LyX 1.6.0 - en to sr translation catalogue (2259 entries)

en:    options:
sr:    opcija:

en:  (not installed)
sr:  (nije istalisano)

en:  at
sr: na

en:  could not write file!
sr: nije mogao da napiše datoteku!

en:  done.
sr: učinjeno.

en:  not known
sr: nepoznato

en: %1$d characters (excluding blanks)
sr: %1$d karaktera (bez praznine)

en: %1$d characters (including blanks)
sr: %1$d karaktera (uključujući i praznine)

en: %1$d words
sr: %1$d reči

en: %1$s Errors (%2$s)
sr: %1$sGreške (%2$s)

en: %1$s Files
sr: %1$s Dokument

en: %1$s and %2$s
sr: %1$s i %2$s

en: %1$s et al.
sr: %1$s i dr.

en: %1$s is not a readable LyX document.
sr: %1$s nije čitljiv LyX dokument.

en: %1$s unknown command!
sr: %1$s nepoznata komanda!

en: %1$s, %2$s, and %3$s
sr: %1$s, %2$s, i %3$s

en: &Accept
sr: &Prihvati

en: &Add
sr: &Dodaj

en: &Add...
sr: &Dodaj...

en: &All
sr: &Sve

en: &Apply
sr: &Primeni

en: &Author:
sr: &Autor:

en: &Available branches:
sr: &Dostupni ogranci:

en: &Backup directory:
sr: &Backup direktorijumu:

en: &Backup documents, every
sr: Rezervna kopija dokumenata, svaki

en: &Base Size:
sr: &Bazna Velicina:

en: &Bind file:
sr: &Bind datoteka:

en: &Borders
sr: &Granice

en: &Bottom of page
sr: &Dno stranice

en: &Bottom:
sr: &Donja:

en: &Box:
sr: &Okvir:

en: &Browse...
sr: &Pregledaj...

en: &Cancel
sr: &Poništi

en: &Close
sr: &Zatvori

en: &Color:
sr: &Boja:

en: &Columns:
sr: &Kolona:

en: &Comment
sr: &Komentar

en: &Content:
sr: &Sadržaj:

en: &Create
sr: &Napravi

en: &Create directory
sr: &Kreiraj direktorijum

en: &Date format:
sr: &Format datuma:

en: &Decoration:
sr: &Dekoracija:

en: &Default (numerical)
sr: &Podrazumevano (numeričko)

en: &Default Margins
sr: &Podrazumevane margine

en: &Delete
sr: &Izbriši

en: &Delete Key
sr: &Taster za brisanje

en: &Description:
sr: &Opis:

en: &Dialect:
sr: &Dijalekt:

en: &Display all
sr: &Prikaži sve

en: &Do not show this warning again!
sr: &Ne prikazuj više ovo upozorenje!

en: &Document format
sr: &Format dokumenta

en: &Document templates:
sr: &Dokument šablona:

en: &Draft
sr: &Nacrt

en: &Edit
sr: &Izmeni

en: &Enabled
sr: &Omogućeno

en: &Errors:
sr: &Greške

en: &Even pages:
sr: &Parne stranice:

en: &Example files:
sr: &Primer datoteka:

en: &Exit LyX
sr: &Izađi iz LyX-a

en: &Family:
sr: &Porodica:

en: &File
sr: &Datoteka

en: &File:
sr: &Datoteka:

en: &Fill Pattern:
sr: &Popunite obrazac:

en: &Find:
sr: &Pronađi:

en: &From format:
sr: &Iz formata:

en: &Function:
sr: &Funkcija:

en: &General
sr: &Opšte

en: &Get from File
sr: &Uzmi iz dokumenta

en: &Go Back
sr: &Idi Nazad

en: &Go to Label
sr: &Idi na oznaku

en: &Go!
sr: &Idi!

en: &Graphics
sr: &Grafika

en: &Group environments by their category
sr: &Grupa okruženja po njihovim kategorijama

en: &Height:
sr: &Visina:

en: &Here if possible
sr: &Ako je moguće ovde

en: &Hide toolbars
sr: &Sakrij traku sa alatima

en: &Horizontal alignment:
sr: &Horizontalno poravnavanje:

en: &Horizontal:
sr: &Horizontalno:

en: &Huge:
sr: &Ogromni:

en: &Hugest:
sr: &Preveliki:

en: &Ignore
sr: &Ignoriši

en: &Ignore LaTeX rules
sr: &Ignoriši LaTeX pravila

en: &Include Type:
sr: &Uključi Tip:

en: &Indent Paragraph
sr: &Uvlačenje pasusa

en: &Inner:
sr: &Unutrašnja:

en: &Insert
sr: &Ubaci

en: &Justified
sr: &Poravnanje

en: &Key:
sr: &Ključ:

en: &Keyword:
sr: &Ključna reč:

en: &Keywords:
sr: &Ključne reči:

en: &Label:
sr: &Oznaka:

en: &Landscape
sr: &Široko

en: &Language:
sr: &Jezik:

en: &Large:
sr: &Veliki:

en: &Larger:
sr: &Veći:

en: &Largest:
sr: &Najveći:

en: &Last line:
sr: &Zadnja linija:

en: &Left
sr: &Levo

en: &Left bottom:
sr: &Levo dole:

en: &Level:
sr: &Nivo:

en: &Limit text width
sr: &Ograničenje teksta po širini

en: &Line spacing:
sr: &Prored:

en: &List in Table of Contents
sr: Spisak u sadržaj

en: &Load Original
sr: Učitaj Original

en: &Local Layout...
sr: &Lokalni izgled ...

en: &Logical
sr: &Logično

en: &Longtable
sr: &Duga tabela

en: &Main Settings
sr: &Glavna podešavanja

en: &Maintain aspect ratio
sr: &Održavajte odnos

en: &Mark end of paragraphs
sr: &Obeleži kraj pasusa

en: &Master:
sr: &Glavni:

en: &Misc:
sr: &Ostalo:

en: &Modify
sr: &Modifikuj

en: &Multicolumn
sr: &Višekolumno

en: &Name:
sr: &Ime

en: &New
sr: &Novi

en: &New...
sr: &Novi...

en: &Next change
sr: &Sledeća promena

en: &No
sr: &Ne

en: &Nomenclature command:
sr: &Nomenklaturna komanda:

en: &Normal:
sr: &Normalni:

en: &Number of copies:
sr: &Broj kopija:

en: &Numbered bookmarks
sr: &Numeriši bookmarks

en: &Numbering
sr: &Numeracija

en: &OK
sr: &U redu

en: &Odd pages:
sr: &Neparne stranice:

en: &Orientation:
sr: &Orijentacija:

en: &Other:
sr: &Ostalo:

en: &Portrait
sr: &Uspravno

en: &Predefined:
sr: &Unapred definisane:

en: &Previous change
sr: &Prethodna promena

en: &Print
sr: &Štampaj

en: &Protect:
sr: &Zaštiti:

en: &Quote Style:
sr: &Stil znakova navoda:

en: &Recover
sr: &Obnovi

en: &Reject
sr: &Odbaci

en: &Reload
sr: &Učitaj ponovo

en: &Remove
sr: &Ukloni

en: &Rename
sr: &Promeni ime

en: &Replace
sr: &Zameni

en: &Rescan
sr: &Ponovo skeniraj

en: &Restore
sr: &Vrati

en: &Retrieve
sr: &Preuzmi

en: &Rows:
sr: &Redova:

en: &Save
sr: &Sačuvaj

en: &Scale Graphics (%):
sr: &Razmera grafike (%):

en: &Selection:
sr: &Izbor:

en: &Series:
sr: &Serija:

en: &Set
sr: &Podesi

en: &Set Layout
sr: &Podesi Layout

en: &Shortcut:
sr: &Prečica:

en: &Show in LyX
sr: &Prikaži u LyX-u

en: &Show preview
sr: &Pokaži predhodno

en: &Side:
sr: &Strana:

en: &Size:
sr: &Veličina

en: &Sort
sr: &Sortiraj

en: &Spacing:
sr: &Razmak:

en: &Subject:
sr: &Osnova:

en: &Symbol:
sr: &Simbol:

en: &Target:
sr: &Odredište (cilj)

en: &Template
sr: &Šablon

en: &Temporary directory:
sr: &Privremenom direktorijumu:

en: &Tiny:
sr: &Sitan:

en: &Title:
sr: &Naslov:

en: &To format:
sr: &U format:

en: &To:[[as in 'From page x to page y']]
sr: &Za:[[kao u: 'Od stranice x do stranice y ']]

en: &Top of page
sr: &Vrh stranice

en: &Top:
sr: &Gornja:

en: &Two-sided document
sr: &Dvostrani dokument

en: &Up
sr: &Gore

en: &Update
sr: &Ažuriranje

en: &Use Windows-style paths in LaTeX files
sr: &Koristite Windows-stilu putanju u LaTeX fajlovima

en: &Use hyperref support
sr: &Koristi hyperref podršku

en: &Use pixmap cache to speed up font rendering
sr: &Koristite pixmap cache da ubrzate rendering fontova

en: &Value:
sr: &Vrednost:

en: &Vertical:
sr: &Vertikalno:

en: &View
sr: &Pogledaj

en: &Viewer:
sr: &Pregledač:

en: &Visual
sr: &Vizuelno

en: &Wheel scrolling speed:
sr: &Brzina pomeranja točkića:

en: &Width:
sr: &Širina:

en: &Working directory:
sr: &Radni direktorijum:

en: &Yes
sr: &Da

en: ''text''
sr: ”text”

en: (&De)activate
sr: (&De)aktiviraj

en: (<Reference>)|e
sr: (<Referenca>)|e

en: (<reference>)
sr: (<referenca>)

en: (MORE)
sr: (JOŠ)

en: (continuing)
sr: (nastavak)

en: (no initial description)
sr: (bez inicijalnog opisa)

en: (no log message)
sr: (bez poruke o registru)

en: , Depth: %1$d
sr: , Dubina: %1$d

en: , Paragraph:
sr: , Paragraf:

en: , Position:
sr: , Pozicija:

en: , Spacing:
sr: , Razmak:

en: ,,text''
sr: „text”

en: ,,text``
sr: „text“

en: -- Header --
sr: -- Zaglavlje --

en: --- Back Matter ---
sr: --- Zadnja materija ---

en: --- Front Matter ---
sr: ---Prednja materija ---

en: --- Main Matter ---
sr: ---Glavna materija ---

en: --- Separate Environment ---
sr: --- Ambijent separatora ---

en: 1.0 is the standard scrolling speed with the mouse wheel. Higher values will speed it up, low values slow it down.
sr: 1.0 je standardna brzina pomeranja točkića miša. Veće vrednosti će ga ubrzati, niže vrednosti ga usporavaju.

en: 1st_author_surname:
sr: Prezime prvog autora:

en: 2000 Mathematics Subject Classification:
sr: 2000 Klasifikovanih Matematičkih Subjekata:

en: <<text>>
sr: «text»

en: <Page>|P
sr: <Strana>|S

en: <Reference> on Page <Page>|f
sr: <Referenca> na Strani <Strana>|f

en: <Reference>|R
sr: <Referenca>|R

en: <page>
sr: <strana>

en: <reference>
sr: <referenca>

en: <reference> on page <page>
sr: <referenca> na strani <strana>

en: >>text<<
sr: »text«

en: A value is expected.
sr: Očekivana vrednost.

en: A&dd
sr: Do&daj

en: A&lter...
sr: Iz&meni...

en: A&ngle (Degrees):
sr: U&gao (stepeni):

en: A&ngle:
sr: U&gao:

en: A&vailable Branches:
sr: D&osupni Ogranci:

en: A&vailable Citations:
sr: D&ostupni Citati:

en: A&vailable:
sr: Na ra&spolaganju:

en: ABSTRACT
sr: SAŽETAK

en: ABSTRACT:
sr: REZIME:

en: ACKNOWLEDGEMENTS
sr: ZAHVALNOST

en: ACKNOWLEDGMENTS
sr: ZAHVALNOST

en: ACT
sr: AKT

en: ACT \arabic{act}
sr: AKT \arabic{act}

en: AGU-issue
sr: AGU-izdanje

en: AGU-issue:
sr: AGU-izdanje:

en: AGU-journal
sr: AGU-časopis

en: AGU-journal:
sr: AGU-časopis:

en: AGU-pages
sr: AGU-strane

en: AGU-pages:
sr: AGU-strane:

en: AGU-volume
sr: AGU-tom

en: AGU-volume:
sr: AGU-tom:

en: AMS Environment|A
sr: AMS ambijent|A

en: AMS align Environment|a
sr: AMS ambijent za poravnavanje|a

en: AMS multline Environment|m
sr: AMS višelinijski ambijent|m

en: AMS subject classifications:
sr: AMS predmet klasifikacije:

en: About LyX
sr: O LyX-u

en: About LyX|X
sr: O LyX-u|X

en: Abstract
sr: Sažetak

en: Abstract---
sr: Sažetak---

en: Abstract.
sr: Sažetak.

en: Abstract:
sr: Sažetak:

en: Abstract:
sr: Sažetak:

en: Accept All Changes|c
sr: Prihvati Sve Promene|r

en: Accept Change|A
sr: Prihvati Promene|P

en: Accept all changes
sr: Prihvati sve promene

en: Accept this change
sr: Prihvati ovu promenu

en: Accepted
sr: Prihvaćeno

en: Accepted:
sr: Prihvaćeno:

en: Acknowledgement
sr: Zahvalnost

en: Acknowledgement \theacknowledgement.
sr: Priznanje \theacknowledgement.

en: Acknowledgement \thetheorem.
sr: Priznanje \thetheorem.

en: Acknowledgement*
sr: Priznanje*

en: Acknowledgement.
sr: Priznanje.

en: Acknowledgements
sr: Zahvalnost

en: Acknowledgements.
sr: Zahvalnost.

en: Acknowledgements:
sr: Zahvalnost:

en: Acknowledgments
sr: Zahvalnost

en: Acknowledgments.
sr: Zahvalnost.

en: Ad&vanced
sr: Na&predna

en: Add Column|u
sr: Dodaj kolonu|u

en: Add Line Above|o
sr: Dodaj Liniju Odozgo|o

en: Add Line Below|B
sr: Dodaj Liniju Odozdo|O

en: Add Line to Left
sr: Dodaj liniju na levo

en: Add Line to Right
sr: Dodaj liniju na desno

en: Add Row|A
sr: Dodaj red|D

en: Add a BibTeX database file
sr: Dodajte BibTeX datoteku baze podataka

en: Add a new branch to the list
sr: Dodaj novi ogranak na spisak

en: Add bibliography to the table of contents
sr: Dodajte bibliografiju u sadržaj

en: Add column
sr: Dodaj kolonu

en: Add row
sr: Dodaj red

en: Add the word to your personal dictionary
sr: Dodajte reč u vaš lični rečnik

en: Add to bibliography only.
sr: Dodaj samo u bibliografiju.

en: Addchap
sr: Dodajpoglavlje

en: Addchap*
sr: Dodajpoglavlje*

en: Addition
sr: Dodatak

en: Addition:
sr: Dodatak:

en: Additional LaTeX options
sr: Dodatne opcije za LaTeX

en: Additional Space
sr: Dodatni prostor

en: Additional o&ptions
sr: Dodatne o&pcije

en: Addpart
sr: Dodajdeo

en: Address
sr: Adresa

en: Address:
sr: Adresa:

en: AddressRowA
sr: AdresaRedA

en: AddressRowA:
sr: AdresaRedA:

en: AddressRowB
sr: AdresaRedB

en: AddressRowB:
sr: AdresaRedB:

en: AddressRowC
sr: AdresaRedC

en: AddressRowC:
sr: AdresaRedC:

en: AddressRowD
sr: AdresaRedD

en: AddressRowD:
sr: AdresaRedD:

en: AddressRowE
sr: AdresaRedE

en: AddressRowE:
sr: AdresaRedE:

en: AddressRowF
sr: AdresaRedF

en: AddressRowF:
sr: AdresaRedF:

en: Adds an environment for hanging paragraphs. Hanging paragraph is a paragraph in which the first line is set to the left margin, but all subsequent lines are indented.
sr: Dodaje ambijent za viseći stav. Viseći stav je stav u kome je prvi red postavljen na levu marginu, dok su sve kasnije linije uvučene.

en: Addsec
sr: Dodajpodpoglavlje

en: Addsec*
sr: Dodajpodpoglavlje*

en: Adresse
sr: Adresa

en: Advanced Placement Options
sr: Napredne opcije odredišta za plasman

en: Aegean Numbers
sr: Aegean Brojevi

en: Affiliation
sr: Pripadnost

en: Affiliation Mark
sr: Pridružni žig

en: Affiliation:
sr: Poreklo:

en: Afrikaans
sr: Afrikans

en: After the cursor has not moved for this time, the inline completion is shown if it is available.
sr: Nakon što kursor se ne pomera za ovaj put, linijski završetak se prikazuje ako je dostupna.

en: Al&ternative language:
sr: Al&ternativni jezik:

en: Albanian
sr: Albanski

en: Algorithm
sr: Algoritam

en: Algorithm \arabic{theorem}
sr: Algoritam \arabic{theorem}

en: Algorithm \thealgorithm.
sr: Algoritam \thealgorithm.

en: Algorithm \thetheorem.
sr: Algoritam \thetheorem.

en: Algorithm*
sr: Algoritam*

en: Algorithm.
sr: Algoritam.

en: Align bottom
sr: Poravnaj dno

en: Align center
sr: Poravnaj po centru

en: Align left
sr: Poravnaj levo

en: Align middle
sr: Poravnaj sredinu

en: Align right
sr: Poravnaj desno

en: Align top
sr: Poravnaj vrh

en: Alignment
sr: Poravnanje

en: All Borders
sr: Sve Granice

en: All Files
sr: Sve datoteke

en: All Files (*)
sr: Sve datoteke (*)

en: All debugging messages
sr: Sve poruke za otklanjanje grešaka

en: All documents saved.
sr: Sva dokumenta su sačuvana

en: All files
sr: Sve datoteke

en: Allow &page breaks
sr: Dozvoli &prelom stranice

en: Allows link text to break across lines.
sr: Omogućava tekstu veze da se prelomi kroz redove.

en: Alphabetic Presentation Forms
sr: Alfabetski prezentacija obrasca

en: AltAffiliation
sr: AlternativnaPripadnost

en: Alter Co&lor...
sr: Promeni bo&ju...

en: Always Toggled
sr: Uvek zamenjeno

en: Ancient Greek Musical Notation
sr: Staro Grčka Muzička Notacija

en: Ancient Greek Numbers
sr: Antički grčki brojevi

en: And
sr: I

en: Angle to rotate image by
sr: Ugao za koji ćete rotirati sliku

en: Any other options you'd like to use with the printer command.
sr: Bilo koje druge opcije koje želite da koristite sa komandom štampač.

en: App&ly
sr: Prime&ni

en: Append Argument
sr: Dodaj argument

en: Append argument
sr: Dodaj argument

en: Appendices
sr: Prilozi

en: Appendix
sr: Dodatak

en: Appendix \Alph{appendix}.
sr: Dodatak \Alph{appendix}.

en: Appendix \Alph{section}:
sr: Dodatak \Alph{section}:

en: Appendix \thechapter
sr: Dodatak \thechapter

en: Apply each change automatically
sr: Automatski primeniti svaku promenu

en: Apply last
sr: Prihvati zadnje

en: Arabic
sr: Arapsko

en: Arabic (ArabTeX)
sr: Arapski (ArabTeX)

en: Arabic (Arabi)
sr: Arapski (Arabi)

en: Arabic (CP 1256)
sr: Arapski (CP 1256)

en: Arabic (ISO 8859-6)
sr: Arapski (ISO 8859-6)

en: Arabic Presentation Forms-A
sr: Arapski prezentacija obrasca-A

en: Area Code:
sr: Poštanski broj:

en: Area code
sr: Poštanski broj

en: Armenian
sr: Jermenski

en: Armenian (ArmSCII8)
sr: Jermenski (ArmSCII8)

en: Array Environment|y
sr: Grupni ambijent|i

en: Arrow
sr: Strelica

en: Arrow:
sr: Strelica:

en: Arrows
sr: Strelice

en: Ask permission
sr: Pitaj za dozvolu

en: Assumption
sr: Pretpostavka

en: Assumption \theassumption.
sr: Pretpostavka \theassumption.

en: Assumption \thetheorem.
sr: Pretpostavka \thetheorem.

en: Assumption*
sr: Pretpostavka*

en: Assumption.
sr: Pretpostavka.

en: Author
sr: Autor

en: Author Address
sr: Adresa autora

en: Author Address:
sr: Autorova Adresa:

en: Author Email
sr: Email autora

en: Author URL
sr: Autorov URL

en: Author affiliation
sr: Autorova pripadnost

en: Author affiliation:
sr: Autorova pripadnost:

en: Author footnote
sr: Autorova fusnota

en: Author footnote:
sr: Autorova fusnota:

en: Author mark
sr: Oznaka Autora

en: Author-year
sr: Autor-godina

en: Author:
sr: Autor:

en: AuthorAddr
sr: AutorAdr

en: Authorgroup
sr: GrupaAutora

en: Authorinfo
sr: Autorinfo

en: Authorinfo:
sr: Autorinfo:

en: Authormark
sr: OznakaAutora

en: Authors
sr: Autori

en: Auto &begin
sr: Automatski &početak

en: Auto &end
sr: Automatski &kraj

en: Auto-saving %1$s
sr: Automatsko čuvanje %1$s

en: Automatic in&line completion
sr: Automatski ne&posredno kompletiranje

en: Automatic update
sr: Automatsko ažuriranje

en: Automatically fi&ll header
sr: Automatsko po&punjavanje zaglavlja

en: Autosave failed!
sr: Automatsko čuvanje je propalo!

en: Autosaving current document...
sr: Automatski čuvam tekući dokument...

en: Available categories depend on the document encoding. Select UTF-8 for the full range.
sr: Dostupne kategorije zavise od kodiranja dokumenta. Izaberite UTF-8 za kompletan asortiman.

en: Available templates
sr: Dostupni šabloni

en: Axiom
sr: Aksiom

en: Axiom \theaxiom.
sr: Aksiom \theaxiom.

en: Axiom \thetheorem.
sr: Aksiom \thetheorem.

en: Axiom*
sr: Aksiom*

en: Axiom.
sr: Aksiom.

en: B&reak links over lines
sr: Pr&ekini vezu preko linija

en: Back Matter
sr: Zadnja materija

en: BackMatter
sr: Zadnja sadržina

en: Backaddress
sr: Povratna Adresa

en: Backaddress:
sr: Povratnaadresa:

en: Baltic (CP 1257)
sr: Baltički (CP 1257)

en: Baltic (ISO 8859-13)
sr: Baltički (ISO 8859-13)

en: Baltic (ISO 8859-4)
sr: Baltički (ISO 8859-4)

en: Bank
sr: Banka

en: Bank:
sr: Banka:

en: BankAccount
sr: Bančin Račun

en: BankAccount:
sr: Bančin Račun:

en: BankCode
sr: Bančin Kod

en: BankCode:
sr: Bančin Kod:

en: BankRowA
sr: BankaRedA

en: BankRowA:
sr: BankaRedA

en: BankRowB
sr: BankaRedB

en: BankRowB:
sr: BankaRedB:

en: BankRowC
sr: BankaRedC

en: BankRowC:
sr: BankaRedC:

en: BankRowD
sr: BankaRedD

en: BankRowD:
sr: BankaRedD:

en: BankRowE
sr: BankaRedE

en: BankRowE:
sr: BankaRedE:

en: BankRowF
sr: BankaRedF

en: BankRowF:
sr: BankaRedF:

en: Baseline center
sr: Osnova centar

en: Baseline left
sr: Osnova levo

en: Baseline right
sr: Osnova desno

en: Basque
sr: Baskijski

en: Begin
sr: Početak

en: Begin of CV
sr: Početak CV

en: Belarusian
sr: Beloruski

en: Bet&ween rows:
sr: Iz&među redova:

en: BibTeX Bibliography
sr: BibTeX bibliografija

en: BibTeX Bibliography...|B
sr: BibTeX bibliografija...|B

en: BibTeX Databases (*.bib)
sr: BibTeX baze podataka (*.bib)

en: BibTeX Generated Bibliography
sr: BibTeX Generiše Bibliografiju

en: BibTeX Styles (*.bst)
sr: BibTeX stilovi (*.bst)

en: BibTeX command and options
sr: BibTeX komande i opcije

en: BibTeX database to use
sr: BibTeX baza podataka za korišćenje

en: BibTeX styles
sr: BibTeX stilovi

en: Bibliography
sr: Bibliografija

en: Bibliography (plain)
sr: Bibliografija (obična)

en: Bibliography heading
sr: Naslov bibliografije

en: Big Operators
sr: Veliki operatori

en: Big operators
sr: Veliki operateri

en: Big-sized icons
sr: Velike ikone

en: Binomial	\binom
sr: Binom	\binom

en: Biography
sr: Biografija

en: BiographyNoPhoto
sr: BiografijaBezSlika

en: Black
sr: Crna

en: Block
sr: Blok

en: Blocks
sr: Blokovi

en: Blue
sr: Plava

en: Bookmarks|B
sr: Markeri|M

en: Border below
sr: Donja granica

en: Botto&m of row:
sr: Dn&o reda:

en: Bottom
sr: Dno

en: Bottom Line|B
sr: Donja Linija|D

en: Bottom center
sr: Dole centar

en: Bottom left
sr: Dole levo

en: Bottom right
sr: Dole desno

en: Bottom text:
sr: Tekst na dnu:

en: Bottomtext
sr: Donji tekst

en: Bottom|B
sr: Dno|D

en: Box
sr: Boks

en: Box[[Menu]]
sr: Boks[[Meni]]

en: Br&owse...
sr: Pr&egledaj...

en: Braille
sr: Brajeva azbuka

en: Braille (default)
sr: Brajeva azbuka (default)

en: Braille (dots off)
sr: Brajeva azbuka (dots off)

en: Braille (dots on)
sr: Brajeva azbuka (dots on)

en: Braille (mirror off)
sr: Brajeva azbuka (mirror off)

en: Braille (mirror on)
sr: Brajeva azbuka (mirror on)

en: Braille (textsize)
sr: Brajeva azbuka (textsize)

en: Braille box
sr: Braille boks

en: Braille:
sr: Brajeva azbuka:

en: Braille_dots_off
sr: Brajeva azbuka_dots_off

en: Braille_dots_on
sr: Brajeva azbuka_dots_on

en: Braille_mirror_off
sr: Brajeva azbuka_mirror_off

en: Braille_mirror_on
sr: Brajeva azbuka_mirror_on

en: Braillebox
sr: Brailleboks

en: Branch
sr: Ogranak

en: Branch (%1$s): %2$s
sr: Ogranak (%1$s): %2$s

en: Branch Settings...|B
sr: Setovanje Ogranaka...|S

en: Branch:
sr: Ogranak:

en: Branches
sr: Ogranci

en: Branch|B
sr: Ogranak|O

en: Breton
sr: Bretonski

en: Bro&wse...
sr: Pre&gledaj...

en: Browse...
sr: Pregledaj...

en: Bulgarian
sr: Bugarski

en: By Same Author (bib)
sr: Do istog autora (bib)

en: Byzantine Musical Symbols
sr: Vizantijski muzički simboli

en: C&enter
sr: C&entar

en: C&lear
sr: I&zbriši

en: C&olor links
sr: Bo&ja veze:

en: CCC code:
sr: CCC oznaka:

en: CCC-Code
sr: CCC-oznaka

en: CJK Compatibility
sr: CJK lompatibilnost

en: CJK Compatibility Forms
sr: CJK kompaktibilni obrazac

en: CJK Compatibility Ideographs
sr: CJK kompatibilni ideogrami

en: CJK Symbols and Punctuation
sr: CJK simboli i znakovi interpunkcije

en: CJK Unified Ideographs
sr: CJK objedinjeni ideogrami

en: CR categories
sr: CR categorije

en: CR category
sr: CR categorija

en: CURTAIN
sr: ZAVESA

en: Ca&tegory:
sr: Ka&tegorija:

en: Can't change number of columns in '%1$s'
sr: Ne mogu da promenim broj kolona u '%1$s'

en: Can't change number of rows in '%1$s'
sr: Ne mogu da promenim broj redova u '%1$s'

en: Cancel
sr: Poništi

en: Canceled.
sr: Otkaži.

en: Capitalize|a
sr: Pisanje velikim slovima|i

en: Case
sr: Slučaj

en: Case #.
sr: Slučaj #.

en: Catalan
sr: Katalonski

en: Center
sr: Centar

en: Center|C
sr: Centar|C

en: Central European (CP 1250)
sr: Centralno Evropski (CP 1250)

en: Central European (CP 852)
sr: Centralno Evropski (CP 852)

en: Central European (ISO 8859-2)
sr: Centralno Evropski (ISO 8859-2)

en: Change Formula Type|F
sr: Promenite tip formule|f

en: Change:
sr: Promeni:

en: Change:
sr: Promeni:

en: Changes detected
sr: Promene otkrivene

en: Changes not shown in LaTeX output
sr: Promene se ne prikazuju u LaTeX izlazu

en: Chapter
sr: Glava

en: Chapter \thechapter
sr: Glava \thechapter

en: Chapter*
sr: Glava*

en: Chapterprecis
sr: Sažet izvod glave

en: Character set
sr: Set karaktera

en: Character:
sr: Karakter:

en: Chart
sr: Dijagram

en: Chec&kTeX command:
sr: Proveri&TeX komandu:

en: Check In Changes...|I
sr: Provera u promenama...|I

en: Check TeX|h
sr: Proverite TeX|h

en: Check it to enter parameters that are not recognizable by LyX
sr: Proverite da unesete parametre koji nisu prepoznatljivi LyX-u

en: Check spelling
sr: Provera pravopisa

en: Check to change the order of rotating and scaling
sr: Proverite promenu redosleda rotacije i razmere

en: Check to highlight foreign languages visually in the work area
sr: Proverite da li su strani jezici istaknuti vizuelno u području rada

en: Check to pass the language globally (to the document class), not locally (to the language package)
sr: Proverite da li jezik prolazi globalno (za klasu dokumenta), a ne lokalno (za jezik paketa)

en: CheckTeX start options and flags
sr: ProveriTeX opcije za pokretanje i zastave

en: Checking this improves performance, but might decrease the on-screen quality of fonts
sr: Ova provera poboljšava performanse, ali može da smanji na ekranu kvalitet fontova

en: Chemistry
sr: Hemija

en: Chinese (simplified)
sr: Kineski (pojednostavljen)

en: Chinese (simplified) (EUC-CN)
sr: Kineski (pojednosavljen)(EUC-CN)

en: Chinese (simplified) (GBK)
sr: Kineski (simplified)(GBK)

en: Chinese (traditional)
sr: Kineski (tradicionalni)

en: Chinese (traditional) (EUC-TW)
sr: Kineski (traditionalni) (EUC-TW)

en: ChkTeX warning id #
sr: ChkTeX upozorenje id #

en: ChkTeX warning id # %1$d
sr: ChkTeX upozorenje id # %1$d

en: Choose UI file
sr: Izaberi UI dokument

en: Choose a filename to save the pasted graphic as
sr: Izaberite ime dokumenta da sačuvate ubačenu grafiku kao

en: Choose a particular paper size, or set your own with "Custom"
sr: Odaberite određenu veličinu papira, ili podesite sopstvenu veličinu sa "Uobičajeno"

en: Choose a style file
sr: Odaberite stil datoteku

en: Choose bind file
sr: Izaberi bind dokument

en: Choose the font size for line numbers
sr: Izaberite veličinu fonta za brojeve linija

en: Citation
sr: Citat

en: Citation Style
sr: Stil citata

en: Citation st&yle:
sr: Sti ci&tata:

en: Citation-number
sr: Citat-broj

en: Citation-number:
sr: Citat-broj:

en: Citation...|C
sr: Citat...|C

en: Citation:
sr: Citat:

en: City
sr: Grad

en: City:
sr: Grad:

en: Claim
sr: Tvrdnja

en: Claim #.
sr: Potraživanja #.

en: Claim \arabic{theorem}
sr: Tvrdnja \arabic{theorem}

en: Claim \theclaim.
sr: Zahtev \theclaim.

en: Claim \thetheorem.
sr: Zahtev \thetheorem.

en: Claim*
sr: Zahtev*

en: Claim.
sr: Tvrdnja.

en: Class options
sr: Opcije klase dokumenta

en: Clear Bookmarks|C
sr: Očisti Bookmarks|O

en: Clear Double Page
sr: Očisti Duplu Stranu

en: Clear Double Page|D
sr: Slobodan Dupla Strana|D

en: Clear Page
sr: Očisti Stranu

en: Clear Page|C
sr: Slobodna strana|S

en: Clear current shortcut
sr: Izbriši trenutnu prečicu

en: Click to select a local document class definition file
sr: Kliknite da biste izabrali definisanu lokalnu klasu dokumenta

en: Close
sr: Zatvori

en: Close All
sr: Zatvori sve

en: Close All Notes|l
sr: Zavori Sve napomene|v

en: Close File
sr: Zatvori Dokument

en: Close Inset|C
sr: Zatvorite Umetak|Z

en: Close Window|d
sr: Zatvori prozor|z

en: Close tab
sr: Zatvori tab

en: Close this dialog
sr: Zatvorite ovaj dijalog

en: CloseSection
sr: ZavoriSekciju

en: Close|C
sr: Zatvori|Z

en: Closing
sr: Zatvaranje

en: Closing:
sr: Zatvaranje:

en: Co&ntent:
sr: Sa&držaj:

en: Co&pier:
sr: Ko&pir:

en: Code
sr: Oznaka

en: Color
sr: Boja

en: Colors
sr: Boje

en: Column
sr: Kolona

en: Column Width %
sr: Širina kolone %

en: Columns
sr: Kolone

en: Columns (center aligned)
sr: Kolone (centar poravnat)

en: Columns (top aligned)
sr: Kolone (vrh poravnat)

en: ColumnsCenterAligned
sr: Poravnat centar kolone

en: ColumnsTopAligned
sr: Poravnat Vrh Kolone

en: Command and options for nomencl (usually makeindex)
sr: Komande i opcije za nomencl (obično makeindex)

en: Command e&nd:
sr: Komanda k&raj:

en: Command not allowed without any document open
sr: Naredba nije dozvoljena bez otvaranja dokumenta

en: Command s&tart:
sr: Komanda St&art:

en: Command-
sr: Komanda-

en: Comment
sr: Komentar

en: Comment|C
sr: Komentar|K

en: Comment|m
sr: Komentar|m

en: Commission
sr: Naolg

en: Conclusion
sr: Zaključak

en: Conclusion \theconclusion.
sr: Zaključak \theconclusion.

en: Conclusion \thetheorem.
sr: Zaključak \thetheorem.

en: Conclusion*
sr: Zaključak*

en: Conclusion.
sr: Zaključak.

en: Condition
sr: Uslov

en: Condition \thecondition.
sr: Uslov \thecondition.

en: Condition \thetheorem.
sr: Uslov \thetheorem.

en: Condition*
sr: Uslov*

en: Condition.
sr: Uslov.

en: Conference
sr: Konferencija

en: Conference:
sr: Konferencija:

en: Conjecture
sr: Pretpostavka

en: Conjecture #.
sr: Pretpostavka #.

en: Conjecture \arabic{theorem}
sr: Pretpostavka \arabic{theorem}

en: Conjecture \theconjecture.
sr: Pretpostavka \theconjecture.

en: Conjecture \thetheorem.
sr: Pretpostavka \thetheorem.

en: Conjecture.
sr: Pretpostavka.

en: Contents
sr: Sadržaj

en: Continued fraction	\cfrac
sr: Nastavljen razlomak	\cfrac

en: Continuing
sr: Nastavak

en: Control
sr: Kontrola

en: Conversion failed
sr: Propala konverzija

en: Converting document to new document class...
sr: Konvertovanje dokumenta u novu dokument klasu...

en: Converting to loadable format...
sr: Konvertovanje u format za učitavanje...

en: Copie&s
sr: Kopi&je

en: Copy
sr: Kopiraj

en: Copy Column|p
sr: Kopiraj Kolonu|p

en: Copy Row|o
sr: Kopiraj Red|o

en: Copying %1$s to %2$s failed.
sr: Kopiranje %1$s na %2$s nije uspelo.

en: Copyright data:
sr: Podaci o autorskim pravima:

en: Copyright year:
sr: Godina proizvodnje autorskih prava:

en: Copyright:
sr: Autorska prava:

en: CopyrightYear
sr: Godina proizvodnje autorskih prava

en: Copyrightdata
sr: Podaci o autorskim pravima

en: CorAuthor mark
sr: Žig DopAutora

en: CorAuthormark
sr: ŽigdopAutora

en: Corollary
sr: Posledica

en: Corollary #.
sr: Posledica #.

en: Corollary \arabic{theorem}
sr: Posledica \arabic{theorem}

en: Corollary \thecorollary.
sr: Posledica  \thecorollary.

en: Corollary \thetheorem.
sr: Posledica \thetheorem.

en: Corollary*
sr: Posledica*

en: Corollary.
sr: Posledica.

en: Corr Author:
sr: Dop. Autor:

en: Correspondence to:
sr: Prepiska sa:

en: Corresponding Author
sr: Dopisni Autor

en: Corresponding author
sr: Dopisni autor

en: Corresponding author text:
sr: Tekst dopisnog autora:

en: Could not create temporary directory
sr: Ne mogu da napravim privremeni direktorijum

en: Could not find UI definition file
sr: Nije moguće pronaći UI datoteku definicije

en: Could not find default UI file
sr: Ne mogu da pronađe podrazumevani UI dokument

en: Could not load class
sr: Nije moguće učitati klasu

en: Could not open document %1$s
sr: Nemogu da otvorim dokument %1$s

en: Could not open file
sr: Nije moguće otvoriti datoteku

en: Could not open the specified document
    %1$s.
sr: Ne mogu daotvorim izabrani dokument
    %1$s.

en: Could not read file
sr: Ne mogu da pročitam dokument

en: Could not remove temporary directory
sr: Nije moguće ukloniti privremeni direktorijum

en: Could not remove the temporary directory %1$s
sr: Nije moguće ukloniti privremeni direktorijum %1$s

en: Could not run chktex successfully.
sr: Nije moguće uspešno pokrenuti chktek.

en: Could not update TeX information
sr: Nije moguće ažurirati informacije o TeX-u

en: Couldn't copy file
sr: Ne mogu da kopiram dokument

en: Country
sr: Država

en: Create new document?
sr: Napravite novi dokument?

en: Credits
sr: Kredit

en: Criterion
sr: Kriterijum

en: Criterion \thecriterion.
sr: Kriterijum \thecriterion.

en: Criterion \thetheorem.
sr: Kritereijum \thetheorem.

en: Criterion*
sr: Kriterijum*

en: Criterion.
sr: Kriterijum.

en: Croatian
sr: Hrvatski

en: Current Address
sr: Trenutna adresa

en: Current address:
sr: Trenutna adresa:

en: Current cell:
sr: Trenutan ćelija:

en: Current column position
sr: Trenutna pozicija kolone

en: Current row position
sr: Trenutna pozicija reda

en: Current word
sr: Trenutna reč

en: Cursor &follows scrollbar
sr: Kursor &sledi scrollbar

en: Cursor movement:
sr: Kretanje kursora:

en: Cus&tom:
sr: Prila&gođeno:

en: Custom
sr: Uobičajeno

en: Custom column format (LaTeX)
sr: Uobičajeni format kolone (LaTeX)

en: Custom value. Needs spacing type "Custom".
sr: Prilagođena vrednost. Potreban razmak tipa  "Prilagođeno " .

en: Customer
sr: Kupac

en: Customer no.:
sr: Kupac br.:

en: Customization|C
sr: Prilagođavanje|P

en: Customizes output to a given printer. Expert option.
sr: Prilagodite izlaz na dati štampač. Stručna opcija.

en: Cut
sr: Iseci

en: Cyrillic
sr: Ćirilično

en: Cyrillic (CP 1251)
sr: Ćirilični (CP 1251)

en: Cyrillic (CP 855)
sr: Ćirilični (CP 855)

en: Cyrillic (CP 866)
sr: Ćirilični (CP 866)

en: Cyrillic (ISO 8859-5)
sr: Ćirilični (ISO 8859-5)

en: Cyrillic (KOI8-R)
sr: Ćirilični (KOI8-R)

en: Cyrillic (KOI8-U)
sr: Ćirilični (KOI8-U)

en: Cyrillic (pt 154)
sr: Ćirilični (pt 154)

en: Cyrillic (pt 254)
sr: Ćirilični (pt 254)

en: Czech
sr: Češki

en: DPI (dots per inch) of your monitor is auto-detected by LyX. If that goes wrong, override the setting here.
sr: DPI (tačaka po inču), na monitoru LyX auto-detektuje. Ako to nije u redu, zamenite postavku ovde.

en: DUPLICATE:
sr: DUPLIKAT:

en: Danish
sr: Danski

en: Databa&ses
sr: Baza po&dataka

en: Databases:
sr: Baza podataka:

en: Date
sr: Datum

en: Date format for strftime output
sr: Format datuma za strftime izlaz

en: Date:
sr: Datum:

en: Day
sr: Dan

en: De&fault
sr: Po&drazumevano

en: De&lete
sr: Iz&briši

en: Debugging `%1$s' (%2$s)
sr: Otklanjanje grešaka `%1$s' (%2$s)

en: Decrease
sr: Smanjenje

en: Dedication
sr: Posveta

en: Dedication:
sr: Posveta:

en: Dedicatory
sr: Posvećeno

en: Default
sr: Podrazumevano

en: Default &printer:
sr: Podrazumevani &štampač:

en: Default|t
sr: Podrazumevano|o

en: Define or change background color
sr: Definiši ili promeni boju pozadine

en: Define the options of the bibtex program for PLaTeX (Japanese LaTeX).
sr: Definišite opcije programa bibtex za PLaTeX (Japanski LaTeX).

en: Define the options of the index program for PLaTeX (Japanese LaTeX).
sr: Definišite opcije programa index za PLaTeX (Japanski LaTeX).

en: Defines an environment to typeset Braille. For more details see Braille.lyx in examples.
sr: Definiše ambijent za kucanje u Brajevom pismu. Za više detalja vidi Braille.lyx u primerima.

en: Defines only unnumbered theorem environments, and the proof environment, using the extended AMS machinery.
sr: Definiše samo okruženja za teoreme bez numeracije , kao i  okruženje za dokaz, koristeći proširenu AMS mašinu.

en: Defines some additional theorem environments for use with the AMS theorems packages. Includes Criterion, Algorithm, Axiom, Condition, Note, Notation, Summary, Acknowledgement, Conclusion, Assumption, and Case, in both numbered and non-numbered forms. Contrary to the plain AMS-Extended module, the different theorem types provided here each have a separate counter (e.g., criterion 1, criterion 2, axiom 1, assumption 1, criterion 3, ..., as opposed to criterion 1, criterion 2, axiom 3, assumption 4, ...).
sr: Definiše neka dodatna okruženja za teoreme za korišćenje sa AMS-teorema paketom. Uključuje kriterijum, algoritam, aksiom, uslov, napomena, obeležavanje, rezime, priznanje, zaključak, pretpostavka i slučaja, i u brojevima i kod ne-numerisanih obrazaca. Za razliku od AMS-proširenog modula, za različite vrste teorema koje su ovde izložene svaki ima poseban brojač (npr. kriterijum 1, kriterijum 2, aksioma 1, pretpostavka 1, kriterijum 3, ..., za razliku od 1 kriterijum, kriterijum 2 , aksioma 3, 4 pretpostavka, ...).

en: Defines some character styles for logical markup: noun, emph, strong, and code.
sr: Definiši neke stilske karaktere za logično označavanje: noun, emph, strong, and code.

en: Defines some special environments useful for linguistics (numbered examples, glosses, semantic markup, tableau floats). See linguistics.lyx file in examples.
sr: Definiše neka posebna okruženj korisna za lingvistiku (numerisanje primera, rečnik manje poznatih reči, semantičko označavanje, plutajuće  tabele). Vidi linguistics.lyx fajl u primerima.

en: Defines theorem environments and the proof environment using the extended AMS machinery. Both numbered and unnumbered types are provided. By default, the theorems are numbered consecutively throughout the document. This can be changed by loading one of the 'Theorems (Numbered by ...)' modules.
sr: Definiše okruženja za teoreme i okruženja za dokaz koristeći proširenu AMS mašinu. I numerisani i nenumerisani tipovi su dati. Po podrazumevanoj vrednosti, teoreme su obeležene brojevima u celom dokumentu. Ovo može biti promenjeno učitavanjem jednog od 'Theorems (Numbered by ...)' modula.

en: Definition
sr: Definicija

en: Definition #.
sr: Definicija #.

en: Definition \arabic{theorem}
sr: Definicija \arabic{theorem}

en: Definition \thedefinition.
sr: Definicija \thedefinition.

en: Definition \thetheorem.
sr: Definicija  \thetheorem.

en: Definition*
sr: Definicija*

en: Definition.
sr: Definicija.

en: Definitions
sr: Definicije

en: Definitions.
sr: Definicije.

en: Delete Column|e
sr: Izbriši kolonu|z

en: Delete Line Above|D
sr: Izbriši Liniju Odozgo|I

en: Delete Line Below|e
sr: Izbriši Liniju Odozdo|z

en: Delete Line to Left
sr: Izbriši liniju na levo

en: Delete Line to Right
sr: Izbriši liniju na desno

en: Delete Row|D
sr: Izbriši red|I

en: Delete column
sr: Izbriši kolonu

en: Delete row
sr: Izbriši red

en: Depth
sr: Dubina

en: Description
sr: Opis

en: Description:
sr: Opis:

en: Description:
sr: Opis:

en: Dia diagram.
sr: Dia dijagram.

en: Dialogue
sr: Dijalog

en: Difference between two numbered lines
sr: Razlika između dve numerisane linije

en: Directories
sr: Direktorijumi

en: Directory
sr: Direktorijum

en: Directory is not accessible.
sr: Direktorijum nije dostupan.

en: Display
sr: Prikaz

en: Display &Graphics
sr: Prikaz &grafike

en: Display Formula|D
sr: Prikaz formula|P

en: Display style	\displaystyle
sr: Ekranski prikaz	\displaystyle

en: Displayed Formula|D
sr: Uočljiva formula|U

en: Display|D
sr: Prikaz|P

en: Dissolve Inset|D
sr: Poništite Umetak|P

en: Do not forget to save your file now!
sr: Ne zaboravite da datoteku sačuvate odmah!

en: Do you want to retrieve the document %1$s from version control?
sr: Da li želite da preuzmete dokument %1$s iz kontrolne verzije?

en: Do&wn
sr: Do&le

en: DocBook Source
sr: DocBook Izvor

en: Document %1$s opened.
sr: Dokument %1$s je otvoren.

en: Document %1$s reloaded.
sr: Dokument %1$s je ponovo učitan.

en: Document &class
sr: Klasa &dokumenta

en: Document Class
sr: Klasa Dokumenta

en: Document Settings
sr: Podešavanja Dokumenta

en: Document class not available
sr: Dokument klasa nije dostupna

en: Document class not found
sr: Dokument klasa nije pronađena

en: Document header error
sr: Greška u zaglavlju dokumenta

en: Document is read-only
sr: Dokument je samo za čitanje

en: Document not loaded
sr: Dokument nije učitan

en: Document not loaded.
sr: Dokument nije učitan.

en: Document not saved
sr: Dokument nije sačuvan

en: Document was NOT successfully recovered.
sr: Dokument NIJE uspešno obnovljen.

en: Document was successfully recovered.
sr: Dokument je uspešno obnovljen.

en: Documents|#o#O
sr: Documenta|#o#O

en: Document|D
sr: Dokument|D

en: Don't output the first header
sr: Nemate izlaz prvog zaglavlja

en: Don't uncompress image before exporting to LaTeX
sr: Ne raspakujte sliku pre izvoza u LaTeX

en: Done!
sr: Gotovo!

en: Dots
sr: Tačaka

en: Double
sr: Dvostruki

en: Double Quad (2 em)
sr: Dupli kvadrat (2 em)

en: Double quadratin space	\qquad
sr: Dupli kvadrani razmak	\qquad

en: DraftDVI
sr: DVI Nacrt

en: Dutch
sr: Holandski

en: E&xtra options:
sr: D&odatne opcije:

en: E-mail address:
sr: E-mail adresa:

en: EMail
sr: Elekronska pošta

en: EMail:
sr: Elektronska pošta:

en: ERROR: LyX wasn't able to read CREDITS file
sr: GREŠKA: LyX nije bio u stanju da čita datoteke KREDITI

en: Ed&itor:
sr: Ur&ednik:

en: Edit shortcut
sr: Uređivanje prečice

en: Edit the file
sr: Izmenite datoteku

en: Editing
sr: Korekcija

en: Edit|E
sr: Uredi|U

en: Electronic Address:
sr: Elektronska adresa:

en: Ellipsis|i
sr: Znak da je nešto izostavljeno|i

en: Email
sr: Elektronska pošta

en: Email:
sr: Elektronska pošta:

en: Emph
sr: Naglasiti

en: Emphasis %1$s,
sr: Naglašeno %1$s,

en: Emphasize
sr: Naglasiti

en: Empty Section
sr: Prazna Sekcija

en: Empty slide:
sr: Prazan slajd:

en: EmptySection
sr: PraznaSekcija

en: EmptySlide
sr: PrazanSlajd

en: Enable LyX to preview this graphics, only if graphics previewing is not disabled at application level (see Preference dialog).
sr: Omogućite LyX-u pregled ove grafike, samo ako je pregled grafike nije onemogućen na nivou aplikacije (pogledajte Podešavanje dijalog).

en: Enable fullscreen PDF presentation
sr: Omogući PDF prezentaciju preko celog ekrana

en: Enable to use the options that are predefined in the layout file
sr: Omogućuje da koriste opcije koje su unapred definisane u rasporedu datoteke

en: Encl.
sr: Prolog.

en: End
sr: Kraj

en: End of CV
sr: Kraj CV

en: End of Sentence|E
sr: Kraj izreke|K

en: End of letter
sr: Kraj pisma

en: EndLetter
sr: Kraj pisma

en: EndOfFile
sr: Kraj datoteke

en: EndOfFile.
sr: Kraj datoteke.

en: EndOfMessage
sr: Kraj poruke

en: EndOfMessage.
sr: Kraj poruke.

en: EndOfSlide
sr: KrajSlajda

en: EndSlide
sr: KrajSlajda

en: English
sr: Engleski

en: English (Canada)
sr: Engleski (Kanada)

en: English (UK)
sr: Engleski (Velika Britanija)

en: English (USA)
sr: Engleski (SAD)

en: Enter BibTeX database name
sr: Unesite naziv BibTeX baze podataka

en: Enter LyX function or command sequence
sr: Unesite funkciju Lyx-a ili komandnu sekvencu

en: Enter the name of the default master document
sr: Unesite ime podrazumevanog glavnog dokumenta

en: Entry
sr: Unos

en: Entry:
sr: Unos:

en: Enumerate
sr: Nabrajati

en: Epigraph
sr: Epigraf

en: Eqnarray Environment|E
sr: Ambijent za grupu jednačina|A

en: Equation
sr: Jednačina

en: Error
sr: Greška

en: Error -> Cannot load file!
sr: Greška -> Nemogu da učitam dokument!

en: Error List
sr: Lista Grešaka

en: Error converting to loadable format
sr: Greška prilikom konvertovanja u format za učitavanje

en: Error generating the pixmap
sr: Greška prilikom generisanja pixmap-a

en: Error loading file into memory
sr: Greška prilikom učitavanja datoteke u memoriju

en: Error: Could not generate logfile.
sr: Greška: Nemogu da generišem log dokument.

en: Estonian
sr: Estonski

en: Example
sr: Primer

en: Example #.
sr: Primer #.

en: Example \arabic{theorem}
sr: Primer \arabic{theorem}

en: Example \theexample.
sr: Primer \theexample.

en: Example \thetheorem.
sr: Primer \thetheorem.

en: Example*
sr: Primer*

en: Example.
sr: Primer.

en: Example:
sr: Primer:

en: ExampleBlock
sr: PrimerBloka

en: Examples
sr: Primeri.

en: Examples.
sr: Primeri.

en: Examples:
sr: Primer:

en: Examples|#E#e
sr: Primer|#E#e

en: Exercise
sr: Vežba

en: Exercise #.
sr: Vežba #.

en: Exercise \theexercise.
sr: Vežba \theexercise.

en: Exercise \thetheorem.
sr: Vežba \thetheorem.

en: Exercise*
sr: Vežba*

en: Exercise.
sr: Vežba.

en: Exit|x
sr: Izlaz|I

en: Export|E
sr: Izvezi|I

en: Extension to be used when printing to file.
sr: Ekstenzija koja će biti korišćena prilikom štampanja dokumenta.

en: External Material...|M
sr: Spoljni Materijal...|M

en: Extra
sr: Ekstra

en: Extratitle
sr: Ekstranaslov

en: F&ile
sr: D&atoteka

en: F&ont size:
sr: V&eličina fonta:

en: Facility
sr: Fakultet

en: Fact
sr: Činjenica

en: Fact \thefact.
sr: Činjenica \thefact.

en: Fact \thetheorem.
sr: Činjenica \thetheorem.

en: Fact*
sr: Činjenica*

en: Fact.
sr: Činjenica.

en: Factor for the preview size
sr: Faktor za veličinu pregleda

en: Fi&rst line:
sr: Pr&va linija:

en: Figure
sr: Crtež

en: Figures
sr: Brojke

en: Figures:
sr: Brojke:

en: File does not exist: %1$s
sr: Dokument ne postoji: %1$s

en: File ex&tension:
sr: Ek&stenzija dokumenta:

en: File name error
sr: Greška u imenu dokumenta

en: File name of image
sr: Ime datoteke slike

en: File name to include
sr: Ime datoteke koja se uključuje

en: Filename
sr: Ime datoteke

en: Files used by LyX
sr: Dokumenta korišćena u LyX-u

en: File|F
sr: Datoteka|D

en: File|e
sr: Dokument|t

en: Find &Next
sr: Pronađi &sledeću

en: Find and Replace
sr: Nađi i Zameni

en: Find and replace
sr: Pronađi i zameni

en: Finnish
sr: Finski

en: First Name
sr: Ime

en: First header:
sr: Prvo zaglavlje:

en: FirstAuthor
sr: Prvi autor

en: FirstName
sr: PrvoIme

en: Firstname
sr: Ime

en: Font Famil&y:
sr: Porodice font&ova:

en: Font Sizes
sr: Veličina fonta

en: Font color
sr: Boja fonta

en: Font family
sr: Porodice fontova

en: Font series
sr: Serije fontova

en: Font shape
sr: Oblik fontova

en: Font si&ze:
sr: Veličina fo&nta:

en: Font size
sr: Veličina fonta

en: Fonts
sr: Font

en: Footer:
sr: Podnožje:

en: Footnote|F
sr: Fusnota|F

en: For editors
sr: Za urednike

en: Format in use
sr: Koriščeni format

en: Format text into two columns
sr: Oblikovanje teksta u dve kolone

en: Formatted reference
sr: Formatiraj reference

en: Formatting
sr: Formatiranje

en: FourAffiliations
sr: ČetvrtoPridruživanje

en: FourAuthors
sr: Četiri autora

en: Fractions
sr: Razlomci

en: Frame Decorations
sr: Ram dekoracije

en: Frame decorations
sr: Ram dekoracije

en: French
sr: Francuski

en: French (Canada)
sr: Francuski (Kanada)

en: Fro&m
sr: I&z

en: Front Matter
sr: Prednja materija

en: FrontMatter
sr: Prednja sadržina

en: Full aut&hor list
sr: Puna li&sta autora

en: Fullscreen
sr: Pun ekran

en: Fullscreen|l
sr: Ceo ekran|C

en: Function
sr: Funkcija

en: Functions
sr: Funkcije

en: Galician
sr: Galicijski

en: General
sr: Opšte

en: General Punctuation
sr: Opšti Znaci Interpunkcije

en: General information
sr: Opšte informacije

en: Geometric Shapes
sr: Geometrijski Oblici

en: German
sr: Nemački

en: German (Austria)
sr: Nemački (Austrija)

en: German (Austria, old spelling)
sr: Nemački (Austrija, stari pravopis)

en: German (old spelling)
sr: Nemački (stari pravopis)

en: Go Back|G
sr: Idi nazad|I

en: Go to next change
sr: Idi na sledeću promenu

en: Go to previous change
sr: Idi na prethodnu promenu

en: Gothic
sr: Gotski

en: Graph[[mathematical]]
sr: Grafikon

en: Graphics...|G
sr: Grafike...|G

en: Greek
sr: Grčki

en: Greek (ISO 8859-7)
sr: Grčki (ISO 8859-7)

en: Greek (polytonic)
sr: Grčki (polytonic)

en: Green
sr: Zelena

en: H&yperlinks
sr: Hi&perveze

en: Half Quad (0.5 em)
sr: Pola kvadrata (0.5 em)

en: Hanging
sr: Viseći stav

en: Head &height:
sr: Visina na &vrhu:

en: Head &sep:
sr: Odvoji od &vrha:

en: Header
sr: Zaglavlje

en: Header Information
sr: Informacije zaglavlja

en: Header:
sr: Zaglavlje:

en: Headings
sr: Naslovi

en: Hebrew
sr: Jevrejski

en: Hebrew (CP 1255)
sr: Jevrejski (CP 1255)

en: Hebrew (CP 862)
sr: Jevrejski (CP 862)

en: Hebrew (ISO 8859-8)
sr: Jevrejski (ISO 8859-8)

en: Height
sr: Visina

en: Height of image in output
sr: Izlazna visina slike

en: Height value
sr: Vrednost visine

en: Help|H
sr: Pomoć|P

en: Hide &tabbar
sr: Sakrij &tabbar

en: Hide scr&ollbar
sr: Sakrij traku za po&meranje

en: Hide tab
sr: Sakrij tab

en: HideMoves
sr: SakrijPoteze

en: HideMoves:
sr: SakrijPoteze:

en: Hit Enter to search, or click Go!
sr: Pritisnite taster Enter za pretragu, ili kliknite na dugme Idi!

en: Horizontal
sr: Horizontalno

en: Horizontal Fill
sr: Horizontalno Poravnanje

en: Horizontal Fill (Dots)
sr: Horizontaln Poravnanje (Tačkice)

en: Horizontal Fill (Dots)|D
sr: Horizontalno Poravnanje (Tačkice)|T

en: Horizontal Fill (Left Arrow)
sr: Horizontaln Poravnanje (Leva Strelica)

en: Horizontal Fill (Left Arrow)|L
sr: Horizontalno Poravnanje (Leva Strelica)|L

en: Horizontal Fill (Right Arrow)
sr: Horizontaln Poravnanje (Desna Strelica)

en: Horizontal Fill (Right Arrow)|g
sr: Horizontalno Poravnanje (Desna Strelica)|D

en: Horizontal Fill|F
sr: Horizontano Poravnanje|P

en: Horizontal Space...|o
sr: Horizontalni razmak...|o

en: Horizontal alignment of the content inside the box
sr: Horizontalno poravnanje sadržaja unutar okvira

en: Horizontal alignment per column (l,c,r)
sr: Horizontalno poravnavanje po koloni  (l,c,r)

en: Huge
sr: Ogroman

en: Hungarian
sr: Mađarski

en: Hyperlink...|k
sr: Hiperlink...|k

en: Hyphenation Point|H
sr: Tačka u kojoj se vrši rastavljanje reči na slogove|T

en: I&gnore All
sr: I&gnoriši sve

en: I&mmediate Apply
sr: N&eposredno primeni

en: Icelandic
sr: Islandski

en: Identity
sr: Identitet

en: If checked, the document language is not explicitly closed by a language switch command
sr: Ako je potvrđen izbor, jezik dokumenta se izričito ne zatvara komandom promene jezika

en: If checked, the document language is not explicitly set by a language switch command
sr: Ako je potvrđen izbor, jezik dokumenta izričito ne određuje komandu promene jezika

en: If not stated explicitly, fill title and author from appropriate environments
sr: Ako nije navedeno eksplicitno, popunite naslov i ime autora iz odgovarajućeg okruženja

en: Ignore
sr: Ignoriši

en: Ignore this word
sr: Ignoriši ove reči

en: Ignore this word throughout this session
sr: Ignoriši ove reči tokom ove sesije

en: Import|I
sr: Uvezi|U

en: In Math
sr: Iz matematike

en: In Text
sr: U tekstu

en: Include
sr: Uključujući

en: Include file
sr: Uključi dokument

en: Incomplete command
sr: Nepotpuna komanda

en: Increase
sr: Porast

en: Indent consecutive paragraphs
sr: Uzastopno uvlačenje pasusa

en: Index
sr: Indeks

en: Index Entry|d
sr: Unos indeksa|d

en: Index List|I
sr: Indeks lista|I

en: Index command and options (makeindex, xindy)
sr: Index komande i opcije (makeindex, xindy)

en: Index entry
sr: Unos indeksa

en: Index-term
sr: Index-uslov

en: Index-term:
sr: Index-uslov:

en: Index-terms
sr: Indeks-uslovi

en: Index-terms...
sr: Index-uslovi...

en: Indonesian
sr: Indonezijski

en: Information Name:
sr: Informaciono ime:

en: Information Type:
sr: Tip informacije:

en: Ingredients
sr: Sastojci

en: Ingredients:
sr: Sastojci:

en: Inherit
sr: Naslediti

en: Inner Bo&x:
sr: Unutrašnji ok&vir:

en: Inner box -- needed for fixed width & line breaks
sr: Unutrašnji okvir - potreban za fiksnu širinu i prelom na kraju reda

en: Input
sr: Ulazni

en: Input listing parameters here. Enter ? for a list of parameters.
sr: Ulazni unos parametara. Unesite ? za listu parametara.

en: Input the font to be used for Chinese, Japanese or Korean (CJK) script
sr: Unesite slova koji se koristi za kineski, japanski ili korejski (CJK) skript

en: Insert ( )
sr: Umetni ( )

en: Insert Optional Argument
sr: Umetanje opcionalnog argumenta

en: Insert [ ]
sr: Umetni [ ]

en: Insert citation
sr: Ubaci citat

en: Insert footnote
sr: Umetanje fusnote

en: Insert hyperlink
sr: Umetanje hiperlinka

en: Insert integral
sr: Umetanje integrala

en: Insert margin note
sr: Umetanje rubne beleške

en: Insert matrix
sr: Umetanje matrica

en: Insert product
sr: Umetanje dela

en: Insert root
sr: Umetanje korena

en: Insert square root
sr: Umetanje kvadratnog korena

en: Insert standard fraction
sr: Umetanje standardnog razlomka

en: Insert sum
sr: Umetanje zbira

en: Insert the delimiters
sr: Ubacite razgraničavanja

en: Insert { }
sr: Umetni { }

en: Insert|I
sr: Umetni|n

en: Instant &Preview:
sr: Brzi &pregled:

en: Institute
sr: Institut

en: Institute #
sr: Institut #

en: InstituteMark
sr: ŽigInstituta

en: Institution
sr: Institucija

en: InternetRowA
sr: InternetRedA

en: InternetRowA:
sr: InternetRedA:

en: InternetRowB
sr: InternetRedB

en: InternetRowB:
sr: InternetRedB:

en: InternetRowC
sr: InternetRedC

en: InternetRowC:
sr: InternetRedC:

en: InternetRowD
sr: InternetRedD

en: InternetRowD:
sr: InternetRedD:

en: InternetRowE
sr: InternetRede

en: InternetRowE:
sr: InternetRedE:

en: InternetRowF
sr: InternetRedF

en: InternetRowF:
sr: InternetRedF:

en: Interword Space
sr: Razma između reči

en: Interword Space|w
sr: Razmak izmežu Reči|z

en: Introduction|I
sr: Uvod|U

en: InvisibleText
sr: Nevidljivi teks

en: Invoice
sr: Faktura

en: Invoice no.:
sr: Faktura br.:

en: Irish
sr: Irski

en: Issue-day
sr: Tema dana

en: Issue-months
sr: Mesečno izdanje

en: Issue-number
sr: Problem-broj

en: Italian
sr: Italijanski

en: Item
sr: Stavka

en: Item:
sr: Stavka:

en: Itemize
sr: Unesi po stavkama

en: Japanese
sr: Japanski

en: Japanese (CJK)
sr: Japanski (CJK)

en: Japanese (CJK) (EUC-JP)
sr: Japanski (CJK) (EUC-JP)

en: Japanese (CJK) (JIS)
sr: Japanski (CJK) (JIS)

en: Journal
sr: Magazin

en: Journal:
sr: Žurnal:

en: Jump back
sr: Skoči nazad

en: Jump to the next error message.
sr: Pređi na sledeću poruku o grešci.

en: Jump to the next warning message.
sr: Pređi na sledeću poruku upozorenja.

en: Justified
sr: Poravnanje

en: KEY WORDS:
sr: KLJUČNE REČI:

en: Kazakh
sr: Kazahstanski

en: Keep
sr: Zadrži

en: Key words and phrases:
sr: Ključne reči i fraze:

en: Key words:
sr: Ključne reči:

en: Keyboard
sr: Tastatura

en: Keyword
sr: Ključna reč

en: Keywords
sr: Ključne reči

en: Keywords:
sr: Ključna reč:

en: Korean
sr: Korejski

en: Korean (EUC-KR)
sr: Korejski (EUC-KR)

en: LaTe&X and LyX options
sr: LaTe&X i LyX opcije

en: LaTeX &options:
sr: LaTeX &opcije:

en: LaTeX Command:
sr: LaTeX Komanda:

en: LaTeX Configuration|L
sr: Konfiguracija LaTeX-a|L

en: LaTeX Log
sr: LaTeX registar

en: LaTeX Log|L
sr: LaTeX registar|L

en: LaTeX Options
sr: LaTeX Opcije

en: LaTeX Preamble
sr: LaTeX Preambula

en: LaTeX Source
sr: LaTeX Izvor

en: LaTeX Title
sr: LaTeX naslov

en: LaTeX classes
sr: LaTeX klase

en: LaTeX did not run successfully. Additionally, LyX could not locate the LaTeX log %1$s.
sr: LaTeX nije uspešno pokrenut. Pored toga, LyX nije mogao da pronađe LaTeX registar %1$s.

en: LaTeX error
sr: LaTeX greška

en: LaTeX failed
sr: LaTeX nije uspeo

en: LaTeX styles
sr: LaTeX stilovi

en: LaTeX text
sr: LaTeX tekst

en: LaTeX/LyX Documents (*.tex *.lyx)
sr: LaTeX/LyX dokumenta (*.tex *.lyx)

en: Label Width
sr: Širina oznake

en: Label...|L
sr: Oznaka...|O

en: Lan&dscape:
sr: Pre&deo:

en: Lan&guage:
sr: Jez&ik:

en: LangFooter
sr: Jezik podnožja

en: LangHeader
sr: Jezik zaglavlja

en: Language
sr: Jezik

en: Language &Default
sr: Podrazumevani &jezik

en: Language Default (no inputenc)
sr: Podrazumevani jezik (bez inputenc)

en: Language Footer:
sr: Jezik podnožja:

en: Language Header:
sr: Jezik zaglavlja:

en: Language Settings
sr: Jezičke postavke

en: Language pac&kage:
sr: Jezički pa&ket:

en: Language:
sr: Jezik:

en: Language: %1$s,
sr: Jezik: %1$s,

en: Large
sr: Veliki

en: Larger
sr: Veći

en: Largest
sr: Najveći

en: Last Language:
sr: Zadnji jezik:

en: Last footer:
sr: Poslednje podnožje:

en: LastLanguage
sr: Zadnji jezik

en: Latin
sr: Latinski

en: Latvian
sr: Letonski

en: Lay out the page for double-sided printing
sr: Forma stranice za dvostrano štampanje

en: Left
sr: Levo

en: Left Header
sr: Levo zaglavlje

en: Left Header:
sr: Levo zaglavlje:

en: Left Line|L
sr: Leva Linija|L

en: Left|L
sr: Levo|L

en: Legend
sr: Legenda

en: Letter
sr: Pismo

en: Letter:
sr: Pismo:

en: Library directory:
sr: Direktorijum biblioteke:

en: Ligature Break|k
sr: Rastavi Ligatutu|u

en: LilyPond music
sr: LilyPond muzika

en: Line &spacing
sr: Prored

en: Line Width %
sr: Širina linije %

en: Line numbering
sr: Numerisanje redova

en: Linear B Ideograms
sr: Linear B ideogrami

en: Linguistics
sr: Lingvistika

en: Link to a file
sr: Link za datoteku

en: Link to an email address
sr: Link za e-mail adresu

en: Link to the web or to every other target
sr: Veza za web ili za bilo koje drugo odredište

en: Link type
sr: Tip veze

en: List
sr: Lista

en: List / TOC|i
sr: Liste / Sadržaj|i

en: List all authors
sr: Spisak svih autora

en: List of Algorithms
sr: Spisak Algoritama

en: List of Charts
sr: Spisak Dijagrama

en: List of Contributors
sr: Spisak saradnika

en: List of Figures
sr: Lista Slika

en: List of Graphs[[mathematical]]
sr: Spisak Grafikona

en: List of Schemes
sr: Spisak Šema

en: List of Tableaux
sr: Spisak Tabela

en: List of Tables
sr: Spisak Tabela

en: List of previous commands
sr: Spisak prethodnih komandi

en: ListOfSlides
sr: SpisakSlajdova

en: Listing Parameters
sr: Spisak Parametara

en: Listing|L
sr: Izlistaj|I

en: Literal
sr: Doslovno

en: Lithuanian
sr: Litvanski

en: Lo&ngest label
sr: Na&jduža oznaka

en: Load &original
sr: Učitaj &original

en: Load in &fullscreen mode
sr: Opterećenje u režimu punog ekrana

en: Loaded into memory. Generating pixmap...
sr: Učitava u memoriju. Generisanje pixmap-a...

en: Loading...
sr: Učitavanje...

en: Local layout file
sr: Lokalni layout dokument

en: Locale/Internationalisation
sr: Lokalno/Internacionalizacija

en: Location
sr: Lokacija

en: Location:
sr: Lokacija:

en: Logical Markup
sr: Logično označavanje

en: Logo
sr: Znak (Logo)

en: Logo:
sr: Znak:

en: Lowercase|L
sr: Mala slova|M

en: LyX &Note
sr: LyX &Napomena

en: LyX Document...|X
sr: LyX dokument...|X

en: LyX Documents (*.lyx)
sr: LyX dokumenta (*.lyx)

en: LyX Files (*.lyx)
sr: LyX datoteke (*.lyx)

en: LyX Functions|y
sr: LyX Funkcije|y

en: LyX Note|N
sr: LyX Napomena|N

en: LyX Preview
sr: LyX pregled

en: LyX UI files (*.ui)
sr: LyX UI dokument (*.ui)

en: LyX VC: Initial description
sr: LyX VC: Inicijalni opis

en: LyX VC: Log Message
sr: LyX VC: Regisar Poruka

en: LyX Version %1$s
    (%2$s)
sr: LyX verzija %1$s
    (%2$s)

en: LyX Warning:
sr: LyX upozorenje:

en: LyX bind files (*.bind)
sr: LyX bind dokument (*.bind)

en: LyX could not create the temporary directory '%1$s' (Disk is full maybe?)
sr: LyX ne može da napravi privremeni direktorijum '%1$s' (disk je možda pun?)

en: LyX could not find the default UI file!
    Please check your installation.
sr: LyX ne može da nađe podrazumevani UI dokument!
    Molimo Vas proverite vašu instalaciju.

en: LyX does not provide LaTeX support for file names containing any of these characters:
sr: Lyx ne pruža podršku za LaTeX imena datoteka koja sadrže bilo koji od ovih znakova:

en: LyX internal only
sr: samo za internu LyX upotrebu

en: LyX is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    See the GNU General Public License for more details.
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sr: LyX se distribuira u nadi da će biti koristan, ali BEZ IKAKVE GARANCIJE, bez čak i implicitne garancije KOMERCIJALNE VREDNOSTI ili POGODNOSTI ZA ODREĐENE POTREBE.
    Pogledajte GNU-ovu opštu javnu licencu za više detalja.
    Trebalo bi da primite primerak GNU-ove opšte javne licence zajedno sa ovim programom, ako ne, pišite na: Free Softvare Foundation, Inc, 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: LyX needs to be restarted!
sr: LyX treba da se restartuje!

en: LyX-Code
sr: LyX-kode

en: LyX: Add BibTeX Database
sr: LyX: Dodaj BibTeX bazu podataka

en: LyX: Attempting to save document %1$s
sr: LyX: Pokušavam da sačuvam dokument %1$s

en: LyX: Enter text
sr: LyX: Unesite tekst

en: Macro Definition
sr: Definiši Makro

en: Macro|o
sr: Makro|o

en: Mail
sr: Pošta

en: Main Matter
sr: Glavna materija

en: Main file only
sr: Samo glavni fajl

en: MainText
sr: Glavni tekst

en: Mainline
sr: Glavna linija

en: Mainline:
sr: Glavna linija:

en: Maintain aspect ratio with largest dimension
sr: Održavati razmeru u skladu sa najvećom dimenzijom

en: Malay
sr: Malajski

en: Marginal Note|M
sr: Beleška na marginama|B

en: Marginnote
sr: Beleška na margini

en: Mark &foreign languages
sr: Beleženje &stranih jezika

en: Mark end of paragraphs on screen with a pilcrow character.
sr: Obeleži kraj pasusa na ekranu sa pilcrow karakterom.

en: Mark off
sr: Markiranje isključeno

en: Mark on
sr: Markiranje uključeno

en: Mark removed
sr: Markiranje uklonjeno

en: MarkBoth
sr: Obeleži obe

en: Master Document
sr: Glavni Dokument

en: Math
sr: Matematika

en: Math Macros
sr: Matematički Makroi

en: Math Matrix
sr: Mat Matrica

en: Math Options
sr: Mat Opcije

en: Math Panels
sr: Matematički paneli

en: Math editor
sr: Matematički editor

en: Math macros
sr: Mat makroi

en: Math spacings
sr: Matematička rastojanja

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
sr: Maematički alfanumerički simboli

en: Mathematical Operators
sr: Matematički Operatori

en: Mathematical Symbols
sr: Matematički simboli

en: Mathematics Subject Classification number:
sr: Matematika, klasifikacioni broj:

en: Maths
sr: Matematika

en: Math|M
sr: Matematički|M

en: Math|h
sr: Matematika|t

en: Matrix...|x
sr: Marica...|a

en: Maximum A&ge (in days):
sr: Maksimalno t&rajanje (u danima):

en: Medium Space|M
sr: Srednji razmak|S

en: Medium space	\:
sr: Srednji razmak	\:

en: Middle
sr: Sredina

en: Middle|M
sr: Sredina|S

en: Minipage
sr: Mini stranica

en: Miscellaneous
sr: Ostalo

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
sr: Ostali matematički simboli-A

en: Miscellaneous Symbols
sr: Ostali simboli

en: Missing File
sr: Nedostaje datoteka

en: Missing argument
sr: Nedostaje argument

en: Missing directory for -sysdir switch
sr: Nedostaje direktorijum za -sysdir promenu

en: Missing directory for -userdir switch
sr: Nedostaje direktorijum za -userdir promenu

en: Missing file type [eg latex, ps...] after --export switch
sr: Nedostaje tip datoteke [npr: latex, ps...] posle -export za promenu

en: Missing file type [eg latex, ps...] after --import switch
sr: Nedostaje tip datoteke [npr: latex, ps...] posle -import za promenu

en: Missing user LyX directory
sr: Nedostaje korisnički LyX direktorijum

en: Mo&re parameters
sr: Jo&š parametara

en: Module not available
sr: Modul nije dostupan

en: Module not found
sr: Modul nije nađen

en: Module not found!
sr: Modul nije nađen!

en: Modules
sr: Moduli

en: Mongolian
sr: Mongolski

en: Month
sr: Mesec

en: More
sr: Više

en: More Parameters
sr: Više parametara

en: Mother Tongue:
sr: Maternji jezik:

en: MotherTongue
sr: Maternji jezik

en: Mouse
sr: Miš

en: Move Paragraph Down|v
sr: Pomeri Paragraf Dole|m

en: Move Paragraph Up|o
sr: Pomeri Paragraf Gore|o

en: Move Section Down|D
sr: Premesti Odeljak Nadole|N

en: Move Section Up|U
sr: Premesti Odeljak Nagole|a

en: Move the selected database downwards in the list
sr: Premestite izabranu bazu podataka dole na listi

en: Move the selected database upwards in the list
sr: Premestite izabranu bazu podataka gore na listi

en: Multicolumn|M
sr: Više kolona|V

en: Musical Symbols
sr: Muzički simboli

en: My Address
sr: Moja adresa

en: My Logo
sr: Moj znak

en: My Logo:
sr: Moj znak:

en: MyRef
sr: MojaRef

en: MyRef:
sr: MojaRef:

en: Myref
sr: Moja ref

en: Name
sr: Ime

en: Name (First Name)
sr: Ime

en: Name (Surname)
sr: Prezime

en: Name associated with the URL
sr: Ime u vezi sa URL adresom

en: Name of the default printer
sr: Naziv podrazumevanog štampača

en: Name:
sr: Ime:

en: NameRowA
sr: ImeRedA

en: NameRowA:
sr: ImeRedA:

en: NameRowB
sr: ImeRedB

en: NameRowB:
sr: ImeRedB:

en: NameRowC
sr: ImeRedC

en: NameRowC:
sr: ImeRedC:

en: NameRowD
sr: ImeRedD

en: NameRowD:
sr: ImeRedD:

en: NameRowE
sr: ImeRedE

en: NameRowE:
sr: ImeRedE:

en: NameRowF
sr: ImeRedF

en: NameRowF:
sr: ImeRedF:

en: NameRowG
sr: ImeRedG

en: NameRowG:
sr: ImeRedG:

en: Natbib &style:
sr: Natbib &stil:

en: Navigate|N
sr: Upravljanje|U

en: Negative Medium Space|u
sr: Negativni Srednji Razmak|j

en: Negative Thick Space|i
sr: Negativni Debeli razmak|b

en: Negative space	\!
sr: Negativan razmak	\!

en: Never Toggled
sr: Nikada zamenjeno

en: New Note:
sr: Nova Napomena:

en: New Page
sr: Nova Strana

en: New Page|N
sr: Nova Strana|N

en: New Slide:
sr: Novi Slajd:

en: New Window|W
sr: Novi prozor|p

en: New document
sr: Novi dokument

en: New|N
sr: Novi|N

en: Next &Error
sr: Sledeća &greška

en: Next &Warning
sr: Sledeće &Upozorenje

en: Next Address:
sr: Sledeća adresa:

en: Next Change|C
sr: Sledeća Promena|P

en: Next Note|N
sr: Sledeća Napomena|S

en: Next change
sr: Sledeće promene

en: Next command
sr: Sledeća komanda

en: Next note
sr: Sledeća napomena

en: NextAddress
sr: Sledeća adresa

en: Nice fraction (3/4)	\nicefrac
sr: Fina frakcija (3/4)	\nicefrac

en: No
sr: Ne

en: No &frames around links
sr: Bez &rama oko veze

en: No bibliography defined!
sr: Nije definisana bibliografija!

en: No change
sr: Bez promena

en: No citations selected!
sr: Nije izabran citat!

en: No color
sr: Bez boje

en: No dialect
sr: Bez dijalekta

en: No file found!
sr: Datoteka nije pronađena!

en: No further redo information
sr: Nema daljih redo informacija

en: No further undo information
sr: Nema daljih undo informacija

en: No hline to delete
sr: Nema hline za brisanje

en: No image
sr: Nema slike

en: No language
sr: Bez jezika

en: No math
sr: Bez matematike

en: No number
sr: Bez broja

en: No system directory
sr: Nema sistemskog direktorijuma

en: No vline to delete
sr: Nema vline za brisanje

en: No year
sr: Nema godine

en: NoDate
sr: Nema datuma

en: NoFax
sr: Nema faxa

en: NoPlace
sr: Nema mesta

en: NoTel
sr: Nema telefona

en: NoTelephone
sr: Nema telefona

en: Nomenclature
sr: Nomenklaura

en: Nomenclature Entry...|y
sr: Unos nomenklature...|e

en: Nomenclature Symbol:
sr: Nomenklaturni Simbol:

en: Nomenclature|N
sr: Nomenklatura|N

en: None
sr: Ništa

en: Nordic languages (CP 865)
sr: Nordijski jezici (CP 865)

en: Normal
sr: Normalna

en: Normal text mode	\textrm
sr: Normalni tekst mod	\textrm

en: Normal text style	\textstyle
sr: Normalan stil teksta	\textstyle

en: Normal-sized icons
sr: Ikone normalne veličine

en: Normally, this needs to be checked only if you are using dvips as your printer command and you have config.<printer> files installed for all your printers.
sr: Normalno, ovo mora da se proveri samo ako koristite dvips kao štampač komandom i imate config.<printer> datoteke instalirane za sve štampače.

en: Not Found
sr: Nije Nađeno

en: Not shown.
sr: Ne prikazuj.

en: Notation
sr: Zabeleška

en: Notation \thenotation.
sr: Beleženje \thenotation.

en: Notation \thetheorem.
sr: Obeležavanje \thetheorem.

en: Notation*
sr: Obeležavanje*

en: Notation.
sr: Obeležavanje.

en: Note
sr: Napomena

en: Note #.
sr: Napomena #.

en: Note \arabic{theorem}
sr: Napomena \arabic{theorem}

en: Note \thenote.
sr: Napomena \thenote.

en: Note \thetheorem.
sr: Napomena \thetheorem.

en: Note to Editor:
sr: Napomena za urednika:

en: Note*
sr: Napomena*

en: Note.
sr: Napomena.

en: Note. ---
sr: Napomena. ---

en: Note:
sr: Zabeleška:

en: NoteToEditor
sr: ZabeleškaZaUrednika

en: Note|N
sr: Napomena|N

en: Nothing to do
sr: Ništa da se uradi

en: Number
sr: Broj

en: Number Equations by Section
sr: Broj jednačine po odeljku

en: Number of columns
sr: Broj kolona

en: Number of copies
sr: Broj kopija

en: Number of levels
sr: Broj nivoa

en: Number of rows
sr: Broj redova

en: Numbered Example (multiline)
sr: Primer numerisanih (višelinijski)

en: Numbered Examples (consecutive)
sr: Primer numerisanih (uzastopno)

en: Numbering & TOC
sr: Brojevi & Sadržaj

en: O&pen
sr: O&tvori

en: O&pen new group...
sr: O&tvori novu grupu...

en: O&ption:
sr: O&pcija:

en: O&uter:
sr: S&poljna:

en: Off
sr: Isključen

en: Office:
sr: Kancelarija:

en: Offprint
sr: Neštampaj

en: Old Italic
sr: Staro Italijanski

en: Old Persian
sr: Staro Persijski

en: On
sr: Uključen

en: On Page <Page>|O
sr: Na strani <Strana>|N

en: On which side should line numbers be printed?
sr: Na kojoj strani treba da se štampaju brojevi linija?

en: One character (excluding blanks)
sr: Jedan karakter (bez praznine)

en: One character (including blanks)
sr: Jedan karakter (uključujući praznine)

en: One word
sr: Jedna reč

en: OneHalf
sr: JednaPolovina

en: Only
sr: Samo

en: Only on slides
sr: Samo na slajdu

en: Only one column
sr: Samo jedna kolona

en: Only one row
sr: Samo jedan red

en: Only true or false is allowed.
sr: Samo istina ili laž je dozvoljena.

en: Open All Notes|A
sr: Otvori Sve Napomene|S

en: Open Databases?
sr: Otvori Bazu Podataka?

en: Open Inset|O
sr: Otvorite Umetak|O

en: Open Navigator...
sr: Otvori Navigatora...

en: Open Recent|t
sr: Otvori nedavni|t

en: Open document
sr: Otvori dokument

en: Open...|O
sr: Otvori...|O

en: OpenDocument
sr: OtvoriDokument

en: Opening
sr: Početak

en: Opening help file %1$s...
sr: Otvaranje pomoćne datoteke %1$s...

en: Opening:
sr: Početak:

en: Operators
sr: Operatori

en: Option used to collate multiple copies.
sr: Opcija se koristi za pregled više kopija.

en: Option used to print a range of pages.
sr: Opcija se koristi za štampanje opsega stranice.

en: Option used to print to a file.
sr: Opcija se koristi za štampanje u datoteku.

en: Option used to print to non-default printer.
sr: Opcija se koristi za štampanje na ne-podrazumevanom štampaču.

en: Option used to reverse page order.
sr: Opcija se koristi za obrnuti redosled stranica.

en: Option used to set number of copies.
sr: Opcija se koristi za setovanje broja kopija.

en: Optional paper size flag (-paper) for some DVI viewers
sr: Opcione veličine papira (-papir) za neka DVI gledišta

en: Or&igin:
sr: Po&četak:

en: Ordinary Quote|Q
sr: Uobičajeni znaci Navoda|N

en: Ori&gin:
sr: Po&četak:

en: Oriya
sr: Orija

en: Osmanya
sr: Osmanja

en: Other (
sr: Ostalo (

en: Other Lists
sr: Ostali Spiskovi

en: Other font settings
sr: Ostala podešavanja fontova

en: Other root	\root
sr: Drugi koren	\root

en: Our ref.:
sr: Naša ref.:

en: Output Size
sr: Izlazna veličina

en: Oval, Thick|v
sr: Ovalne, Debele|v

en: Oval, Thin|a
sr: Ovalne, tanke|a

en: OverlayArea
sr: Zona Preklapanja

en: Overlayarea
sr: Zona preklapanja

en: Overlays
sr: Preklapanja

en: Override the language used for the spellchecker
sr: Poništavanje jezika koji se koristi za proveru pravopisa

en: Overwrite document?
sr: Upisati preko postojećeg dokumenta?

en: P&rinter:
sr: Š&tampač:

en: PACS number:
sr: PACS broj:

en: PDF Properties
sr: PDF osobine

en: PDFPages
sr: PDF strane

en: PROOF.
sr: DOKAZ.

en: Pa&ge range:
sr: Op&seg stranice:

en: Package not available
sr: Paket nije dostupna

en: Package(s) required: %1$s.
sr: Zahtevani paket(i): %1$s.

en: Page
sr: Strana

en: Page Break|a
sr: Prelom stranice|r

en: Page Height %
sr: Visina stranice %

en: Page Layout
sr: Forma strane

en: Page Margins
sr: Margine Strane

en: Page Number
sr: Broj Strana

en: Page Width %
sr: Širina stranice %

en: Page number to print from
sr: Broj stranice za štampanje sa

en: Page number to print to
sr: Broj stranice za štampanje na

en: Page:
sr: Strana:

en: Pages
sr: Strane

en: Paper
sr: Papir

en: Paper Format
sr: Format papira

en: Paper si&ze:
sr: Veličina pa&pira:

en: Paper t&ype:
sr: Vrsta pa&pira:

en: Paragraph
sr: Pasus

en: Paragraph Settings
sr: Podešavanja Paragrafa

en: Paragraph Settings...|P
sr: Podešavanja Pasusa...|P

en: Paragraph's &Default
sr: Podrazumevani &pasus

en: Paragraph*
sr: Paragraf*

en: Parameter %1$s:
sr: Parametar %1$s:

en: Parameters starting with '%1$s': %2$s
sr: Parametri počinju sa '%1$s': %2$s

en: Part
sr: Deo

en: Part \thepart
sr: Deo \thepart

en: Part*
sr: Deo*

en: Paste
sr: Nalepi

en: Paste Special
sr: Specijalno lepljenje

en: Paste as JPEG
sr: Nalepi kao JPEG

en: Paste as PDF
sr: Nalepi kao PDF

en: Paste as PNG
sr: Nalepi kao PNG

en: Paths
sr: Putanje

en: Pause
sr: Pauza

en: Personal Info
sr: Lične informacije

en: PersonalInfo
sr: Lične informacije

en: Phone
sr: Telefon

en: Phone:
sr: Telefon:

en: Phonetic Symbols|P
sr: Fonetski simboli|F

en: Physics and Astronomy Classification System number:
sr: Fizika i Astronomija, klasifikacioni sistemski broj:

en: Place
sr: Mesto

en: Place:
sr: Mesto:

en: Plain Text, Join Lines
sr: Plain tekst, pridružene linije

en: Plain Text|T
sr: Čist tekst|T

en: Plain text
sr: Plain tekst

en: Plain text (Xfig output)
sr: Plain tekst (Xfig izlaz)

en: Plain text (catdvi)
sr: Plain tekst (catdvi)

en: Plain text (chess output)
sr: Plain tekst (chess izlaz)

en: Plain text (image)
sr: Plain tekst (image)

en: Plain text (ps2ascii)
sr: Plain tekst (ps2ascii)

en: Plain text (pstotext)
sr: Plain tekst (pstotext)

en: Plain text|a
sr: Plain tekst|a

en: Please install correctly to estimate the great
sr: Molimo Vas da instalirate pravilno da bi cenili veliku

en: Please specify true or false.
sr: Molimo Vas izaberite istinu ili laž.

en: Poemtitle
sr: Naslov poeme

en: Poemtitle*
sr: Naslov poeme*

en: Polish
sr: Poljski

en: Portuguese
sr: Portugalski

en: Portuguese (Brazil)
sr: Porugalski (Brazil)

en: PostScript files (*.ps)
sr: PostScript dokument (*.ps)

en: Postal comment
sr: Poštanski komentar

en: Postcode
sr: Poštanski broj

en: Preface
sr: Predgovor

en: Preferences...|P
sr: Podešavanja...|P

en: Preview Si&ze:
sr: Veličina pr&egleda:

en: Preview failed
sr: Pregled nije uspeo

en: Preview loading
sr: Pregled učiavanja

en: Preview ready
sr: Pregled spreman

en: Print &even-numbered pages
sr: Štampaj &parno numerisane strane

en: Print &odd-numbered pages
sr: Štampaj &neparno numerisane strane

en: Print Destination
sr: Odredište štampanja

en: Print Document
sr: Štampaj dokument

en: Print all pages
sr: Štampaj sve stranice

en: Print as grey text
sr: Štampaj kao sivi tekst

en: Print document
sr: Štampaj dokument

en: Print document failed
sr: Propalo je štampanje dokumenta

en: Print in reverse order
sr: Štampanje u obrnutom redosledu

en: Print to &file:
sr: Odštampaj u &datoteku:

en: Print to file
sr: Štampaj u dokument

en: Print...|P
sr: Štampaj...|Š

en: Printer
sr: Štampač

en: Program initialisation
sr: Inicijalizacija programa

en: Proof
sr: Dokaz

en: Proof(QED)
sr: Dokaz (QED)

en: Proof(smartQED)
sr: Dokaz (smartQED)

en: Proof.
sr: Dokaz

en: Proof:
sr: Dokaz:

en: Property
sr: Osobina

en: Property #.
sr: Osobina #.

en: Proposition
sr: Predlog

en: Proposition #.
sr: Predlog #.

en: Proposition \arabic{theorem}
sr: Predlog \arabic{theorem}

en: Proposition \theproposition.
sr: Predlog \theproposition.

en: Proposition \thetheorem.
sr: Tvdnja \thetheorem.

en: Proposition*
sr: Predlog*

en: Proposition.
sr: Predlog.

en: Protected Space|P
sr: Zaštićeni razmak|Z

en: Published-online:
sr: Objavljeno-online:

en: Publishers
sr: Izdavač

en: Quad (1 em)
sr: Kvadrat (1 em)

en: Quadratin space	\quad
sr: Kvadrani razmak	\quad

en: Question
sr: Pitanje

en: Question #.
sr: Pitanje #.

en: Question \thequestion.
sr: Pitanje \thequestion.

en: Quit %1
sr: Zatvori %1

en: Quotation
sr: Citat

en: Quote
sr: Navoditi

en: R&eset class options when document class changes
sr: R&esetuj opcije klase kada je klasa dokumenta promenjena

en: Range
sr: Opseg

en: Rapid
sr: Brzo

en: Re&move
sr: Uk&loni

en: Re&placement:
sr: Za&mena:

en: Re&verse order
sr: Ob&rnutim redosledom

en: Re&verse pages:
sr: Ob&rni stranicu:

en: Read Error
sr: Greška pri čitanju

en: Reading not UTF-8 encoded file
sr: Čitanje nije kodirana UTF-8 datoteka

en: Ready to display
sr: Spreman za prikaz

en: Received
sr: Primljeno

en: Received:
sr: Primljeno:

en: Recipe
sr: Recept

en: Recipe:
sr: Recept:

en: Red
sr: Crvena

en: Redo
sr: Ponovo uradi

en: Redo|R
sr: Ponovi|P

en: Ref+Text:
sr: Ref+Tekst:

en: Reference
sr: Referenca

en: Reference:
sr: Referenca:

en: References
sr: Reference

en: References. ---
sr: Reference. ---

en: References:
sr: Reference:

en: Register
sr: Registar

en: Register...|R
sr: Registar...|R

en: Reject All Changes|e
sr: Odbaci Sve promene|d

en: Reject Change|R
sr: Odbaci Promene|O

en: Reject all changes
sr: Odbaci sve promene

en: Reject this change
sr: Odbaci ovu promenu

en: Relations
sr: Relacije

en: Reload saved document?
sr: Ponovno učitavanje sačuvanog dokumenta?

en: Reloading configuration...
sr: Zapisivanje konfiguracije...

en: Reload|R
sr: Ponovo učitaj|P

en: Remark
sr: Napomena

en: Remark #.
sr: Objašnjenje #.

en: Remark \arabic{theorem}
sr: Napomena \arabic{theorem}

en: Remark \theremark.
sr: Napomena \theremark.

en: Remark \thetheorem.
sr: Napomena \thetheorem.

en: Remark*
sr: Napomena*

en: Remark.
sr: Napomena.

en: Remarks
sr: Primedbe

en: Remarks #.
sr: Primedbe #.

en: Remo&ve
sr: Pome&ri

en: Remove Last Argument
sr: Ukloni poslednji argument

en: Remove Optional Argument
sr: Ukloni opcioni argument

en: Remove the selected branch
sr: Pomeri izabrani ogranak

en: Remove the selected database
sr: Ukloni izabrane baze podataka

en: Rename and save?
sr: Promeni ime i sačuvaj?

en: Repeat this row as footer on every (except the last) page
sr: Ponovite ovaj red podnožja, na svakoj (osim poslednje) stranice

en: Repeat this row as header on every (except the first) page
sr: Ponovite ovaj red kao zaglavlje na svakoj (osim prvoj) stranici

en: Replace &All
sr: Zameni &sve

en: Replace &with:
sr: Zameni &sa:

en: Replace the entry with the selection
sr: Zamenite unos sa izborom

en: Replace with selected word
sr: Zameni izabrane reči

en: Replace word with current choice
sr: Zameni reč sa trenutnim izborom

en: Res&tore
sr: Obn&ovi

en: Reset to the default settings for the document class
sr: Podesi na podrazumevane postavke za klasu dokumenta

en: Resize this to the correct table dimensions
sr: Promena veličine do ispravne dimenzije tabele

en: Restriction
sr: Ograničenje

en: Restriction:
sr: Ograničenje:

en: Retrieve from version control?
sr: Preuzeti iz kontrolne verzije?

en: Return address
sr: Povratna adresa

en: ReturnAddress
sr: PovratnaAdresa

en: ReturnAddress:
sr: Povratna adresa:

en: Revert changes
sr: Vrati izmene

en: Review
sr: Pregled

en: Revised
sr: Revizija

en: Revised:
sr: Revizija:

en: Revision
sr: Revizija

en: Revision History
sr: Istorija Revizije

en: Revision control error.
sr: Revizija kontrole greške.

en: RevisionHistory
sr: IstorijaRevizije

en: Ri&ght
sr: De&sno

en: Right
sr: Desno

en: Right &top:
sr: Desno &gore:

en: Right Footer
sr: Desno podnožje

en: Right Footer:
sr: Desno podnožje:

en: Right Header
sr: Desno zaglavlja

en: Right Header:
sr: Desno zaglavlja:

en: Right Line|R
sr: Desna Linija|e

en: Right header:
sr: Desno zaglavlje:

en: Right-to-left language support
sr: Jezička podrška za pisanje zdesna-nalevo

en: RightHeader
sr: DesnoZaglavlje

en: Right|R
sr: Desno|D

en: Ro&tate after scaling
sr: Ro&tiranje posle razmere

en: Romanian
sr: Rumunski

en: Roots
sr: Koren

en: Rotate
sr: Rotacija

en: Rotate Graphics
sr: Rotiranje grafike

en: Rotate the table by 90 degrees
sr: Rotiranje tabele za 90 stepeni

en: Rotate this cell by 90 degrees
sr: Rotiraj ovu ćeliju za 90 stepeni

en: Rows & Columns|C
sr: Redovi i Kolone|K

en: Running BibTeX.
sr: Pokretanje BibTeX-a.

en: Running Index Processor.
sr: Pokreanje Indeks procesora.

en: Running LaTeX Title
sr: Pokretanje LaTeX naslova

en: Running LaTeX...
sr: Pokrećem LaTeX...

en: Running MakeIndex for nomencl.
sr: Pokretanje MakeIndex za nomencl.

en: Running chktex...
sr: Pokretanje chktex...

en: Running configure...
sr: Pokretanje konfiguracije...

en: Running title:
sr: Zaglavlje na svakoj strani:

en: RunningTitle
sr: Zaglavlje na svakoj strani

en: Russian
sr: Ruski

en: S&cale (%):
sr: R&azmera (%):

en: S&ectioned bibliography
sr: P&resečena bibliografija

en: S&elected:
sr: Iza&bran:

en: S&hape:
sr: O&blik:

en: S&hort Name:
sr: K&ratki naziv

en: S&mall:
sr: M&ali:

en: S&maller:
sr: M&anji:

en: S&mallest:
sr: N&ajmanji:

en: S&tep:
sr: K&ora:

en: SCENE
sr: SCENA

en: SCENE \arabic{scene}
sr: SCENA \arabic{scene}

en: SCENE*
sr: SCENA*

en: SS-Code
sr: SS-oznaka

en: SS-Title
sr: SS-Naslov

en: Save All|l
sr: Sačuvaj sve|s

en: Save As...|A
sr: Sačuvaj kao...|k

en: Save Bookmark 1|S
sr: Sačuvaj marker 1|S

en: Save Bookmark 2
sr: Sačuvaj marker 2

en: Save Bookmark 3
sr: Sačuvaj marker 3

en: Save Bookmark 4
sr: Sačuvaj marker 4

en: Save Bookmark 5
sr: Sačuvaj marker 5

en: Save as Document Defaults
sr: Sačuvaj kao podrazumevani dokument

en: Save bookmark
sr: Sačuvaj bookmark

en: Save changed document?
sr: Da li želite da sačuvate promenjen dokument?

en: Save document
sr: Sačuvaj dokument

en: Save new document?
sr: Sačuvaj novi dokument?

en: Save settings as LyX's default document settings
sr: Sačuvaj podešavanja kao LyX-ova podrazumevana dokumentna podešavanja

en: Save|S
sr: Sačuvaj|S

en: Saving all documents...
sr: Sačuvaj sva dokumenta...

en: Saving document %1$s...
sr: Čuvanje dokumenata %1$s...

en: Sc&ale (%):
sr: R&azmera (%):

en: Scale
sr: Skala

en: Scale image to maximum size not exceeding width and height
sr: Postavi sliku u razmeri tako da maksimalna veličina ne prelazi zadatu širinu i visinu

en: Scale the Sans Serif font to match the base font's dimensions
sr: Razmera Sans Serif fonta odgovara dimenzijama baznog fonta

en: Scale the Typewriter font to match the base font's dimensions
sr: Namesti razmeru daktilografskog fonta tako da odgovara dimenzijama baznog fonta

en: Scaling etc...
sr: Skaliranje i sl...

en: Scan for new databases and styles
sr: Skeniranje novih baza podataka i stilova

en: Scene
sr: Scena

en: Scheme
sr: Šema

en: Scottish
sr: Škotski

en: Screen used (&pixels):
sr: Ekran se koristi (&piksela):

en: Search &backwards
sr: Traži &unazad

en: Search Citation
sr: Pronađi citat

en: Search error
sr: Traži greške

en: Search string is empty
sr: Pretraga string-a je prazna

en: Section
sr: Poglavlje

en: Section \arabic{section}
sr: Odeljak \arabic{section}

en: Section*
sr: Odeljak*

en: Select All
sr: Izaberi sve

en: Select a BibTeX database to add
sr: Izaberi BibTeX bazu podataka za dodavanje

en: Select a BibTeX style
sr: Izaberi BibTeX stil

en: Select a backups directory
sr: Izaberite direktorijum backup

en: Select a document directory
sr: Izaberite direktorijum za dokumenta

en: Select a file
sr: Izaberite datoteku

en: Select a temporary directory
sr: Izaberite privremeni direktorijum

en: Select an existing group for the current graphics.
sr: Izaberite postojeću grupu za tekuće grafike.

en: Select an image file
sr: Izaberite datoteku slike

en: Select de&fault master document
sr: Izaberite podrazumevani glavni dokument

en: Select directory for example files
sr: Izaberite direktorijum, na primer: files

en: Select document to open
sr: Izaberite dokumenta koji želite da otvorite

en: Select how LyX will display any graphics.
sr: Izaberite kako će LyX prikazati sve grafike.

en: Select if the current document is included to a master file
sr: Izaberite da li želite da trenutni dokument uključite u glavnu datoteku

en: Select master document
sr: Izaberite glavni dokument

en: Select template file
sr: Izaberite šablonske datoteke

en: Select the Sans Serif (grotesque) typeface
sr: Izaberite Sans Serif (groteskno) pismo

en: Select the default family for the document
sr: Izaberite podrazumevanu porodicu fontova za dokumenta

en: Select the dialect of the programming language, if available
sr: Izaberite dijalekt programskog jezika, ako je na raspolaganju

en: Select the language of the user interface (menus, dialogs, etc.)
sr: Izaberite jezik korisničkog interfejsa (menije, dijaloge, itd)

en: Select the programming language
sr: Izaberite programski jezik

en: Select the roman (serif) typeface
sr: Izaberite Roman (serif) pismo

en: Select the typewriter (monospaced) typeface
sr: Izaberite daktilografsko (širine jednog slova) pismo

en: Select this if you want to split your bibliography into sections
sr: Izaberite ovu opciju ako želite da razdvojite bibliografiju na odeljke

en: Select this to display all available characters at once
sr: Izaberite ovo da prikazuje sve dostupne karaktere odjednom

en: Select to enable support of right-to-left languages (e.g. Hebrew, Arabic).
sr: Izaberite da biste omogućili jezičku podršku za pisanje zdesna-nalevo (npr. hebrejski, arapski).

en: Select your branch
sr: Izaberi svoj ogranak

en: Selected classes or styles
sr: Izabrani klase ili stilove

en: Selection copy/paste mechanism
sr: Izbor copy/paste mehanizma

en: Send To Address
sr: Pošalji na adresu

en: Send output to the given printer
sr: Pošalji izlaz na zadati štampač

en: Send output to the printer
sr: Pošalji izlaz na štampač

en: Sender Address:
sr: Adresa pošiljaoca:

en: Sender E-Mail:
sr: E-mail pošiljaoca:

en: Sender Fax:
sr: Fax pošiljaoca:

en: Sender Name:
sr: Ime pošiljaoca:

en: Sender Phone:
sr: Telefon pošiljaoca:

en: Sender URL:
sr: URL pošiljaoca:

en: SenderAddress
sr: Adresa Pošiljaoca

en: Senseless!!!
sr: Besmisleno!!!

en: Separator
sr: Razdvajač

en: Serbian
sr: Srpski

en: Serbian (Latin)
sr: Srpski (latinica)

en: Set &height:
sr: Postavi &visinu:

en: Set &printer:
sr: Podesi &štampač:

en: Set &width:
sr: Postavi &širinu:

en: Set Borders
sr: Postavi granice

en: Set all lines
sr: Setuj sve linije

en: Set border lines
sr: Setuj granične linije

en: Set borders of the current (selected) cell(s)
sr: Postavite granice tekuće (odabrane) ćelije

en: Set bottom line
sr: Setuj donju liniju

en: Set class options to default on class change
sr: Podesite opcije sa podrazumevane klase na promenjenu klasu

en: Set left line
sr: Setuj levu liniju

en: Set multi-column
sr: Setuj višelolona

en: Set right line
sr: Setuj desnu liniju

en: Set top line
sr: Setuj gornju liniju

en: Sets height of graphic. Leave unchecked to set automatically.
sr: Postavi visinu grafike. Ostavite opozvan izbor za automatsko podešavanje.

en: Sets width of graphic. Leave unchecked to set automatically.
sr: Postavi širinu grafike. Ostavite opozvan izbor za automatsko podešavanje.

en: Settings
sr: Podešavanja

en: Settings...|S
sr: Podešavanja...|P

en: Settings...|e
sr: Podešavanja...|o

en: Shaded Background|B
sr: Osenči Pozadinu|P

en: Shavian
sr: Shavijan

en: Sho&w in LyX
sr: Poka&ži u LyX-u

en: Short Title
sr: Kratak naslov

en: Short Title|S
sr: Kratak naslov|K

en: Short title:
sr: Kratak naslov:

en: ShortTitle
sr: Kratak naslov

en: Shortc&ut:
sr: Pre&čica:

en: Shortcut
sr: Prečica

en: Shortcuts
sr: Prečice

en: Shortcuts|S
sr: Prečice|P

en: Show Changes in Output|S
sr: Prikaži promene u izlazu|P

en: Show ERT button only
sr: Prikaži samo ERT dugme

en: Show ERT contents
sr: Prikaži ERT sadržaj

en: Show File
sr: Pokaži dokument

en: Show History...|H
sr: Prikaži istoriju...|i

en: Show LaTeX preview
sr: Prikaži LaTeX pregled

en: Show changes in output
sr: Prikaži promene na izlazu

en: Show the grey inline completion behind the cursor in math mode after the delay.
sr: Prikaži sivi linijski završetak iza kursora u matematičkom režim nakon odlaganja.

en: Show the grey inline completion behind the cursor in text mode after the delay.
sr: Prikaži sivi linijski završetak iza kursora u tekt modu, nakon odlaganja.

en: Si&ze and Rotation
sr: V&eličine i rotacija

en: Si&ze:
sr: Ve&ličina:

en: Signature
sr: Potpis

en: Signature:
sr: Potpis:

en: Single
sr: Jednostruki

en: Single Quote|S
sr: Jedan znak Navoda|J

en: Slide
sr: Slajd

en: Slide*
sr: Slajd*

en: SlideContents
sr: SadržajSlajdova

en: SlideHeading
sr: ZaglavljeSlajda

en: Slovak
sr: Slovački

en: Slovene
sr: Slovenački

en: Small
sr: Mali

en: Small-sized icons
sr: Ikone male veličine

en: Smaller
sr: Manji

en: Smallest
sr: Najmanji

en: Solution
sr: Rešenje

en: Solution #.
sr: Rešenje #.

en: Sort
sr: Sortiraj

en: Sort &as:
sr: Sortiraj &kao:

en: Sort &environments alphabetically
sr: Sortiranje &okruženja  po abecednom redu

en: South European (ISO 8859-3)
sr: Istočno Evropski (ISO 8859-3)

en: South-Eastern European (ISO 8859-16)
sr: Jugoistočno Evropski  (ISO 8859-16)

en: Spacing
sr: Razmak

en: Spacings
sr: Rastojanja

en: Spanish
sr: Španski

en: Spanish (Mexico)
sr: Španski (Meksiko)

en: Special Character|p
sr: Specijalni Karakteri|p

en: Specific BibTeX command and options for pLaTeX (Japanese)
sr: Posebne BibTeX komande i opcije za pLaTeX (Japanski)

en: Specific Manuals|p
sr: Specifični Priručnici|p

en: Specific index command and options for pLaTeX (Japanese)
sr: Posebne index komande i opcije za pLaTeX (Japanski)

en: Specify the link target
sr: Navedite odredišnu vezu

en: Spellchecker
sr: Kontrola pravopisa

en: Spellchecker...|S
sr: Pravopis...|P

en: Split Cell|C
sr: Deoba ćelije|ć

en: Square root	\sqrt
sr: Kvadrani koren	\sqrt

en: St&yle
sr: Stil

en: Standard	\frac
sr: Standardni	\frac

en: Start Appendix Here|A
sr: Počni Dodatak Odavde|D

en: Start column (increase depth!), width:
sr: Početak kolone (povećanje dubine!), širina:

en: State
sr: Država

en: State:
sr: Država:

en: Statistics
sr: Statistika

en: Statistics for the document:
sr: Statistika za dokumenta:

en: Statistics...|a
sr: Statistike...|a

en: Street
sr: Ulica

en: Street:
sr: Ulica:

en: Stretch
sr: Rastezanje

en: String has been replaced.
sr: String je zamenjen.

en: Style
sr: Stil

en: Style used for the page header and footer
sr: Stil koji se koristi za zaglavlje i podnožje

en: Styles
sr: Stilovi

en: Sub-%1$s
sr: Pod-%1$s

en: SubVariation
sr: PodVarijacija

en: SubVariation2
sr: PodVarijacija2

en: SubVariation3
sr: PodVarijacija3

en: SubVariation4
sr: PodVarijacija4

en: SubVariation5
sr: PodVarijacija5

en: Subexample
sr: Pod primer

en: Subexample:
sr: Pod primer:

en: Subject
sr: Predmet

en: Subject:
sr: Predmet:

en: Subparagraph
sr: Podparagraf

en: Subparagraph*
sr: Podparagaf*

en: Subscript
sr: Znak u indeksu

en: Subscript|u
sr: Indeks|I

en: Subsection
sr: Podpoglavlje

en: Subsection \arabic{section}.\arabic{subsection}
sr: Pododeljak \arabic{section}.\arabic{subsection}

en: Subsection*
sr: Pododeljak*

en: Subsubsection
sr: Podpodpoglavlje

en: Subsubsection*
sr: Podpododeljak*

en: Subtitle
sr: Podnaslov

en: Subvariation(2):
sr: PodVarijacija(2):

en: Subvariation(3):
sr: PodVarijacija(3):

en: Subvariation(4):
sr: PodVarijacija(4):

en: Subvariation(5):
sr: PodVarijacija(5):

en: Subvariation:
sr: PodVarijacija:

en: Summary
sr: Rezime

en: Summary \arabic{summ}
sr: Rezime \arabic{summ}

en: Summary \thesummary.
sr: Rezime \thesummary.

en: Summary \thetheorem.
sr: Rezime \thetheorem.

en: Summary*
sr: Rezime*

en: Summary.
sr: Rezime.

en: Superscript
sr: Znak u eksponentu

en: Superscript|S
sr: Eksponent|E

en: Supplementary
sr: Dopunski

en: Supplementary...
sr: Dopunski...

en: Supported box types
sr: Podržani tipovi okvira

en: Supported spacing types
sr: Podržani tipovi razmaka

en: Surname
sr: Prezime

en: Swedish
sr: Švedski

en: Switch between available lists (table of contents, list of figures, list of tables, and others)
sr: Prebacivanje između lista na raspolaganju (Sadržaj, Spisak slika, Spisak tabela, i drugi)

en: Symbol
sr: Simbol

en: Symbols
sr: Simbol

en: Symbols...|b
sr: Simboli...|b

en: System and Miscellaneous
sr: Sistem i ostalo

en: System file not found
sr: Sistemska datoteka nije pronađena

en: System function not found
sr: Funkcija sistema nije pronađena

en: System reconfiguration failed
sr: Sistem rekonfiguracie nije uspeo

en: T&op of row:
sr: V&rh reda:

en: TOC Author
sr: Sadržaj Autor

en: TOC Author:
sr: Sadržaj Autor:

en: TOC Title
sr: Naslov sadržaja

en: TOC title:
sr: Naslov sadržaja:

en: Table
sr: Tabela

en: Table note
sr: Tablica napomena

en: Table note:
sr: Tablica napomena:

en: Table of Contents
sr: Sadržaj

en: Table of Contents|C
sr: Sadržaj|S

en: Table...|T
sr: Tabela...|T

en: Tableau
sr: Tabela

en: Tables
sr: Tabele

en: Tables:
sr: Tabele:

en: Table|T
sr: Tabela|T

en: Tai Xuan Jing Symbols
sr: Tai Xuan Jing simboli

en: Tamil
sr: Tamilski

en: TeX Code:
sr: TeX kod:

en: TeX Code|X
sr: TeX Kod|X

en: TeX Information
sr: TeX Informacije

en: TeX Information|I
sr: TeX Informacije|I

en: Telephone
sr: Telefon

en: Telephone:
sr: Telefon:

en: TelephoneRowA
sr: TelefonRedA

en: TelephoneRowA:
sr: TelefonRedA:

en: TelephoneRowB
sr: TelefonRedB

en: TelephoneRowB:
sr: TelefonRedB:

en: TelephoneRowC
sr: TelefonRedC:

en: TelephoneRowC:
sr: TelefonRedC:

en: TelephoneRowD
sr: TelefonRedD:

en: TelephoneRowD:
sr: TelefonRedD:

en: TelephoneRowE
sr: TelefonRedE:

en: TelephoneRowE:
sr: TelefonRedE:

en: TelephoneRowF
sr: TelefonRedF:

en: TelephoneRowF:
sr: TelefonRedF:

en: Templates|#T#t
sr: Šabloni|#T#t

en: Terms
sr: Termini

en: Terms:
sr: Termini:

en: Text &before:
sr: Tekst &pre:

en: Text Bold Series
sr: Serija podebljanih tekstualnih slova

en: Text Height %
sr: Visina teksta %

en: Text Italic Shape
sr: Kurzivni oblik teksta

en: Text Medium Series
sr: Serija srednjih tekstualnih slova

en: Text Normal Font|T
sr: Normalna tekstualna slova|N

en: Text Roman Family
sr: Rimska tekstualna porodica slova

en: Text Sans Serif Family
sr: Bezserifna tekstualna porodica slova

en: Text Slanted Shape
sr: Kosi oblik teksta

en: Text Small Caps Shape
sr: Small Caps oblik teksta

en: Text Style|T
sr: Stil teksta|T

en: Text Typewriter Family
sr: Daktilografska tekstualna porodica slova

en: Text Upright Shape
sr: Uspravni oblika teksta

en: Text Width %
sr: Širina teksta %

en: Text a&fter:
sr: Tekst &posle:

en: Text binomial	\tbinom
sr: Tekst binoma	\tbinom

en: Text fraction	\tfrac
sr: Razlomak u obliku teksta	\tfrac

en: Text to place after citation
sr: Mesto za tekst posle citata

en: Text to place before citation
sr: Mesto za tekst pre citata

en: Textual Page Number
sr: Tekstualni Broj Strana

en: Thai
sr: Tajlandski

en: Thai (TIS 620-0)
sr: Tajlandski (TIS 620-0)

en: Thanks
sr: Hvala

en: Thanks Ref
sr: Reference zahvalnice

en: Thanks Reference
sr: Reference zahvalnice

en: Thanks Text
sr: Tekst zahvalnosti

en: Thanks \theThanks:
sr: Hvala \theThanks:

en: Thanks:
sr: Hvala:

en: The AMS LaTeX packages are always used
sr: AMS LaTeX paket se uvek koristi

en: The BibTeX style
sr: BibTeX stil

en: The LaTeX command that ends a switch to a foreign language
sr: LaTeX komanda kojom se završava prebacivanje na drugi jezik

en: The LaTeX command that starts a switch to a foreign language
sr: LaTeX komanda kojom počinje prebacivanje na drugi jezik

en: The LaTeX package esint is only used if special integral symbols are inserted into formulas
sr: LaTeX paket esint se koristi samo ako postoje posebni simboli koji su ubačeni u formule

en: The bibliography key
sr: Bibliografski ključ

en: The current document was closed.
sr: Trenutni dokument je zatvoren.

en: The first line to be printed
sr: Prva linija za štampanje

en: The font encoding used for the LaTeX2e fontenc package. T1 is highly recommended for non-English languages.
sr: Kodirani font koji se koristi kod LaTeX fontenc paketa. T1 je preporučuje prilikom korišćenja ne-engleskog jezika.

en: The label as it appears in the document
sr: Oznaka koji se pojavljuje u dokumentu

en: The last line to be printed
sr: Poslednja linija za štampanje

en: The master document '%1$s'
    could not be loaded.
sr: Glavni dokument '%1$s'
    ne može biti učitan.

en: The option for specifying the number of copies to print.
sr: Opcija za specifikaciju broja primeraka za štampanje.

en: The option to print only even pages.
sr: Opcija da odštampate samo parne stranice.

en: The option to print only odd pages.
sr: Opcija da odštampate samo neparne stranice.

en: The option to print out in landscape.
sr: Opcija za štampanje u pejzažu.

en: The options that are predefined in the layout file. Click to the left to select/deselect.
sr: Opcije koje su unapred definisane u rasporedu datoteke. Kliknite na levo da biste izabrali/poništili.

en: The origin of the rotation
sr: Početak rotacije

en: The scrolling speed of the mouse wheel.
sr: Brzina pomeranja točkića miša.

en: The selected entry
sr: Izabrani unos

en: Theorem
sr: Teorema

en: Theorem #.
sr: Teorema #.

en: Theorem \arabic{theorem}
sr: Teorema \arabic{theorem}

en: Theorem \thetheorem.
sr: Teorema \thetheorem.

en: Theorem*
sr: Theorema*

en: Theorem.
sr: Teorema.

en: Theorems
sr: Teoreme

en: Theorems (AMS)
sr: Teoreme (AMS)

en: Theorems (AMS, Numbered by Type)
sr: Teoreme (AMS, numerisane po tipu)

en: Theorems (AMS-Extended)
sr: Teoreme (AMS-Produžen)

en: Theorems (AMS-Extended, Numbered by Type)
sr: Teoreme (AMS-proširene, sa numeracijom uz tip)

en: Theorems (Numbered by Chapter)
sr: Teoreme (sa numeracijom uz poglavlje)

en: Theorems (Numbered by Section)
sr: Teoreme (sa numeracijom uz sekciju)

en: Theorems (Numbered by Type within Chapters)
sr: Teoreme (numerisane po tipu u okviru poglavlja)

en: Theorems (Numbered by Type within Sections)
sr: Teoreme (numerisane po tipu u okviru odeljaka)

en: Theorems (Numbered by Type)
sr: Teoreme (numerisane po tipu)

en: Theorems (Unnumbered)
sr: Teoreme (bez numeracije)

en: Thesaurus
sr: Rečnik sinonima

en: Thesaurus...|T
sr: Rečnik Sinonima...|R

en: Thick Space|h
sr: Debeli razmak|e

en: Thick space	\;
sr: Veliki razmak	\;

en: Thin Space|T
sr: Mali razmak|M

en: Thin space	\,
sr: Mali razmak	\,

en: This bibliography section contains...
sr: Ovaj odeljak sadrži bibliografiju...

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Ovaj program je slobodan softver; možete ga raspodeliti i/ili menjati pod uslovima GNU Opšte javne licence koju je objavila Zadužbina za slobodni softver, bilo verzije 2 Licence, ili (po vašem izboru) bilo koje novije verzije.

en: This row is the footer of the last page
sr: Ovaj red je podnožje poslednje stranice

en: This row is the header of the first page
sr: Ovaj red je zaglavlje prve stranice

en: This text defines the width of the paragraph label
sr: Ovaj tekst definiše širinu oznake pasusa

en: ThreeAffiliations
sr: TrećePridruživanje

en: ThreeAuthors
sr: Tri autora

en: Tibetan
sr: Tibetanski

en: Tiny
sr: Sićušni

en: Title
sr: Naslov

en: Title (Plain Frame)
sr: Naslov (Plain Frame)

en: Title footnote
sr: Naziv fusnote

en: Title footnote:
sr: Naziv fusnote:

en: Title*
sr: Naslov*

en: Title:
sr: Naslov:

en: TitleGraphic
sr: NaslovGrafike

en: Today's date.
    Read 'info date' for more information.
sr: Današnji datum.
    Pročitajte 'info dan'  za više informacija.

en: Tools|T
sr: Alati|A

en: Top
sr: Vrh

en: Top Line|T
sr: Gornja Linija|G

en: Top center
sr: Gore centar

en: Top left
sr: Gore levo

en: Top right
sr: Gore desno

en: Topical
sr: Aktuelan

en: Top|T
sr: Vrh|V

en: Total Height
sr: Ukupna visina

en: Town
sr: Grad

en: Town:
sr: Grad:

en: Translator
sr: Prevodilac

en: Translator:
sr: Prevodilac:

en: Try one of %1$s.
sr: Probaj jedan od %1$s.

en: Turkish
sr: Turski

en: Turkish (ISO 8859-9)
sr: Turski (ISO 8859-9)

en: Tutorial|T
sr: Vodič|V

en: Two-&column document
sr: Dokument u dve kolone

en: TwoAffiliations
sr: DrugoPridruživanje

en: TwoAuthors
sr: Dva autora

en: Type
sr: Tip

en: UNDEFINED
sr: NEDEFINISANO

en: URL label
sr: URL oznaka

en: URL text
sr: URL tekst

en: US executive
sr: US izvršni

en: US legal
sr: US pravni

en: US letter
sr: US pismo

en: Ugaritic
sr: Ugaritik

en: Ukrainian
sr: Ukrajinski

en: Unable to find SHGetFolderPathA in shfolder.dll
    Don't know how to proceed. Sorry.
sr: Nije moguće pronaći SHGetFolderPathA u shfolder.dll
    Ne znam kako da nastavite. Izvinite.

en: Unable to load shfolder.dll
    Please install.
sr: Nije moguće učitati shfolder.dll
    Molimo vas da ga instalirate.

en: Unapplied changes
sr: Neprihvati promene

en: Unavailable: %1$s
sr: Nedostupno: %1$s

en: Undef:
sr: Nedef:

en: Underline %1$s,
sr: Podvučeno %1$s,

en: Underline spaces in generated output
sr: Podvučeno mesta u generisani izlaz

en: Undo
sr: Poništi

en: Undo Last Check In|U
sr: Poništi poslednju proveru|U

en: Undo/Redo mechanism
sr: Undo/Redo mehanizam

en: Undo|U
sr: Poništi|P

en: Unit fraction (km/h)	\unitfrac
sr: Jedinica razlomka (km/h)	\unitfrac

en: Unit of width value
sr: Jedinica vrednosti širine

en: Unknown TOC type
sr: Nepoznat tip Sadržaja

en: Unknown action
sr: Nepoznata radnja

en: Unknown document class
sr: Nepoznata klasa dokumenta

en: Unknown function.
sr: Nepoznata funkcija.

en: Unknown or invalid LyX function
sr: Nepoznata ili nepostojeća LyX funkcija

en: Unknown parameter name:
sr: Nepoznato ime parametra:

en: Unknown user
sr: Nepoznati korisnik

en: Unknown word:
sr: Nepoznata reč:

en: Unset all lines
sr: Poništi setovanje svih linija

en: Update local directory from repository
sr: Ažurirajte lokalni direktorijum iz riznice

en: Update the display
sr: Ažurirajte ekran

en: Update the label list
sr: Ažuriranje liste sa oznakama

en: Uppercase|U
sr: Velika slova|V

en: Use &keyboard map
sr: Korišćenje &mape za  tastaturu

en: Use BibTeX's default numerical styles
sr: Koristi BibTeX's podrazumevane numeričke stilove

en: Use Class Defaults
sr: Koristi podrazumevane klase

en: Use Computer Algebra System|S
sr: Koristite računarski algebra sistem|s

en: Use SVN file locking property
sr: Koristi SVN zaključavanje ličnih fajlova

en: Use \footnotesize, \small, \itshape, \ttfamily or something like that
sr: Koristite \footnotesize, \small, \itshape, \ttfamily ili tako nešto

en: Use extended character table
sr: Koristi produženu tabelu karaktera

en: Use the default alignment for this paragraph, whatever it is.
sr: Koristi podrazumevano poravnanje za ovaj pasus, šta god da je.

en: Use the jurabib styles for law and humanities
sr: Koristite jurabib stilove za pravne i humanističke nauke

en: Use the margin settings provided by the document class
sr: Koristite podešavanja margina koja obezbeđuje klasa dokumenta

en: Use true S&mall Caps
sr: Koristite istinski Small Caps

en: User &interface language:
sr: Jezik &korisničkog interfejsa:

en: User commands
sr: Korisničke komande

en: User directory:
sr: Korisnički direktorijum:

en: User's Guide|U
sr: Priručnik|P

en: Variation
sr: Varijacija

en: Variation:
sr: Varijacija:

en: Vector &graphics format
sr: Vektorsko &grafički format

en: Verbatim
sr: Isto kao original (doslovce)

en: Verbatim|V
sr: Doslovno|D

en: Verse
sr: Poezija

en: Version
sr: Verzija

en: Version Control
sr: Kontrolna verzija

en: Version Control|V
sr: Kontrolna Verzija|V

en: Version control detected.
sr: Kontrolna verzija je detektovana.

en: Version goes here
sr: Verzija ide ovde

en: Vertical
sr: Vertikalno

en: Vertical Space
sr: Vertikalni razmak

en: Vertical Space...|V
sr: Vertical Razmak...|V

en: Vertical alignment
sr: Vertikalno poravnavanje

en: Vertical alignment of the box (with regard to baseline)
sr: Vertikalno poravnanje okvira (u odnosu na baznu liniju)

en: Vertical alignment of the content inside the box
sr: Vertikalno poravnanje sadržaja unutar okvira

en: Vertical fill
sr: Vertikalno poravnanjel

en: Vietnamese
sr: Vjetnamski

en: View &Log ...
sr: Pogledaj &Ragistar...

en: View revision log
sr: Pogledaj dnevnik revizija

en: View/Update
sr: Pogledaj/Ažuriraj

en: View|V
sr: VidiV

en: VisibleText
sr: Vidljivi tekst

en: Volume
sr: Tom

en: WARNING: Some required packages are unavailable!
sr: UPOZORENJE: Neki potrebni paketi su neraspoloživi!

en: Waiting for LaTeX run number %1$d
sr: Čekam da LaTeX pokrene broj %1$d

en: Web Address
sr: Web Adresa

en: Web address:
sr: Web adresa:

en: Welcome to LyX!
sr: Dobrodošli u LyX!

en: Welsh
sr: Velški

en: Western European (CP 1252)
sr: Zapadno Evropski (CP 1252)

en: Western European (CP 850)
sr: Zapadno Evropski (CP 850)

en: Western European (CP 858)
sr: Zapadno Evropski (CP 858)

en: Western European (ISO 8859-1)
sr: Zapadno Evropski  (ISO 8859-1)

en: Western European (ISO 8859-15)
sr: Zapadno Evropski (ISO 8859-15)

en: What to do when existing files are going to be overwritten on export.
sr: Šta da uradite kada će postojeće datoteke biti prepisane prilikom izvoza dokumenta.

en: White
sr: Bela

en: Width
sr: Širina

en: Width of image in output
sr: Izlazna širina slike

en: Width value
sr: Vrednost širine

en: Words
sr: Reči

en: Words:
sr: Reči:

en: Writer
sr: Pisac

en: Writer:
sr: Pisac:

en: Year
sr: Godina

en: Yellow
sr: Žuta

en: Yes
sr: Da

en: Your E-mail address
sr: Vaša E-mail adresa

en: Your favorite print program, e.g. "dvips", "dvilj4".
sr: Tvoj omiljeni program za štampu, t.j. "dvips", "dvilj4".

en: Your letter of:
sr: Vaša pisma:

en: Your name
sr: Vaše ime

en: Your ref.:
sr: Vaša ref.:

en: YourMail
sr: Vaš Mail

en: YourMail:
sr: Vaš mail:

en: YourRef
sr: VašaRef

en: YourRef:
sr: VašaRef:

en: Yourmail
sr: Vaš mail

en: Yourref
sr: Vaša ref

en: [Acknowledgements]
sr: [Zahvalnost]

en: [Appendix]
sr: [Dodatak]

en: [List Of Slides]
sr: [Spisak Slajdova]

en: [No options predefined]
sr: [Bez predefinisanih opcija]

en: [Slide Contents]
sr: [Sadržaj Slajdova]

en: \begin_document is missing
sr: nedostaje \begin_document

en: \begin_header is missing
sr: nedostaje \begin_header

en: ``text''
sr: “text”

en: acknowledgments
sr: priznanja

en: active
sr: aktivno

en: added text
sr: dodati tekst

en: all cited references
sr: svih citiranih referenci

en: all references
sr: svih referenci

en: all uncited references
sr: svih necitiranih referenci

en: amount of work other people have done for the LyX project.
sr: količinu rada ljudi koji su radili za LyX projekat.

en: and
sr: i

en: auto
sr: automatski

en: background
sr: pozadina

en: before
sr: pre

en: black
sr: crna

en: blue
sr: plava

en: cc
sr: kopije

en: cc:
sr: kopije:

en: changed text 1st author
sr: promena teksta prvog autora

en: changed text 2nd author
sr: promena teksta drugog autora

en: changed text 3rd author
sr: promena teksta trećeg autora

en: changed text 4th author
sr: promena teksta četvrtog autora

en: changed text 5th author
sr: promena teksta petog autora

en: chemistry
sr: hemija

en: code
sr: kod

en: concept
sr: koncept

en: conversion failed
sr: propala konverzija

en: cursor
sr: kursor

en: cyan
sr: ljubičasta

en: date (output)
sr: datum (izlaz)

en: deleted text
sr: izbrisan tekst

en: double
sr: duplo

en: e.g.: pdfstartview=XYZ, plainpages=false, pdfpagelabels
sr: npr: pdfstartviev = XYZ, plainpages = False, pdfpagelabels

en: empty
sr: prazno

en: encl
sr: prilog

en: encl:
sr: prilog:

en: footnote
sr: fusnota

en: green
sr: zelena

en: ignore
sr: odbaci

en: included in TOC
sr: ulkjuči u Sadržaj

en: institutemark
sr: oznaka instituta

en: is empty
sr: je prazna

en: language
sr: jezik

en: lyx2lyx Error Log
sr: lyx2lyx registrator grešaka

en: margin
sr: margina

en: marginnote
sr: beleška na margini

en: math
sr: matematika

en: math macro
sr: mat makro

en: math macro new parameter
sr: matematički makro novih parametara

en: math macro old parameter
sr: matematički makro starih parametara

en: menu
sr: meni

en: new page
sr: nova strana

en: no
sr: ne

en: non-active
sr: ne-aktivno

en: none
sr: ništa

en: not released yet
sr: još nije objavljen

en: note
sr: napomena

en: number of needed lines
sr: broj potrebnih linija

en: off
sr: isključeno

en: on
sr: uključeno

en: on page <page>
sr: na strani <strana>

en: or
sr: ili

en: package
sr: paket

en: page break / line break
sr: prelom stranice / prelom reda

en: pasted
sr: nalepljeno

en: protected
sr: zaštićen

en: red
sr: crvena

en: selected text
sr: izabrani tekst

en: selection
sr: izbor

en: shortcut
sr: prečica

en: shortcuts
sr: prečice

en: space
sr: razmak

en: special character
sr: specijalni karakteri

en: submit to paper:
sr: dostavi na papir:

en: submitto
sr: dostavi na

en: text
sr: tekst

en: undefined
sr: nedefinisano

en: unknown
sr: nepoznato

en: unknown version
sr: nepoznata verzija

en: use number of lines
sr: uzmi broj linija

en: version
sr: verzija

en: white
sr: bela

en: yellow
sr: žuta

en: yes
sr: da
