

en: Shortcuts
pl: Skróty

en: Shortcuts|S
pl: Skróty klawiszowe|S

en: Should be composed of one or more of %1$s.
pl: Powinno być złożone z jednego lub więcej elementów z %1$s.

en: Show &path
pl: &Pokaż ścieżki

en: Show Changes in Output|S
pl: Pokaż zmiany na wydruku|w

en: Show ERT button only
pl: Pokaż tylko przycisk wstawki ERT

en: Show ERT contents
pl: Pokaż otwartą wstawkę ERT

en: Show File
pl: Podgląd pliku

en: Show History...|H
pl: Pokaż historię…|h

en: Show LaTeX preview
pl: Pokaż podgląd LaTeX-a

en: Show Label|L
pl: Pokaż etykietę|P

en: Show Math Toolbar
pl: Przełącz pasek narzędzi matematyki

en: Show Math-Panels Toolbar
pl: Przełącz pasek panelu narzędzi matematyki

en: Show Table Toolbar
pl: Przełącz pasek narzędzi tabelaryczny

en: Show a small box around a Math Macro with the macro name when the cursor is inside.
pl: Pokazuj mały prostokąt w okół makra matematycznego z nazwą makra, gdy kursor jest wewnątrz.

en: Show a small triangle on the cursor if a completion is available in text mode.
pl: Pokazuje mały trójkąt na kursorze, jeżeli uzupełnienie jest dostępne w trybie tekstu.

en: Show a small triangle on the cursor to indicate that a completion is available.
pl: Pokaż mały trójkąt na kursorze informujący o dostępności uzupełnienia.

en: Show changes in output
pl: Pokaż zmiany na wydruku

en: Show contents of marked file. Only possible when files are shown with path
pl: Wyświetla zawartość wybranego pliku. Możliwe tylko gdy pliki są wyświetlone ze ścieżką

en: Show ke&y-bindings containing:
pl: Pokaż prz&ypisania klawiszy zawierające:

en: Show the completion popup without delay after non-unique completion attempt.
pl: Pokaż bez opóźnienia propozycje uzupełnień przy próbie nieunikalnego uzupełnienia.

en: Show the grey inline completion behind the cursor in math mode after the delay.
pl: W trybie matematycznym pokazuje z opóźnieniem wybraną propozycję uzupełnienia w kolorze szarym, w linii za kursorem.

en: Show the grey inline completion behind the cursor in text mode after the delay.
pl: W trybie tekstowym pokazuje z opóźnieniem wybraną propozycję uzupełnienia w kolorze szarym, w linii za kursorem.

en: Show the popup after the set delay in text mode.
pl: Pokazuje po zadanym czasie listę propozycji w trybie tekstowym.

en: Show the popup in math mode after the delay.
pl: Pokazuje z opóźnieniem listę propozycji w trybie matematycznym.

en: Show the source as the master document gets it
pl: Pokaż źródło tak jak otrzymuje je główny dokument

en: Show undefined branches used in this document.
pl: Pokaż niezdefiniowane gałęzie użyte w tym dokumencie.

en: Shows a typeset preview of things such as math
pl: Pokaż podgląd składu takich elementów jak matematyka

en: Si&ze and Rotation
pl: Ro&zmiar i orientacja

en: Si&ze:
pl: &Wielkość:

en: Sign off from group '%1$s'
pl: Wypisz z grupy '%1$s'

en: Signature
pl: Podpis

en: Signature:
pl: Podpis:

en: Simple CV
pl: Proste CV

en: Simple Frame, Page Breaks|P
pl: Prosta ramka, podział stron|r

en: Simple Frame|F
pl: Prosta ramka|P

en: Simple rectangular frame
pl: Pojedyncza prostokątna ramka

en: Single
pl: Pojedyncza

en: SixAffiliations
pl: SześćPrzynależności

en: SixAuthors
pl: SześciuAutorów

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size of the indentation
pl: Rozmiar wcięcia

en: Size of the vertical space
pl: Rozmiar odstępu pionowego

en: Size the photo is resized to
pl: Rozmiar do którego skalowane jest zdjęcie

en: Skip trailing non-word characters
pl: Omijanie znaków na końcach słowa nie będących częścią tego słowa

en: Slanted
pl: Pochyła

en: Slide
pl: Slajd

en: Slide*
pl: Slajd*

en: SlideContents
pl: ZawartośćSlajdu

en: SlideHeading
pl: TytułSlajdu

en: SlideSubHeading
pl: PodtytułSlajdu

en: Slides
pl: Slajdy

en: Slovak
pl: Słowacki

en: Slovene
pl: Słoweński

en: Slug Comment:
pl: Komentarz w interlinii:

en: SlugComment
pl: Komentarz w interlinii

en: Small
pl: Mały

en: Small Caps
pl: Kapitaliki

en: Small Form Variants
pl: Różne małe formy

en: Small skip
pl: Mały odstęp

en: SmallSkip
pl: Mały odstęp

en: SmallSkip|S
pl: Małe ominięcie|M

en: Smallcaps
pl: Kapitaliki

en: Smaller
pl: Mniejszy

en: Smallest
pl: Najmniejszy

en: Software exception Detected
pl: Wykryto wyjątek oprogramowania

en: Solution
pl: Rozwiązanie

en: Solution #.
pl: Rozwiązanie #.

en: Solution \thesolution.
pl: Rozwiązanie \thesolution.

en: Some changes in the dialog were not yet applied.
    If you do not apply now, they will be lost after this action.
pl: Pewne zmiany w tym oknie nie zostały zastosowane.
    Jeżeli nie zastosujesz ich teraz, zostaną utracone w następstwie podejmowanego działania.

en: Some characters of your document are probably not representable in the chosen encoding.
    Changing the document encoding to utf8 could help.
pl: Pewne znaki twojego dokumentu są prawdopodobnie niereprezentowalne w wybranym kodowaniu.
    Zmiana kodowania dokumentu na utf8 może być pomocna.

en: Some problem occurred while running the command:
    '%1$s'.
pl: Pojawił się problem podczas wykonywania polecenia:
    "%1$s".

en: Sort
pl: Sortuj

en: Sort &as:
pl: Sortuj j&ako:

en: Sort &environments alphabetically
pl: Sortuj środowiska alfab&etycznie

en: Sorting:
pl: Sortowanie:

en: South European (ISO 8859-3)
pl: Południowoeuropejski (ISO 8859-3)

en: South-Eastern European (ISO 8859-16)
pl: Południowo-wschodnioeuropejski (ISO 8859-16)

en: Space after picture:
pl: Odstęp za obrazkiem:

en: Space before picture:
pl: Odstęp przed zdjęciem:

en: Space i&n string as symbol
pl: Z&nakowanie odstępu w ciągach

en: Spacing
pl: Odstępy

en: Spacing Modifier Letters
pl: Litery modyfikujące odstępy

en: Spacing type
pl: Typy odstępów

en: Spacings
pl: Odstępy

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: Spanish (Mexico)
pl: Hiszpański (Meksyk)

en: Speaker
pl: Narrator

en: Special Character|p
pl: Znak specjalny|p

en: Special Paper Notice
pl: Specjalna wzmianka referatu

en: Special-section
pl: Sekcja-specjalna

en: Special-section:
pl: Sekcja-specjalna:

en: SpecialSection
pl: SekcjaSpecjalna

en: SpecialSection*
pl: SekcjaSpecjalna*

en: Specialmail
pl: Adres specjalny

en: Specialmail:
pl: Adres specjalny:

en: Specials
pl: Specjalne

en: Specific BibTeX command and options for pLaTeX (Japanese)
pl: Specyficzne polecenia i opcje BibTeX dla pLaTeX (Japoński)

en: Specific Manuals|p
pl: Specyficzne podręczniki|p

en: Specific index command and options for pLaTeX (Japanese)
pl: Specyficzne polecenia i opcje indeksowania dla pLaTeX (Japoński)

en: Specifies the vertical alignment of this cell in relation to the baseline of the row.
pl: Określa pionowe wyrównanie tej komórki w odniesieniu do linii bazowej wiersza.

en: Specifiy note options (see beamer manual)
pl: Określ opcje notki (zobacz instrukcję dla beamer)

en: Specify additional chars that can be part of a word.
pl: Podaj znaki, które mogą być częścią słowa.

en: Specify an alternate language. The default is to use the language of the document.
pl: Podaj inny język. Domyślnie używany jest język dokumentu.

en: Specify in which mode (article, presentation etc.) this header appears
pl: Określ, w którym trybie (artykułu, prezentacji) pojawi się ten nagłówek

en: Specify placement (htbp) for floating listings
pl: Określ położenie (htbp) dla wstawki listingu

en: Specify the default output format (for view/update)
pl: Określ domyślny format wynikowy (dla podglądu/aktualizacji)

en: Specify the font encoding (e.g., T1).
pl: Określenie kodowanie czczionki (np. T1).

en: Specify the link target
pl: Określenie celu łącza

en: Specify the overlay settings (see beamer manual)
pl: Określ ustawienia nakładki (zobacz instrukcję dla beamer)

en: Specify the paper command to DVI viewer (leave empty or use "-paper")
pl: Podaj polecenie paper dla przeglądarki DVI (pozostaw puste lub użyj "-paper")

en: Specify those directories which should be prepended to the PATH environment variable.
    Use the OS native format.
pl: Określ te katalogi, które powinny znaleźć się na początku zmiennej środowiskowej PATH.
    Użyj formatu twojego systemu operacyjnego.

en: Specify those directories which should be prepended to the TEXINPUTS environment variable.
    A '.' represents the current document directory. Use the OS native format.
pl: Określ te katalogi, które powinny znaleźć się na początku zmiennej środowiskowej TEXINPUTS.
    "." odpowiada bieżącemu katalogowi dokumentu. Użyj formatu twojego systemu operacyjnego.

en: Specify whether, closing the last view of an open document, LyX should close the document (yes), hide it (no), or ask the user (ask).
pl: Określ, czy zamknięcie ostatniego widoku otwartego dokumentu ma powodować jego zamknięcie (tak), ukrycie (nie) lub czy spytać użytkownika (pytaj).

en: Spell Checker
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Spell check of the selection done, did not find any errors.
pl: Sprawdzanie pisownia zaznaczenia zakończone, nie odnaleziono błędów.

en: Spell checker has no dictionaries.
pl: Sprawdzanie pisowni nie ma słowników.

en: Spellcheck &notes and comments
pl: Sprawdzanie pisowni &notatek i komentarzy

en: Spellcheck continuously
pl: Sprawdzaj pisownię ciągle

en: Spellchecker
pl: Pisownia

en: Spellchecker...|S
pl: Pisownia|P

en: Split Cell|C
pl: Rozdziel komórkę|C

en: Split Environment|S
pl: Środowisko Split|S

en: Split View Into Left and Right Half|i
pl: Podziel widok na lewą i prawą połówkę|l

en: Split View Into Upper and Lower Half|e
pl: Podziel widok na górną i dolną połówkę|d

en: Square root	\sqrt
pl: Pierwiastek kwadratowy	\sqrt

en: St&yle
pl: &Styl

en: Stadt
pl: Miasto

en: Standard in Title
pl: Standard w Tytule

en: Standard+Textual Page
pl: Standard+Numer strony tekstowo

en: Standard[[Bullets]]
pl: Standard

en: Standard[[mathref]]
pl: Standard

en: Start New Environment (%1$s)
pl: Rozpocznij nowe środowisko (%1$s)

en: Start column (increase depth!), width:
pl: Kolumna początkowa (zwiększa głębokość!), szerokość:

en: State
pl: Kraj

en: State:
pl: Kraj:

en: Statistics
pl: Statystyka

en: Statistics for the document:
pl: Statystyka dla dokumentu:

en: Statistics for the selection:
pl: Statystyka dla zaznaczenia:

en: Statistics...|a
pl: Statystyki...|a

en: Stick with group '%1$s'
pl: Przyczep do grupy '%1$s'

en: Stop command?
pl: Zatrzymać komendę?

en: Street
pl: Ulica

en: Street:
pl: Ulica:

en: Stretch
pl: Rozciągnięte

en: String found.
pl: Napis odnaleziony.

en: String has been replaced.
pl: Ciąg znaków został zastąpiony.

en: String not found.
pl: Napis nie odnaleziony.

en: Structure
pl: Struktura

en: Style
pl: Styl

en: Style File:
pl: Plik stylu:

en: Style used for the page header and footer
pl: Wybór stylu paginy dolnej i górnej

en: Sub-%1$s
pl: %1$s wewn.

en: SubTitle
pl: PodTytuł

en: SubVariation
pl: Podwariant

en: SubVariation2
pl: Podwariant2

en: SubVariation3
pl: Podwariant3

en: SubVariation4
pl: Podwariant4

en: SubVariation5
pl: Podwariant5

en: Subcategory
pl: Podkategoria

en: Subexample
pl: Podprzykład

en: Subindex|b
pl: Podindeks|P

en: Subject
pl: Temat

en: Subject headings:
pl: Nagłówki tematu:

en: Subject:
pl: Temat:

en: Subjectclass
pl: KlasaTematyczna

en: Subparagraph
pl: Podakapit

en: Subparagraph*
pl: Podakapit*

en: Subscript
pl: Indeks dolny

en: Subscript|u
pl: Indeks dolny|d

en: Subsection
pl: Podsekcja

en: Subsection \arabic{section}.\arabic{subsection}
pl: Podsekcja \arabic{section}.\arabic{subsection}

en: Subsection*
pl: Podsekcja*

en: Subsubparagraph
pl: Podpodakapit

en: Subsubsection
pl: Podpodsekcja

en: Subsubsection \arabic{section}.\arabic{subsection}.\arabic{subsubsection}
pl: Podpodsekcja \arabic{section}.\arabic{subsection}.\arabic{subsubsection}

en: Subsubsection*
pl: Podpodsekcja*

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Subvariation(2):
pl: Podwariant(2):

en: Subvariation(3):
pl: Podwariant(3):

en: Subvariation(4):
pl: Podwariant(4):

en: Subvariation(5):
pl: Podwariant(5):

en: Subvariation:
pl: Podwariant:

en: Successful export to format: %1$s
pl: Udany eksport do formatu: %1$s.

en: Successful preview of format: %1$s
pl: Udany podgląd w formacie: %1$s.

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Summary \arabic{summ}
pl: Podsumowanie \arabic{summ}

en: Summary \thesummary.
pl: Podsumowanie \thesummary.

en: Summary \thetheorem.
pl: Podsumowanie \thetheorem.

en: Summary*
pl: Podsumowanie*

en: Summary.
pl: Podsumowanie.

en: Sup-mat-note:
pl: Suplement-mat-notka:

en: Superscript
pl: Indeks górny

en: Superscripts and Subscripts
pl: Indeksy górne i dolne

en: Superscript|S
pl: Indeks górny|g

en: Supp-note
pl: Suplement-notka

en: Supplementary
pl: Suplement

en: Supplementary Private Use Area-A
pl: Dodatkowy obszar prywatnego użytku A

en: Supplementary Private Use Area-B
pl: Dodatkowy obszar prywatnego użytku B

en: Supplementary...
pl: Suplement...

en: Supported spacing types
pl: Obsługiwane typy odstępów

en: Surname
pl: Nazwisko

en: Sweave Options
pl: Opcje Sweave

en: Sweave opts
pl: Opcje Sweave

en: Swedish
pl: Szwedzki

en: Switch between available lists (table of contents, list of figures, list of tables, and others)
pl: Przełącza pomiędzy spisami treści, listą rysunków lub listą tabel, jeśli są dostępne

en: Symbols
pl: Symbole

en: Symbols...|b
pl: Symbole...|b

en: Syntax: set-color <lyx_name> <x11_name>
pl: Składnia: set-color <kolor_LyX> <kolor_X11>

en: System and Miscellaneous
pl: System i pozostałe

en: System file not found
pl: Plik systemowy nie znaleziony

en: System files|#S#s
pl: Pliki systemowe|#S#s

en: System function not found
pl: Funkcja systemowa nie znaleziona

en: System reconfiguration failed
pl: Niepowodzenie rekonfiguracji systemu

en: System reconfigured
pl: System został zrekonfigurowany

en: T&hesaurus dictionaries:
pl: Sło&wniki synonimów:

en: T&op of row:
pl: N&ad wierszem:

en: T&ypewriter:
pl: &Maszynowa:

en: TEX&INPUTS prefix:
pl: Prefiks TEX&INPUTS:

en: TITLE OVER:
pl: Nadtytuł:

en: TOC Author
pl: Autor Spisu treści

en: TOC Author:
pl: Autor Spisu treści:

en: TOC Title
pl: Tytuł Spisu treści

en: TOC Title:
pl: Tytuł spisu treści:

en: TOC title:
pl: Tytuł spisu treści:

en: TOG number
pl: numer TOG

en: TOG volume
pl: wolumin TOG

en: TX Typewriter
pl: TX Maszynowa

en: Tab&ulator size:
pl: Rozmiar tab&ulatora:

en: Table
pl: Tabela

en: Table (CSV)
pl: Tabela (CSV)

en: Table Settings...|a
pl: Ustawienia tabel...|l

en: Table Wrap Float|T
pl: Wstawka tabeli oblana tekstem|W

en: Table caption
pl: Podpis tabeli

en: Table note
pl: Notka tabeli

en: Table note:
pl: Notka tabeli:

en: Table of Contents
pl: Spis treści

en: Table of Contents|C
pl: Spis treści|S

en: Table-wide settings
pl: Ustawienia całej tabeli

en: Table...|T
pl: Tabela...|T

en: TableCaption
pl: PodpisTabeli

en: TableComments
pl: KomentarzeTabel

en: TableRefs
pl: OdnośnikiTabel

en: Tables
pl: Tabele

en: Tables:
pl: Tabele:

en: Table|T
pl: Tabela|T

en: Tags
pl: Znaczniki

en: Tai Xuan Jing Symbols
pl: Symbole Tai xuan jing

en: Tamil
pl: Tamilski

en: TeX Code
pl: Kod TeX

en: TeX Code Settings...|C
pl: Ustawienia kodu TeX-a...|U

en: TeX Code:
pl: Kod TeX:

en: TeX Information
pl: Konfiguracja TeX-a

en: TeX Information|I
pl: Informacje TeX|I

en: Teaser
pl: Skrót

en: Teaser image:
pl: Obrazek skrótu:

en: Telephone
pl: Telefon

en: Telephone:
pl: Telefon:

en: TelephoneRowA
pl: TelefonWierszA

en: TelephoneRowA:
pl: TelefonWierszA:

en: TelephoneRowB
pl: TelefonWierszB

en: TelephoneRowB:
pl: TelefonWierszB:

en: TelephoneRowC
pl: TelefonWierszC

en: TelephoneRowC:
pl: TelefonWierszC:

en: TelephoneRowD
pl: TelefonWierszD

en: TelephoneRowD:
pl: TelefonWierszD:

en: TelephoneRowE
pl: TelefonWierszE

en: TelephoneRowE:
pl: TelefonWierszE:

en: TelephoneRowF
pl: TelefonWierszF

en: TelephoneRowF:
pl: TelefonWierszF:

en: Templates|#T#t
pl: Szablony|#S#s

en: Text Bold Series
pl: Pismo pogrubione

en: Text Height %
pl: % wysokości tekstu

en: Text Italic Shape
pl: Kursywa

en: Text Layout
pl: Układ tekstu

en: Text Medium Series
pl: Pismo jasne

en: Text Normal Font|T
pl: Zwykła czcionka tekstu|T

en: Text Roman Family
pl: Szeryfowa

en: Text Sans Serif Family
pl: Bezszeryfowa

en: Text Slanted Shape
pl: Odmiana pochylona

en: Text Small Caps Shape
pl: Kapitaliki

en: Text Style
pl: Styl tekstu

en: Text Style|S
pl: Styl tekstu|S

en: Text Style|T
pl: Styl tekstu|T

en: Text Style|x
pl: Styl tekstu|k

en: Text Typewriter Family
pl: Maszynowa

en: Text Upright Shape
pl: Odmiana prosta

en: Text Width %
pl: % szerokości tekstu

en: Text Wrap Settings...|W
pl: Ustawienia oblewania tekstem...|W

en: Text binomial	\tbinom
pl: Dwumian tekstowy	\tbinom

en: Text fraction	\tfrac
pl: Ułamek tekstowy	\tfac

en: Text style
pl: Styl tekstu

en: TextPage:
pl: TekstStrona:

en: Textclass files reading
pl: Wczytywanie plików klasy

en: Textual Page Number
pl: Numer strony tekstowo

en: Textual Reference|x
pl: Tekstowy odnośnik|t

en: Textual reference
pl: Odsyłacze tekstowe

en: Thai
pl: Tajski

en: Thai (TIS 620-0)
pl: Tajski (TIS 620-0)

en: Thanks
pl: Podziękowania

en: Thanks Option
pl: Opcja podziękowania

en: Thanks Text
pl: Podziękowania

en: Thanks:
pl: Podziękowania:

en: The AMS LaTeX packages are always used
pl: Pakiety LaTeX AMS są zawsze w użyciu

en: The AMS LaTeX packages are never used
pl: Pakiety LaTeX AMS są nigdy nieużywane

en: The BibTeX style
pl: Styl BibTeX-a

en: The LaTeX command for changing back to the language of the document.
pl: Polecenie LaTeX-a zmieniające język dokumentu na język główny.

en: The LaTeX command for changing from the language of the document to another language. E.g. \selectlanguage{$$lang} where $$lang is substituted by the name of the second language.
pl: Polecenie LaTeX-a zmieniające język dokumentu. Na przykład \selectlanguage{$$lang}, gdzie $$lang będzie zastępowane nazwą nowego języka.

en: The LaTeX command for loading the language package. E.g. "\usepackage{babel}", "\usepackage{omega}".
pl: Polecenie LaTeX-a ładujące pakiet obsługi języka, na przykład "\usepackage{babel}" lub "\usepackage{omega}".

en: The LaTeX command for local changing of the language.
pl: Polecenie LaTeX-a zmieniające lokalnie język dokumentu.

en: The LaTeX command that ends a switch to a foreign language
pl: Polecenie LaTeX kończące zmianę na język obcy.

en: The LaTeX command that starts a switch to a foreign language
pl: Polecenie LaTeX rozpoczynające zmianę na język obcy.

en: The LaTeX package %1$s is always used
pl: Pakiet LaTeX %1$s jest zawsze w użyciu

en: The LaTeX package %1$s is never used
pl: Pakiet LaTeX %1$s jest nigdy nieużywany

en: The LaTeX package `%1$s' needed for the font `%2$s'
    is not available on your system. LyX will fall back to the default font.
pl: Pakiet LaTeX „%1$s" wymagane dla czcionki „%2$s" nie jest dostępna w Twoim systemie. LyX powróci do domyślnej czcionki.

en: The LaTeX package amsmath is only used if AMS formula types or symbols from the AMS math toolbars are inserted into formulas
pl: Pakiet LaTeX amsmath są w użyciu tylko, gdy typy formuł i symbole z matematycznego paska narzędzi AMS są wstawione do wzorów

en: The LaTeX package amssymb is only used if symbols from the AMS math toolbars are inserted into formulas
pl: Pakiety LaTeX amssymb są w użyciu tylko, gdy symbole z matematycznego paska narzędzi AMS są wstawione do wzorów

en: The LaTeX package cancel is only used if \cancel commands are used in formulas
pl: Pakiet LaTeX cancel jest w użyciu tylko, gdy komenda \cancel jest wstawiona do wzorów

en: The LaTeX package esint is only used if special integral symbols are inserted into formulas
pl: Pakiet LaTeX esint jest w użyciu tylko, gdy symbol całki jest wstawiony do wzorów

en: The LaTeX package mathdots is only used if the command \iddots is inserted into formulas
pl: Pakiet LaTeX mathdots jest w użyciu tylko, gdy komenda \iddots jest wstawiona do wzorów

en: The LaTeX package mathtools is only used if some mathematical relations are inserted into formulas
pl: Pakiet LaTeX mathtools jest w użyciu tylko, gdy jakieś relacje matematyczne są wstawione do wzorów

en: The LaTeX package mhchem is only used if either the command \ce or \cf is inserted into formulas
pl: Pakiet LaTeX mhchem jest w użyciu tylko, gdy któraś z komend \ce lub \cf jest wstawiona do wzorów

en: The LaTeX package stackrel is only used if the command \stackrel with subscript is inserted into formulas
pl: Pakiet LaTeX stacrel jest w użyciu tylko, gdy komenda \stackrel jest wstawiona do wzorów

en: The LaTeX package stmaryrd is only used if symbols from the St Mary's Road symbol font for theoretical computer science are inserted into formulas
pl: Pakiet LaTeX stmaryrd jest w użyciu tylko, gdy symbole z czcionki symboli St Mary's Road są wstawione do wzorów

en: The LaTeX package undertilde is only used if you use the math frame decoration 'utilde'
pl: Pakiet LaTeX undertilde jest w użyciu tylko, gdy używasz dekoracji ramki matematycznej "utilde"

en: The LyX Lexer
pl: LyX Lekser

en: The UI (user interface) file. Can either specify an absolute path, or LyX will look in its global and local ui/ directories.
pl: Plik własnego interfejsu (UI). Jeśli nie podana zostanie pełna ścieżka dostępu, to LyX poszuka pliku w globalnym i osobistym katalogu ui/.

en: The author name '%1$s',
    used for change tracking, contains the following glyphs that
    cannot be represented in the current encoding: %2$s.
    These glyphs will be omitted in the exported LaTeX file.
    
    Choose an appropriate document encoding (such as utf8)
    or change the spelling of the author name.
pl: Nazwa autora '%1$s',
    użyta do śledzenia zmian, zawiera następujące glify które nie mogą
    być reprezentowane w aktualnym kodowaniu: %2$s.
    Odpowiednie glify zostaną ominięte przy eksporcie pliku LaTeX.
    
    Wybierz odpowiednie kodowanie dokumentu (jak utf8)
    lub zmień pisownię nazwy autora.

en: The backup of the document %1$s is newer.
    
    Load the backup instead?
pl: Kopia zapasowa dokumentu %1$s jest nowsza.
    
    Wczytać kopię zamiast oryginału?

en: The bibliography key
pl: Klucz bibliografii

en: The branch could not be renamed.
pl: Nazwa gałęzi nie może być zmieniona.

en: The caption as it appears in the list of figures/tables
pl: Etykiety jaka pojawi się na liście ilustracji/tabel

en: The change of user interface language will be fully effective only after a restart.
pl: Zmiana języka interfejsu użytkownika będzie skuteczna w pełni tylko po restarcie aplikacji.

en: The chapter as it appears in the running headers
pl: Rozdział jaki pojawi się w żywej paginie

en: The chapter as it appears in the table of contents/running headers
pl: Rozdział jaki pojawi się w spisie treści/żywej paginie

en: The characters inserted here are ignored by the spellchecker.
pl: Wstawione tu znaki będą ignorowane przy sprawdzaniu pisowni.

en: The checked language. Switching this alters the language of the checked word.
pl: Sprawdzany język. Przełączenie zamieni język sprawdzanego wyrazu.

en: The command
    %1$s
    has not yet completed.
    
    Do you want to stop it?
pl: Komenda
    %1$s
    nie została zakończona.
    
    Czy chcesz ją zatrzymać?

en: The completion popup delay.
pl: Opóźnienie podpowiedzi automatycznego uzupełniania.

en: The content's base font size
pl: Bazowa wielkość czcionki dla treści

en: The content's base font style
pl: Bazowy styl czcionki dla treści

en: The current document was closed.
pl: Aktualny dokument został zamknięty.

en: The default format used with LFUN_BUFFER_[VIEW|UPDATE] with non-TeX fonts.
pl: Domyślny format użyty wraz z LFUN_BUFFER_[VIEW|UPDATE] z czcionkami spoza TeX.

en: The default format used with LFUN_BUFFER_[VIEW|UPDATE].
pl: Domyślny format użyty wraz z LFUN_BUFFER_[VIEW|UPDATE].

en: The default index cannot be removed.
pl: Indeks domyślny nie może zostać usunięty.

en: The default output format for documents using non-TeX fonts
pl: Domyślny format wyjściowy dla dokumentów używających czcionek spoza TeX

en: The default path for your documents. An empty value selects the directory LyX was started from.
pl: Domyślna ścieżka do Twoich dokumentów. Pusta wartość powoduje wybór katalogu, z którego został uruchomiony LyX.

en: The directory in the given path
    %1$s
    does not exist.
pl: Katalog w podanej ścieżce
    %1$s
    nie istnieje.

en: The directory path to the document cannot contain spaces.
pl: Ścieżka do dokumentu nie może zawierać spacji.

en: The document %1$s already exists.
    
    Do you want to overwrite that document?
pl: Dokument %1$s już istnieje.
    
    Czy chcesz go zastąpić?

en: The document %1$s could not be saved.
    
    Do you want to rename the document and try again?
pl: Dokumentu %1$s nie mozna zapisać.
    
    Czy chcesz zmienic nazwę dokumentu i spróbować ponownie?

en: The document %1$s does not yet exist.
    
    Do you want to create a new document?
pl: Dokument %1$s nie istnieje 
    
    Czy chcesz utworzyć nowy dokument?

en: The document %1$s has not been saved yet.
    
    Do you want to save the document?
pl: Nie zapisano zmian w dokumencie %1$s.
    
    Czy chcesz zapisać dokument?

en: The document %1$s has unsaved changes.
    
    Do you want to save the document or discard the changes?
pl: Nie zapisano zmian w dokumencie %1$s.
    
    Czy chcesz zapisać dokument bądź porzucić zmiany?

en: The document %1$s has unsaved changes.
    
    Do you want to save the document?
pl: Nie zapisano zmian w dokumencie %1$s.
    
    Czy chcesz zapisać dokument?

en: The document %1$s is already loaded and has unsaved changes.
    Do you want to abandon your changes and reload the version on disk?
pl: Dokument %1$s jest już wczytany i ma niezapisane zmiany.
    Czy chcesz porzucić zmiany powrócić do zapisanej wersji?

en: The document %1$s is already registered.
    
    Do you want to choose a new name?
pl: Dokument %1$s jest już zarejestrowany.
    
    Czy chcesz wybrać nową nazwę?

en: The document %1$s is not in repository.
    You have to check in the first revision before you can revert.
pl: Dokument %1$s nie jest w repozytorium.
    Musisz zameldować dokument w pierwszej wersji zanim będziesz mógł przywracać.

en: The document class `%1$s' could not be loaded.
pl: Nie można wczytać klasy dokumentu "%1$s".

en: The file
    %1$s
    is already open in your current session.
    Please close it before attempting to overwrite it.
    Do you want to choose a new filename?
pl: Plik
    %1$s
    jest już otwarty w aktualnej sesji.
    Proszę zamknąć go przed próba nadpisania go.
    Czy chcesz wybrać nową nazwę pliku?

en: The file %1$s already exists.
    
    Do you want to overwrite that file?
pl: Plik %1$s już istnieje.
    
    Czy chcesz zastąpić ten plik?

en: The file %1$s cannot be written because it is marked as read-only.
pl: Plik %1$s nie może być zapisany, ponieważ jest oznacozny jako tylko do odczytu.

en: The file %1$s exists but is not readable by the current user.
pl: Plik %1$s istnieje, lecz jest nieczytelny dla aktualnego użytkownika.

en: The file is not UTF-8 encoded.
    It will be read as local 8Bit-encoded.
    If this does not give the correct result
    then please change the encoding of the file
    to UTF-8 with a program other than LyX.
pl: Ten plik nie jest zakodowany w UTF-8.
    Zostanie odczytany jako lokalne kodowanie 8-bitowe.
    Jeżeli to nie da poprawnych rezultatów
    wtedy proszę zamienić kodowanie pliku
    na UTF-8 w programie innym niż LyX.

en: The file name '%1$s' is invalid!
    Aborting import.
pl: Nazwa pliku "%1$s" jest nieprawidłowa!
    Przerywanie importu.

en: The first line to be printed
pl: Ostatnia linia do wydrukowania

en: The following characters in one of the program listings are
    not representable in the current encoding and have been omitted:
    %1$s.
pl: Poniższe znaki w jednym z listingów programów nie mogą
    być wyświetlone w aktualnym kodowaniu i zostały pominięte:
    %1$s.

en: The following characters that are used in the inset %1$s are not
    representable in the current encoding and therefore have been omitted:
    %2$s.
pl: Poniższe znaki użyte we wstawce %1$s nie mogą
    być wyświetlone w aktualnym kodowaniu więc zostały pominięte:
    %2$s.

en: The following filename can cause troubles when running the exported file through LaTeX and opening the resulting DVI:
pl: Następujące nazwy plików mogą być przyczyną problemów w trakcie przetwarzania eksportowanego pliku przez LaTeX i otwarcie wynikowego DVI:

en: The following filename will cause troubles when running the exported file through LaTeX:
pl: Następujące nazwy plików będą przyczyną problemów w trakcie przetwarzania eksportowanego pliku przez LaTeX:

en: The following files could not be loaded:
pl: Następujące pliki nie mogą być załadowane:

en: The font encoding used for the LaTeX2e fontenc package. T1 is highly recommended for non-English languages.
pl: Kodowanie używane przez pakiet fontenc LaTeX-a. Zaleca się stosowanie kodowania T1 dla języków nieangielskich.

en: The font sizes used for calculating the scaling of the screen fonts.
pl: Wielkości używane do skalowania czcionek ekranowych do odpowiedniego stopnia pisma.

en: The height of the overlay area
pl: Wysokość obszaru nakładki

en: The index could not be renamed. Check if the new name already exists.
pl: Indeks nie może zostać przemianowany. Sprawdź, czy nowa nazwa już istnieje.

en: The inline completion delay.
pl: Opóźnienie uzupełnienia w linii.

en: The key %1$s already exists,
    it will be changed to %2$s.
pl: Klucz %1$s już istnieje.
    Zostanie zamieniony na %2$s.

en: The label %1$s already exists,
    it will be changed to %2$s.
pl: Etykieta %1$s już istnieje,
    zostanie zamieniona na %2$s.

en: The label as it appears in the document
pl: Nazwa etykiety jaka pojawi się w dokumencie

en: The last line to be printed
pl: Pierwsza linia do wydrukowania

en: The layout file:
    %1$s
    could not be found. A default textclass with default
    layouts will be used. LyX will not be able to produce
    correct output.
pl: Plik klasy dokumentu:
    %1$s
    nie mógł zostać znaleziony. Zostanie użyta domyślna
    klasa dokumentu wraz z domyślnym układem. LyX może
    w stanie wyprodukować prawidłowego rezultatu.

en: The longest label in this list (to determine the indendation width)
pl: Najdłuższa etykieta na tej liście (w celu określenia głębokości wcięcia)

en: The master document '%1$s'
    could not be loaded.
pl: Nie można wczytać głównego dokumentu
    '%1$s'.

en: The maximum line length of exported plain text/LaTeX/SGML files. If set to 0, paragraphs are output in a single line; if the line length is > 0, paragraphs are separated by a blank line.
pl: Maksymalna długość linii w eksportowanym pliku tekstowym/LaTeX/SGML. Jeżeli ustawione na 0, to akapity będą umieszczanie w pojedynczym wierszu; jeżeli długość linii jest > 0, wtedy akapity będą oddzielone pustym wierszem.

en: The module %1$s has been requested by
    this document but has not been found in the list of
    available modules. If you recently installed it, you
    probably need to reconfigure LyX.
pl: Ten dokument zażądał modułu %1$s,
    lecz nie został on odnaleziony na liście
    dostępnych modułów. Jeżeli właśnie go zainstalowałeś,
    być może powinieneś zrekonfigurować LyX.

en: The module %1$s requires a package that is not
    available in your LaTeX installation, or a converter that
    you have not installed. LaTeX output may not be possible.
    Missing prerequisites:
    	%2$s
    See section 3.1.2.3 (Modules) of the User's Guide for more information.
pl: Moduł %1$s wymaga pakietu, który nie jest dostępny
    w twojej instalacji LaTeX'a, lub konwertera, który nie jest
    zainstalowany. Generowanie przez LaTeX może być niemożliwe.
    Brakujące wymagane elementy:
    	%2$s
    Zobacz sekcję 3.1.2.3. (Moduły) w Podręczniku użytkownika, aby uzyskać więcej informacji.

en: The new layout does not permit the alignment previously used.
    Setting to default.
pl: Nowy układ nie dopuszcza wyrównania użytego poprzednio.
    Ustawiam na domyślne.

en: The option to print out in landscape.
pl: Opcja pozwalająca wydrukować w układzie poziomym (ang. landscape).

en: The option to specify paper type.
pl: Opcja pozwalająca podać format papieru.

en: The options that are predefined in the layout file. Click to the left to select/deselect.
pl: Opcje które zostały predefiniowane w pliku układu. Kliknij po lewej aby zaznaczyć lub odznaczyć opcje.

en: The origin of the rotation
pl: Punkt obrotu

en: The paragraph as it appears in the running headers
pl: Akapit jaki pojawi się w żywej paginie

en: The part as it appears in the table of contents/running headers
pl: Część jaka pojawi się w spisie treści/żywej paginie

en: The pasted branch "%1$s" is undefined.
    Do you want to add it to the document's branch list?
pl: Wklejona gałąź "%1$s" nie jest zdefiniowana.
    Czy chcesz dodać ją do listy gałęzi w dokumencie?

en: The path for storing backup files. If it is an empty string, LyX will store the backup file in the same directory as the original file.
pl: Katalog dla przechowywania kopii zapasowych. Jeśli nie zostanie podany, to LyX użyje katalogu pliku oryginalnego.

en: The path of your document
    (%1$s)
    contains glyphs that are unknown in the current document encoding (namely %2$s). This may result in incomplete output, unless TEXINPUTS contains the document directory and you don't use explicitly relative paths (i.e., paths starting with './' or '../') in the preamble or in ERT.
    
    In case of problems, choose an appropriate document encoding
    (such as utf8) or change the file path name.
pl: Ścieżka twojego dokumentu
    (%1$s)
    zawiera glify nieznane w aktualnym kodowaniu dokumentu (mianowicie %2$s). To prawdopodobnie spowoduje niekompletny rezultat, chyba że TEXINPUTS zawiera ścieżkę katalogu dokumentu i nie stosujesz wprost względnych ścieżek (np. ścieżek rozpoczynających się od "./" lub "../") w preambule lub w ERT.
    
    W wypadku kłopotów, wybierz odpowiednie kodowanie dokumentu
    (takie jak utf8) lub zmień nazwę ścieżki do pliku.

en: The path that LyX will set when offering to choose a template. An empty value selects the directory LyX was started from.
pl: Ścieżka, którą LyX ustawi oferując wybór szablonu. Pusta wartość powoduje wybór katalogu, z którego został uruchomiony LyX.

en: The path that LyX will set when offering to choose an example. An empty value selects the directory LyX was started from.
pl: Ścieżka, którą LyX ustawi oferując wybór przykładu. Pusta wartość powoduje wybór katalogu, z którego został uruchomiony LyX.

en: The poem title as it appears in the running headers
pl: Tytuł poematu jaki pojawi się w żywej paginie

en: The repository version is newer then the current check out.
    You have to update from repository first or revert your changes.
pl: Wersja w repozytorium jest nowsza niż aktualnie wymeldowana.
    Należy najpierw aktualizować repozytorium lub wycofać swoje zmiany.

en: The scope to which the search horizon is restricted
pl: Zakres ograniczający horyzort wyszukiwania

en: The screen fonts used to display the text while editing.
pl: Czcionka używana do wyświetlania tekstu w trakcie edycji.

en: The script `%1$s' failed.
pl: Skrypt '%1$s' nie powiódł się.

en: The scrolling speed of the mouse wheel.
pl: Szybkość przewijania kółkiem myszki.

en: The section as it appears in the running headers
pl: Sekcja jaka pojawi się w żywej paginie

en: The section as it appears in the table of contents/running headers
pl: Sekcja jaka pojawi się w spisie treści/żywej paginie

en: The selected document class
    	%1$s
    requires external files that are not available.
    The document class can still be used, but the
    document cannot be compiled until the following
    prerequisites are installed:
    	%2$s
    See section 3.1.2.2 (Class Availability) of the
    User's Guide for more information.
pl: Zastosowana klasa dokumentu
    	%1$s
    wymaga zewnętrznych plików, które nie są dostępne.
    Ta klasa może nadal być w użyciu, jednakże dokument
    nie będzie mógł być skompilowany, dopóki następujące
    wymagane elementy nie zostaną zainstalowane:
    	%2$s
    Spójrz do sekcji 3.1.2.2. (Dostępnośc Klas)
    podręcznika użytkownika, aby uzyskać więcej informacji.

en: The selected entry
pl: Wybrany wpis

en: The specified document template
    %1$s
    could not be read.
pl: Podanego szablonu dokumentu
    %1$s
    nie można wczytać.

en: The state of the branch '%1$s' was changed in the master file. Please make sure to save the master.
pl: Stan gałęzi "%1$s" został zmieniony w głównym pliku. Proszę upewnić się, że główny plik został zapisany.

en: The subparagraph as it appears in the running headers
pl: Podakapit jaki pojawi się w żywej paginie

en: The subsection as it appears in the running headers
pl: Podsekcja jaka pojawi się w żywej paginie

en: The subsection as it appears in the table of contents/running headers
pl: Podsekcja jaka pojawi się w spisie treści/żywej paginie

en: The subsubsection as it appears in the running headers
pl: Podpodsekcja jaka pojawi się w żywej paginie

en: The subsubsection as it appears in the table of contents/running headers
pl: Podpodsekcja jaka pojawi się w spisie treści/żywej paginie

en: The system has been reconfigured.
    You need to restart LyX to make use of any
    updated document class specifications.
pl: System został zrekonfigurowany.
    Niezbędne jest ponowne uruchomienie programu LyX
    dla odświeżenia informacji o klasach.

en: The system reconfiguration has failed.
    Default textclass is used but LyX may
    not be able to work properly.
    Please reconfigure again if needed.
pl: Rekonfiguracja systemu nie powiodła się.
    Zostanie użyta domyślna klasa dokumentu,
    jednakże LyX może nie działać poprawnie.
    Proszę rekonfigurować ponownie, gdy zajdzie potrzeba.

en: The time interval between auto-saves (in seconds). 0 means no auto-save.
pl: Interwał czasu pomiędzy automatycznym zapisem w sekundach. 0 wyłącza automatyczny zapis.

en: The title as it appears in the header
pl: Tytuł jaki pojawi się w nagłówku

en: The title as it appears in the running headers
pl: Tytuł jaki pojawi się w żywej paginie

en: The width of the overlay area
pl: Szerokość obszaru nakładki

en: The width of the overprint area (default: text width)
pl: Szerokość obszaru nadbitki (domyślnie: szerokość tekstu)

en: The zoom percentage for screen fonts. A setting of 100% will make the fonts roughly the same size as on paper.
pl: Procent powiększenia czcionek ekranowych. Ustawienie 100% jest zbliżone do wielkości uzyskanych potem na papierze.

en: Theorem
pl: Twierdzenie

en: Theorem #.
pl: Twierdzenie #.

en: Theorem \arabic{theorem}
pl: Twierdzenie \arabic{theorem}

en: Theorem \thetheorem.
pl: Twierdzenie \thetheorem.

en: Theorem*
pl: Twierdzenie*

en: Theorem.
pl: Twierdzenie.

en: Theorems
pl: Twierdzenia

en: Theorems (AMS)
pl: Twierdzenia (AMS)

en: Theorems (Numbered by Chapter)
pl: Twierdzenia (numerowane wg. rozdziałów)

en: Theorems (Numbered by Section)
pl: Twierdzenia (numerowane wg. sekcji)

en: Theorems (Numbered by Type within Chapters)
pl: Twierdzenia (numerowane wg. typów w rozdziałach)

en: Theorems (Numbered by Type within Sections)
pl: Twierdzenia (numerowane wg. typu w sekcjach)

en: Theorems (Numbered by Type)
pl: Twierdzenia (numerowane wg. typów)

en: Theorems (Unnumbered)
pl: Twierdzenia (nienumerowane)

en: There are spaces in the path to your BibTeX style file.
    BibTeX will be unable to find it.
pl: W ścieżce do pliku stylu BibTeX znajdują się spacje.
    BibTeX nie będzie mógł go znaleźć.

en: There are spaces in the paths to your BibTeX databases.
    BibTeX will be unable to find them.
pl: W ścieżkach do baz danych BibTeX znajdują się spacje.
    BibTeX nie będzie mógł ich znaleźć.

en: There has been an error with this document.
    LyX will attempt to close it safely.
pl: Wystąpił błąd z tym dokumentem.
    LyX podejmie próbę bezpiecznego zamknięcia.

en: There were detected changes in the working directory:
    %1$s
    
    In case of file conflict version of the local directory files will be preferred.
    
    Continue?
pl: Wykryto zmiany w katalogu roboczym:
    %1$s
    
    W przypadku konfliktu wersji preferowane będą wersje z lokalnego katalogu.
    
    Kontynuować?

en: There were detected changes in the working directory:
    %1$s
    
    Possible file conflicts must be then resolved manually or you will need to revert back to the repository version.
pl: Wykryto zmiany w katalogu roboczym:
    %1$s
    
    Możliwy konflikt pliku musi być rozwiązany ręcznie lub będziesz musiał przywrócić stan do wersji z repozytorium.

en: There were errors during the build process.
pl: Wystąpiły błędy w trakcie budowania.

en: Thesaurus
pl: Słownik synonimów

en: Thesaurus not supported in recent A&A:
pl: Tezaurus niedostępny w ostatnim A&A:

en: Thesaurus...|T
pl: Słownik synonimów...|S

en: Thick Space
pl: Gruby odstęp

en: Thick Space|h
pl: Gruby odstęp|G

en: Thick space	\;
pl: Gruby odstęp	\;

en: ThickLine
pl: GrubaLinia

en: Thin Space
pl: Cienki odstęp

en: Thin Space|T
pl: Mały odstęp|M

en: Thin space	\,
pl: Cienki odstęp	\,

en: Third-level
pl: Trzeci-poziom

en: Third-level of the category
pl: Trzeci-poziom kategorii

en: This accepts the normal strftime formats; see man strftime for full details. E.g."%A, %e. %B %Y".
pl: Można użyć tutaj formatowania typowego dla strftime. Zobacz stronę manuala dla strftime. Przykład: "%A, %e. %B %Y".

en: This bibliography section contains...
pl: Ta sekcja bibliografii zawiera...

en: This is a local layout file.
pl: To jest lokalny plik układu.

en: This is the place where the files of the thesaurus library reside.
pl: To jest miejsce gdzie mieszczą się pliki biblioteki tezaurusa.

en: This module adds an inset to enter LilyPond code directly into LyX. It will be processed in the output. See the lilypond.lyx example file.
pl: Ten moduł dodaje wstawkę do wprowadzania kodu LilyPond bezpośrednio w LyX. Będzie od przetwarzany na wyjściu. Zobacz przykładowy plik lilypond.lyx.

en: This parameter should not be entered here. Please use the caption edit box (when using the child document dialog) or menu Insert->Caption (when defining a listing inset)
pl: Ten parametr nie powinien zostać tu podany. Proszę użyć pola edycji podpisu (kiedy używasz okna dokumentu podrzędnego) lub menu Wstaw->Podpis (gdy definiujesz wstawkę listingu)

en: This parameter should not be entered here. Please use the label edit box (when using the child document dialog) or menu Insert->Label (when defining a listing inset)
pl: Ten parametr nie powinien zostać tu podany. Proszę użyć pola edycji etykiety (kiedy używasz okna dokumentu podrzędnego) lub menu Wstaw->Etykieta (gdy definiujesz wstawkę listingu)

en: This portion of the document is deleted.
pl: Ten fragment dokumentu jest usunięty.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Niniejszy program jest wolnym oprogramowaniem; możesz go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania - według wersji 2 tej Licencji lub (według twojego wyboru) którejś z późniejszych wersji.

en: This row is the footer of the last page
pl: Ten wiersz jest stopką na ostatniej stronie

en: This row is the header of the first page
pl: Ten wiersz jest nagłówkiem na pierwszej stronie

en: This starts the lyxserver. The pipes get an additional extension ".in" and ".out". Only for advanced users.
pl: Używane do startowania serwera LyX. Potoki mogą posiadać dodatkowe rozszerzenie ,,.in'' lub ,,.out''. Tylko dla zaawansowanych użytkowników.

en: This text defines the width of the paragraph label
pl: Ten tekst definiuje szerokość etykiety akapitu

en: ThreeAffiliations
pl: TrzyAfiliacje

en: ThreeAuthors
pl: TrzechAutorów

en: Tibetan
pl: Tybetański

en: TickList
pl: Lista (ptaszki)

en: Times Roman (New TX)
pl: Times Roman (Nowy TX)

en: Tiny
pl: Mikroskopijny

en: Title
pl: Tytuł

en: Title (Plain Frame)
pl: Tytuł (Prosta Ramka)

en: Title:
pl: Tytuł:

en: TitleGraphic
pl: RysunekTytułowy

en: Titlehead
pl: Tytuł w nagłówku

en: Titling
pl: Tytułowanie

en: Toggle
pl: Przełącz

en: Toggle emphasis
pl: Przełącz wyróżnienie

en: Toggle math panels
pl: Przełącz panele matematyczne

en: Toggle math toolbar
pl: Przełącz pasek narzędzi matematyki

en: Toggle noun
pl: Przełącz kapitaliki

en: Toggle outline
pl: Przełącz konspekt

en: Toggle table toolbar
pl: Przełącz pasek narzędzi tabel

en: Toggle the selected branch
pl: Przełącz wybraną gałąź

en: Toggles view of the file list
pl: Przełącza widok listy plików

en: Toolbar "%1$s" state set to %2$s
pl: Stan paseka narzędzi "%1$s" ustawiony na %2$s

en: Toolbars|b
pl: Paski narzędzi|b

en: Tools|T
pl: Narzędzia|r

en: Top
pl: Góra

en: Top Line|T
pl: Górna linia|G

en: Top center
pl: Środek górny

en: Top left
pl: Lewy górny

en: Top right
pl: Prawy górny

en: Top tie bar
pl: Wiązany górnie pasek

en: Topic
pl: Temat

en: Top|T
pl: W górę|g

en: Top|p
pl: Szczyt|t

en: Total Height
pl: Całkowita wysokość

en: Town
pl: Miejscowość

en: Town:
pl: Miejscowość:

en: Track Changes|T
pl: Śledź zmiany|z

en: Track changes
pl: Śledź zmiany

en: Transform First Non-Optional to Optional Argument
pl: Zamień pierwszy nie-opcjonalny na opcjonalny argument

en: Transform Last Optional to Non-Optional Argument
pl: Zamień pierwszy opcjonalny na nie-opcjonalny argument

en: Translator
pl: Tłumacz

en: Translator:
pl: Tłumacz:

en: Tree Revision|T
pl: Wersja drzewa|s

en: Try one of %1$s.
pl: Spróbuj jedno z %1$s.

en: Try to keep persistent view of the uncollapsed nodes
pl: Próbuj trwale utrzymać rozwinięte węzły w widoku

en: Turkish
pl: Turecki

en: Turkish (ISO 8859-9)
pl: Turecki (ISO 8859-9)

en: Turkmen
pl: Turkmeński

en: Turns on the change tracking and showing changes in LaTeX output for the resulting document
pl: Włącza śledzenie zmian i wyświetlanie zmian w dokumencie wynikowym LaTeX'a

en: Tutorial|T
pl: Samouczek|S

en: Two-&column document
pl: &Dokument dwukolumnowy

en: TwoAffiliations
pl: DwieAfiliacje

en: TwoAuthors
pl: DwóchAutorów

en: Type
pl: Typ

en: Type shortcut after clicking on this field. You can reset the content with the 'Clear' button
pl: Wciśnij kombinację skrótu po wybraniu tego pola. Możesz wyczyścić zawartośc przyciskiem 'Wyczyść'.

en: Typewriter
pl: Maszynowa

en: Typewriter	\mathtt
pl: Maszynowa	\mathtt

en: URL label
pl: etykieta URL

en: URL text
pl: opis URL

en: URL|U
pl: Adres URL...|U

en: URW Garamond (Mathdesign)
pl: URW Garamond (matematyczny)

en: URW Garamond (New TX)
pl: URW Garamond (Nowy TX)

en: Ugaritic
pl: Ugarycki

en: Ukrainian
pl: Ukraiński

en: Unable to determine the path to the LyX binary from the command line %1$s
pl: Nie można określić ścieżki do katalogu systemowego LyX'a z wiersza poleceń %1$s

en: Unable to determine the system directory having searched
    	%1$s
    Use the '-sysdir' command line parameter or set the environment variable
    %2$s to the LyX system directory containing the file `chkconfig.ltx'.
pl: Nie można określić katalogu systemowego zawierającego poszukiwany
    	%1$s
    Spróbuj podać parametr wywołania '-sysdir' lub ustaw zmienną środowiskową
    %2$s na katalog systemowy LyX'a zawierający plik 'chkconfig.ltx'.

en: Unable to find SHGetFolderPathA in shfolder.dll
    Don't know how to proceed. Sorry.
pl: Nie można odnaleźć SHGetFolderPathA w shloder.dll
    Nie wiadomo jak kontynuować. Wybacz.

en: Unable to find the bind file
    %1$s.
    Falling back to default.
pl: Nie można odnaleźć pliku dowiązań
    %1$s.
    Przywracam domyślne.

en: Unable to find the bind file
    %1$s.
    Please check your installation.
pl: Błąd podczas czytania pliku dowiązań
    %1$s.
    Proszę sprawdzić swoją instalację.

en: Unable to find the default bind file `cua.bind'.
    Please check your installation.
pl: LyX nie mógł odnaleźć domyślnego pliku "cua.bind".
    Proszę sprawdzić swoją instalację.

en: Unable to load shfolder.dll
    Please install.
pl: Nie można załadowac shfolder.dll
    Proszę zainstalować.

en: Unable to read local layout file.
pl: Nie można odczytać lokalnego pliku układu.

en: Unable to remove the temporary directory %1$s
pl: Nie można usunąć katalogu tymczasowego %1$s

en: Unable to save document defaults
pl: Nie można zapisać ustawień domyślnych

en: Unable to set document class.
pl: Nie można ustawić klasy dokumentu.

en: Unable to set layout for ID: %1$s
pl: Nie można ustawić układu dla ID: %1$s

en: Unapplied changes
pl: Niezatwierdzone zmiany

en: Unavailable:
pl: Niedostępne:

en: Unavailable: %1$s
pl: Niedostępne: %1$s

en: Unbalanced braces!
pl: Niezgodniść nawiasów!

en: Uncategorized
pl: Nieskategoryzowane

en: Uncodable character in author name
pl: Znak niekodowalny w nazwie autora

en: Uncodable character in file path
pl: Znak niekodowalny w ścieżce pliku

en: Uncodable characters
pl: Niekodowalne znaki

en: Uncodable characters in listings inset
pl: Znaki niekodowalne we wstawce listingu

en: Uncover
pl: Odkryty

en: Uncovered on slides
pl: Odkryte na slajdach

en: Undefined branches used in this document.
pl: Niezdefiniowane gałęzie użyte w tym dokumencie.

en: Undefined flex inset
pl: Niezdefiniowana elastyczna wstawka

en: Underbar
pl: Podkreślenie

en: Underline %1$s,
pl: Podkreślenie %1$s,

en: Underline spaces in generated output
pl: Podkreślaj odstępy na wydruku

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo Last Check In|U
pl: Usuń ostatnio naniesione zmiany|U

en: Undo/Redo mechanism
pl: Mechanizm Cofnij/Ponów

en: Undo|U
pl: Cofnij|C

en: Unfold Math Macro|n
pl: Rozwiń makro matematyczne|n

en: Unicode (ucs-extended) (utf8x)
pl: Unicode (rozszerzony ucs) (utf8x)

en: Unit (864 m)	\unittwo
pl: Jednostka (864 m)	\unittwo

en: Unit (km)	\unitone
pl: Jednostka (km)	\unitone

en: Unit fraction (20 km/h)	\unitfracthree
pl: Jednostka ułamkowa (20 km/h)	\unitfracthree

en: Unit fraction (km/h)	\unitfrac
pl: Jednostka ułamkowa (km/h)	\unitfrac

en: Unit of overhang value
pl: Jednostka nawisu

en: Unit of width value
pl: Jednostka szerokości

en: Unknown Argument
pl: Nieznany argument

en: Unknown Inset
pl: Nieznana wstawka

en: Unknown TOC type
pl: Nieznany typ spisu

en: Unknown action
pl: Nieznane polecenie

en: Unknown branch
pl: Nieznana gałąź

en: Unknown function.
pl: Nieznane polecenie

en: Unknown index type!
pl: Nieznany typ spisu!

en: Unknown listing parameter name: %1$s
pl: Nieznana nazwa parametru listingu: %1$s

en: Unknown or invalid LyX function
pl: Nieznana lub nieprawidłowa funkcja LyX

en: Unknown parameter name:
pl: Nieznana nazwa parametru:

en: Unknown tabular feature '%1$s'
pl: Nieznana opcja tabelaryczna '%1$s'

en: Unknown token
pl: Nieznany token

en: Unknown token: %1$s %2$s
pl: Nieznany token %1$s %2$s

en: Unknown toolbar "%1$s"
pl: Nieznany pasek narzędzi "%1$s"

en: Unknown user
pl: Nieznany użytkownik

en: Unknown word:
pl: Nieznane słowo:

en: Unnumbered
pl: Nienumerowane

en: Unset all borders of the current (selected) cell(s)
pl: Usuwa wszystkie ramki dla bieżącej (wybranej) komórki

en: Unset all lines
pl: Usuń wszystkie linie

en: Unsupported Inclusion
pl: Niewspierane włączenie

en: Unterschrift
pl: Podpis

en: Up-to-date
pl: Aktualne

en: Update
pl: Aktualizacja

en: Update %1$s
pl: Aktualizacja %1$s

en: Update (Other Formats)|p
pl: Aktualizuj (Inne formaty)|k

en: Update Local Directory From Repository|d
pl: Aktualizacja lokalnego katalogu z repozytorium|r

en: Update Master Document|a
pl: Aktualizowanie głównego dokumentu|A

en: Update Other Formats
pl: Aktualizacja listy etykiet

en: Update [%1$s]|U
pl: Aktualizuj [%1$s]|A

en: Update dialog when moving context
pl: Aktualizacja danych w tym oknie po zmianie kontekstu

en: Update local directory from repository
pl: Aktualizacja lokalnego katalogu z repozytorium

en: Update master document
pl: Aktualizacja głównego dokumentu

en: Update navigation tree
pl: Aktualizuj drzewo nawigacji

en: Update other formats
pl: Aktualizacja w innym formacie

en: Update the display
pl: Odśwież ekran

en: Update the label list
pl: Aktualizacja listy etykiet

en: Upper Sorbian
pl: Górnołużycki

en: Uppercase|U
pl: Wielką literą|U

en: Uppertitleback
pl: Górny przedtytuł

en: Upright
pl: Prosta

en: Use "..." to shorten long completions.
pl: Użyj "...", aby skrócić długie uzupełnienia.

en: Use &default placement
pl: Użyj &domyślnej pozycji wstawki

en: Use &justification in LyX work area
pl: Użyj &justyfikacji w obszarze pracy LyX

en: Use &keyboard map
pl: Użyj mapy &klawiatury

en: Use Class Defaults
pl: Domyślne opcje klasy

en: Use Computer Algebra System|S
pl: Użyj komputerowego systemu algebry|a

en: Use Computer Algebra System|m
pl: Użyj komputerowego systemu algebry|m

en: Use LaTe&X font encoding:
pl: Użyj kodowania czcionek LaTe&X:

en: Use Locking Property|L
pl: Użyj właściwości blokady|l

en: Use M&ac-style cursor movement
pl: Użyj stylu M&acintosh przy przesuwaniu kursora

en: Use OpenType and TrueType fonts directly (requires XeTeX or LuaTeX)
    You need to install the package "fontspec" to use this feature
pl: Użyj czcionek OpenType i TrueType bezpośrednio (wymaga XeTeX or LuaTeX)
    Wymagana instalacja pakietu "fontspec", aby móc użyć tej funkcji

en: Use OpenType and TrueType fonts with the fontspec package (requires XeTeX or LuaTeX)
pl: Użyj czcionek OpenType i TrueType wraz z pakietem fontspec (wymaga XeTeX lub LuaTeX)

en: Use SVN file locking property
pl: Użyj właściwości blokowania SVN

en: Use \footnotesize, \small, \itshape, \ttfamily or something like that
pl: Użyj \footnotesize, \small, \itshape, \ttfamily lub czegoś podobnego

en: Use a real small caps shape, if the font provides one
pl: Użyj prawdziwych kształtów kapitalików, jeżeli zastosowana czcionka takowe udostępnia

en: Use default (grid-like) border style
pl: Użyj domyślnego (siatka) stylu obramowania

en: Use extended character table
pl: Użyj rozszerzonej tablicy znaków

en: Use formal (a.k.a. booktabs) border style (no vertical borders)
pl: Użyj formalnego (à la booktabs) stylu obramowania (bez linii pionowych)

en: Use icons from system's &theme
pl: Zastosuj ikony z mo&tywu systemowego

en: Use old style instead of lining figures
pl: Użyj kształtów staroświeckich zamiast wyrównanych

en: Use s&ingle instance
pl: Pojedyncza &instancja

en: Use the Mac OS X conventions for cursor movement
pl: Użyj konwencji MacOS X w obsłudze ruchów kursora

en: Use the default alignment for this paragraph, whatever it is.
pl: Użyj domyślnego wyrównania dla tego akapitu, jakiekolwiek ono jest.

en: Use the largest item number in your list, e.g. '(iv)' for 4 Roman numbered items
pl: Użyj największego numeru elementu na liście, np. "(iv)" dla 4 rzymsko numerowanych elementów

en: Use the margin settings provided by the document class
pl: Użyj domyślnych ustawień marginesów bieżącej klasy dokumentu

en: Use this to set the correct mapping file for your keyboard. You'll need this if you for instance want to type German documents on an American keyboard.
pl: Pozwala na użycie właściwej mapy klawiatury. Opcja ta przydaje się gdy chcemy wpisywać znaki diakrytyczne na klawiaturze do tego nie przystosowanej.

en: User &interface language:
pl: Język &interfejsu użytkownika:

en: User Defined|U
pl: Zdefiniowane użytkownika|u

en: User Interface
pl: Interfejs użytkownika

en: User commands
pl: Polecenia użytkownika

en: User directory:
pl: Katalog użytkownika:

en: User files|#U#u
pl: Pliki użytkownika|#U#u

en: User's Guide|U
pl: Podręcznik użytkownika|u

en: Uses the knitr package in R for dynamic report generation. This R package has to be installed for this module to work: install.packages('knitr'). Note it depends on R >= 2.14.1. For more info see http://yihui.name/knitr
pl: Używa pakiety knitr w R do dynamicznego generowania raportów. Ten pakiet R musi być zainstalowany, aby ten moduł zadziałał: install.packages('knitr'). Zwróć uwagę na wymóg wersji R >= 2.14.1. Aby uzystać więcej informacji, odwiedź http://yuhui.name/knitr

en: Utopia (Mathdesign)
pl: Utopia (matematyczny)

en: VFill|F
pl: PionWypełń|W

en: VPhantom
pl: |Fantom

en: Value of the line thickness.
pl: Wartość grubości linii.

en: Value of the line width.
pl: Wartość szerokości linii.

en: Value of the vertical line offset.
pl: Wartość pionowego przesunięcia linii.

en: Variable
pl: Zmienna

en: Variation
pl: Wariant

en: Variation Selectors Supplement
pl: Dodatkowe przełączniki wariantów

en: Variation:
pl: Wariant:

en: Vector &graphics format
pl: Format &grafiki wektorowej

en: Verbatim
pl: Maszynopis

en: Verbatim (marked blanks)|b
pl: Maszynopis (oznakowane luki)|u

en: Verbatim Input
pl: Wstaw maszynopis

en: Verbatim Input*
pl: Wstaw maszynopis*

en: Verbatim|V
pl: Maszynopis|M

en: Verse
pl: Wiersz

en: Version
pl: Wersja

en: Version Control
pl: Kontrola wersji

en: Version Control Log
pl: Historia kontroli wersji

en: Version Control|V
pl: Kontrola wersji|w

en: Version control
pl: Kontrola wersji

en: Version control detected.
pl: Wykryta kontrola wersji.

en: Version goes here
pl: Wersja idzie tutaj

en: Verteiler
pl: Rozdzielnik

en: Verti&cal alignment:
pl: Wyrów&nanie w pionie

en: Vertical
pl: Pionowe

en: Vertical Phantom|V
pl: Pionowy fantom|Y

en: Vertical Space
pl: Odstęp pionowy

en: Vertical Space Settings
pl: Ustawienia odstępów pionowych

en: Vertical Space...|V
pl: Odstęp pionowy...|V

en: Vertical alignment
pl: Wyrównanie w pionie

en: Vertical alignment of the box (with regard to baseline)
pl: Wyrównanie w pionie pudełka (względem linii pisma)

en: Vertical alignment of the content inside the box
pl: Wyrównanie w pionie zawartości pudełka

en: Vertical alignment of the table
pl: Wyrównanie tabeli w pionie

en: Vertical fill
pl: Wypełnij pionowo

en: Vertical phantom	\vphantom
pl: Pionowy fantom	\hphantom

en: Vertical space of the phantom content
pl: Pionowy obszar zawartości fantomu

en: Video URL:
pl: URL filmu:

en: Vietnamese
pl: Wietnamski

en: View
pl: Podgląd

en: View %1$s
pl: Podgląd %1$s

en: View &Log ...
pl: Podg&ląd dziennika...

en: View (Other Formats)|F
pl: Podgląd (Inne formaty)|f

en: View Complete &Log...
pl: Pokaż pełny &dziennik...

en: View Master Document|M
pl: Podgląd głównego dokumentu|m

en: View Other Formats
pl: Podląd innych formatów

en: View [%1$s]|V
pl: Podgląd [%1$s]|g

en: View master document
pl: Podgląd głównego dokumentu

en: View other formats
pl: Podgląd w innym formacie

en: View revision log
pl: Podgląd dziennika wersji

en: View/Update
pl: Podgląd/Aktualzacje

en: View|V
pl: Podgląd|g

en: Visible
pl: Widzialny

en: Visible Space
pl: Widoczny odstęp

en: Visible Space|a
pl: Widoczny odstęp|a

en: VisibleText
pl: TekstWidzialny

en: Volume
pl: Wolumen

en: Volume number:
pl: Numer wolumenu:

en: W&hole words
pl: T&ylko całe wyrazy

en: W&idth:
pl: &Szerokość:

en: WARNING: Some required packages are unavailable!
pl: OSTRZEŻENIE: Niektóre wymagane pakiety nie są dostępne!

en: Waiting for LaTeX run number %1$d
pl: Czekaj, trwa %1$d przebieg LaTeX-a

en: Warning!
pl: Ostrzeżenie!

en: Wavy underbar
pl: Falowane podkreślenie

en: Wavy underline %1$s,
pl: Falowane podkreślenie %1$s,

en: We reached the end of the document, would you like to continue from the beginning?
pl: Osiągnięto koniec dokumentu, czy chcesz kontynuować od początki?

en: Welcome to LyX!
pl: Witaj w LyXie!

en: Welsh
pl: Walijski

en: Western European (CP 1252)
pl: Zachodnioeuropejski (CP 1252)

en: Western European (CP 850)
pl: Zachodnioeuropejski (CP 850)

en: Western European (CP 858)
pl: Zachodnioeuropejski (CP 858)

en: Western European (ISO 8859-1)
pl: Zachodnioeuropejski (ISO 8859-1)

en: Western European (ISO 8859-15)
pl: Zachodnioeuropejski (ISO 8859-15)

en: Western European (Macintosh Roman)
pl: Zachodnioeuropejski (Rzymski Macintosh)

en: What to do when existing files are going to be overwritten on export.
pl: Co uczynić, gdy istniejące pliki mają zostać nadpisane przy eksportowaniu.

en: When the TAB completion is not unique, there won't be a delay of the popup. It will be shown right away.
pl: Kiedy uzupełnianie klawiszem TAB nie jest unikalne, nie będzie żadnego opóźnienia w wyświetlaniu podpowiedzi. Zostaną one wyświetlone natychmiast.Kiedy uzupełnianie klawiszem TAB nie jest unikalne, nie będzie żadnego opóźnienia w wyświetlaniu podpowiedzi. Zostaną one wyświetlone natychmiast.

en: Whether to comply strictly with XHTML 1.1.
pl: Czy zachować ścisłą zgodność z XHTML 1.1.

en: Whether to place close button on each tab or only one in the top left.
pl: Czy umieszczać przycisk zamykania na każdej zakładce czy tylko na skrajnej lewej.

en: WideSlide
pl: SzerokiSlajd

en: Width
pl: Szerokość

en: Width of image in output
pl: Szerokość rysunku na wydruku

en: Width value
pl: Szerokość

en: With &TeX fonts:
pl: Z czcionkami &TeX:

en: With n&on-TeX fonts:
pl: Z czcionkami spoza &TeX:

en: Word to look up
pl: Słowo do znalezienia

en: Words
pl: Słowa

en: Words with less than the specified number of characters will not be completed.
pl: Słowa zawierające mniej niż podana ilość znaków nie będą uzupełniane.

en: Words:
pl: Słowa:

en: Workarea events
pl: Zdarzenia obszaru roboczego

en: Wrap Float Settings
pl: Ustawienia wstawki oblewanej

en: Wrap by Preview|y
pl: Zawiń przy podglądzie|Z

en: Wrap search?
pl: Zawinąć szukanie?

en: Write CSS to File
pl: Zapisz CSS do pliku

en: Write failure
pl: Niepowodzenie zapisu

en: Wrong command line option `%1$s'. Exiting.
pl: Błędna opcja linii poleceń „%1$s”  Zakończenie pracy.

en: XHTML Output Options
pl: Opcje produkcji XHTML

en: Xfig figure
pl: Rysunek Xfig

en: Year
pl: Rok

en: Yes
pl: Tak

en: Yes, &Reload
pl: Tak, P&rzeładuj

en: You cannot change a format's short name if the format is used by a converter. Please remove the converter first.
pl: Nie można zmienić krótkiej nazwy formatu używanego przez którykolwiek z konwerterów. Usuń najpierw taki konwerter.

en: You cannot insert a space at the beginning of a paragraph. Please read the Tutorial.
pl: Nie można wstawić spacji na początku akapitu. Proszę przeczytać Samouczek.

en: You cannot type two spaces this way. Please read the Tutorial.
pl: Nie można wstawić dwóch spacji w ten sposób. Proszę przeczytać Samouczek.

en: You have specified a non-existent user LyX directory, %1$s.
    It is needed to keep your own configuration.
pl: Podałeś nieistniejący katalog użytkownika dla LyX, %1$s.
    Jest on niezbędny do przechowywania twojej konfiguracji.

en: You must include this file in the document
    '%1$s' in order to use the master document
    feature.
pl: Musisz zawrzeć ten plik w dokumencie
    '%1$s' by móc używać funkcję dokumentu
    nadrzędnego.

en: You must save the document before it can be registered.
pl: Przed rejestracją należy najpierw zapisać dokument.

en: Your E-mail address
pl: Twój adres e-mail

en: Your letter of:
pl: Wasz list z:

en: Your name
pl: Twoja nazwa

en: Your ref.:
pl: Wasz znak:

en: YourMail
pl: WaszePismo

en: YourMail:
pl: WaszePismo:

en: YourRef
pl: WaszZnak

en: YourRef:
pl: WaszZnak:

en: Yourmail
pl: WaszList

en: Yourref
pl: WaszZnak

en: Zusatz
pl: Aneks

en: [Acknowledgements]
pl: [Podziękowania]

en: [Appendix]
pl: [Dodatek]

en: [Change Tracking]
pl: [Śledzenie zmian]

en: [List Of Slides]
pl: [Lista Slajdów]

en: [No options predefined]
pl: [Nie predefiniowano opcji]

en: [Slide Contents]
pl: [Zawartość Slajdu]

en: [centered board]
pl: [wyśrodkowana szachownica]

en: [chessboard]
pl: [szachownica]

en: \Alph{section}
pl: \Alph{section}.

en: \arabic{section}.\arabic{subsection}
pl: \arabic{section}.\arabic{subsection}.

en: \arabic{section}.\arabic{subsection}.\arabic{subsubsection}
pl: \arabic{section}.\arabic{subsection}.\arabic{subsubsection}.

en: \begin_document is missing
pl: Brakuje \begin_document

en: \begin_header is missing
pl: Brakuje \begin_header

en: `inset-forall' interrupted because number of actions is larger than %1$d
pl: "inset-forall" przerwane, ponieważ ilość akcji jest większa niż %1$d

en: acknowledgments
pl: podziękowania

en: active
pl: aktywne

en: added space markers
pl: znaczniki dodanych odstępów

en: added text
pl: dodany tekst

en: all cited references
pl: wszystkie cytowane odnośniki

en: all references
pl: wszystkie odnośniki

en: all uncited references
pl: wszystkie niecytowane odnośniki

en: altaffiliation mark
pl: znak altprzynależności

en: amount of work other people have done for the LyX project.
pl: jak wiele pracy włożyło wielu ludzi w projekt LyX.

en: and
pl: i

en: appendix marker
pl: znacznik dodatku

en: aquarius
pl: wodnik

en: aries
pl: baran

en: auto, last or a number
pl: auto, last lub liczba

en: automatically
pl: automatycznie

en: background
pl: tło

en: bcancel
pl: banuluj

en: before
pl: przed

en: bibnote
pl: bibnotka

en: big[[delimiter size]]
pl: duży

en: bigg[[delimiter size]]
pl: dduży

en: black
pl: czarny

en: blue
pl: niebieski

en: bottom area
pl: obszar dolny

en: branch label
pl: etykieta gałęzi

en: buffer
pl: bufor

en: bullet
pl: ozdobnik

en: button background
pl: tło przycisku

en: button background under focus
pl: tło przycisku aktywnego

en: cancel
pl: anuluj

en: cancelto
pl: anulujdo

en: cancer
pl: rak

en: capricornus
pl: koziorożec

en: cc
pl: DW

en: cc:
pl: DW:

en: cc[[unit of measure]]
pl: cm²

en: change bar
pl: pasek zmian

en: changed text 1st author
pl: zmieniony tekst pierwszego autora

en: changed text 2nd author
pl: zmieniony tekst drugiego autora

en: changed text 3rd author
pl: zmieniony tekst trzeciego autora

en: changed text 4th author
pl: zmieniony tekst czwartego autora

en: changed text 5th author
pl: zmieniony tekst piątego autora

en: chemistry
pl: chemia

en: chktex failure
pl: błąd chktex

en: collapsible inset frame
pl: ramka wstawki połączonej

en: collapsible inset text
pl: tekst wstawki połączonej

en: command inset
pl: wstawka polecenia

en: command inset background
pl: tło wstawki polecenia

en: command inset frame
pl: ramka wstawki polecenia

en: comment background
pl: tło komentarza

en: comment label
pl: etykieta komentarza

en: concept
pl: pomysł

en: conversion failed
pl: nieudana konwersja

en: create new math text environment ($...$)
pl: utwórz nowe środowisko matematyczne ($...$)

en: cursor
pl: kursor

en: cyan
pl: chabrowy

en: decoration type / matrix border
pl: rozdzaj oznakowania / obramowanie macierzy

en: degrees
pl: stopni

en: deleted text
pl: usunięty tekst

en: deleted text modifier
pl: modyfikator usuniętego tekstu

en: depth bar
pl: słupek głębokości

en: differences
pl: różnice

en: double
pl: Podwójna

en: double frame
pl: podwójna ramka

en: drop shadow
pl: rzucaj cień

en: e.g.: pdfstartview=XYZ, plainpages=false, pdfpagelabels
pl: np.: pdfstartview=XYZ, plainpages=false, pdfpagelabels

en: eighthnote
pl: ósemka

en: email
pl: e-mail

en: email:
pl: E-mail:

en: empty
pl: pusty

en: encl
pl: załączniki

en: encl:
pl: załączniki:

en: end-of-line marker
pl: znak końca linii

en: entered math text mode (textrm)
pl: podano matematyczny tryb tekstowy (textrm)

en: expr.
pl: wyr.

en: file
pl: plik

en: file not imported!
pl: plik nie zaimportowany!

en: float
pl: wstawka

en: float:
pl: Wstawka:

en: foot
pl: stopka

en: footnote
pl: przypis

en: footnote label
pl: etykieta przypisu

en: frameless
pl: bezramkowe

en: fullnote
pl: cała nuta

en: gemini
pl: bliźnięta

en: graphics background
pl: tło rysunku

en: green
pl: zielony

en: greyedout inset background
pl: tło wyszarzonej wstawki

en: greyedout inset label
pl: etykieta szarej wstawki

en: greyedout inset text
pl: tekst wstawki wyszarzonej

en: halfnote
pl: półnuta

en: hphantom
pl: ―fantom

en: icon
pl: ikona

en: iconv conversion failed
pl: konwersji iconv nie udała się

en: ignore
pl: ignoruj

en: imported.
pl: zaimportowany.

en: in[[math relation]]
pl: w

en: in[[unit of measure]]
pl: cal

en: included in TOC
pl: zawarta w spisie treści

en: index label
pl: etykieta indeksu

en: inherit
pl: dziedzicz

en: inline completion
pl: propozycja uzupełnienia

en: inset background
pl: tło wstawki

en: inset frame
pl: ramka wstawki

en: institutemark
pl: znakinstytucji

en: is empty
pl: Pusty

en: language
pl: język

en: leo
pl: lew

en: libra
pl: waga

en: listings background
pl: tło listingu

en: lowercase
pl: małe litery

en: lyx2lyx Error Log
pl: Dziennik błędów lyx2lyx

en: magenta
pl: purpurowy

en: margin
pl: Margines

en: margin note label
pl: etykieta marginaliów

en: math
pl: formuła

en: math background
pl: tło wzoru

en: math corners
pl: narożniki matematyki

en: math frame
pl: ramka wzoru

en: math line
pl: linia wzoru

en: math macro
pl: makro matematyczne

en: math macro background
pl: tło makra matematycznego

en: math macro blended out
pl: rozmyte makro matematyczne

en: math macro frame
pl: ramka makra matematycznego

en: math macro hovered background
pl: tło podwieszonego makra matematycznego

en: math macro label
pl: etykieta makra matematycznego

en: math macro new parameter
pl: nowy parametr makra matematycznego

en: math macro old parameter
pl: stary parametr makra matematycznego

en: msnumber
pl: nrMS

en: mu[[unit of measure]]
pl: µm

en: new page
pl: nowa strona

en: newfile
pl: nowyplik

en: no
pl: nie

en: no more lstline delimiters available
pl: brak dostępnych separatorów dla listingów w linii

en: non-active
pl: nie aktywne

en: non-unique inline completion
pl: nieunikalna popozycja uzupełnienia

en: none
pl: żaden

en: none, leftline, topline, bottomline, lines, single, shadowbox or subset of trblTRBL
pl: none, leftline, topline, bottomline, lines, single, shadowbox lub podzbiór z trblTRBL

en: not cited
pl: nie cytowane

en: not released yet
pl: jeszcze nie opublikowany

en: note
pl: notka

en: note background
pl: tło notki

en: note label
pl: etykieta notatki

en: number of needed lines
pl: liczba wymaganych wierszy

en: off
pl: wyłącz

en: on
pl: Włącz

en: on page <page>
pl: na stronie <strona>

en: optional
pl: opcjonalne

en: or
pl: lub

en: oval, thick
pl: owalne, grube

en: oval, thin
pl: owalne, cienkie

en: package
pl: pakiet

en: page break / line break
pl: koniec strony / koniec wiersza

en: paragraph marker
pl: znacznik akapitu

en: pasted
pl: wklejony

en: phantom
pl: fantom

en: phantom inset text
pl: tekst wstawki fantomu

en: pisces
pl: ryby

en: preview frame
pl: ramka podglądu

en: previewed snippet
pl: podglądany fragment

en: protected
pl: chronione

en: ps
pl: PS

en: quarternote
pl: ćwierćnuta

en: red
pl: czerwony

en: regexp frame
pl: ramka wyraż. regul.

en: reprint_reqs_to:
pl: prośby_o_odbitkę_do:

en: rotation angle
pl: kąt obrotu

en: s inline completion dela&y
pl: sek. opóźnienia u&zupełnienia w linii

en: s popup d&elay
pl: sek. opóźni&enia podpowiedzi

en: sagittarius
pl: strzelec

en: scorpio
pl: skorpion

en: selected text
pl: zaznaczony tekst

en: selection
pl: zaznaczenie

en: shaded background
pl: cieniowane tło

en: shaded box
pl: cieniowane pudełko

en: shortcut
pl: skrót

en: shortcuts
pl: skróty

en: simple frame
pl: prosta ramka

en: simple frame, page breaks
pl: prosta ramka, podziały stron

en: space
pl: odstęp

en: special character
pl: znak specjalny

en: subfloat:
pl: podwstawka:

en: subindex
pl: podspis

en: subscript
pl: indeks dolny

en: superscript
pl: indeks górny

en: table line
pl: linia tabeli

en: table on/off line
pl: linia tabeli włączona/wyłączona

en: tablenote mark
pl: znak notkitabeli

en: tablenotemark
pl: notkatabeli

en: taurus
pl: byk

en: text
pl: tekst

en: textclass
pl: klasatekstu

en: thanks
pl: podziękowania

en: the <LFUN-COMMAND> argument of buffer-forall is not valid
pl: argument <LFUN-COMMAND> z dla wszystkich w buforze nie jest poprawna

en: theorems
pl: twierdzenia

en: toggle font on all of the above
pl: przełącz czcionkę na wszystkie powyższe

en: twonotes
pl: dwie nuty

en: uncodable character
pl: znak niekodowalny

en: undefined
pl: niezdefiniowane

en: unknown
pl: nieznane

en: unknown type!
pl: nieznany typ!

en: unknown version
pl: nieznana wersja

en: use number of lines
pl: użyj liczby wierszy

en: use overhang
pl: użyj nawisu

en: utilde
pl: utylda

en: version
pl: wersja

en: virgo
pl: panna

en: vphantom
pl: |fantom

en: white
pl: biały

en: wrap
pl: oblanie

en: wrap:
pl: oblanie:

en: xcancel
pl: xanuluj

en: yellow
pl: żółty

en: yes
pl: tak
