LyX 2.0 - en to nl translation catalogue (1994 entries)

en:  (changed)
nl:  (veranderd)

en:  (not installed)
nl:  (niet geïnstalleerd)

en:  (read only)
nl: (alleen lezen)

en:  (sideways)
nl: (liggend)

en:  (version control)
nl: (versies bijhouden)

en:  (version control, locking)
nl: (versies bijhouden, vasthouden)

en:  could not write file!
nl:  kon het bestand niet schrijven.

en:  done.
nl:  is gedaan.

en: %1$d strings have been replaced.
nl: %1$d teksten zijn vervangen.

en: %1$s Files
nl: %1$s bestanden

en: %1$s and %2$s
nl: %1$s en %2$s

en: %1$s unknown command!
nl: Onbekende opdracht: %1$s

en: &Accept
nl: &Accepteren

en: &Add
nl: &Toevoegen

en: &Add...
nl: &Toevoegen...

en: &All
nl: &Alles

en: &Apply
nl: Toep&assen

en: &Author:
nl: &Auteur:

en: &Available branches:
nl: Beschikbare Vert&akkingen:

en: &Backup directory:
nl: &Reservekopieënmap:

en: &Backup documents, every
nl: &Reservekopie maken om de

en: &Base Size:
nl: &Basishoogte:

en: &Bind file:
nl: Sneltoets-indelings&bestand:

en: &Bookmarks
nl: &Bladwijzers

en: &Borders
nl: &Randen

en: &Bottom of page
nl: &Onderaan pagina

en: &Bottom:
nl: &Onder:

en: &Box:
nl: &Blok:

en: &Break long lines
nl: Lange regels af&breken

en: &Browse...
nl: &Bladeren...

en: &Bypass validation
nl: &Geen validatie

en: &Cancel
nl: &Annuleren

en: &Clipping
nl: Bijsnijden

en: &Close
nl: &Sluiten

en: &Collapsed
nl: &Ingeklapt

en: &Collate
nl: &Sorteren

en: &Color:
nl: &Kleur:

en: &Column Sep:
nl: Afs&cheiding kolommen:

en: &Columns:
nl: &Kolommen:

en: &Comment
nl: &Opmerking

en: &Content:
nl: &Inhoud:

en: &Custom Bullet:
nl: &Eigen opsommingsteken:

en: &DVI viewer paper size options:
nl: Papierformaat opties voor &DVI-weergaveprogramma:

en: &Date format:
nl: &Datumformaat:

en: &Decoration:
nl: &Versiering:

en: &Default (numerical)
nl: &Standaard (getallen)

en: &Default Margins
nl: &Standaard kantlijnen

en: &Default family:
nl: &Standaardlettertype:

en: &Default...
nl: Stan&daard...

en: &Delete
nl: &Verwijderen

en: &Delete Key
nl: Toetsaanslag verwij&deren

en: &Description:
nl: &Omschrijving:

en: &Discard
nl: &Verwerpen

en: &Do not show this warning again!
nl: &Deze waarschuwing niet meer weergeven

en: &Document format
nl: &Documentformaat

en: &Document templates:
nl: &Documentsjablonen...

en: &Down
nl: Om&laag

en: &Draft
nl: &Conceptversie

en: &Draft mode
nl: &Conceptmodus

en: &Edit
nl: Be&werken

en: &Email
nl: &E-mail

en: &Enable tool tips in main work area
nl: Ger&eedschaps-informatie tonen in hoofdvenster

en: &Enabled
nl: Ingeschak&eld

en: &Errors:
nl: &Foutmeldingen:

en: &Escape characters:
nl: &Escape-tekens:

en: &Even pages:
nl: &Even pagina's:

en: &Example files:
nl: Voorb&eeldbestanden:

en: &Export formats:
nl: &Exporteerformaten:

en: &Extended character table
nl: &Uitgebreide teken-tabel

en: &Family:
nl: &Lettertype:

en: &File
nl: &Bestand

en: &File:
nl: &Bestand:

en: &Fill Pattern:
nl: &Opvulpatroon

en: &Find:
nl: &Zoeken:

en: &Float
nl: &Zwevend kader

en: &Font:
nl: &Lettertype:

en: &Foot skip:
nl: Witruimte &voettekst

en: &Format:
nl: &Formaat

en: &From format:
nl: Van &formaat:

en: &Function:
nl: &Functie:

en: &General
nl: Al&gemeen

en: &Get from File
nl: Uit bestand

en: &Go to Label
nl: &Ga naar label

en: &Go!
nl: &Zoeken

en: &Graphics
nl: Afbeelding

en: &Graphics driver:
nl: &Grafische uitvoer:

en: &Greyed out
nl: &Grijze tekst

en: &Group environments by their category
nl: &Groepeer omgevingen per categorie

en: &Height:
nl: &Hoogte:

en: &Here if possible
nl: &Hier indien mogelijk

en: &Hide toolbars
nl: Verberg &werkbalken

en: &Horizontal Phantom
nl: &Horizontale ruimte vrijhouden

en: &Horizontal alignment:
nl: &Horizontale uitlijning:

en: &Horizontal:
nl: &Horizontaal:

en: &Huge:
nl: &Supergroot:

en: &Hugest:
nl: &Supergrootst:

en: &Ignore
nl: &Negeren

en: &Ignore LaTeX rules
nl: &LaTeX-regels negeren

en: &Include Type:
nl: &Insluiten door:

en: &Indent Paragraph
nl: Alinea &inspringen

en: &Inner:
nl: B&innen:

en: &Insert
nl: &Invoegen

en: &Justified
nl: &Uitvullen

en: &Keep file
nl: Bestand &houden

en: &Keep matched
nl: &Overeenkomend

en: &Key:
nl: &Sleutel:

en: &Keyword:
nl: &Sleutelwoord:

en: &Keywords:
nl: &Steekwoorden:

en: &Landscape
nl: &Liggend

en: &Language:
nl: &Taal:

en: &Large:
nl: &Groot:

en: &Larger:
nl: &Groter:

en: &Largest:
nl: &Grootst:

en: &Last line:
nl: &Laatste regel

en: &Left
nl: &Links

en: &Left bottom:
nl: &Linksonder:

en: &Level:
nl: &Diepte:

en: &Limit text width
nl: Begrens te&kstbreedte

en: &Line spacing:
nl: Rege&lafstand:

en: &List in Table of Contents
nl: Opnemen in inhou&dsopgave

en: &Load opened files from last session
nl: &Bestanden van vorige sessie openen

en: &Local Layout...
nl: &Eigen document-type

en: &Logical
nl: &Logisch

en: &Main Settings
nl: Hoof&dinstellingen

en: &Maintain aspect ratio
nl: &Verhoudingen behouden

en: &Mark end of paragraphs
nl: Markeer alinea-einde

en: &Mark spaces in output
nl: &Markeer spaties in de uitvoer

en: &Master:
nl: Hoofddocu&ment:

en: &Maximum last files:
nl: &Maximale hoeveelheid recente bestanden:

en: &Misc:
nl: &Overig:

en: &Modify
nl: &Aanpassen

en: &Multicolumn
nl: &Meerdere kolommen

en: &Name:
nl: &Naam:

en: &New
nl: &Nieuw

en: &New Document:
nl: &Nieuw document:

en: &New...
nl: &Nieuw...

en: &Next change
nl: V&olgende wijziging

en: &Nomenclature command:
nl: Begrippe&nlijst opdracht:

en: &Normal:
nl: &Normaal:

en: &Number of copies:
nl: Aa&ntal kopieën:

en: &Numbered bookmarks
nl: Ge&nummerde bladwijzers

en: &Numbering
nl: &Nummering

en: &OK
nl: &Ok

en: &Odd pages:
nl: &Oneven pagina's:

en: &Old Document:
nl: &Oud document:

en: &Orientation:
nl: &Oriëntatie:

en: &Other:
nl: &Overig:

en: &Overwrite
nl: &Overschrijven

en: &Overwrite on export:
nl: &Overschrijven bij exporteren:

en: &PATH prefix:
nl: &PATH voorzetsel:

en: &Page of floats
nl: &Eigen pagina voor zwevende kaders

en: &Placement:
nl: &Plaatsing:

en: &Portrait
nl: Staa&nd

en: &Previous change
nl: &Vorige wijziging

en: &Print
nl: Af&drukken

en: &Protect:
nl: &Vast:

en: &Quote Style:
nl: Aan&halingstekens:

en: &Reject
nl: A&fwijzen

en: &Remove
nl: &Verwijderen

en: &Rename
nl: &Hernoemen

en: &Replace
nl: &Vervangen

en: &Rescan
nl: &Opnieuw zoeken

en: &Restore
nl: Te&rugzetten

en: &Retry
nl: &Opnieuw proberen

en: &Roman:
nl: Sch&reef:

en: &Rotate sideways
nl: &Gedraaid

en: &Rows:
nl: &Rijen:

en: &Sans Serif:
nl: &Schreefloos:

en: &Save
nl: &Opslaan

en: &Scale Graphics (%):
nl: Afbeelding &schalen (%):

en: &Selection:
nl: &Selectie:

en: &Series:
nl: &Serie:

en: &Set
nl: R&anden aan

en: &Shortcut:
nl: &Sneltoets:

en: &Show in LyX
nl: Binnen LyX &weergeven

en: &Show preview
nl: &Voorvervonting

en: &Side:
nl: &Kant:

en: &Size:
nl: &Grootte:

en: &Sort
nl: &Sorteren

en: &Spacing:
nl: &Spatiëring

en: &Span columns
nl: &Over alle kolommen uitspreiden

en: &Spellchecker engine:
nl: Programma voor spellingscontrole

en: &Subject:
nl: &Onderwerp:

en: &Symbol:
nl: &Symbool:

en: &Table Settings
nl: &Tabelinstellingen

en: &Target:
nl: &Doel:

en: &Template
nl: &Sjabloon

en: &Temporary directory:
nl: &Tijdelijke map:

en: &Tiny:
nl: &Mini:

en: &Title:
nl: &Titel:

en: &To format:
nl: Naar formaa&t:

en: &To:[[as in 'From page x to page y']]
nl: &Tot:

en: &Toggle all
nl: &Alles aanvinken

en: &Top of page
nl: &Bovenaan pagina

en: &Top:
nl: &Boven:

en: &Two-sided document
nl: Dubbelzijdig documen&t

en: &Typewriter:
nl: &Monospace:

en: &Up
nl: Om&hoog

en: &Update
nl: Bij&werken

en: &Use "..." to shorten long completions
nl: Kort lange suggesties af met "..."

en: &Use Windows-style paths in LaTeX files
nl: Gebruik &Windows-bestandsnamen in LaTeX-bestanden

en: &Use hyperref support
nl: Gebruik aanklikbare doorverwijzingen (hyperlinks)

en: &Use pixmap cache to speed up font rendering
nl: Gebr&uik pixmap cache om tekst sneller weer te geven

en: &User interface file:
nl: Gebr&uikersinterface-bestand:

en: &Value:
nl: &Waarde:

en: &Vertical alignment in row:
nl: &Verticale uitlijning in de rij:

en: &Vertical space:
nl: &Verticale ruimte:

en: &Vertical:
nl: &Verticaal:

en: &Viewer:
nl: &Weerga&ve-programma:

en: &Visual
nl: &Visueel

en: &Web
nl: &Internet

en: &Wheel scrolling speed:
nl: &Scrollwielsnelheid:

en: &Width:
nl: B&reedte

en: &Working directory:
nl: &Werkmap:

en: &Zoom %:
nl: &Schaalfactor (%):

en: ''text''
nl: ''tekst''

en: (&De)activate
nl: (&De)activeren

en: (<Reference>)|e
nl: (<Verwijzing>)|g

en: (<reference>)
nl: (<verwijzing>)

en: (MORE)
nl: (MEER)

en: (None)
nl: (geen)

en: ,,text''
nl: ,,tekst''

en: ,,text``
nl: ,,tekst``

en: --Separator--
nl: --Scheiding--

en: 1.0 is the standard scrolling speed with the mouse wheel. Higher values will speed it up, low values slow it down.
nl: 1.0 is de normale scrollsnelheid met het muiswiel. Een hogere waarde versnelt het scrollen, een lagere waarde vertraagt het.

en: 1.5
nl: Anderhalf

en: 1st_author_surname:
nl: 1ste_auteur_achternaam

en: <<text>>
nl: <<tekst>>

en: <All indexes>
nl: <Alle indexen>

en: <Empty Table of Contents>
nl: <Lege inhoudsopgave>

en: <No Bookmarks Saved Yet>
nl: <Nog geen bladwijzers>

en: <No Document Open>
nl: <Geen document geopend>

en: <No Documents Open>
nl: <Geen documenten geopend>

en: <Page>|P
nl: <Pagina>|P

en: <Reference> on Page <Page>|f
nl: <Verwijzing> op pagina <pagina>|w

en: <Reference>|R
nl: <Verwijzing>|V

en: <page>
nl: <pagina>

en: <reference>
nl: <verwijzing>

en: <reference> on page <page>
nl: <verwijzing> op pagina <pagina>

en: >>text<<
nl: >>tekst<<

en: A bitmap file.
nl: Een bitmap-bestand.

en: A&dd
nl: &Toevoegen

en: A&lter...
nl: Aa&npassen...

en: A&ngle (Degrees):
nl: &Hoek (graden):

en: A&ngle:
nl: &Hoek:

en: A&ssigned to group:
nl: Toewij&zen aan groep:

en: A&vailable Branches:
nl: Be&schikbare vertakkingen:

en: A&vailable Citations:
nl: &Beschikbare literatuurverwijzing:

en: A&vailable:
nl: Besc&hikbaar:

en: ACKNOWLEDGMENTS
nl: DANKWOORD

en: ACT
nl: ACTE

en: ACT \arabic{act}
nl: ACTE \arabic{act}

en: AMS Environment|A
nl: AMS-opmaakomgeving|A

en: AMS align Environment|a
nl: AMS uitgelijnde omgeving (align)|A

en: AMS alignat Environment|t
nl: AMS uitgelijnd, meer dan twee kolommen (alignat)|t

en: AMS flalign Environment|f
nl: AMS uitgelijnd links-rechts (flalign)|f

en: AMS gather Environment|g
nl: AMS meerdere regels zonder uitlijning (gather)|g

en: AMS multline Environment|m
nl: AMS meerdere regels (multiline)|m

en: Aborted
nl: Afgebroken

en: Aborting process...
nl: Bezig met afbreken...

en: About %1
nl: Over %1

en: About LyX
nl: Over LyX

en: About LyX|X
nl: Over LyX|X

en: Absolute filename expected.
nl: Verwacht absolute bestandsnaam.

en: Accept All Changes|c
nl: Alle wijzigingen accepteren|c

en: Accept Change|A
nl: Wijziging accepteren|a

en: Accept Change|c
nl: Wijziging accepteren|a

en: Accept all changes
nl: Alle wijzigingen accepteren

en: Accept change inside selection
nl: Veranderingen binnen selectie accepteren

en: Accept compound &words
nl: Samenstellingen &toestaan

en: Accept this change
nl: Wijziging accepteren

en: Accept words such as "diskdrive"
nl: Samenstellingen zoals "diskdrive" toestaan

en: Accepted
nl: Geaccepteerd

en: Accepted:
nl: Geaccepteerd:

en: Acknowledgement
nl: Dankwoord

en: Acknowledgement \theacknowledgement.
nl: Dankwoord \theacknowledgement.

en: Acknowledgement \thetheorem.
nl: Dankwoord \thetheorem.

en: Acknowledgement*
nl: Dankwoord.

en: Acknowledgement.
nl: Dankwoord.

en: Acknowledgements
nl: Dankwoord

en: Acknowledgements.
nl: Dankwoord

en: Acknowledgements:
nl: Dankwoord:

en: Acknowledgments.
nl: Dankwoord.

en: Activated
nl: Geactiveerd

en: Ad&vanced
nl: U&itgebreide instellingen

en: Adapt &output to printer
nl: Uitv&oer aanpassen aan printer

en: Add a BibTeX database file
nl: Voeg een BibTeX-database toe

en: Add a new branch to the list
nl: Voeg een vertakking toe

en: Add bibliography to &TOC
nl: Voeg bibliografie &toe aan de inhoudsogave

en: Add bibliography to the table of contents
nl: Voeg bibliografie toe aan de inhoudsopgave

en: Add column
nl: Kolom invoegen

en: Add row
nl: Rij invoegen

en: Add the word to your personal dictionary
nl: Dit woord toevoegen aan uw persoonlijk woordenboek

en: Add to bibliography only.
nl: Alleen aan bibliografie toevoegen.

en: Add to personal dictionary|n
nl: Toevoegen aan persoonlijk woordenboek|n

en: Additional Features|F
nl: Extra functies|f

en: Additional LaTeX options
nl: Extra LaTeX-opties

en: Additional o&ptions
nl: Overige o&pties

en: Address
nl: Adres

en: Address:
nl: Adres:

en: Adjust the depth of the navigation tree
nl: De diepte van het overzicht bepalen

en: Advanced Find and Replace
nl: Zoeken en vervangen (geavanceerd)

en: Advanced Placement Options
nl: Preciezere plaatsingsopties

en: Affil
nl: verbonden

en: Affiliation
nl: Verbonden aan:

en: Affiliation:
nl: Verbonden aan:

en: After the cursor has not moved for this time, the completion popup is shown if it is available.
nl: Een pop-up met suggesties voor auto-aanvullen wordt weergegeven nadat de cursor deze tijdsduur niet bewogen is.

en: After the cursor has not moved for this time, the inline completion is shown if it is available.
nl: Een suggestie voor auto-aanvullen wordt weergegeven nadat de cursor deze tijdsduur niet bewogen is.

en: AgainFrame
nl: NogEenKader

en: Al&ternative language:
nl: Andere &taal:

en: Algorithm
nl: Algoritme

en: Algorithm \arabic{theorem}
nl: Algoritme \arabic{theorem}

en: Algorithm \thealgorithm.
nl: Algoritme \thealgorithm.

en: Algorithm \thetheorem.
nl: Algoritme \thetheorem.

en: Algorithm*
nl: Algoritme*

en: Algorithm.
nl: Algoritme.

en: Align bottom
nl: Onder uitlijnen

en: Align center
nl: Centreren

en: Align left
nl: Links uitlijnen

en: Align middle
nl: Midden uitlijnen

en: Align right
nl: Rechts uitlijnen

en: Align top
nl: Boven uitlijnen

en: Aligned Environment|l
nl: Uitgelijnde omgeving|l

en: AlignedAt Environment|v
nl: Uitgelijnd, meer dan twee kolommen (alignedat)|w

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: All Borders
nl: Alle randen

en: All Files
nl: Alle bestanden

en: All Files (*)
nl: Alle bestanden (*)

en: All documents saved.
nl: Alle documenten opgeslagen.

en: All fields
nl: Alle velden

en: All files
nl: Altijd

en: All indexes
nl: Alle indexen

en: Allow &page breaks
nl: &Pagina-einde toestaan

en: Allows link text to break across lines.
nl: Sta toe dat tekst wordt afgebroken aan regeleinde

en: Also Affiliation
nl: Ook verbonden aan:

en: Alt Affiliation
nl: Ook verbonden aan:

en: Alter Co&lor...
nl: Andere &kleur...

en: Always Babel
nl: Altijd Babel

en: Always Toggled
nl: Altijd aangevinkt

en: An Xfig figure.
nl: Een Xfig-afbeelding.

en: An empty output file was generated.
nl: Een leeg uitvoerbestand is aangemaakt.

en: And
nl: En

en: Angle to rotate image by
nl: Hoek

en: Any other options you'd like to use with the printer command.
nl: Elke andere optie die u wilt gebruiken bij het afdrukken

en: App&ly
nl: &Toepassen

en: Appears in TOC
nl: In inhoudsopgave

en: Append argument
nl: Argument toevoegen

en: Apply Last Text Style|A
nl: Vorige tekstopmaak toepassen|a

en: Apply each change automatically
nl: Elke wijziging automatisch toepassen

en: Apply last
nl: Vorige toepassen

en: Apply settings immediately
nl: Wijzigingen direct toepassen

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Array Environment|y
nl: Tabel omgeving (array)|y

en: Arrows
nl: Pijlen

en: Ask permission
nl: Toestemming vragen

en: Assign the graphic to a group of graphics that share the same settings
nl: Voeg de afbeelding toe aan een groep die hun instellingen delen

en: Assumption
nl: Aanname

en: Assumption \theassumption.
nl: Aanname \theassumption.

en: Assumption \thetheorem.
nl: Aanname \thetheorem.

en: Assumption*
nl: Aanname*

en: Assumption.
nl: Aanname.

en: Author
nl: Auteur

en: Author Address
nl: Adres auteur

en: Author Email
nl: E-mailadres auteur

en: Author URL
nl: URL auteur

en: Author:
nl: Auteur:

en: Authors
nl: Auteurs

en: Auto &begin
nl: Automatisch &beginnen

en: Auto &end
nl: Automatisch b&eëindigen

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Automatic &inline completion
nl: A&uto-aanvullen

en: Automatic &popup
nl: Automatische &pop-up

en: Automatic in&line completion
nl: Auto-aanvu&llen

en: Automatic p&opup
nl: Automatische p&op-up

en: Automatic save done.
nl: Automatisch opgeslagen.

en: Automatic save failed!
nl: Automatisch opslaan mislukt

en: Automatic update
nl: Automatisch bijwerken

en: Automatically fi&ll header
nl: PDF-velden automatisch invu&llen

en: Available templates
nl: Beschikbare sjablonen

en: Axiom
nl: Axioma

en: Axiom \theaxiom.
nl: Axioma \theaxiom.

en: Axiom \thetheorem.
nl: Axioma \thetheorem.

en: Axiom*
nl: Axioma*

en: Axiom.
nl: Axioma.

en: B&ackreferences:
nl: V&erwijzingen

en: B&reak links over lines
nl: Tekst afb&reken

en: BROKEN:
nl: Niet-werkend:

en: Backaddress
nl: Retouradres

en: Backup failure
nl: Fout bij het maken van reservekopie.

en: Bengali
nl: Bengaals

en: BibTeX Bibliography
nl: BibTeX bibliografie

en: BibTeX Bibliography...|B
nl: BibTeX bibliografie...|B

en: BibTeX Databases (*.bib)
nl: BibTeX-databases(*.bib)

en: BibTeX Styles (*.bst)
nl: BibTeX-opmaakbestanden (*.bst)

en: BibTeX command and options
nl: BibTeX opdracht en opties

en: BibTeX database to use
nl: Te gebruiken BibTeX-database

en: Bibliographical backreferences
nl: Bibliografische verwijzingen

en: Bibliography
nl: Bibliografie

en: Bibliography Entry
nl: Bibliografie-ingang

en: Big Operators
nl: Grote operatoren

en: Big operators
nl: Grote operatoren

en: BigSkip
nl: Groot

en: Big[[delimiter size]]
nl: groter (Big)

en: Bigg[[delimiter size]]
nl: groter (Bigg)

en: Binomial	\binom
nl: Binomiaalcoëfficiënt	\binom

en: Black
nl: Zwart

en: Blackboard	\mathbb
nl: Blackboard bold	\mathbb

en: Blue
nl: Blauw

en: Bold
nl: Vet

en: Bold	\mathbf
nl: Vet	\mathbf

en: Bold symbol	\boldsymbol
nl: Vet karakter	\boldsymbol

en: Bookmarks|B
nl: Bladwijzers|B

en: Bottom
nl: Onder

en: Bottom center
nl: Midden-onder

en: Bottom left
nl: Linksonder

en: Bottom right
nl: Rechtsonder

en: Box
nl: Blok

en: Box[[Menu]]
nl: Blok

en: Br&owse...
nl: Bla&deren...

en: Branches
nl: Vertakkingen

en: Branch|B
nl: Vertakking|g

en: Break lines longer than the linewidth
nl: Regels afbreken die langer zijn dan de regellengte

en: Breakable Slash|a
nl: Afbreekbare slash|h

en: Bro&wse...
nl: &Bladeren...

en: Browse...
nl: Bladeren...

en: Build errors
nl: Compileerfouten

en: Bullets
nl: Opsommingstekens

en: C&JK:
nl: C&JK

en: C&aption:
nl: &Onderschrift:

en: C&enter
nl: C&entreren

en: C&lear
nl: &Legen

en: C&olor links
nl: Gek&leurde hyperlinks

en: C&onverter:
nl: C&onversieprogramma:

en: CURTAIN
nl: GORDIJN

en: Calligraphic	\mathcal
nl: Kalligrafie	\mathcal

en: Can't add horizontal grid lines in '%1$s'
nl: Kan geen horizontale roosterlijnen toevoegen aan '%1$s'

en: Can't change horizontal alignment in '%1$s'
nl: Kan horizontale uitlijning van '%1$s' niet veranderen

en: Can't change number of columns in '%1$s'
nl: Kan het aantal kolommen in '%1$s' niet veranderen

en: Can't change number of rows in '%1$s'
nl: Kan het aantal rijen in '%1$s' niet veranderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Canceled.
nl: Geannuleerd.

en: Cannot convert file
nl: Kan bestand niet converteren

en: Capitalize|a
nl: Beginhoofdletters|h

en: Caption
nl: Onderschrift

en: Caption:
nl: Onderschrift:

en: Case
nl: Geval

en: Case #.
nl: Geval #.

en: Case &sensitive
nl: &Hoofdlettergevoelig

en: Case \arabic{case}
nl: Geval \arabic{case}

en: Case \thecase.
nl: Geval \thecase.

en: Case se&nsitive
nl: Hoo&fdlettergevoelig

en: Cases Environment|C
nl: Gevalsonderscheiding|c

en: Center
nl: Centreren

en: Change Tracking|C
nl: Wijzigingen bijhouden|g

en: Change:
nl: Wijziging:

en: Chapter Exercises
nl: Hoofdstuk Opgaven

en: Chapter \thechapter
nl: Hoofdstuk \thechapter

en: Chapter*
nl: Hoofdstuk*

en: Chec&kTeX command:
nl: Chec&kTeX opdracht:

en: Check In Changes...|I
nl: Veranderingen &inchecken...|i

en: Check Out for Edit|O
nl: Uitchecken om te bewerken|o

en: Check it to enter parameters that are not recognizable by LyX
nl: Kies deze optie om LaTeX-parameters op te geven die LyX niet begrijpt

en: Check spelling
nl: Spelling controleren

en: Check this if the box should break across pages
nl: Of dit blok over pagina's mag worden gespreid

en: Check to change the order of rotating and scaling
nl: Vink deze aan om de volgorde van draaien en schalen te verwisselen

en: Check to highlight foreign languages visually in the work area
nl: Kies deze optie om andere talen aan te duiden in het werkvenster

en: Check to pass the language globally (to the document class), not locally (to the language package)
nl: Kies deze optie om de taal globaal in te stellen (in het document-type) in plaats van locaal (in het taalpakket)

en: Check-in changes
nl: Veranderingen inchecken

en: Check-out for edit
nl: Uitchecken om te bewerken

en: CheckTeX start options and flags
nl: CheckTeX opstartopties

en: Checking this improves performance, but might decrease the on-screen quality of fonts
nl: Met deze optie werkt LyX sneller, maar op het scherm zien letters er minder goed uit

en: Child Document
nl: Subdocument

en: Child Document...|d
nl: Subdocument...|d

en: Child Documents
nl: Subdocumenten

en: Choose a filename to save document as
nl: Kies een bestandsnaam om het document op te slaan

en: Choose a filename to save the pasted graphic as
nl: Kies een bestandsnaam voor de geplakte afbeelding

en: Choose a particular paper size, or set your own with "Custom"
nl: Kies een standaard papierformaat, of geef afmetingen op met "Aangepast"

en: Choose a style file
nl: Kies een opmaak-bestand

en: Choose the font size for line numbers
nl: Kies de lettergrootte voor regelnummers

en: Citation Style
nl: Opmaak van literatuurverwijzingen

en: Citation st&yle:
nl: &Opmaak van literatuurverwijzingen

en: Citation...|C
nl: Literatuurverwijzing...|e

en: Claim
nl: Bewering

en: Claim #.
nl: Bewering #.

en: Claim \arabic{theorem}
nl: Bewering \arabic{theorem}

en: Claim \theclaim.
nl: Bewering \theclaim.

en: Claim.
nl: Bewering.

en: Class options
nl: Document-type opties

en: Clear Bookmarks|C
nl: Bladwijzers opschonen|c

en: Clear Double Page
nl: Lege dubbele pagina

en: Clear Double Page|D
nl: Lege dubbele pagina|b

en: Clear Page
nl: Lege pagina

en: Clear Page|C
nl: Lege pagina|g

en: Clear current shortcut
nl: Deze sneltoets legen

en: Click to define a new graphics group.
nl: Klik hier om een nieuwe afbeeldingengroep te maken.

en: Click to select a local document class definition file
nl: Kies een eigen bestand als document-type definitie

en: Clip to &bounding box
nl: Bijsnijden tot kader

en: Clip to bounding box values
nl: Bijsnijden tot kader

en: Close
nl: Sluiten

en: Close All
nl: Alles sluiten

en: Close All Insets|C
nl: Alle kaders sluiten|r

en: Close Current View|w
nl: Huidige weergave sluiten|H

en: Close File
nl: Bestand sluiten

en: Close Window|d
nl: Venster sluiten|r

en: Close document
nl: Document sluiten

en: Close tab
nl: Tab afsluiten

en: Close|C
nl: Sluiten|u

en: Closing
nl: Afsluiting

en: Closing:
nl: Afsluiting:

en: Co&llated:
nl: Sor&teren:

en: Co&ntent:
nl: I&nhoud:

en: Co&pier:
nl: Kopiëren:

en: Collate copies
nl: De pagina's van de kopiëren sorteren

en: Color
nl: Kleur

en: Colors
nl: Kleuren

en: Column
nl: Kolom

en: Column Width %
nl: % kolombreedte

en: Columns
nl: Kolommen

en: Columns (center aligned)
nl: Kolommen (gecentreerd)

en: Columns (top aligned)
nl: Kolommen (boven uitgelijnd)

en: ColumnsCenterAligned
nl: KolommenGecentreerd

en: ColumnsTopAligned
nl: KolommenBovenUitgelijnd

en: Command Buffer
nl: Opdrachtengeheugen

en: Command and options for nomencl (usually makeindex)
nl: De opdracht en opties voor een begrippenlijst (normaal gesproken 'makeindex')

en: Command e&nd:
nl: Eindop&dracht:

en: Command s&tart:
nl: Beginopdracht:

en: Comment|C
nl: Opmerking|O

en: Comment|m
nl: Opmerking|m

en: Compare...|C
nl: Vergelijken...|g

en: Compressed|m
nl: Comprimeren|m

en: Conclusion
nl: Conclusie

en: Conclusion \theconclusion.
nl: Conclusie \theconclusion.

en: Conclusion \thetheorem.
nl: Conclusie \thetheorem.

en: Conclusion*
nl: Conclusie*

en: Conclusion.
nl: Conclusie.

en: Condition
nl: Voorwaarde

en: Condition \thecondition.
nl: Voorwaarde \thecondition.

en: Condition \thetheorem.
nl: Voorwaarde \thetheorem.

en: Condition*
nl: Voorwaarde*

en: Condition.
nl: Voorwaarde.

en: Conference
nl: Conferentie

en: Conference:
nl: Conferentie:

en: Configuration files reading
nl: Lezen van instellingenbestanden

en: Conjecture
nl: Vermoeden

en: Conjecture #.
nl: Vermoeden #.

en: Conjecture \arabic{theorem}
nl: Vermoeden \arabic{theorem}

en: Conjecture \theconjecture.
nl: Vermoeden \theconjecture.

en: Conjecture*
nl: Vermoeden*

en: Continued fraction	\cfrac
nl: Kettingbreuk	\cfrac

en: Continued fraction (left)	\cfracleft
nl: Kettingbreuk (links)	\cfrac

en: Continued fraction (right)	\cfracright
nl: Kettingbreuk (rechts)	\cfrac

en: Control
nl: Beheer

en: Conversion Failed!
nl: Converteren mislukt

en: Convert
nl: Converteren

en: Converter Defi&nitions
nl: Conversiepr&ogramma's

en: Converter File Cache
nl: Tijdelijke opslagruimte voor converteren

en: Converters
nl: Conversieprogramma's

en: Converting document to new document class...
nl: Document omzetten naar nieuw document-type...

en: Converting to loadable format...
nl: Converteren naar bruikbaar formaat...

en: Copie&s
nl: &Kopieën

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Copy as Reference|R
nl: Kopiëren als verwijzing|r

en: Copy to Clip&board
nl: Kopieer naar klem&bord

en: Corollary
nl: Gevolg

en: Corollary #.
nl: Gevolg #.

en: Corollary \arabic{theorem}
nl: Gevolg \arabic{theorem}

en: Corollary \thecorollary.
nl: Gevolg \thecorollary.

en: Corollary*
nl: Gevolg*

en: Corollary.
nl: Gevolg.

en: Could not open document %1$s
nl: Kon het document %1$s niet openen

en: Could not open the specified document
    %1$s.
nl: Kon het opgegeven document
    %1$s
    niet openen.

en: Could not print the document %1$s.
    Check that your printer is set up correctly.
nl: Het document %1$s kon niet worden afgedrukt.
    Controleer of uw printerinstellingen kloppen.

en: Could not reload document %1$s.
nl: Kon het document %1$s niet herladen.

en: Could not update TeX information
nl: Kon de TeX-informatie niet bijwerken

en: Couldn't import file
nl: Kon het bestand niet importeren

en: Couldn't proceed.
nl: Kon niet doorgaan.

en: Credits
nl: Met dank aan...

en: Criterion
nl: Kriterium

en: Criterion \arabic{theorem}
nl: Kriterium \arabic{theorem}

en: Criterion \thecriterion.
nl: Kriterium \thecriterion.

en: Criterion \thetheorem.
nl: Kriterium \thetheorem.

en: Criterion*
nl: Kriterium*

en: Criterion.
nl: Kriterium.

en: Crop
nl: Bijsnijden

en: Cross-Reference...|R
nl: Kruisverwijzing...|r

en: Cross-reference as it appears in output
nl: Kruisverwijzing zoals in de uitvoer

en: Currency Symbols
nl: Munteenheden

en: Current word
nl: Huidig woord

en: Cursor &follows scrollbar
nl: Cursor volgt de schuifbalk

en: Cursor i&ndicator
nl: Cursor-i&ndicator

en: Cursor movement:
nl: Beweging van cursor:

en: Cursor not in table
nl: De cursor staat niet in een tabel

en: Custom
nl: Aangepast

en: Custom Insets
nl: Aangepaste kaders

en: Custom column format (LaTeX)
nl: Eigen kolomindeling (geef LaTeX-code op)

en: Custom keyboard definition
nl: Eigen toetsenbordinstellingen

en: Custom value. Needs spacing type "Custom".
nl: Eigen waarde. Kies "eigen" spatiëring.

en: Customization|C
nl: LyX aanpassen|a

en: Customized...|C
nl: Aangepast...|A

en: Customizes output to a given printer. Expert option.
nl: Uitvoer aanpassen aan een specifieke printer (voor experts)

en: Cut
nl: Knippen

en: Cyan
nl: Cyaan

en: Cyrillic
nl: Cyrillisch

en: DIA
nl: c

en: Databa&ses
nl: Databas&es

en: Date
nl: Datum

en: Date format for strftime output
nl: Datumformaat (zoals in strftime)

en: Date:
nl: Datum:

en: De&lete
nl: &Verwijderen

en: Decrease
nl: Kleiner

en: Decrease depth
nl: Niveau minder

en: Decrease nesting depth of selected item
nl: Het niveau van het geselecteerde element verminderen

en: DefSkip
nl: Standaard

en: Default
nl: Standaard

en: Default &printer:
nl: Standaard&printer:

en: Default Decimal &Separator:
nl: Scheidingsteken

en: Default...
nl: Standaard...

en: Define or change background color
nl: Stel een achtergrondkleur in

en: Defines some additional theorem environments for use with the AMS theorems packages. Includes Criterion, Algorithm, Axiom, Condition, Note, Notation, Summary, Acknowledgement, Conclusion, Assumption, and Case, in both numbered and non-numbered forms. Contrary to the plain AMS-Extended module, the different theorem types provided here each have a separate counter (e.g., criterion 1, criterion 2, axiom 1, assumption 1, criterion 3, ..., as opposed to criterion 1, criterion 2, axiom 3, assumption 4, ...).
nl: Enkele extra stelling-omgevingen om samen met AMS-stellingen te gebruiken. Omvat Kriterium, Algoritme, Axioma, Voorwaarde, Noot, Notatie, Samenvatting, Dankwoord, Conclusie, Feit, Aanname en Geval, zowel genummerd als ongenummerd. In tegenstelling tot de normale AMS-stellingen module, hebben deze verschillende stelling-omgevingen elk een eigen telling (bijv. stelling 1, stelling 2, lemma 1, propositie 1, stelling 3, lemma 2, ..., in plaats van stelling 1, stelling 2, lemma 3, propositie 3, ...).

en: Defines theorem environments and the proof environment using the extended AMS machinery. Both numbered and unnumbered types are provided. By default, the theorems are numbered consecutively throughout the document. This can be changed by loading one of the 'Theorems (Numbered by ...)' modules.
nl: Bevat stelling-omgevingen en de bewijs-omgeving met gebruik van AMS-constructies. Bevat zowel genummerde als ongenummerde versies. Standaard worden de stellingen opeenvolgend genummerd vanaf het begin van het document. U kunt dit veranderen door een van de 'Stellingen (genummerd naar ...)'-modulen te selecteren.

en: Defines theorem environments and the proof environment using the extended AMS machinery. Both numbered and unnumbered types are provided. Contrary to the plain AMS Theorem module, the different theorem types provided here each have a separate counter (e.g., theorem 1, theorem 2, lemma 1, proposition 1, theorem 3, lemma 2, ..., as opposed to theorem 1, theorem 2, lemma 3, proposition 4, ...). The numbering's scope is the whole document. For chapter- and section-wide numbering, use one of the 'within Sections'/'within Chapters' modules, respectively.
nl: Bevat stelling-omgevingen en de bewijs-omgeving met gebruik van AMS-constructies. Bevat zowel genummerde als ongenummerde versies. In tegenstelling tot de normale AMS-stellingen module, hebben deze verschillende stelling-omgevingen elk een eigen telling (bijv. stelling 1, stelling 2, lemma 1, propositie 1, stelling 3, lemma 2, ..., in plaats van stelling 1, stelling 2, lemma 3, propositie 3, ...). De telling loopt door in het hele document. Om per hoofdstuk of per sectie te nummeren, kunt u de modules 'binnen sectie'/'binnen hoofdstuk' gebruiken.

en: Definition
nl: Definitie

en: Definition #.
nl: Definitie #.

en: Definition \arabic{theorem}
nl: Definitie \arabic{theorem}

en: Definition \thedefinition.
nl: Definitie \thedefinition.

en: Definition*
nl: Definitie*

en: Definition.
nl: Definitie.

en: Definitions
nl: Definities

en: Definitions.
nl: Definities.

en: Delete column
nl: Kolom verwijderen

en: Delete row
nl: Rij verwijderen

en: Delimiters...|r
nl: Haakjes...|k

en: Dependency information
nl: Informatie over afhankelijkheden

en: Depth
nl: Diepte

en: Description
nl: Omschrijving

en: Description:
nl: Omschrijving:

en: Description:
nl: Omschrijving:

en: Difference between two numbered lines
nl: Verschil tussen twee genummerde regels

en: Directory not found
nl: Map niet gevonden

en: Disk Error:
nl: Schijffout:

en: Display
nl: Weergave

en: Display &Graphics
nl: Afbeelding weer&geven

en: Display Formula|D
nl: Formule (eigen regel)|r

en: Display binomial	\dbinom
nl: Binomiaalcoëfficiënt (displayt)	\dbinom

en: Display fraction	\dfrac
nl: Breuk (display)	\dfrac

en: Display style	\displaystyle
nl: Display-opmaak	\displaystyle

en: Displayed Formula|D
nl: Formule (eigen regel)|i

en: Dissolve Inset|D
nl: Kader oplossen|d

en: Dissolve Text Style
nl: Tekstopmaak verwijderen

en: Do&wn
nl: Om&laag

en: DocBook (XML)
nl: Docbook (XML)

en: DocBook Source
nl: DocBook-broncode

en: Document %1$s opened.
nl: Document %1$s geopend.

en: Document &class
nl: Do&cument-type

en: Document Class
nl: Document-type

en: Document Settings
nl: Documentinstellingen

en: Document and Window
nl: Document en vensters

en: Document class not available
nl: Document-type niet beschikbaar

en: Document class not found
nl: Document-type niet gevonden

en: Document not loaded
nl: Document niet geladen

en: Documents|#o#O
nl: Documenten|#o#O

en: Document|D
nl: Document|c

en: Don't un&zip on export
nl: Niet uitpakken voor exporteren

en: Don't uncompress image before exporting to LaTeX
nl: Afbeelding niet uitpakken voor het exporteren naar LaTeX

en: Dots
nl: Puntjes

en: Double
nl: Dubbel

en: Double Frame|u
nl: Dubbel kader|u

en: Double quadratin space	\qquad
nl: Dubbele quad spatie	\qquad

en: Double rectangular frame
nl: Dubbel rechthoekig kader

en: Draft mode
nl: Conceptmodus

en: Drop Shadow|w
nl: Schaduw|w

en: Drop shadow
nl: Schaduw

en: E&xtra flag:
nl: E&xtra optie:

en: E&xtra options:
nl: E&xtra opties:

en: ERROR!
nl: FOUT!

en: Ed&itor:
nl: Bew&erk-programma:

en: Edit Math Macros inline with a box around
nl: Bewerk formule-macro's met een kader eromheen

en: Edit Math Macros inline with the name in the status bar
nl: Bewerk formule-macro's met hun naam in de statusbalk

en: Edit Math Macros with a parameter list (like in LyX < 1.6)
nl: Bewerk formule-macro's met een parameterlijst (zoals in LyX < 1.6)

en: Edit shortcut
nl: Sneltoets bewerken

en: Edit the file
nl: Bestand bewerken

en: Editing
nl: Bewerken

en: Edit|E
nl: Bewerken|w

en: Ellipsis|i
nl: Puntjes|j

en: Email
nl: E-mail

en: Email:
nl: E-mail:

en: Embedded Objects|O
nl: Ingesloten objecten|o

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Enable LyX to preview this graphics, only if graphics previewing is not disabled at application level (see Preference dialog).
nl: Laat LyX een voorvertoning geven van deze afbeelding. Dit werkt alleen als voorvertoningen aan staan in Extra -> Voorkeuren.

en: Enable LyX to preview this material; only if graphics previewing is not disabled at application level (see Preference dialog).
nl: Laat LyX een voorvertoning geven van deze afbeelding. Dit werkt alleen als voorvertoningen aan staan in Extra -> Voorkeuren.

en: Enable fullscreen PDF presentation
nl: Open het PDF-document in volledig scherm-modus

en: Enable to use the options that are predefined in the layout file
nl: Kies deze optie om de opties uit het opmaak-bestand te gebruiken

en: Encoding
nl: Tekenset

en: End of Sentence|E
nl: Einde zin|E

en: Enskip
nl: n-skip

en: Enspace
nl: n-spatie

en: Enter BibTeX database name
nl: Naam van de BibTeX database:

en: Enter LyX function or command sequence
nl: Kies een LyX-functie of reeks van opeenvolgende opdrachten

en: Enter the command to load the language package (default: \usepackage{babel})
nl: Kies de LaTeX-opdracht om het taalpakket te laten (standaard: \usepackage{babel})

en: Enter the name of the default master document
nl: Geef de naam op van het standaard hoofddocument

en: Entry
nl: Element

en: Enumerate
nl: Genummerde opsomming

en: EqRef:
nl: ZieVgl:

en: Eqnarray Environment|E
nl: Uitgelijnde vergelijkingen (eqnarray)|e

en: Equation
nl: Vergelijking

en: Equation Label|L
nl: Label voor vergelijking|L

en: Error converting to loadable format
nl: Fout bij converteren naar bruikbaar formaat

en: Error generating the pixmap
nl: Fout bij het maken van bitmap

en: Error loading file into memory
nl: Fout bij laden in het geheugen

en: Error while exporting format: %1$s
nl: Fout bij het exporteren naar %1$s

en: Example
nl: Voorbeeld

en: Example #.
nl: Voorbeeld #.

en: Example \arabic{theorem}
nl: Voorbeeld \arabic{theorem}

en: Example \theexample.
nl: Voorbeeld \theexample.

en: Example.
nl: Voorbeeld.

en: Examples
nl: Voorbeelden

en: Examples.
nl: Voorbeelden.

en: Examples|#E#e
nl: Voorbeelden|#E#e

en: Executing command:
nl: Bezig met uitvoeren:

en: Exercise
nl: Oefening

en: Exercise #.
nl: Oefening #.

en: Exit LyX
nl: LyX afsluiten

en: Exiting.
nl: Bezig met afsluiten.

en: Exit|x
nl: Afsluiten|f

en: Export %1$s
nl: %1$s exporteren

en: Export As...|s
nl: Exporteren als...|s

en: Export failure
nl: Fout bij het exporteren

en: Export to LaTeX/Docbook but don't print
nl: Exporteren naar LaTeX/Docbook maar niet afdrukken

en: Exporting ...
nl: Bezig met exporteren...

en: Export|E
nl: Exporteren|E

en: Extension to be used when printing to file.
nl: Extensie voor afdrukken naar bestand

en: External Material...|M
nl: Extern materiaal...|m

en: External control interface
nl: Externe controle interface

en: F&ile
nl: B&estand

en: F&ont size:
nl: Lettergr&ootte:

en: F&ormat:
nl: F&ormaat:

en: Fact
nl: Feit

en: Fact.
nl: Feit.

en: Factor for the preview size
nl: Schaalfactor voor de voorvertoning

en: Fax...|F
nl: Faxen...|x

en: Feedback window
nl: Resultatenvenster

en: Fi&rst line:
nl: Ee&rste regel:

en: Figure
nl: Figuur

en: Figure Wrap Float|F
nl: Figuurkader|F

en: File
nl: Bestand

en: File %1$s already exists, do you want to overwrite it?
nl: Het bestand %1$s bestaat al. Overschrijven?

en: File Formats
nl: Bestandsformaten

en: File Handling
nl: Bestandsgebruik

en: File ex&tension:
nl: Bestandsex&tensie:

en: File is read-only
nl: Bestand is alleen-lezen

en: File name of image
nl: Naam van het afbeeldingsbestand

en: File name to include
nl: Naam van bestand om in te sluiten

en: File not found
nl: Bestand niet gevonden

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Filename Suffix
nl: Achtervoegsel voor bestandsnaam

en: Files used by LyX
nl: Bestanden die LyX gebruikt

en: File|F
nl: Bestand|B

en: File|e
nl: Bestand|s

en: Find & Replace (Advanced)...
nl: Zoeken en vervangen (geavanceerd)|g

en: Find & Replace (Quick)...|F
nl: Zoeken en vervangen (snel)|r

en: Find &Next
nl: Vol&nde zoeken

en: Find and replace
nl: Zoeken en vervangen

en: Find and replace (advanced)
nl: Zoeken en vervangen (geavanceerd)

en: Find and replace mechanism
nl: Mechanisme voor zoeken en vervangen

en: First Name
nl: Voornaam

en: FirstAuthor
nl: EersteAuteur

en: Fixed width of the column
nl: Vaste kolombreedte

en: Float
nl: Drijvend kader

en: Float Placement
nl: Plaatsing van kaders

en: Float|a
nl: Zwevend kader|a

en: Fold Math Macro|d
nl: Formule-macro inklappen|p

en: Font Famil&y:
nl: Lettert&ype:

en: Font Sizes
nl: Lettergroottes

en: Font color
nl: Letterkleur

en: Font colors
nl: Letterkleur

en: Font family
nl: Lettertype

en: Font handling
nl: Omgang met lettertypes

en: Font series
nl: Serie

en: Font shape
nl: Lettertype

en: Font si&ze:
nl: &Lettergrootte:

en: Font size
nl: Lettergrootte

en: Font, Layouts and Textclasses
nl: Lettertypen, opmaak en tekstklasses.

en: Font: %1$s
nl: Lettertype: %1$s

en: FontUi
nl: LettertypeUI

en: Fonts
nl: Lettertypes

en: Footnote|F
nl: Voetnoot|V

en: For editors
nl: Voor de redactie

en: Force u&pper case
nl: Altijd &hoofdletters

en: Force upper case in citation
nl: Altijd hoofdletters in literatuurverwijzingen

en: Form
nl: Formulier

en: Forma&t:
nl: Formaa&t:

en: Format in use
nl: Formaat in gebruik

en: Format text into two columns
nl: Tekst in twee kolommen opmaken

en: Format:
nl: Formaat:

en: FormatRef:
nl: OpmaakVerw:

en: Formatted
nl: Opgemaakt

en: Formatted Reference|t
nl: Opgemaakte verwijzing|t

en: Formatted reference
nl: Opgemaakte verwijzing

en: Formatting
nl: Opmaak

en: Formatting|o
nl: Opmaak|O

en: Forward search
nl: Vooruit zoeken

en: FourAuthors
nl: VierAuteurs

en: Fractions
nl: Breuken

en: Fraktur	\mathfrak
nl: Gotisch	\mathfrak

en: Frame
nl: Kader

en: Frame Decorations
nl: Kader-decoratie

en: Frame decorations
nl: Kaderdecoratie

en: FrameSubtitle
nl: FrameOndertitel

en: Frameless|l
nl: Zonder frame|m

en: Frames
nl: Kaders

en: Fro&m
nl: Vana&f

en: Full aut&hor list
nl: Lijst van alle schrijvers

en: Fullscreen
nl: Volledig scherm

en: Fullscreen Mode
nl: Schermvullend

en: Fullscreen|l
nl: Schermvullend|S

en: Function
nl: Functie

en: Functions
nl: Functies

en: GUI handling
nl: GUI afhandelen

en: Gathered Environment|h
nl: Meerdere regels zonder uitlijning (gathered)|h

en: General
nl: Algemeen

en: General Punctuation
nl: Algemene interpunctie

en: General information
nl: Algemene informatie

en: Georgian
nl: Georgisch

en: Get bounding box from the (EPS) file
nl: Kader uit (EPS)-bestand gebruiken

en: Give a filename for the LyX server pipe
nl: Kies een bestandsnaam voor de LyX-server pipe

en: Go to Label|L
nl: Ga naar label|l

en: Go to next change
nl: Ga naar volgende wijziging

en: Go to previous change
nl: Ga naar vorige wijziging

en: Graphics
nl: Afbeelding

en: Graphics Group
nl: Afbeeldingengroep

en: Graphics...|G
nl: Afbeelding...|b

en: Greek
nl: Grieks

en: Greek Extended
nl: Grieks uitgebreid

en: Green
nl: Groen

en: Greyed Out|G
nl: Grijze tekst|G

en: HPhantom
nl: Horizontale ruimte vrijhouden (hphantom)

en: Handling
nl: Omgang

en: Handling:
nl: Omgang:

en: Head &height:
nl: &Hoogte koptekst:

en: Head &sep:
nl: Af&scheiding koptekst:

en: Header Information
nl: PDF-velden

en: Height
nl: Hoogte

en: Height of image in output
nl: Hoogte van de afbeelding in het uitvoerbestand

en: Height value
nl: Hoogte

en: Here de&finitely
nl: &Zeker hier

en: Hide &tabbar
nl: Verberg &tabbalk

en: Hide scr&ollbar
nl: Verberg sch&uifbalk

en: Hide tab
nl: Tab verbergen

en: Hit Enter to search, or click Go!
nl: Druk op de Enter-toets om te zoeken, of klik op de 'Zoeken'-knop

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Horizontal Fill
nl: Horizontale opvulling

en: Horizontal Fill (Dots)
nl: Horizontale opvulling (puntjes)

en: Horizontal Fill (Down Brace)
nl: Horizontale opvulling (haakje omlaag)

en: Horizontal Fill (Left Arrow)
nl: Horizontale opvulling (pijl naar links)

en: Horizontal Fill (Right Arrow)
nl: Horizontale opvulling (pijl naar rechts)

en: Horizontal Fill (Rule)
nl: Horizontale opvulling (lijn)

en: Horizontal Fill (Up Brace)
nl: Horizontale opvulling (haakje omhoog)

en: Horizontal Line...|L
nl: Horizontale lijn...|l

en: Horizontal Math Space
nl: Horizontale ruimte (formule)

en: Horizontal Phantom|H
nl: Horizontale ruimte vrijhouden|H

en: Horizontal Space
nl: Horizontale ruimte

en: Horizontal Space (%1$s)
nl: Horizontale ruimte (%1$s)

en: Horizontal Space...|o
nl: Horizontale ruimte...|z

en: Horizontal alignment in column
nl: De horizontale uitlijning in deze kolom

en: Horizontal alignment of the content inside the box
nl: Horizontale plaatsing van inhoud in het kader

en: Horizontal alignment per column (l,c,r)
nl: Horizontale uitlijning per kolom (l,c,r = links, centreren, rechts)

en: Horizontal line
nl: Horizontale lijn

en: Horizontal phantom	\hphantom
nl: Horizontale ruimte vrijhouden	\hphantom

en: Huge
nl: Supergroot

en: Huger
nl: Supergrootst

en: Hyperlink...|k
nl: Hyperlink...|y

en: Hyphenation Point|H
nl: Woordafbrekingsplaats|W

en: I&gnore All
nl: &Altijd negeren

en: I&mmediate Apply
nl: Direct toe&passen

en: Identity
nl: Identiteit

en: If checked, the document language is not explicitly closed by a language switch command
nl: Kies deze optie om de documenttaal niet expliciet af te sluiten met een taalwissel-commando

en: If checked, the document language is not explicitly set by a language switch command
nl: Kies deze optie om de documenttaal niet expliciet te kiezen met een taalwissel-commando

en: If not stated explicitly, fill title and author from appropriate environments
nl: Kies deze optie om de titel en auteur van het PDF-document over te nemen uit de bijbehorende omgevingen

en: If you check this, LyX will not warn you again in the given case.
nl: Als u deze optie aanvinkt, zal LyX u in dit soort gevallen niet meer waarschuwen.

en: Ignore all|I
nl: Alle negeren|A

en: Ignore this word
nl: Dit woord negeren

en: Ignore this word throughout this session
nl: Dit woord negeren in deze hele spellingscontrole-sessie

en: Import %1$s
nl: %1$s importeren

en: Importing %1$s...
nl: Bezig met %1$s te importeren...

en: Import|I
nl: Importeren|I

en: In Math
nl: In formules

en: In Text
nl: In tekst

en: Include file
nl: Bestand invoegen

en: Increase
nl: Groter

en: Increase List Depth|I
nl: Niveau van opsomming verhogen|i

en: Increase depth
nl: Niveau dieper

en: Increase nesting depth of selected item
nl: Het niveau van het geselecteerde element verdiepen

en: Indent consecutive paragraphs
nl: Opeenvolgende alinea's inspringen

en: Index Entry
nl: Ingang in index

en: Index Entry (%1$s)
nl: Index-ingang (%1$s)

en: Index Entry|d
nl: Index|d

en: Index List|I
nl: Indexlijst|j

en: Index Terms---
nl: Index woorden---

en: Index command and options (makeindex, xindy)
nl: Index opdracht en opties (bijvoorbeeld 'makeindex' of 'xindy')

en: Index entry
nl: Index-element

en: Info
nl: Informatie

en: Information Name:
nl: Informatienaam:

en: Information Type:
nl: Informatiesoort:

en: Inherit
nl: Erven

en: Inline Formula|I
nl: Formule (doorlopend)|u

en: Inner Bo&x:
nl: Binnenste blo&k:

en: Inner box -- needed for fixed width & line breaks
nl: Binnenste blok -- nodig voor vaste breedte en voor regeleinden

en: Input Completion
nl: Auto-aanvullen

en: Input listing parameters here. Enter ? for a list of parameters.
nl: Geef hier parameters op voor de opsomming. Typ ? voor een lijst parameters.

en: Input the font to be used for Chinese, Japanese or Korean (CJK) script
nl: Kies het lettertype voor Chinees, Japans of Koreaans (CJK)

en: Insert ( )
nl: ( )

en: Insert New Branch...|I
nl: Nieuwe vertakking invoegen...|i

en: Insert Regular Expression
nl: Uitgebreide zoekterm (regular expression) invoegen

en: Insert TeX code
nl: TeX-code invoegen

en: Insert Version Info
nl: Versie-informatie invoegen

en: Insert [ ]
nl: [ ]

en: Insert box
nl: Blok invoegen

en: Insert cases environment
nl: Gevalsonderscheiding

en: Insert citation
nl: Literatuurverwijzing invoegen

en: Insert cross-reference
nl: Kruisverwijzing invoegen

en: Insert delimiters
nl: Haakjes

en: Insert figure float
nl: Afbeeldingskader invoegen

en: Insert footnote
nl: Voetnoot invoegen

en: Insert graphics
nl: Afbeelding invoegen

en: Insert hyperlink
nl: Hyperlink invoegen

en: Insert index entry
nl: Index-ingang invoegen

en: Insert integral
nl: Integraal

en: Insert label
nl: Label invoegen

en: Insert margin note
nl: Opmerking in kantlijn invoegen

en: Insert math
nl: Formule invoegen

en: Insert math macro
nl: Formule-macro invoegen

en: Insert matrix
nl: Matrix

en: Insert nomenclature entry
nl: Begrip voor begrippenlijst invoegen

en: Insert note
nl: Opmerking invoegen

en: Insert optional argument
nl: Optioneel argument toevoegen

en: Insert product
nl: Product

en: Insert root
nl: Wortel

en: Insert square root
nl: Vierkantswortel

en: Insert standard fraction
nl: Standaardbreuk

en: Insert sum
nl: Som

en: Insert table
nl: Tabel invoegen

en: Insert table float
nl: Tabelkader invoegen

en: Insert the delimiters
nl: De haakjes invoegen

en: Insert the spacing even after a line break
nl: Voeg de spatiëring ook na een regeleinde in.

en: Insert the spacing even after a page break
nl: De witruimte ook na een pagina-einde invoegen

en: Insert { }
nl: { }

en: Insert|I
nl: Invoegen|I

en: Inst
nl: Instituut

en: Instant &Preview:
nl: &Voorvertoning:

en: Institute
nl: Instituut

en: Institute #
nl: Instituut #

en: Internet Address Reference
nl: Internetadres-verwijzing

en: Interword Space
nl: Woordspatiëring

en: Interword Space|w
nl: Spatie tussen woorden|o

en: Introduction|I
nl: Introductie|I

en: Invalid filename
nl: Ongeldige bestandsnaam

en: Invalid regular expression!
nl: Ongeldigde uitgebreide zoekterm

en: Italic
nl: Cursief

en: Italic	\mathit
nl: Cursief	\mathit

en: Itemize
nl: Opsomming

en: Itemized list
nl: Ongenummerde opsomming

en: Journal
nl: Tijdschrift

en: Journal:
nl: Tijdschrift:

en: Jump Back to Saved Bookmark|B
nl: Terug naar opgeslagen bladwijzer|b

en: Jump to the next error message.
nl: Ga naar de volgende foutmelding.

en: Jump to the next warning message.
nl: Ga naar de volgende waarschuwing.

en: Justified
nl: Uitvullen

en: Justified Line Break|J
nl: Regeleinde met uitvullen|d

en: Keep
nl: Vasthouden

en: Key words:
nl: Sleutelwoorden:

en: Keyboard
nl: Toetsenbord

en: Keyboard events handling
nl: Toetsaanslagen afhandelen

en: Keyboard/Mouse
nl: Toetsenbord en muis

en: Keys
nl: Sleutels

en: Keys must be unique!
nl: Sleutels moeten uniek zijn!

en: Keyword
nl: Sleutelwoord

en: Keywords
nl: Sleutelwoorden

en: Keywords:
nl: Sleutelwoorden:

en: LaTe&X and LyX options
nl: LaTe&X- en LyX-opties

en: LaTeX &options:
nl: LaTe&X-opties:

en: LaTeX (pLaTeX)
nl: c

en: LaTeX (plain)
nl: LaTeX (normaal)

en: LaTeX (plain)|L
nl: LaTeX (normaal)|L

en: LaTeX Command:
nl: LaTeX opdracht:

en: LaTeX Configuration|L
nl: LaTeX-configuratie|L

en: LaTeX Log|L
nl: LaTeX-meldingen|L

en: LaTeX Options
nl: LaTeX-opties

en: LaTeX Preamble
nl: LaTeX-preambule

en: LaTeX Source
nl: LaTeX-broncode

en: LaTeX Title
nl: LaTeX titel

en: LaTeX did not run successfully. Additionally, LyX could not locate the LaTeX log %1$s.
nl: Er is een fout opgetreden bij het uitvoeren van LaTeX. Ook kan LyX het LaTeX-log %1$s niet vinden.

en: LaTeX error
nl: LaTeX-fout

en: LaTeX failed
nl: Fout bij het uitvoeren van LaTeX

en: LaTeX generation/execution
nl: LaTeX voortbrengen / uitvoeren

en: LaTeX text
nl: LaTeX tekst

en: LaTeX/LyX Documents (*.tex *.lyx)
nl: LaTeX/LyX-documenten (*.tex *.lyx)

en: Label Width
nl: Breedte label:

en: Labels and References
nl: Labels en kruisverwijzingen

en: Lan&dscape:
nl: Liggen&d:

en: Lan&guage:
nl: &Taal:

en: Language
nl: Taal

en: Language &Default
nl: Hui&dige taalomgeving

en: Language &package:
nl: Taalpa&kket:

en: Language Settings
nl: Taalinstellingen

en: Language pac&kage:
nl: Taalpa&kket:

en: Language|L
nl: Taal|l

en: Large
nl: Groot

en: Larger
nl: Groter

en: Largest
nl: Grootst

en: Latin Extended Additional
nl: Latijn uitgebreid extra

en: Lay out the page for double-sided printing
nl: Gebruik een gespiegelde pagina-opmaak voor linker- en rechterpagina's

en: Left
nl: Links

en: Legend
nl: Legenda

en: Library directory:
nl: Bibliotheek-map:

en: Ligature Break|k
nl: Ligatuur voorkomen|k

en: LilyPond music
nl: LilyPond muziek

en: Line &spacing
nl: Regel&hoogte

en: Line Width %
nl: % regelbreedte

en: Line numbering
nl: Regelnummers

en: Link to a file
nl: Naar een bestand

en: Link to an email address
nl: Naar een e-mailadres

en: Link to the web or to every other target
nl: Naar het internet of iets anders

en: Link type
nl: Linksoort

en: List
nl: Lijst

en: List / TOC|i
nl: Lijst / inhoudsopgave|i

en: List all authors
nl: Alle schrijvers

en: List of Algorithms
nl: Algoritmelijst

en: List of Charts
nl: Kaartenlijst

en: List of Contributors
nl: Lijst van bijdragen

en: List of Figures
nl: Afbeeldingenlijst

en: List of Graphs
nl: Grafiekenlijst

en: List of Listings
nl: Lijst van programmacodes

en: List of Schemes
nl: Schema-lijst

en: List of Tables
nl: Tabellenlijst

en: List of previous commands
nl: Lijst van vorige opdrachten

en: Listing
nl: Opsomming

en: Listing Parameters
nl: Parameters

en: Literate Source
nl: Literate-broncode

en: Lo&ngest label
nl: La&ngste label

en: Load in &fullscreen mode
nl: Openen in &volledig scherm

en: Loaded into memory. Generating pixmap...
nl: In geheugen geladen. Maken van bitmap...

en: Loading...
nl: Laden...

en: Locale/Internationalisation
nl: Taal- en regioinstellingen

en: Location
nl: Plaats

en: Location:
nl: Plaats:

en: Long completions are cut-off and shown with "...".
nl: Lange aanvullingssuggesties worden afgekort met "..."

en: Look & Feel
nl: Uiterlijk en gedrag

en: Lowercase
nl: Kleine letters

en: Lowercase|L
nl: Alleen kleine letters|k

en: Ly&XServer pipe:
nl: Ly&XServer doorvoerbestand:

en: LyX &Note
nl: LyX &notitie

en: LyX Archive (tar.gz)
nl: LyX archief (tar.gz)

en: LyX Archive (zip)
nl: LyX archief (zip)

en: LyX Document...|X
nl: LyX-document...|X

en: LyX Files (*.lyx)
nl: LyX-bestanden (*.lyx)

en: LyX Functions|y
nl: LyX-functies|y

en: LyX Insets
nl: LyX kaders

en: LyX Note|N
nl: LyX-opmerking|n

en: LyX Preview
nl: LyX voorbeeldweergave

en: LyX Version %1$s
    (%2$s)
nl: LyX versie %1$s
    (%2$s)

en: LyX attempted to close a document that had unsaved changes!
nl: LyX heeft geprobeerd een document met onopgeslagen wijzigingen te sluiten!

en: LyX binary not found
nl: Uitvoerbaar bestand van LyX niet gevonden

en: LyX could not create the temporary directory '%1$s' (Disk is full maybe?)
nl: LyX kon de tijdelijke directory '%1$s' niet aanmaken. Mogelijk is de schijf vol?

en: LyX does not provide LaTeX support for file names containing any of these characters:
nl: LyX heeft geen LaTeX ondersteuning voor bestandsnamen die één van deze tekens bevatten:

en: LyX internal only
nl: Alleen voor intern gebruik van LyX

en: LyX is Copyright (C) 1995 by Matthias Ettrich,
    1995--%1$s LyX Team
nl: LyX valt onder Copyright (C) 1995 Matthias Ettrich,
    1995--%1$s LyX Team

en: LyX is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    See the GNU General Public License for more details.
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
nl: LyX wordt gedistribueerd in de hoop dat het nuttig zal zijn maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de impliciete garanties die GEBRUIKELIJK ZIJN IN DE HANDEL of voor BRUIKBAARHEID VOOR EEN SPECIFIEK DOEL.
    Zie de GNU Algemene Publieke Licentie voor meer details.
    Je hoort een kopie van de GNU Algemene Publieke Licentie te hebben ontvangen samen met dit programma. Als dat niet het geval is, zie <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: LyX-1.3.x Documents (*.lyx13)
nl: LyX-1.3.x documenten (*.lyx13)

en: LyX-1.4.x Documents (*.lyx14)
nl: LyX-1.4.x documenten (*.lyx14)

en: LyX-1.5.x Documents (*.lyx15)
nl: LyX-1.5.x documenten (*.lyx15)

en: LyX-1.6.x Documents (*.lyx16)
nl: LyX-1.6.x Documenten (*.lyx16)

en: LyX-Code
nl: LyX-code

en: LyX: Add BibTeX Database
nl: LyX: Voeg BibTeX database toe

en: LyX: Enter text
nl: LyX: Voer tekst in

en: Lyxlex grammar parser
nl: Lyxlex grammatica parser

en: Macro Definition
nl: Macro-definitie

en: Mail
nl: Post

en: Main file only
nl: Alleen hoofdbestand

en: Maintain aspect ratio with largest dimension
nl: Behoud de verhoudingen

en: Make first non-optional into optional argument
nl: Eerste verplichte argument optioneel maken

en: Make last optional into non-optional argument
nl: Laatste optionele argument verplicht maken

en: Make spaces in strings visible by a special symbol
nl: Spaties in tekenreeks zichtbaar maken met een symbool

en: Make spaces visible by a special symbol
nl: Spaties zichtbaar maken met een symbool

en: Marginal Note|M
nl: Opmerking in kantlijn|m

en: Mark &foreign languages
nl: Andere talen &markeren

en: Mark end of paragraphs on screen with a pilcrow character.
nl: Geef het einde van alinea's aan met een alinea-teken.

en: Master Document
nl: Hoofddocumenten

en: Master document
nl: Hoofddocument

en: Match delimiter types
nl: Voor overeenkomende haakjes zorgen

en: Match found!
nl: Gevonden!

en: Match not found!
nl: Niet gevonden!

en: Math
nl: Formules

en: Math Delimiter
nl: Haakjes

en: Math Macros
nl: Formule-macros

en: Math Options
nl: Wiskunde-opties

en: Math Panels
nl: Formule-werkbalken

en: Math editor
nl: Wiskunde bewerkingsprogramma

en: Math spacings
nl: Formules - witruimte

en: Mathematical Symbols
nl: Wiskundige symbolen

en: Math|M
nl: Formules|m

en: Math|h
nl: Formules|F

en: Maximum A&ge (in days):
nl: Maximale leeftijd (in da&gen):

en: MedSkip
nl: Gemiddeld

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Medium Space
nl: Normale spatie

en: Medium space	\:
nl: Normale spatie	\:

en: Menu Separator|M
nl: Menu-scheiding|M

en: Merge Changes
nl: Wijzigingen samenvoegen

en: Merge Changes...|M
nl: Wijzigingen samenvoegen...|m

en: Merge changes
nl: Wijzigingen samenvoegen

en: Middle
nl: Midden

en: Minimalistic
nl: Minimalistisch

en: Minipage
nl: Mini-pagina

en: Miscellaneous
nl: Overig

en: Missing included file
nl: Ingevoegd bestand ontbreekt

en: Mo&re parameters
nl: Mee&r parameters

en: Module not found!
nl: Module niet gevonden!

en: Module provided by document class.
nl: Module is al bevat in document-type

en: More
nl: Meer

en: More Formats & Options...|O
nl: Meer formaten en opties...|o

en: More Languages ...|M
nl: Meer talen...|M

en: More Parameters
nl: Meer instellingen

en: More...|M
nl: Meer...|M

en: Mouse
nl: Muis

en: Move Paragraph Down|v
nl: Alinea omlaag verplaatsen|l

en: Move Paragraph Up|o
nl: Alinea omhoog verplaatsen|v

en: Move selected item down by one
nl: Het geselecteerde element een stap naar beneden verplaatsen

en: Move selected item up by one
nl: Het geselecteerde element een stap naar boven verplaatsen

en: Move the selected database downwards in the list
nl: Verplaats de geselecteerde database naar beneden

en: Move the selected database upwards in the list
nl: Verplaats de geselecteerde database omhoog

en: My Address
nl: Mijn adres

en: MyRef
nl: Ons kenmerk

en: N&ew Document
nl: Ni&euw document

en: Name associated with the URL
nl: Naam bij de URL

en: Name of the default printer
nl: Naam van de standaardprinter

en: Natbib &style:
nl: Natbib &opmaak:

en: Natbib citation style to use
nl: Opmaak voor Natbib literatuurverwijzingen

en: Navigate Back|B
nl: Ga terug|G

en: Navigate back
nl: Teruggaan

en: Navigate|N
nl: Ga naar|G

en: Negative Medium Space
nl: Negatieve normale spatie

en: Negative Thick Space
nl: Negatieve brede spatie

en: Negative Thin Space
nl: Negatieve smalle spatie

en: Negative space	\!
nl: Negatieve spatie	\!

en: Never Toggled
nl: Nooit aangevinkt

en: New Page
nl: Nieuwe pagina

en: New Page|N
nl: Nieuwe pagina|N

en: New Window|W
nl: Nieuw venster|v

en: New document
nl: Nieuw document

en: New from Template...|m
nl: Nieuw van sjabloon...|j

en: New:
nl: Nieuw:

en: New|N
nl: Nieuw|N

en: Next &Error
nl: Volgende foutm&elding

en: Next &Warning
nl: Volgende &waarschuwing

en: Next Change|C
nl: Volgende verandering|v

en: Next Cross-Reference|R
nl: Volgende kruisverwijzing|r

en: Next Note|N
nl: Volgende noot|n

en: Next change
nl: Volgende verandering

en: Next command
nl: Volgende opdracht

en: Next note
nl: Volgende opmerking

en: Nice fraction (3/4)	\nicefrac
nl: Schuine breuk (3/4)	\nicefrac

en: No
nl: Nee

en: No &frames around links
nl: Geen &kaders om hyperlinks

en: No Action Defined!
nl: Geen handeling gedefinieerd!

en: No Branches Set for Document!
nl: Geen vertakkingen in document

en: No Citation in Scope!
nl: Geen literatuurverwijzing in bereik!

en: No Custom Insets Defined!
nl: Geen aangepaste kaders gedefinieerd

en: No bibliography defined!
nl: Geen bibliografie gedefinieerd!

en: No change
nl: Geen verandering

en: No citations selected!
nl: Geen literatuurverwijzing geselecteerd!

en: No color
nl: Geen kleur

en: No debugging messages
nl: Geen debug-berichten

en: No file found!
nl: Geen bestand gevonden!

en: No frame
nl: Geen kader

en: No hline to delete
nl: Geen horizontale lijn om te verwijderen

en: No image
nl: Geen afbeelding

en: No information for importing the format %1$s.
nl: Geen imformatie aanwezig om het formaat %1$s te importeren.

en: No math
nl: Alles behalve wiskunde

en: No number
nl: Geen getal

en: No version control
nl: Er worden geen versies bijgehouden

en: No vline to delete
nl: Geen verticale lijn om te verwijderen

en: No year
nl: Geen jaartal

en: Nom:
nl: Begrip:

en: Nomenclature Entry...|y
nl: Begrip in begrippenlijst...|j

en: Nomenclature Symbol:
nl: Begippenlijst symbool:

en: Nomenclature|N
nl: Begrippenlijst|n

en: None
nl: Geen

en: None[[language package]]
nl: Geen taalpakket

en: Normal
nl: Normaal

en: Normal text mode	\textrm
nl: Normal tekstmodus	\textrm

en: Normal text style	\textstyle
nl: Normale opmaakt	\textstyle

en: Normally, this needs to be checked only if you are using dvips as your printer command and you have config.<printer> files installed for all your printers.
nl: Deze optie hoeft u normaal gesproken alleen te kiezen als u dvips als printopdracht gebruikt en als u config.<printer> bestanden heeft voor al uw printers.

en: Not shown.
nl: Niet weergegeven.

en: Notation
nl: Notatie

en: Notation \thenotation.
nl: Notatie \thenotation.

en: Notation \thetheorem.
nl: Notatie \thetheorem.

en: Notation*
nl: Notatie*

en: Notation.
nl: Notatie.

en: Note
nl: Noot

en: Note #.
nl: Noot #.

en: Note \arabic{theorem}
nl: Noot \arabic{theorem}

en: Note \thenote.
nl: Noot \thenote.

en: Note \thetheorem.
nl: Noot \thetheorem.

en: Note to Editor:
nl: Noot voor de redactie:

en: Note*
nl: Noot*

en: Note. ---
nl: Noot. ---

en: Note|N
nl: Opmerking|n

en: Noun
nl: Naamwoord

en: Number
nl: Getal

en: Number Tables by Section
nl: Nummer tabellen per sectie

en: Number This Line|u
nl: Deze regel nummeren|u

en: Number Whole Formula|N
nl: Hele formule nummeren|n

en: Number of columns
nl: Aantal kolommen:

en: Number of copies
nl: Aantal afdrukken

en: Number of levels
nl: Aantal niveaus

en: Number of rows
nl: Aantal rijen

en: Numbered
nl: Genummerd

en: Numbered Formula|N
nl: Genummerde formule|n

en: Numbered list
nl: Genummerde opsomming

en: Numbering & TOC
nl: Nummering en inhoudsopgave

en: O&pen
nl: O&penen

en: O&pen new group...
nl: Nieuwe groep maken...

en: O&ption:
nl: O&ptie:

en: O&uter:
nl: B&uiten:

en: Off
nl: Uit

en: Ol&d Document
nl: Ou&d document

en: On
nl: Aan

en: On Page <Page>|O
nl: Op pagina <pagina>|O

en: On which side should line numbers be printed?
nl: Aan welke kant moeten de regelnummers staan?

en: OneHalf
nl: Anderhalf

en: Only one column
nl: Slechts één kolom

en: Only one row
nl: Slechts één rij

en: Op&tions:
nl: Op&ties:

en: Open All Insets|O
nl: Alle kaders openen|o

en: Open Recent|t
nl: Recente documenten|t

en: Open document
nl: Document openen

en: Open...|O
nl: Openen...|O

en: Opening
nl: Aanhef

en: Opening document %1$s...
nl: Document %1$s openen...

en: Opening:
nl: Aanhef:

en: Operators
nl: Operatoren

en: Option used to collate multiple copies.
nl: Optie om meerdere kopieën te sorteren

en: Option used to print a range of pages.
nl: Optie om een pagina-bereik af te drukken

en: Option used to print to a file.
nl: Optie om naar een bestand af te drukken

en: Option used to print to non-default printer.
nl: Optie om met andere dan standaardprinter af te drukken

en: Option used to reverse page order.
nl: Optie om in omgekeerde volgorde af te drukken

en: Option used to set number of copies.
nl: Optie om het aantal kopieën in te stellen

en: Option used with spool command to set printer.
nl: Optie om met de spool-opdracht de printer te kiezen

en: Optional paper size flag (-paper) for some DVI viewers
nl: Papierformaat-optie (bijvoorbeeld '-paper') die nodig is voor sommige DVI-weergaveprogramma's

en: Or&igin:
nl: &Oorspong:

en: Ordinary Quote|Q
nl: Aanhalingsteken|A

en: Ori&gin:
nl: &Draaiings-as:

en: Other Lists
nl: Andere lijsten

en: Other Toolbars
nl: Overige werkbalken

en: Other font settings
nl: Overige lettertypeinstellingen

en: Other root	\root
nl: Andere machtswortel	\root

en: Our ref.:
nl: Ons kenmerk:

en: Outline
nl: Overzicht

en: Output
nl: Uitvoer

en: Output &line length:
nl: Uitvoer regel&lengte:

en: Output Size
nl: Afmetingen in uitvoer

en: Output is empty
nl: Uitvoerbestand is leeg

en: Oval frame, thick
nl: Ovaal kader, dik

en: Oval frame, thin
nl: Ovaal kader, dun

en: Oval, Thick|v
nl: Ovaal, dik|k

en: Oval, Thin|a
nl: Ovaal, smal|a

en: Override the language used for the spellchecker
nl: Kies een andere taal voor de spellingscontrole

en: Overwrite &all
nl: &Alle overschrijven

en: Overwrite document?
nl: Document vervangen?

en: Overwrite external file?
nl: Extern bestand overschrijven?

en: Overwrite file?
nl: Bestand overschrijven?

en: Overwrite modified file?
nl: Veranderd bestand overschrijven?

en: PDF Properties
nl: PDF-eigenschappen

en: PDF pages
nl: PDF pagina

en: PROOF.
nl: BEWIJS.

en: Pa&ge range:
nl: Pa&gina-bereik:

en: Page
nl: Pagina

en: Page Break
nl: Pagina afbreken

en: Page Break|a
nl: Pagina-einde|a

en: Page Height %
nl: % paginahoogte

en: Page Layout
nl: Pagina-opmaak

en: Page Margins
nl: Kantlijnen

en: Page Number
nl: Paginanummer

en: Page Width %
nl: % paginabreedte

en: Page number to print from
nl: Eerste pagina om af te drukken

en: Page number to print to
nl: Laatste pagina om af te drukken

en: Page:
nl: Pag:

en: Page:
nl: Pag:

en: Pages
nl: Pagina's

en: Paper Format
nl: Papierformaat

en: Paper si&ze:
nl: Papierfor&maat:

en: Paper t&ype:
nl: Pa&piersoort:

en: Paragraph
nl: Alinea

en: Paragraph Settings...|P
nl: Alinea instellingen...|A

en: Paragraph settings
nl: Alinea-instellingen

en: Paragraph's &Default
nl: Standaar&dwaarde

en: Paragraph*
nl: Alinea*

en: Parbox
nl: Alinea-blok (parbox)

en: Part
nl: Deel

en: Part \thepart
nl: Deel \thepart

en: Part*
nl: Deel*

en: Paste
nl: Plakken

en: Paste Recent|e
nl: Recente plakopdracht|e

en: Paste Special
nl: Plakken speciaal

en: Paste as JPEG
nl: Plakken als JPEG

en: Paste as LinkBack PDF
nl: Plakken als LinkBack PDF

en: Paste as PDF
nl: Plakken als PDF

en: Paste as PNG
nl: Plakken als PNG

en: Paths
nl: Paden

en: Pause
nl: Pauze

en: Percentage to scale by in LyX
nl: Schalingspercentage voor weergave binnen LyX

en: Phantom
nl: Ruimte vrijhouden (phantom)

en: Phantom	\phantom
nl: Ruimte vrijhouden	\phantom

en: Phantom|P
nl: Ruimte vrijhouden|R

en: Phantom|m
nl: Ruimte vrijhouden|m

en: Phone
nl: Telefoon

en: Phonetic Extensions
nl: Phonetische uitbreidingen

en: Phonetic Symbols|P
nl: Fonetische symbolen|s

en: Place
nl: Plaats

en: Place Figure here:
nl: Figuur hier plaatsen:

en: Place Table here:
nl: Tabel hier plaatsen:

en: Placement
nl: Plaatsing

en: Plain Text, Join Lines
nl: Tekst zonder opmaak (regels samenvoegen)

en: Plain Text, Join Lines...|J
nl: Tekst zonder opmaak (regels samenvoegen)...|r

en: Plain Text, Join Lines|J
nl: Tekst zonder opmaak, regels samenvoegen|v

en: Plain Text...|T
nl: Tekst zonder opmaak...|T

en: Plain Text|T
nl: Tekst zonder opmaak|T

en: Plain text
nl: Tekst zonder opmaak

en: Plain text (Xfig output)
nl: Tekst zonder opmaak (xfig uitvoer)

en: Plain text (catdvi)
nl: Tekst zonder opmaak (catdvi)

en: Plain text (chess output)
nl: Tekst zonder opmaak (schaken)

en: Plain text (image)
nl: Tekst zonder opmaak (afbeelding)

en: Plain text (ps2ascii)
nl: Tekst zonder opmaak (ps2ascii)

en: Plain text (pstotext)
nl: Tekst zonder opmaak (pstotext)

en: Plain text|a
nl: Tekst zonder opmaak|a

en: Postal Remark:
nl: Opmerking voor posterijen

en: Postal comment
nl: Opmerking voor posterijen

en: Postscript|t
nl: PostScript|t

en: Preface
nl: Voorwoord

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Preferences...|P
nl: Voorkeuren|V

en: PrettyRef
nl: MooieVerw

en: Preview Si&ze:
nl: Groo&tte van voorvertoning:

en: Preview failed
nl: Voorvertoning maken mislukt

en: Preview loading
nl: Laden van

en: Preview ready
nl: Voorvertoning gereed

en: Previewing ...
nl: Bezig met voorbeeldweergave...

en: Preview|w
nl: Weergeven|W

en: Print &even-numbered pages
nl: &Even pagina's afdrukken

en: Print &odd-numbered pages
nl: &Oneven pagina's afdrukken

en: Print Destination
nl: Afdrukbestemming

en: Print all pages
nl: Alle pagina's afdrukken

en: Print as grey text
nl: Als grijze tekst afdrukken

en: Print document
nl: Document afdrukken

en: Print document failed
nl: Het afdrukken van het document is mislukt

en: Print in reverse order
nl: Afdrukken in omgekeerde volgorde

en: Print to &file:
nl: A&fdrukken naar bestand:

en: Print...|P
nl: Afdrukken...|d

en: Printer Command Options
nl: Printopdracht opties

en: Printer co&mmand:
nl: Print&opdracht:

en: Problem
nl: Opgave

en: Problem #.
nl: Opgave #.

en: Problem \arabic{theorem}
nl: Opgave \arabic{theorem}

en: Problematic filename for DVI
nl: Probleem met bestandsnaam voor DVI

en: Process the converted file with this command ($$FName = file name)
nl: Het geconverteerde bestanden verwerken met deze opdracht ($$FName = bestandsnaam)

en: Program
nl: Programma

en: Program Listing
nl: Programma-code

en: Program Listing[[Menu]]
nl: Programmacode

en: Program initialisation
nl: Programma initialiseren

en: Proof
nl: Bewijs

en: Proof(QED)
nl: Bewijs(QED)

en: Proof(smartQED)
nl: Bewijs(smartQED)

en: Proof.
nl: Bewijs.

en: Proof:
nl: Bewijs:

en: Property
nl: Eigenschap

en: Property #.
nl: Eigenschap #.

en: Proposition
nl: Propositie

en: Proposition #.
nl: Propositie #.

en: Proposition \arabic{theorem}
nl: Propositie \arabic{theorem}

en: Proposition \theproposition.
nl: Propositie \theproposition.

en: Proposition*
nl: Propositie*

en: Proposition.
nl: Propositie.

en: Protected Horizontal Fill
nl: Niet-afbreekbare horizontale ruimte

en: Protected Horizontal Space (%1$s)
nl: Niet-afbreekbare horizontale ruimte (%1$s)

en: Protected Hyphen|y
nl: NIet-afbreekbaar koppelteken|f

en: Protected Space
nl: Niet-afbreekbare spatie

en: Protected Space|P
nl: Beschermde spatie|p

en: Protected Space|o
nl: Niet-afbreekbare spatie|b

en: Quad Space
nl: Quad spatie

en: Quadratin space	\quad
nl: Quad spatie	\quad

en: Question
nl: Vraag

en: Question #.
nl: Vraag #.

en: Question \thequestion.
nl: Vraag \thequestion.

en: Quit %1
nl: %1 afsluiten

en: Quotation
nl: Citaat

en: Quote
nl: Citaat

en: R&ename...
nl: &Hernoemen...

en: R&eset
nl: Beginwaard&en

en: R&eset class options when document class changes
nl: Standaardwaarden voor type-opties bij veranderen van document-type

en: R&oman:
nl: R&omein:

en: RTL/Bidi
nl: rechts-naar-links / Bidi

en: Ragged Line Break|R
nl: Regeleinde zonder uitvullen|R

en: Range
nl: Bereik

en: Re&move
nl: Ver&wijderen

en: Re&placement:
nl: Vervan&ging:

en: Re&verse order
nl: Omgekeerde &volgorde

en: Re&verse pages:
nl: Omgekeerde &volgorde:

en: Ready to display
nl: Klaar om weer te geven

en: Received
nl: Ontvangen

en: Received:
nl: Ontvangen:

en: Reconfigure
nl: Opnieuw instellen

en: Reconfigure|R
nl: Opnieuw instellen|O

en: Red
nl: Rood

en: Redefines several insets (Index, Branch, URL) as being Minimalistic.
nl: Maakt een aantal onderdelen (index, vertakking, URL) minimalistisch van opmaak.

en: Redo
nl: Opnieuw doen

en: Redo|R
nl: Opnieuw uitvoeren|n

en: Ref+Text:
nl: Verw+PagTekst:

en: Ref:
nl: Zie:

en: References
nl: Verwijzingen

en: References. ---
nl: Verwijzingen. ---

en: References:
nl: Kruisverwijzingen:

en: Register
nl: Versie registeren

en: Register...|R
nl: Registreren...|R

en: Regular e&xpression
nl: Uitgebreide zoekterm (regular e&xpression)

en: Reject All Changes|e
nl: Alle wijzigingen afwijzen|e

en: Reject Change|R
nl: Wijziging afwijzen|z

en: Reject Change|j
nl: Wijziging afwijzen|z

en: Reject all changes
nl: Alle wijzigingen afwijzen

en: Reject change inside selection
nl: Veranderingen binnen selectie afwijzen

en: Reject this change
nl: Wijziging afwijzen

en: Relations
nl: Relaties

en: Reload|R
nl: Opnieuw laden|w

en: Remark
nl: Opmerking

en: Remark #.
nl: Opmerking #.

en: Remark \arabic{theorem}
nl: Opmerking \arabic{theorem}

en: Remark \theremark.
nl: Opmerking \theremark.

en: Remarks
nl: Opmerkingen

en: Remarks #.
nl: Opmerkingen #.

en: Remo&ve
nl: &Verwijderen

en: Remove from personal dictionary|r
nl: Uit persoonlijk woordenboek verwijderen|r

en: Remove last argument
nl: Laatste argument verwijderen

en: Remove last key from the shortcut sequence
nl: Vorige toets uit de opdrachtenreeks verwijderen

en: Remove optional argument
nl: Optioneel argument verwijderen

en: Remove the selected branch
nl: Geselecteerde vertakking verwijderen

en: Remove the selected database
nl: Verwijder de geselecteerde databaes

en: Rename and save?
nl: Hernoemen en opslaan?

en: Replace &All
nl: &Alles vervangen

en: Replace &with:
nl: Vervangen &door:

en: Replace the entry with the selection
nl: Dit element door de selectie vervangen

en: Replace with selected word
nl: Vervangen door geselecteerd woord

en: Replace word with current choice
nl: Woord vervangen door de huidige selectie

en: Reset
nl: Beginwaarden

en: Reset to the default settings for the document class
nl: Terugzetten naar de standaardinstellingen voor het document-type

en: Resets the table number at section start and prepends the section number to the table number, as in 'Table 2.1'.
nl: Gebruik tabelnummering van de vorm "Tabel (sectienummer).(tabelnummer)"

en: Resize this to the correct table dimensions
nl: Kies de tabelgrootte

en: Restore cursor &positions
nl: Cursor&positie onthouden

en: Restore to the cursor position when the file was last closed
nl: De cursorpositie onthouden van de vorige keer dat het document werd gebruikt

en: Restore window layouts and &geometries
nl: Venster&grootte, plaats en indeling onthouden

en: Return address
nl: Afzender

en: Revert changes
nl: Veranderingen terugdraaien

en: Revert to Saved|R
nl: Terug naar opgeslagen versie|g

en: Review[[Toolbar]]
nl: Samenwerken

en: Ri&ght
nl: &Rechts

en: Rich Text Format
nl: Rich Text Format (rtf)

en: Right
nl: Rechts

en: Right &top:
nl: Rech&tsboven:

en: Right-to-left language support
nl: Ondersteuning voor rechts-naar-links talen

en: Ro&tate after scaling
nl: Eerst schalen, &dan draaien

en: Roman
nl: Romein

en: Roman	\mathrm
nl: Romein	\mathrm

en: Roots
nl: Machtswortels

en: Rotate
nl: Draaien

en: Rotate Graphics
nl: Draaien

en: Rotate the table by 90 degrees
nl: Tabel 90 graden draaien

en: Rotate this cell by 90 degrees
nl: Deze cel 90 graden draaien

en: Running LaTeX...
nl: Bezig met LaTeX uitvoeren...

en: S&cale (%):
nl: S&chaal (%):

en: S&ectioned bibliography
nl: Bibliografie per s&ectie

en: S&elected
nl: G&eselecteerd

en: S&elected:
nl: G&eselecteerd:

en: S&ettings
nl: Inst&ellingen

en: S&hape:
nl: &Lettertype:

en: S&hort Name:
nl: &Verkorte naam:

en: S&mall:
nl: &Klein:

en: S&maller:
nl: &Kleiner:

en: S&mallest:
nl: &Kleinst:

en: S&pace as symbol
nl: S&patie als symbool

en: S&tep:
nl: S&tapgrootte:

en: Sans Seri&f:
nl: Schree&floos:

en: Sans Serif
nl: Schreefloos

en: Sans serif	\mathsf
nl: Schreefloos	\mathsf

en: Save All|l
nl: Alles opslaan|l

en: Save As...|A
nl: Opslaan als...|a

en: Save Bookmark 1|S
nl: Opslaan als bladwijzer 1|s

en: Save Bookmark 2
nl: Opslaan als bladwijzer 2

en: Save Bookmark 3
nl: Opslaan als bladwijzer 3

en: Save Bookmark 4
nl: Opslaan als bladwijzer 4

en: Save Bookmark 5
nl: Opslaan als bladwijzer 5

en: Save as Document Defaults
nl: Opslaan als standaardinstellingen

en: Save document
nl: Document opslaan

en: Save settings as LyX's default document settings
nl: Deze instellingen gebruiken als standaardinstellingen voor alle documenten

en: Save|S
nl: Opslaan|s

en: Saving all documents...
nl: Bezig met alle documenten op te slaan...

en: Saving document %1$s...
nl: Bezig met het document %1$s op te slaan...

en: Sc&ale (%):
nl: Sch&aal: (%):

en: Sca&le on Screen (%):
nl: Schaa&lfactor op het scherm (%):

en: Scale
nl: Schaalfactor

en: Scale image to maximum size not exceeding width and height
nl: Vergroot/verklein de afbeelding tot de maximale grootte die bevat is in breedte x hoogte

en: Scale the Sans Serif font to match the base font's dimensions
nl: Vergroot/verklein het schreefloze lettertype om bij het standaardlettertype aan te sluiten

en: Scale the Typewriter font to match the base font's dimensions
nl: Vergroot/verklein het monospace lettertype om bij het standaardlettertype aan te sluiten

en: Scale%
nl: Schaal (%)

en: Scaling etc...
nl: Schalen etc...

en: Scan for new databases and styles
nl: Zoek nieuwe databases en opmaken

en: Screen used (&pixels):
nl: Te gebruiken breedte (&pixels):

en: Script (small) style	\scriptstyle
nl: Script (kleine) opmaak	\scriptstyle

en: Scriptscript (smaller) style	\scriptscriptstyle
nl: Scriptscript (kleinere) opmaak	\scriptscriptstyle

en: Search
nl: Zoeken

en: Search &backwards
nl: A&chteruit zoeken

en: Search Citation
nl: Literatuurverwijzing zoeken

en: Search as you &type
nl: Tijdens &typen al zoeken

en: Search error
nl: Fout bij het zoeken

en: Search field:
nl: Zoekveld:

en: Search string is empty
nl: Zoektekst is leeg

en: Section
nl: Sectie

en: Section \arabic{section}
nl: Sectie \arabic{section}

en: Section*
nl: Sectie*

en: Select %1$s file to import
nl: Kies %1$s bestand om te importeren

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Select LyX document to insert
nl: Kies een LyX-document om in te voegen

en: Select Whole Inset
nl: Hele kader selecteren

en: Select a BibTeX database to add
nl: Kies een BibTeX-database om toe te voegen

en: Select a BibTeX style
nl: Kies een BibTeX-opmaak

en: Select a backups directory
nl: Kies een map voor de reservekopieën

en: Select a document directory
nl: Kies een map voor de documenten

en: Select a document templates directory
nl: Kies een map voor de sjablonen

en: Select a file
nl: Kies een bestand

en: Select a fill pattern style for HFills
nl: Kies een opvulpatroon voor horizontale opvulling

en: Select a temporary directory
nl: Kies een map voor de tijdelijke bestanden

en: Select an existing group for the current graphics.
nl: Kies een bestaande groep voor de huidige afbeelding.

en: Select an image file
nl: Kies een afbeeldingsbestand

en: Select de&fault master document
nl: Kies standaard hoo&fddocument

en: Select directory for example files
nl: Kies een map voor de voorbeeldbestanden

en: Select document to include
nl: Kies een document om in te voegen

en: Select document to open
nl: Kies het document om te openen

en: Select file to insert
nl: Kies een bestand om in te voegen

en: Select if the current document is included to a master file
nl: Kies deze optie als dit document in een hoofddocument wordt opgenomen

en: Select the Sans Serif (grotesque) typeface
nl: Kies het schreefloze lettertype

en: Select the default family for the document
nl: Kies het standaard lettertype voor het document

en: Select the dialect of the programming language, if available
nl: Kies het dialect van de programmeertaal (indien van toepassing)

en: Select the language of the user interface (menus, dialogs, etc.)
nl: Kies de taal van de gebruikersinterface (menus, dialoogvensters, etc.)

en: Select the programming language
nl: Kies de programmeertaal

en: Select the roman (serif) typeface
nl: Kies het schreeflettertype

en: Select the typewriter (monospaced) typeface
nl: Kies het monospace (niet-proportionele) lettertype

en: Select this if you want to split your bibliography into sections
nl: Kies deze optie als u de bibliografie per sectie wilt bijhouden

en: Select to enable support of right-to-left languages (e.g. Hebrew, Arabic).
nl: Kies deze optie om rechts-naar-links talen (zoals Hebreeuws, Arabisch,...) te ondersteunen

en: Select your branch
nl: Kies een vertakking

en: Selection size should match clipboard content.
nl: De grootte van de selectie moet overeenkomen met de inhoud van het klembord.

en: Selection, Join Lines|i
nl: Selectie, regels samenvoegen|i

en: Selection|S
nl: Selectie|S

en: Send To Address
nl: Adres (geadresseerde)

en: Send output to a file
nl: Uitvoer naar bestand sturen

en: Send output to the given printer
nl: De uitvoer naar de opgegeven printer sturen

en: Send output to the printer
nl: Uitvoer naar een printer stren

en: Sender Address:
nl: Afzender:

en: SenderAddress
nl: AdresAfzender

en: Separate paragraphs with
nl: Alinea's scheiden met

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Set &height:
nl: &Hoogte:

en: Set &printer:
nl: &Printer kiezen:

en: Set &width:
nl: &Breedte:

en: Set all borders of the current (selected) cell(s)
nl: Alle randen om de huidige (geselecteerde) cel(len) tekenen

en: Set all lines
nl: Alle lijnen

en: Set border lines
nl: Randlijnen

en: Set bottom line
nl: Lijn onder

en: Set class options to default on class change
nl: Kies de standaardwaarden voor de type-opties bij het veranderen van document-type

en: Set display mode
nl: Weergave-type

en: Set left line
nl: Lijn links

en: Set multi-column
nl: Meerdere kolommen

en: Set multi-row
nl: Meerdere kolommen

en: Set right line
nl: Lijn rechts

en: Set top line
nl: Lijn boven

en: Sets height of graphic. Leave unchecked to set automatically.
nl: Kies de hoogte van de afbeelding. Deze wordt automatisch gekozen als u deze optie niet aanvinkt.

en: Sets width of graphic. Leave unchecked to set automatically.
nl: Kies de breedte van de afbeelding. Deze wordt automatisch gekozen als u deze optie niet aanvinkt.

en: Settings
nl: Instellingen

en: Settings...|S
nl: Instellingen...|s

en: Settings...|e
nl: Instellingen...|e

en: Shaded Background|B
nl: Gekleurde achtergrond|d

en: Shaded background
nl: Ingekleurde achtergrond

en: Shaded boxes:
nl: Ingekleurde achtergrond:

en: Sho&w in LyX
nl: &Weergeven in LyX

en: Sho&w popup without delay for non-unique completions
nl: Geef de pop-up zonder vertraging &weer als aanvulling niet uniek is

en: Short Title
nl: Korte titel

en: Short Title|S
nl: Korte titel|K

en: Short title:
nl: Korte titel:

en: ShortTitle
nl: KorteTitel

en: Shortc&ut:
nl: Snelko&ppeling:

en: Shortcut
nl: Sneltoets

en: Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: Shortcuts|S
nl: Sneltoetsen|S

en: Show Changes in Output|S
nl: Wijzigingen in uitvoer opnemen|u

en: Show ERT button only
nl: Laat alleen ERT-knop zien

en: Show ERT contents
nl: Laat ERT-inhoud zien

en: Show History...|H
nl: Geschiedenis weergeven...|G

en: Show LaTeX preview
nl: LaTeX-voorvertoning

en: Show Label|L
nl: Label weergeven|L

en: Show a small triangle on the cursor if a completion is available in text mode.
nl: Geef met een klein driehoekje aan dat er een suggestie is voor auto-aanvullen in tekst-modus.

en: Show changes in output
nl: Veranderingen weergeven in uitvoer

en: Show ke&y-bindings containing:
nl: Toon sneltoetsfuncties met:

en: Show the grey inline completion behind the cursor in math mode after the delay.
nl: Geef een suggestie voor auto-aanvullen achter de cursor in formule-modus.

en: Show the grey inline completion behind the cursor in text mode after the delay.
nl: Geef een suggestie voor auto-aanvullen achter de cursor in tekst-modus.

en: Show the popup after the set delay in text mode.
nl: Geef een popup-venster weer met auto-aanvulsuggesties in tekst-modus.

en: Show the popup in math mode after the delay.
nl: Geef een popup-venster weer met auto-aanvulsuggesties in formule-modus.

en: Si&ze and Rotation
nl: &Grootte en oriëntatie

en: Si&ze:
nl: &Grootte:

en: Signature
nl: Ondertekening

en: Signature:
nl: Getekend,

en: Simple Frame, Page Breaks|P
nl: Eenvoudig kader met paginascheidingen|p

en: Simple Frame|F
nl: Eenvoudig kader|v

en: Simple rectangular frame
nl: Enkel rechthoekig kader

en: Single
nl: Enkel

en: Single Quote|S
nl: Enkel aanhalingsteken|n

en: Slanted
nl: Schuin

en: Slide
nl: Dia

en: Small
nl: Klein

en: Small Caps
nl: Kleinkapitaal

en: SmallSkip
nl: Klein

en: Smallcaps
nl: Kleinkapitaal

en: Smaller
nl: Kleiner

en: Smallest
nl: Kleinst

en: Solution
nl: Oplossing

en: Solution #.
nl: Oplossing #.

en: Solution \thesolution.
nl: Oplossing \thesolution.

en: Sort
nl: Sorteren

en: Sort &as:
nl: Sorteren &als:

en: Sort &environments alphabetically
nl: Sort&eer omgevingen alfabetisch

en: Sorting:
nl: Alfabetiseren:

en: Space i&n string as symbol
nl: Spatie in tekenreeks als sym&bool

en: Spacing
nl: Spatiëring

en: Spacings
nl: Witruimte

en: Speaker
nl: Spreker

en: Special Character|p
nl: Speciale tekens

en: Specific BibTeX command and options for pLaTeX (Japanese)
nl: Een speciale BibTeX opdracht om te gebruiken met pLaTeX (voor Japans)

en: Specific Manuals|p
nl: Specifieke handleidingen|p

en: Specific index command and options for pLaTeX (Japanese)
nl: Een speciale index opdracht om te gebruiken met pLaTeX (voor Japans)

en: Specifies the vertical alignment of this cell in relation to the baseline of the row.
nl: De verticale uitlijning van deze cel, relatief aan de basislijn van deze rij

en: Specify placement (htbp) for floating listings
nl: Kies een plaatsing (htbp = hier / boven / onder / eigen pagina) voor het zwevende kader

en: Specify the link target
nl: Geef het doel op van de link

en: Spellchecker
nl: Programma voor spellingscontrole

en: Spellchecker...|S
nl: Spellingscontrole...|S

en: Split Cell|C
nl: Cel splitsen|C

en: Split Environment|S
nl: Uitgelijnd binnen formule (split)|s

en: Split View Into Left and Right Half|i
nl: Beeld splitsen links-rechts|i

en: Split View Into Upper and Lower Half|e
nl: Beeld splitsen boven-onder|e

en: Spool co&mmand:
nl: Spool &opdracht:

en: Square root	\sqrt
nl: Vierkantswortel	\sqrt

en: St&yle
nl: O&pmaak

en: Standard
nl: Standaard

en: Standard	\frac
nl: Normaal	\frac

en: Standard+Textual Page
nl: Standaard + paginanummer in tekst

en: Standard[[mathref]]
nl: Standaard

en: Start Appendix Here|A
nl: Hier appendix beginnen|a

en: Start column (increase depth!), width:
nl: Beginkolom (niveau dieper!), breedte:

en: Statistics...|a
nl: Statistieken...|a

en: Stretch
nl: Uitvullen

en: String found.
nl: Tekst gevonden.

en: String has been replaced.
nl: Tekst is vervangen.

en: Style
nl: Opmaak

en: Style used for the page header and footer
nl: Opmaak voor de kop- en voettekst

en: Styles
nl: Opmaak

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Subject:
nl: Onderwerp:

en: Subparagraph
nl: Subalinea

en: Subsection
nl: Subsectie

en: Subsection \arabic{section}.\arabic{subsection}
nl: Subsectie \arabic{section}.\arabic{subsection}

en: Subsection*
nl: Subsectie*

en: Subsubsection
nl: Subsubsectie

en: Subsubsection*
nl: Subsubsectie*

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Summary \arabic{summ}
nl: Samenvatting \arabic{summ}

en: Summary \thesummary.
nl: Samenvatting \thesummary.

en: Summary \thetheorem.
nl: Samenvatting \thetheorem.

en: Summary*
nl: Samenvatting*

en: Summary.
nl: Samenvatting.

en: Superscripts and Subscripts
nl: Superscripts en subscripts

en: Supported box types
nl: Ondersteunde blok-soorten

en: Supported spacing types
nl: Ondersteunde spatiëring

en: Switch between available lists (table of contents, list of figures, list of tables, and others)
nl: Wisselen tussen de beschikbare lijsten (inhoudsopgave, afbeeldingenlijst, tabellenlijst, en anderen)

en: Symbol
nl: Symbolen

en: Symbols...|b
nl: Speciale tekens...|c

en: System and Miscellaneous
nl: Systeem- en overige opties

en: System file not found
nl: Systeembestand niet gevonden

en: System function not found
nl: Systeem-functie niet gevonden

en: T&ypewriter:
nl: &Monospace:

en: Tab&ulator size:
nl: Tab-&grootte:

en: Table
nl: Tabel

en: Table (CSV)
nl: Tabel (komma-gescheiden)

en: Table Wrap Float|T
nl: Tabelkader|T

en: Table note
nl: Tabel noot

en: Table note:
nl: Tabel noot:

en: Table of Contents
nl: Inhoudsopgave

en: Table of Contents|C
nl: Inhoudsopgave|I

en: Table...|T
nl: Tabel...|T

en: Table|T
nl: Tabel|T

en: TeX Code
nl: TeX-code

en: TeX Code:
nl: TeX-code:

en: TeX Code|X
nl: TeX-code|X

en: TeX Information|I
nl: TeX-informatie|i

en: Telephone
nl: Telefoon

en: Telephone:
nl: Telefoon:

en: Text &before:
nl: Tekst er&voor

en: Text Height %
nl: % teksthoogte

en: Text Layout
nl: Tekstopmaak

en: Text Style
nl: Tekstopmaak

en: Text Style|S
nl: Tekstopmaak|s

en: Text Style|T
nl: Tekst-opmaak|T

en: Text Width %
nl: % tekstbreedte

en: Text a&fter:
nl: Tekst er&achter

en: Text binomial	\tbinom
nl: Binomiaalcoëfficiënt (tekst)	\tbinom

en: Text fraction	\tfrac
nl: Breuk (tekst)	\tfrac

en: Text style
nl: Tekst-opmaak

en: Text to place after citation
nl: Tekst die na de verwijzing komt te staan

en: Text to place before citation
nl: Tekst die vóór de verwijzing komt te staan

en: TextPage:
nl: PagTekst:

en: Textclass files reading
nl: Lezen van Textclass bestanden

en: Textual Page Number
nl: Paginanummer in tekst

en: Thanks
nl: Dank

en: The AMS LaTeX packages are always used
nl: Gebruik de AMS-pakketten altijd

en: The BibTeX style
nl: De BibTeX-opmaak

en: The LaTeX command that ends a switch to a foreign language
nl: Kies het LaTeX-commando om terug naar de standaardtaal te wisselen

en: The LaTeX command that starts a switch to a foreign language
nl: Kies de LaTeX-opdracht om naar een andere taal te wisselen

en: The LaTeX package esint is only used if special integral symbols are inserted into formulas
nl: Het LaTeX-pakket esint wordt alleen gebruikt als er speciale integraalsymbolen in formules voorkomen

en: The LaTeX package mathdots is only used if the command \iddots is inserted into formulas
nl: Het LaTeX-pakket mathdots wordt alleen gebruikt als het commando \iddots in formules voorkomt

en: The LyX Lexer
nl: De LyX Lexxer

en: The bibliography key
nl: De bibliografie-sleutel

en: The content's base font size
nl: De lettergrootte binnen het kader

en: The content's base font style
nl: Het lettertype binnen het kader

en: The directory in the given path
    %1$s
    does not exist.
nl: De map in
    %1$s
    bestaat niet

en: The document %1$s already exists.
    
    Do you want to overwrite that document?
nl: Het document %1$s bestaat al
    
    Wilt u het bestaande bestand vervangen?

en: The document %1$s could not be saved.
    
    Do you want to rename the document and try again?
nl: Het document %1$s kon niet worden opgeslagen.
    
    Wilt u het document hernoemen en het opnieuw proberen?

en: The document %1$s has unsaved changes.
    
    Do you want to save the document or discard the changes?
nl: Het document %1$s bevat niet-opgeslagen veranderingen.
    
    Wilt u het document opslaan of de veranderingen verwerpen?

en: The file %1$s already exists.
    
    Do you want to overwrite that file?
nl: Het bestand %1$s bestaat al.
    
    Wilt u het overschrijven?

en: The first line to be printed
nl: De eerste regel om over te nemen

en: The following filename can cause troubles when running the exported file through LaTeX and opening the resulting DVI:
nl: De volgende bestandsnaam zal mogelijk problemen veroorzaken wanneer LaTeX wordt aangeroepen of wanneer het resulterende DVI-bestand wordt geopend:

en: The following filename will cause troubles when running the exported file through LaTeX:
nl: De volgende bestandsnaam zal waarschijnlijk problemen veroorzaken wanneer LaTeX wordt aangeroepen:

en: The key %1$s already exists,
    it will be changed to %2$s.
nl: De sleutel %1$s bestaat al en
    wordt veranderd naar %2$s.

en: The label as it appears in the document
nl: Het label zoals het in het document voorkomt

en: The last line to be printed
nl: De laatste regel om over te nemen

en: The maximum line length of exported plain text/LaTeX/SGML files. If set to 0, paragraphs are output in a single line; if the line length is > 0, paragraphs are separated by a blank line.
nl: De maximale regellengte in geëxporteerde tekst-zonder-opmaak / LaTeX-/ SGML-bestanden. Kies 0 om elke alinea op één regel te zetten. Kies een regellengte groter dan 0 om alinea's te scheiden door een witregel.

en: The options that are predefined in the layout file. Click to the left to select/deselect.
nl: De opties voor het document-type. Klik aan de linkerkant om te (de)selecteren.

en: The origin of the rotation
nl: De as waaromheen gedraaid wordt

en: The script `%1$s' failed.
nl: Het script `%1$s' werkte niet.

en: The selected entry
nl: Het geselecteerde element

en: Theorem
nl: Stelling

en: Theorem #.
nl: Stelling #.

en: Theorem \arabic{theorem}
nl: Stelling \arabic{theorem}

en: Theorem \thetheorem.
nl: Stelling \thetheorem.

en: Theorem*
nl: Stelling*

en: Theorem.
nl: Stelling.

en: Theorems
nl: Stellingen

en: Theorems (AMS)
nl: Stellingen (AMS)

en: Theorems (AMS, Numbered by Type)
nl: Stellingen (AMS, per hoofdstuk genummerd)

en: Theorems (AMS-Extended)
nl: Stellingen (AMS-uitgebreid)

en: Theorems (AMS-Extended, Numbered by Type)
nl: Stellingen (AMS-uitgebreid, per soort genummerd)

en: Theorems (Numbered by Chapter)
nl: Stellingen (per hoofdstuk genummerd)

en: Theorems (Numbered by Type within Chapters)
nl: Stellingen (naar soort genummerd binnen hoofdstukken)

en: Theorems (Numbered by Type)
nl: Stellingen (naar soort genummerd)

en: There were errors during the build process.
nl: Er zijn fouten opgetreden tijdens het compileren.

en: Thick Space
nl: Brede spatie

en: Thick space	\;
nl: Brede spatie	\;

en: ThickLine
nl: DikkeLijn

en: Thin Space
nl: Smalle spatie

en: Thin Space|T
nl: Smalle spatie|t

en: Thin space	\,
nl: Smalle spatie	\,

en: This bibliography section contains...
nl: Deze bibliografie-sectie bevat...

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nl: Dit programma is vrije software: je mag het herdistribueren en/of wijzigen onder de voorwaarden van de GNU Algemene Publieke Licentie zoals gepubliceerd door de Free Software Foundation, onder versie 2 van de Licentie of (naar jouw keuze) elke latere versie.

en: This text defines the width of the paragraph label
nl: De lengte van deze tekst wordt gebruikt als de breedte van het alinea-label.

en: ThreeAuthors
nl: DrieAuteurs

en: Tibetan
nl: Tibetaans

en: Tiny
nl: Mini

en: Title
nl: Titel

en: Title*
nl: Titel*

en: Toggle
nl: Wisselen

en: Toggle emphasis
nl: Nadruk aan/uit

en: Toggle math panels
nl: Formulewerkbalken

en: Toggle math toolbar
nl: Formule-werkbalk aan/uit

en: Toggle noun
nl: Afkorting aan/uit

en: Toggle outline
nl: Overzicht aan/uit

en: Toggle table toolbar
nl: Tabel-werkbalk aan/uit

en: Toggle the selected branch
nl: Zet de geselecteerde vertakking aan of uit

en: Toolbars|b
nl: Werkbalken|W

en: Tools|T
nl: Extra|x

en: Top
nl: Boven

en: Top center
nl: Midden-boven

en: Top left
nl: Linksboven

en: Top right
nl: Rechtsboven

en: Total Height
nl: Totale hoogte

en: Town
nl: Stad

en: Track Changes|T
nl: Wijzigingen bijhouden|W

en: Track changes
nl: Wijzigingen bijhouden

en: Try to keep persistent view of the uncollapsed nodes
nl: Hou een blijvend overzicht op de open vertakkingen

en: Tutorial|T
nl: Beginnersgids|d

en: Two-&column document
nl: Twee &kolommen

en: TwoAuthors
nl: TweeAuteurs

en: Type
nl: Soort

en: Type shortcut after clicking on this field. You can reset the content with the 'Clear' button
nl: Klik op dit vlak en druk daarna de nieuwe sneltoets in. U kunt de inhoud wissen met de 'Legen'-knop

en: Typewriter
nl: Typemachine

en: Typewriter	\mathtt
nl: Monospace	\mathtt

en: Unable to find SHGetFolderPathA in shfolder.dll
    Don't know how to proceed. Sorry.
nl: Kan SHGetFolderPathA in shfolder.dll niet vinden.
    LyX kan niet verder gaan. Excuses voor het ongemak.

en: Unable to load shfolder.dll
    Please install.
nl: Niet gelukt om shfolder.dll te laden.
    Installeer deze.

en: Unable to set document class.
nl: Kan document-type niet instellen.

en: Underline spaces in generated output
nl: Onderstreep de spaties in de uitvoer

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Undo Last Check In|U
nl: Laatste check-in ongedaan maken|c

en: Undo/Redo mechanism
nl: Ongedaan maken / opnieuw doen - mechanisme

en: Undo|U
nl: Ongedaan maken|O

en: Unfold Math Macro|n
nl: Formule-macro uitklappen|n

en: Unformatted Text|U
nl: Text zonder opmaak|z

en: Unformatted, Join Lines|o
nl: Tekst zonder opmaak, regels samenvoegen|o

en: Unit (864 m)	\unittwo
nl: Eenheid (863 m)	\unit

en: Unit (km)	\unitone
nl: Eenheid (km)	\unit

en: Unit fraction (20 km/h)	\unitfracthree
nl: Breuk voor eenheden (20 km/u)	\unitfrac

en: Unit fraction (km/h)	\unitfrac
nl: Breuk voor eenheden (km/u)	\unitfrac

en: Unit of width value
nl: Eenheid voor de breedte

en: Unknown TOC type
nl: Onbekend type voor inhoudsopgave

en: Unknown document class
nl: Onbekend document-type

en: Unknown index type!
nl: Onbekend type voor index

en: Unknown tabular feature '%1$s'
nl: Onbekende tabeleigenschap '%1$s'

en: Unknown user
nl: Onbekende gebruiker

en: Unknown word:
nl: Onbekend woord:

en: Unset all lines
nl: Geen lijnen

en: Up-to-date
nl: Bijgewerkt

en: Update
nl: Bijwerken

en: Update %1$s
nl: %1$s bijwerken

en: Update (Other Formats)|p
nl: Weergave bijwerken (andere formaten)|a

en: Update Other Formats
nl: Bijwerken van weergave andere formaten

en: Update [%1$s]|U
nl: Weergave bijwerken [%1$s]|b

en: Update navigation tree
nl: Overzicht bijwerken

en: Update other formats
nl: Bijwerken van weergave andere formaten

en: Update the display
nl: Weergave bijwerken

en: Update the label list
nl: Lijst met labels bijwerken

en: Uppercase|U
nl: Alleen hoofdletters|s

en: Upright
nl: Rechtop

en: Use &Old Style Figures
nl: Klassieke &opmaak voor figuren

en: Use &default placement
nl: Standaardplaats

en: Use &keyboard map
nl: Andere toetsenbord-indeling gebrui&ken

en: Use BibTeX's default numerical styles
nl: Gebruik de standaard getallen-opmaak van BibTeX

en: Use Class Defaults
nl: Gebruik standaardwaarden

en: Use a real small caps shape, if the font provides one
nl: Gebruik echte kleinkapitaal-letters, als het lettertype die bevat

en: Use extended character table
nl: Gebruik uitgebreide teken-tabel

en: Use old style instead of lining figures
nl: Gebruik klassieke opmaak voor figuren

en: Use the default alignment for this paragraph, whatever it is.
nl: Gebruik de standaardwaarde voor deze alinea

en: Use the jurabib styles for law and humanities
nl: Gebruik de 'jurabib' opmaak voor rechten en geesteswetenschappen

en: Use the margin settings provided by the document class
nl: Gebruik de kantlijn-instellingen van het document-type

en: Use the natbib styles for natural sciences and arts. Set additional parameters in document class options.
nl: Gebruik de 'natbib' opmaak voor natuurwetenschappen. Aanvullende opties kunnen bij 'document-type worden ingesteld.

en: Use true S&mall Caps
nl: Gebruik echt kleinkapitaal

en: User &interface language:
nl: Taal van gebruikers&interface:

en: User commands
nl: Gebruikersgedefinieerde opdrachten

en: User directory:
nl: Persoonlijke map:

en: User's Guide|U
nl: Gebruikersgids|u

en: VFill
nl: Verticaal opvullen

en: VPhantom
nl: Verticale ruimte vrijhouden (vphantom)

en: Variable
nl: Variabele

en: Vector &graphics format
nl: Vector-afbeeldin&gen formaat

en: Verse
nl: Dichtwerk

en: Version
nl: Versie

en: Version Control
nl: Versies bijhouden

en: Version Control|V
nl: Versies bijhouden|b

en: Version control
nl: Versiebeheer

en: Version control detected.
nl: Versies bijhouden gevonden.

en: Version goes here
nl: Hier komt de versie

en: Verti&cal alignment:
nl: Verti&cale uitlijning:

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Vertical Phantom|V
nl: Verticale ruimte vrijhouden|V

en: Vertical Space
nl: Verticale ruimte

en: Vertical Space...|V
nl: Verticale ruimte...|V

en: Vertical alignment
nl: Verticale uitlijning

en: Vertical alignment of the box (with regard to baseline)
nl: Verticale plaatsing van het kader (t.o.v. de onderlijn)

en: Vertical alignment of the content inside the box
nl: Verticale plaatsing van inhoud in het kader

en: Vertical phantom	\vphantom
nl: Verticale ruimte vrijhouden	\vphantom

en: View
nl: Weergeven

en: View %1$s
nl: %1$s weergeven

en: View (Other Formats)|F
nl: Weergeven (Andere formaten)|f

en: View Other Formats
nl: Andere formaten weergeven

en: View [%1$s]|V
nl: Weegeven [%1$s]|v

en: View other formats
nl: Andere formaten weergeven

en: View revision log
nl: Revisie-geschiedenis weergeven

en: View/Update
nl: Weergeven / bijwerken

en: View|V
nl: Beeld|d

en: Visible Space
nl: Zichtbare spatie

en: Visible Space|a
nl: Zichtbare spatie|a

en: Visible Space|i
nl: Zichtbare spatie|i

en: W&hole words
nl: Alleen hele &woorden

en: Welcome to LyX!
nl: Welkom bij LyX!

en: What to do when existing files are going to be overwritten on export.
nl: Wat LyX doet als bestaande bestanden overschreven worden bij exporteren.

en: When the TAB completion is not unique, there won't be a delay of the popup. It will be shown right away.
nl: Kies deze optie om zonder vertraging de pop-up te laten zien wanneer de TAB-aanvulling niet uniek is.

en: Whether to place close button on each tab or only one in the top left.
nl: Of er op elke tab een "sluiten"-knop staat, of alleen een linksboven.

en: White
nl: Wit

en: Width
nl: Breedte

en: Width of image in output
nl: Breedte van de afbeelding in het uitvoerbestand

en: Width value
nl: Breedte

en: Workarea events
nl: Werkruimte gebeurtenissen

en: Wrap Float Settings
nl: Kader eigenschappen

en: Writer
nl: Schrijver

en: Writer:
nl: Schrijver:

en: Xfig figure
nl: Xfix-afbeelding

en: Yellow
nl: Geel

en: Yes
nl: Ja

en: Your E-mail address
nl: Uw e-mailadres

en: Your name
nl: Uw naam

en: Your ref.:
nl: Uw kenmerk:

en: YourMail
nl: UwEmail

en: YourRef
nl: Uw kenmerk

en: [Acknowledgements]
nl: [Dankwoord]

en: [List Of Slides]
nl: Dia-lijst

en: \begin_document is missing
nl: \begin_document ontbreekt

en: \begin_header is missing
nl: \begin_header ontbreekt

en: ``text''
nl: ``tekst''

en: added text
nl: toegevoegde tekst

en: all cited references
nl: Alle genoemde verwijzingen

en: all references
nl: Alle literatuurverwijzingen

en: all uncited references
nl: Alle niet-genoemde verwijzingen

en: and
nl: en

en: appendix marker
nl: appendix-markering

en: automatically
nl: automatisch

en: background
nl: achtergrond

en: before
nl: voor

en: big[[delimiter size]]
nl: groot (big)

en: bigg[[delimiter size]]
nl: groter (bigg)

en: black
nl: zwart

en: blue
nl: blauw

en: cc[[unit of measure]]
nl: cc

en: create new math text environment ($...$)
nl: Nieuw wiskunde-blok invoegen ($...$)

en: cyan
nl: cyaan

en: date (output)
nl: datum (uitvoer)

en: date command
nl: datum-opdracht

en: deleted text
nl: verwijderde tekst

en: differences
nl: verschillen

en: e.g.: pdfstartview=XYZ, plainpages=false, pdfpagelabels
nl: bijv.: pdfstartview=XYZ, plainpages=false, pdfpagelabels

en: email
nl: e-mail

en: encl
nl: bijlage

en: encl:
nl: bijlage:

en: end-of-line marker
nl: regeleinde-markering

en: entered math text mode (textrm)
nl: Modus: tekst in formules (textrm)

en: file
nl: bestand

en: file not imported!
nl: bestand niet geïmporteerd!

en: float
nl: zwevend kader

en: float:
nl: zwevend kader:

en: footnote
nl: voetnoot

en: graphics background
nl: afbeeldingen achtergrond

en: green
nl: groen

en: ignore
nl: negeren

en: imported.
nl: geïmporteerd.

en: in[[unit of measure]]
nl: inch

en: inherit
nl: erven

en: inline completion
nl: auto-aanvulling

en: lowercase
nl: kleine letters

en: math
nl: wiskunde

en: math background
nl: wiskunde achtergrond

en: math corners
nl: wiskunde hoeken

en: math frame
nl: wiskunde kader

en: math line
nl: wiskunde regel

en: math macro background
nl: wiskunde-macro achtergrond

en: mu[[unit of measure]]
nl: mu

en: new page
nl: nieuwe pagina

en: newfile
nl: nieuwbestand

en: no
nl: nee

en: non-unique inline completion
nl: niet-unieke auto-aanvulling

en: none
nl: geen

en: not released yet
nl: nog niet uitgebracht

en: number of needed lines
nl: aantal benodigde regels

en: on page <page>
nl: op pagina <pagina>

en: optional
nl: optioneel

en: page break / line break
nl: pagina- / regeleinde

en: paragraph marker
nl: alineamarkering

en: pasted
nl: geplakt

en: phantom
nl: Ruimte vrijhouden (phantom)

en: red
nl: rood

en: s inline completion dela&y
nl: s vertragin&g voor auto-aanvullen

en: s popup d&elay
nl: s v&ertraging voor pop-up

en: selected text
nl: geselecteerde tekst

en: selection
nl: selectie

en: space
nl: spatie

en: subfloat:
nl: zwevend subkader:

en: text
nl: tekst

en: thanks
nl: dank

en: toggle font on all of the above
nl: Lettertype aanvinken bij alle bovenstaanden

en: unknown type!
nl: onbekend type

en: use number of lines
nl: gebruik aantal regels

en: white
nl: wit

en: wrap
nl: kader

en: wrap:
nl: kader:

en: yellow
nl: geel

en: yes
nl: ja
